Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

jqmimsd

Lenovo czy samsung? Wybór laptopa. [3300]

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Dzisiaj wybieram się po nowego laptopa. I mam problem ponieważ nie mogę sie zdecydować czy wziąć lenovo y580 czy Samsunga NP550P5C-T04PL. Kosztują tyle samo ok. 3300zł.

 

Nie wiem czy brać Lenovo z GTX660m z matrycą błyszczącą (co nie bardzo mnie przekonuje ta matryca)

Czy samsunga z gt650m z matową matrycą. Która karta jest wydajniejsza do gier?

 

Komoputer ma mi slużyć do gier. linki do obu laptopów:

http://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/lenovo-ideapad-y580-i5-3210-8gb-1tb-gtx660-w8.bhtml

http://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/samsung-np550p5c-s04pl-w8.bhtml

 

Na którym laptopoie sobie lepiej pogram.? A może jakieś inne propozycje.?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Lenovo bo jest po prostu lepszy i 120 złtańszy.

 

A tańszy jest tutaj ;)

 

Lenovo za 3179 zł

 

Niestety lenovo to od kilku ładnych miesięcy najwydajniejsza jednostka do gier w tym przedziale cenowym. JEst tez najpopularniejsza. MA najwiekszy stosunek jakosci wykonania,kultury pracy i wydajnosci do ceny. Bardzo udany model od Lenovo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w lenovo ekran jest fatalny ale wydajność za tę cenę bezkonkurencyjna

 

z resztą gdzie w tego typu laptopach w tej cenie jest lepszy ekran?

do tego to alienware za 6k+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fatalny ? Jest normalny. Nie jest słaby ale tez nie jest rewelacyjny.

Zreszta w samsungu jest gorszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę go kupić w euro ponieważ biore go na raty. Słyszałem jeszcze że w lenovo dysk twrady się przegrzewa. To też mnie nie przekonuje. Może wiecie jak temu zapobiec?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę go kupić w euro ponieważ biore go na raty. Słyszałem jeszcze że w lenovo dysk twrady się przegrzewa. To też mnie nie przekonuje. Może wiecie jak temu zapobiec?

 

Na studiach 3 kolegów ma Y580 i nic takiego nie stwierdziło, a pytałem o każdy szczegół, bo też chciałem go kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Procek i7 to zdecydowanie za duzo jak na ta karte grafiki. Poza tym ma on wieksze TDP i wydziela znacnzie wiecej ciepla z czym chlodzenie nie do konca sobie radzi. LApek sie bedzie grzel.

Co do dysku to przegrewa sie on wlasnie w wersji z i7, do tego stopnia ze moze dochodzic do errorow.

W wersji z i5 tempy dysku sa o 15 st nizsze. Dysk jest cieply ale akceptowalnie.

Nie ma sensu tez brać moim zdaniem matrycy FHD. Bo to kolejny koszt. Dołożysz jeszcze troszke i juz bedzie szybszy laptop.... Bez sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W listopadzie kupiłem lenovo z580, od tego czasu w trakcie bardzo intensywnego użytkowania zauważyłem 2 wady: miesiąc temu wentylator zaczął trzeszczeć i wyć ale tylko gdy komputer leży na biurku czyt. w poziomie. Brak w pełni działającego sterownika synaptics do touchpada dla windows 8. Pomimo tych 2 mankamentów jestem bardzo zadowolonym użytkownikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z580 to calkiem inny model niz y580......

jak ci cos wyje to oddaj na gwarancje i niech naprawiaja

tak byc nie powinno

 

@down

i7 w tym laptopie to strzelanie sobie w stope

 

jeśli jesteśw stanie gołym okiem zobaczyróżnice miedzy 5400rpm a 7200 to ci zazdroszcze x

)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja od siebie dodam (i5), że laptop ma bardzo wolny dysk (przywykłem do 7200rpm w dellu)

Nagrzewa się znacznie mniej niż poprzedni XPS L502X z i5 i gt540m

Bateria trzyma bardzo długo jak na tego typu sprzęt bo 4-5h

Co więcej... za te pieniądze wymagać więcej to zbrodnia ;p

 

CO do I7, ma zaletę, wyższy minimalny FPS w grach, czyli brak gwałtownych spadków jak jeszcze bywa przy I5

 

Polecam kupić dodatkowo dysk 120gb 1.8 ssd na system + ulubione 3-4 gry albo jeden ssd 2.5 512 zamiast magnetycznego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie ma w lapku karty pokroju HD7970M i nie jest on stosowany do pracy w programach CADowskich, czy w renederowaniu filmów to jest to TOTALNIE zbędny wydatek.

