Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Astral699

181cm wzrostu, jaka rama ?

Rekomendowane odpowiedzi

Jak sądzicie jaka rama bedzie najodpowiedniejsza dla mnie do mojego wzrostu ? Jestem wysoki na 180cm :E Wszedzie słysze, że mniejsze ramy są lepsze do ostrzjeszej jazdy, tricków na rowerze itp. Z kolei w sklepach z rowerami, czesto słysze, że to nie prawda i że jak za mała rama to bede sie strasznie na niej męczył....

Jak Wy uważacie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm...to najpierw powiedz nam w jakim "trybie" jeździsz? Trial, XC, DH, a może FR? Wtedy coś można dopiero doradzić ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 182 cm wzrostu. W poprzednim rowerze miałem ramę 17,5", bo taką mi zalecili w salonie Plusa na Ursynowie (że ponoć lepsza do skakania). Na rowerze przejeździłem 6 czy 7 lat i jakoś nie odczułem dyskomfortu. W nowym rowerze mam ramę 19". Jeśli chodzi o komfort jazdy - nie czuję szczególnej różnicy. Natomiast trochę się teraz boję o moje cojones - pozioma rurka ramy jest niebezpiecznie blisko ;). Jeśli zamierzasz bardzo szaleć, to polecam ramę 17,5". Ale myślę, że najodpowiedniejsza powinna być 19".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do szalenia w lesie (zjazdy, skoki, hopy, drop'y) to jak najbardziej Size=19' :) Siodełko na sam dół i jedziem. Jest różnica między tymi dwoma rozmiarami, ja na Twoim miejscu był wybrał większą rame, sam mam ok. 181cm wzrostu i jeździ mi się b. dobrze 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Astral - jak bedizesz jutro na naszym rowerowaniu to chyba da radę byś się do naszych rowerów przymierzył i zobaczył różne długości ram w realu. Myślę ,ze to mogłoby ciut pomóc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

19'' przy 180+ cm do lasu? Do skakania? Ludzie, pls :-)

Mam 188 cm i jeżdzę na 18''. Tyle, że to jest 18'' GT więc rama wygląda na jeszcze mniejszą.

Sam rozmiar ramy to zresztą jeszcze nic bo liczą się też kąty w owej ramie. Moim zdaniem jak dla Ciebie 18 cali to maks.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi. Chyba rzeczywiscie sie zdecyduje na mniejszy rozmiar. W obecnym rowerze w którym rama jest troche poj***** :lol2: jakoś dzownie mi sie skacze. Jak wsiadłem na 19" z 1 amorkiem z przodu to było całkiem spoko, ale miałem wrazenie ze rower jest przy duzy dla mnie. Wskoczyłem na 17.5" od razu lepiej, nie wspominając , że rower racz jasna lżejszy. Mój styl jazdy....wiecie...ciezko jendoznacznie określic. Lubie troche po lesie pojeżdzic po górkach i wzniesieniach, ale lubie również wypuscic sie na szose 40km/h. Mimo wszystko bliższy jestem sklonić sie ku mniejszej ramie chcociażby z tego wzgledu, poza wyzej wymienionymi, że mam zamiar kupic rower z tarczówkami (waga), więc mniejsza rama + hydrauliki wyjde na swoje. Jakbym miał 19" przy Vkach :E

 

Co do jutra to jasne ze bede, jak tylko pogoda pozwoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmiar ramy powinno sie ustalac według nastepujących zasad:

Maksymalny rozmiar ramy:

Stojąc na płaskim podłożu z rowerem pomiędzy nogami, rowerzysta powinien mieć możliwośc uniesienia przedniego koła przynajmniej 15 cm nad ziemię bez kontaktu ramy z wrażliwymi częściami ciała.

 

Minimalny rozmiar ramy:

Trzeba zmierzyć długośc nogi po wewnętrznej stronie uda, od pięty do krocza. Wynik w centymetrach należy przemnożyć przez współczynnik M = 0,57 dla rowerów górskich lub współczynnik T = 0,67 dla rowerów trekingowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rozmiar ramy powinno sie ustalac według nastepujących zasad:

Maksymalny rozmiar ramy:

Stojąc na płaskim podłożu z rowerem pomiędzy nogami, rowerzysta powinien mieć możliwośc uniesienia przedniego koła przynajmniej 15 cm nad ziemię bez kontaktu ramy z wrażliwymi częściami ciała.

 

Minimalny rozmiar ramy:

Trzeba zmierzyć długośc nogi po wewnętrznej stronie uda, od pięty do krocza. Wynik w centymetrach należy przemnożyć przez współczynnik M = 0,57 dla rowerów górskich lub współczynnik T = 0,67 dla rowerów trekingowych.

 

Dzieki za odpowiedz :)

Musze przyznac ze jak ostanio poszedłem do salonu row. to koles powiedział po moim pytnaiu od najodpowiedniejsza rame dla mnie, że trzeba zejsc z siodła stanć na wyprostowanych nogach i podniesc przód roweru około 10cm :> Hehehe normalnie jakbym sprzedawce słyszał jak to napisałes :] A o min rozmiarze nie wiedziałem że to tak sie mierzy, ale teraz zwróce na to uwagę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ilu sprzedawców tyle sposobów mierzenia ramy :>

Patentu z podniesieniem koła nie słyszałem. Szczerze to nawet nie rozumiem czemu to służy. To znaczy to podniesienie koła a wielkość ramy :]

Ale każdy patent dobry :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, ale ten patent z podnoszeniem przedniego widelca troche ma w sobie logiki :] Ale jednak najlepiej jest wsiąśc na rower przejechac sie kawałek i ot co :) Tak zrobiłem i zdecydowałem sie na 18" bo 17." nie było z Kony Hoss'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To podniesienie przedniego koła stojąc okrakiem na rowerze jest ze względów bezpieczeństwa jakbyś musiał gwałtownie podczas jakiejś jazdy zeskoczyć, jeżeli masz odpowiednio dobrany rozmiar ramy to klejnoty będą całe, jak za wysokie to będziesz niczym Farinelli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ALe jeśli nagle zeskakuje z siodła w przód to raczej nie podnoszę przedniego koła :> Dlatego właśnie mnie dziwi ten fakt, że trzeba unieść.

Zawsze można też tak niefortunnie zeskoczyć że... prosto na mostek... ałć :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...