Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Luki3213

Ile ramu kupić ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, oto mój konfig kompa(bez ram):

 

Karta graficzna: będzie coś pokroju gtx 470/hd5850/hd5870

Procek: Athlon x3@x4 (odblokowany rdzeń czyli x4) 3.1@ kręcony na maksa to będzie z 3.6 ?

zasilacz: markowe 450w,(lub 550 gorszej firmy, mam wybór)

 

 

I teraz tak, ile ramu do tej konfiguracji kupić najlepiej ?

 

Najbardziej zależy mi na wydajności w grach pc, będę grał w najnowsze tytuły jak i te troszke starsze np gta 4 + jakies enb ale wymagające.

Gram na rozdziałce tylko 1280x1024 ( cos takiego ).

 

Na miejscu od takiego chłopaka mam możliwość kupienia 2x2 ocz jakies black edition 1600mhz cl8 ( czyli dobre ramiki ), używane za jakieś 50-60zł. Tylko trapi mnie to czy to nie będzie za mało ? jak crysis 3 potrzebuje aż 8gb na najwyższe ustawienia, a ja chce grać na najwyższych ( oprocz rozdziałki 1080p czy jakos tak ). I niestety moja płyta ma tylko dwa sloty na ramy ddr3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na Twoim miejscu kupił 8GB na jednej kości np Crucial 1600Mhz za 170zl. Bez sensu zapychać porty jakimiś dwójkami czy nawet czwórkami jak to cały czas szybko idzie w górę i potem nie będziesz miał co zrobić z pamięcią poza schowaniem do szuflady jak będziesz dokładał, bo na pewno kiedyś będziesz. Mając 4 porty i kości ósemki możesz wstawić maks 32gb, o ile płyte obsługuje. wstawiając dwójki będziesz mógł mieć maks 8GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na Twoim miejscu kupił 8GB na jednej kości np Crucial 1600Mhz za 170zl. Bez sensu zapychać porty jakimiś dwójkami czy nawet czwórkami jak to cały czas szybko idzie w górę i potem nie będziesz miał co zrobić z pamięcią poza schowaniem do szuflady jak będziesz dokładał, bo na pewno kiedyś będziesz. Mając 4 porty i kości ósemki możesz wstawić maks 32gb, o ile płyte obsługuje. wstawiając dwójki będziesz mógł mieć maks 8GB.

 

 

To co 4gb za mało co nie? płyta ma tylko dwa sloty na ddr3 :( a to ma jakieś znaczenie na jakiej rozdziałce gram? bo jak pisałem gram na średniej czyli 1280x1024, moze gra na takiej rozdziałce nie wymaga aż tyle ramu ?

 

mi się wydaje że 6gb było by optymalne, i jedna kośc 8 gb? nie lepiej mieć 2x4gb? to działały by w dualu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupisz 2X4 minie 2 lata, jakaś gra będzie wymagać 16GB i co zrobisz ? Będziesz musiał te kości schować do szuflady i kupić dwie nowe kości, po 8GB, a mając jedną ósemkę dokupujesz aby drugą i tyle. Oszczędność pieniędzy i zasobów.

Dual nie daje żadnego praktycznego wzrostu wydajności. Zrobisz jak uważasz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupisz 2X4 minie 2 lata, jakaś gra będzie wymagać 16GB i co zrobisz ? Będziesz musiał te kości schować do szuflady i kupić dwie nowe kości, po 8GB, a mając jedną ósemkę dokupujesz aby drugą i tyle. Oszczędność pieniędzy i zasobów.

Dual nie daje żadnego praktycznego wzrostu wydajności. Zrobisz jak uważasz ;)

 

To sprzedam je i kupie te 2x8gb :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Mów za siebie.😎 Ja chcę kupić monitor który spełnia moje oczekiwania, muszę bazować na recenzjach oraz opiniach użytkowników i przy kwocie którą trzeba wyłożyć za taki niszowy 32 calowy monitor gdzie można kupić coś z serii C albo GX od LG nie mówiąc o S95C więc aby wyrzucić ponad 6 koła to warto aby monitor chociaż nie piszczał czy może to już moje od górne zachcianki i zostałem nieświadomym testerem? Co do dostępności jest to bardzo globalna sytuacja gdzie w europie jest kilka sztuk danego monitora na krzyż może usa jest odrobinę lepsza dostępność (zazwyczaj Alienwareów) ale tam też ludzie czekają 30 dni+ na monitor.
    • hellhound'a wziąć czy https://www.morele.net/karta-graficzna-sapphire-nitro-radeon-rx-7900-gre-oc-16gb-gddr6-11325-02-20g-13180478/ próbuję ogarnąć który lepszy tzn mniejsze ryzyko. Chyba szafiry lubią piszczeć?
    • Myślałem, że to wnuczka Protasiewicza a to jego dziewczyna. Ona 22 lata on 56 lat. Co ona ma w głowie. https://www.o2.pl/plotki/22-latka-zabralo-glos-po-skandalu-partnerka-protasiewicza-to-studentka-7017418808142752a   Wczoraj słuchałem kawałek. Początek kilkanaście min o byłym już działaczu PiS który okazał się pedofilem i zarzuca mu sie skrzywdzenie kilkudziesięciu dziewczyn ale był chroniony przez wyżej postawionych. https://kultura.onet.pl/wiadomosci/bartlomiej-m-przed-sadem-problemy-w-procesie-znanego-aktora/g0mq6hp
    • Nie zauważysz poprawy "w działaniu systemu" jeżeli już to w grach  czy benchmarkach, pamięci masz wsadzone w slot nr 2 i 4 ?, włączenie profilu xmp nie powinno mieć wpływu na pracę wentylatora od chłodzenia cpu,w Biosie nie ustawiasz żadnego OC na 1500mhz... wbijasz profil xmp 2 3000mhz i moduły mają być wsadzone w slot A2 - B2
    • Hej Posiadam 1060 6Gb, monitor FullHD oraz zasilacz 600W BeQuiet. Chciałbym złożyć coś młodemu na platformie AMD Ryzen 7600. Nigdy na AMD nic nie składałem i nie wiem jaki np RAM do tego wybrać i MOBO. Tyle, że na AM5. Mógłby ktoś pomóc? Dziękuję.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...