Karty pokroju GTX660M i tak mają za dobrze w duetach z mobilnymi i5. Wydajność, nawet nie... Desktopowych HD5770 nie jest powalająca i spokojnie spasuje się w duecie z jakimiś PDC, czy CDC - ale to już na styk.

Więc i3 mile widziane, i5 tym bardziej.

Ale i7... 45W (bo rzadko montowane są 35W) to tylko dodatkowa grzałka, która może ograniczyć potencjał podkręcania karty przez generowanie sporej ilości ciepła.

Poniżej 4500zł nie dostaniesz gamingowego, czyli dobrze chłodzonego lapka pod mocne GPU i i7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się że i7 to zbędny wydatek i więcej problemów w tym laptopie jeśli się nie wie jak go wykorzystać (czyli miedzy innymi wyżej wymienione programy).

Ale pisanie że i5 ma temperatury do 15 stopni niższe to herezja !

Django nie wal takiego kitu bo to nie prawda...

Maksymalna różnica wynosi do 10 stopni.

Porównywałem z lapkiem znajomego, identyczna konfiguracja jak moja tylko na i5. Testowane w tych samych warunkach i różnica nie była większa jak 10 stopni.

Baaa mało tego, w stresie bez podstawki i5 też przekracza 50 stopni (i7 nagrzewa się o te niecałe 10 stopni bardziej).

 

i5 jest zdecydowanie bardziej chłodny ale bez podstawki przy tym laptopie i tak się nie obejdzie.

Jak chcesz mieć spokój to podstawka i tak wymagana, bo te +-50 stopni na dysku przy i5 to i tak za dużo (a jak pisałem bez podkładki w stresie bez problemu dysk osiąga takie temperatury, i bardziej na te + niż -).

 

Ewentualnie kupić kieszeń na dysk tak jak ja to zrobiłem.

W stresie laptop na kolanach dysk w kieszeni miał 42 stopnie (Path of Exile grałem, w takim BF3 może do 45 by doszło ale nie więcej), na podstawce w kieszeni nie przekracza 35 stopni w stresie, idle ma 27-30.

Za kieszeń z przesyłką zapłacisz do 100zł, czyli tyle co za dobrą podstawkę.

Jeżeli jest Ci nie potrzebny napęd to od razu kupić kieszeń i nie ważne jaki procesor masz to będzie dobrze.

Jak będziesz używał napędu to podstawkę do i5 też trzeba brać.

 

A wracając do porównania do tego samsunga to lenovo wypada pod każdym względem lepiej.

Samsung ma tylko matową matrycę, ale jeśli chodzi o jej jakość to dużo lepsza nie jest, o ile jest lepsza..

 

 

A co do OC GTX'a 660m to spokojnie można go podciągnąć w MSi Afterburner do osiągów zbliżonych do GTX670m. +135mhz spokojnie idzie na rdzeniu. Pamięci w większości egzemplarzy pamięci idzie podkręcić o jakieś +300mhz, ale w grach daje Ci to znikomą wydajność, katowanie ich dla 2-3 klatek to głupota, bo ryzyko uszkodzenia jest znacznie większe niż w przypadku podkręcania rdzenia, który to głównie podniesie CI wydajność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W stresie laptop na kolanach dysk w kieszeni miał 42 stopnie (Path of Exile grałem, w takim BF3 może do 45 by doszło ale nie więcej), na podstawce w kieszeni nie przekracza 35 stopni w stresie, idle ma 27-30.
UKROP!

