Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Tokugawa20

Pomoc w wyborze telefonu

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem aktualnie posiadaczem dwóch telefonów, zastanawiam się nad wymianą jednego z nich. Część moich przemyśleń jest opisana w temacie "Smartfon z ksenonem" w głównym dziale od telefonów. Nie miałem wcześniej styczności z Blackberry i na początek mam kilka pytań:

 

1. Czy da radę wytrzymać kilka dni na baterii (model obojętny)?

2. Czy będzie odpowiedni, jeśli nie kupię go dla biznesu (internet, nagrywanie filmów, multimedia)?

 

Patrzyłem jeszcze na 9790, ale jednak trochę mały ekran i słabsze podzespoły. Moją uwage przykuły tytułowe 9900 i 9810, tylko nie wiem jak z baterią - nigdzie nie przeczytałem o czasie dłuższym niż 3 dni (rekord w Vivazie to 9 dni). Mogę powiedzieć, że telefonu używam oszczędnie - możliwie brak aplikacji działających w tle, bez synchronizacji, GPS, Wi-fi i bluetooth wyłączone. Sporadyczne dzwonienie, raczej smsy. Może dołożę telefony, nad którymi jeszcze się zastanawiam:

 

- Motorola RAZR Maxx

- Nokia 808 PureView

- Sony Xperia V

- Sony Xperia T

- LG L9

- Huawei Ascend D1 Quad XL

- Huawei Honor 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co kojarzę, to nowe BB jakoś nie brylowały pod względem czasu czuwania, choć mój 8520 Curve potrafił dociągnąć do tych 3-4 dni przy kilku sms na dzień, ciągłej synchronizacji poczty i jakiegoś surfowania po sieci, czy posłuchaniu kilku ulubionych kawałków. Jeśli chodzi o multimedia i przeglądanie sieci, to praktycznie większość androidowych odpowiedników cenowych dla 9900 i 9810 są lepsze. Jednak w BB uświadczysz chyba jedną z najlepszych sprzętowych klawiatur qwerty wśród smartfonów, ekranowe klawiatury do tych od BB nie dorastają do pięt, wiem to z autopsji, gdyż sam przesiadłem się parę miesięcy temu na "dotykowca". Jeśli jednak chciałbyś spróbować czym jest BB, może lepiej zaczekaj aż pojawia się w Polsce modele Z10 i Q10, przynoszą one powiew świeżości marce, a w sieci można znaleźć opinie o nich, gdyż w niektórych europejskich krajach są już w sprzedaży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, gdzieś czytałem o tych nowych modelach. Może skuszę się na Q10, ale jeszcze poczekam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam BlackBerry 9900 bardzo fajny telefon tylko bateria bardzo słabo trzyma trzeba ładowac codziennie jak się dzwoni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście skłaniam się bardziej ku BB 9900. Typowy biznesowy telefon bez zbędnych bajerów, bateria wytrzymuje dość długo (oczywiście cudów nie można oczekiwać)... Artkuł z 2011 roku, ale wydaje mi się, że nadal aktualny: http://pclab.pl/art47868.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bierz bb 9900 jak bateria dobra to przy gadaniu wytrzyma 3-4 dni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...