Forum PCLab.pl: Ile ramu kupić ? - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Ile ramu kupić ? athlon x4

#1 Użytkownik jest niedostępny   Luki3213 Ikona

• Gaduła
  • PipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 22 Luty 2013 - 17:24

Witam, oto mój konfig kompa(bez ram):

Karta graficzna: będzie coś pokroju gtx 470/hd5850/hd5870
Procek: Athlon x3@x4 (odblokowany rdzeń czyli x4) 3.1@ kręcony na maksa to będzie z 3.6 ?
zasilacz: markowe 450w,(lub 550 gorszej firmy, mam wybór)

I teraz tak, ile ramu do tej konfiguracji kupić najlepiej ?

Najbardziej zależy mi na wydajności w grach pc, będę grał w najnowsze tytuły jak i te troszke starsze np gta 4 + jakies enb ale wymagające.
Gram na rozdziałce tylko 1280x1024 ( cos takiego ).

Na miejscu od takiego chłopaka mam możliwość kupienia 2x2 ocz jakies black edition 1600mhz cl8 ( czyli dobre ramiki ), używane za jakieś 50-60zł. Tylko trapi mnie to czy to nie będzie za mało ? jak crysis 3 potrzebuje aż 8gb na najwyższe ustawienia, a ja chce grać na najwyższych ( oprocz rozdziałki 1080p czy jakos tak ). I niestety moja płyta ma tylko dwa sloty na ramy ddr3.

#2 Użytkownik jest niedostępny   Quicksand Ikona

• PipPipPipPipPip

Napisany 22 Luty 2013 - 18:06

Ja bym na Twoim miejscu kupił 8GB na jednej kości np Crucial 1600Mhz za 170zl. Bez sensu zapychać porty jakimiś dwójkami czy nawet czwórkami jak to cały czas szybko idzie w górę i potem nie będziesz miał co zrobić z pamięcią poza schowaniem do szuflady jak będziesz dokładał, bo na pewno kiedyś będziesz. Mając 4 porty i kości ósemki możesz wstawić maks 32gb, o ile płyte obsługuje. wstawiając dwójki będziesz mógł mieć maks 8GB.

Ten post był edytowany przez Quicksand dnia: 22 Luty 2013 - 18:09

#3 Użytkownik jest niedostępny   Luki3213 Ikona

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 22 Luty 2013 - 18:24

Zobacz postQuicksand, o 22 Luty 2013 - 18:06, napisał(a):

Ja bym na Twoim miejscu kupił 8GB na jednej kości np Crucial 1600Mhz za 170zl. Bez sensu zapychać porty jakimiś dwójkami czy nawet czwórkami jak to cały czas szybko idzie w górę i potem nie będziesz miał co zrobić z pamięcią poza schowaniem do szuflady jak będziesz dokładał, bo na pewno kiedyś będziesz. Mając 4 porty i kości ósemki możesz wstawić maks 32gb, o ile płyte obsługuje. wstawiając dwójki będziesz mógł mieć maks 8GB.

To co 4gb za mało co nie? płyta ma tylko dwa sloty na ddr3 :( a to ma jakieś znaczenie na jakiej rozdziałce gram? bo jak pisałem gram na średniej czyli 1280x1024, moze gra na takiej rozdziałce nie wymaga aż tyle ramu ?

mi się wydaje że 6gb było by optymalne, i jedna kośc 8 gb? nie lepiej mieć 2x4gb? to działały by w dualu.

#4 Użytkownik jest niedostępny   Quicksand Ikona

• PipPipPipPipPip

Napisany 22 Luty 2013 - 18:42

Kupisz 2X4 minie 2 lata, jakaś gra będzie wymagać 16GB i co zrobisz ? Będziesz musiał te kości schować do szuflady i kupić dwie nowe kości, po 8GB, a mając jedną ósemkę dokupujesz aby drugą i tyle. Oszczędność pieniędzy i zasobów.
Dual nie daje żadnego praktycznego wzrostu wydajności. Zrobisz jak uważasz ;)

#5 Użytkownik jest niedostępny   Luki3213 Ikona

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 22 Luty 2013 - 19:00

Zobacz postQuicksand, o 22 Luty 2013 - 18:42, napisał(a):

Kupisz 2X4 minie 2 lata, jakaś gra będzie wymagać 16GB i co zrobisz ? Będziesz musiał te kości schować do szuflady i kupić dwie nowe kości, po 8GB, a mając jedną ósemkę dokupujesz aby drugą i tyle. Oszczędność pieniędzy i zasobów.
Dual nie daje żadnego praktycznego wzrostu wydajności. Zrobisz jak uważasz ;)

To sprzedam je i kupie te 2x8gb :)

Strona 1 z 1