35 stopni z podstawką :wow:

U mnie w stresie to nierealne na żadnym z dwóch dysków :E

A co do OC GTX'a 660m to spokojnie można go podciągnąć w MSi Afterburner do osiągów zbliżonych do GTX670m. +135mhz spokojnie idzie na rdzeniu. Pamięci w większości egzemplarzy pamięci idzie podkręcić o jakieś +300mhz, ale w grach daje Ci to znikomą wydajność, katowanie ich dla 2-3 klatek to głupota, bo ryzyko uszkodzenia jest znacznie większe niż w przypadku podkręcania rdzenia, który to głównie podniesie CI wydajność.
Widzę, że nie masz odblokowanego BIOSu :P

1100MHz dla GTX660M jest spokojnie realne, ale jak odblokujesz BIOS.

Jest zabezpieczenie programowe... Generalnie wiele układów z serii GTx6xxM można podkręcić tylko o 135MHz :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co Ty porównujesz Y580 do GT60 swojego... to całkiem inna liga... To tak jak porównać skode do mercedesa :P

 

W trybie dynamicznych grafik lenovo w turbo pracuje na 1085mhz gpu więc jest naprawdę spoko. Te 15mhz więcej po odblokowaniu biosu dużej różnicy by nie zrobiło.

Niektórzy podkręcali na 1.2ghz nawet ale to już grafika potrafiła się smażyć trochę...

 

No możesz mówić że jest ok, ale wątpię żebyś na bieżąco śledził to jakie laptop ma temperatury w stresie co i jak.. choć nawet jeśli, to mniejsza... Ja z znajomym robiłem porównanie tych laptopów na identycznej konfiguracji, różniły się tylko cepami, pracowały w identycznych warunkach i mówię, i5 też jest w stanie nagrzać dysk do niebezpiecznego stopnia a nie akceptowalnego.

Bez podstawki do komfortowego grania z długą żywotnością dysku się nie obejdzie. W przypadku i7 to albo kieszeń albo kieszeń i podkładka (ja mam i to i to i bardzo sobie chwalę teraz :P sama podkładka spoko do lżejszego grania i ogólnego użytkowania laptopa, kieszeń umożliwia już katowanie laptopa w grach długimi godzinami :P wcześniej to tak po 2 godzinach max kończyłem "sesyjkę" żeby dysk odpoczął, bo o sprzęt też trzeba dbać :P ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bez jaj... wyłączać grę by dysk odpoczął :)

 

Jak padnie to już raczej będę miał inny komputer albo kupię nowy dysk, lub wymienią na gwarancji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektórych stać na wymianę dysku od tak a innych nie. I ja podobnie nie mam czasu na oddawanie laptopa do serwisu jak i gotówki na nowy ;]

O sprzęt też trzeba dbać a nie traktować jak maszynkę do zajechania :) niczym ludzie stare bmw e30/36 katują a potem leci na allegro z opisem śliczna nie bita nie jechana :P

Sporo osób ma tego laptopa i od wielu słyszałem że większych problemów nie miało (posiadacze wersji z cepem i5), aczkolwiek paru z nich oddało do serwisu :P, Ale Ci co mieli z i7 to pozdro. Połowy z nich laptopy były już w serwisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale Ci co mieli z i7 to pozdro. Połowy z nich laptopy były już w serwisie.
Bo w Lenovo cepy są, a nie ludzie rozsądni.

Zamiast wsadzać tam 35W i7, to pchają 45W >.<

Jakby dali takiego i7-3612QM z TDP 35W to przecież nic by się wielkiego nie stało, a temperatury by były jak w wypadku i5-3xxxM z TDP 35W... :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy z jakiej strony patrzeć.

Mniej się grzeje więc lepiej, ale do programowania, czy programów typu CAD, 3ds max to i7 będzie dużo lepszy.

To już nawet nie kwestia i7 45W TDP tylko idiotycznego umiejscowienia dysku.

Bo nawet jakby dali tego z 35W TDP to i tak jest za dużo jeśli chcemy cały czas grać bo dysk mimo wszystko spokojnie do 50 się nagrzeje.

 

Jakby dysk był położony w normalnym miejscu to i przy tych 45W TDP nie było by problemu.

Po prostu nie przemyśleli w ogóle logicznego rozłożenia komponentów na mobo w tym laptopie.

Zaliczyli fail'a w tym względzie, ale co do całej reszty to się przyczepić nie można bo jest naprawdę ok, samo chłodzenie w laptopie też dobrze działa, bo nie jego winą jest grzejący się dysk tylko złego położenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...