Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kams_

Logitech Performance Mouse MX.

Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że jest to moja pierwsza "poważna" myszka bezprzewodowa. Kupiłem ją za blisko 250PLN w jednym popularnym sklepie z RTV i AGD.

Wcześniej używałem przewodowej A4Tech'a X747 blisko 2 lat - działa do teraz, ale zapragnąłem zmian.

 

Pudełko, jak na sprzęt tej klasy przystało jest eleganckie, dobrze wykonane i przedstawia najważniejsze cechy myszy. Po otwarciu oprócz myszy, odbiornika Unifying (o którym zaraz) znajdziemy mały piórniczek, w którym jest adapter sieciowy, kabelek USB > microUSB (do ładowania myszy z portu USB lub sieci 230V) oraz przedłużka USB do odbiornika Unifying.

 

"Koń jaki jest, każdy widzi."

Myszka jak myszka - nie wyróżnia się niczym szczególnym na pierwszy rzut oka, lecz jest wykonana z bardzo dobrej jakości materiałów - widać, że nie mamy do czynienia z byle czym. Na dole znajdziemy przełącznik ON/OFF, klapkę, pod którą kryje się akumulatorek Sanyo 1800mAh, oraz soczewkę. Nie jest to byle jaka soczewka, bo mysz działa nawet na szkle - technologia, którą tutaj zastosowano nosi nazwę Darkfield.

 

Myszkę wyposażono w 8 przycisków, w tym 4 obsługiwane kciukiem.

Na większą uwagę zasługuje rolka, która ma 2 tryby pracy - tryb normalny i szybki. Tryb pracy rolki zmieniamy za pomocą przycisku umieszczonego na samej górze obudowy. Gdy używamy trybu normalnego, to niestety - rolka pracuje dosyć głośno, ale po pewnym czasie już w ogóle nie zwracamy na to uwagi.

 

W obudowę wkomponowano również 3 diody, które informują nas o stanie baterii/DPI. Tutaj również coś mi się nie podoba - gdy świecą np. 2 diody, to widzimy tak jakby prześwit w tej, która aktualnie się nie pali - tu już bardziej sprawa estetyczna, bo zupełnie w niczym to nie przeszkadza.

 

Bateria.

Myszkę mam tydzień i aktualnie bateria jest w stanie krytycznym - zbliża się czas, kiedy będę musiał ją naładować. Myślę, że i tak długo wytrzymała - jest intensywnie eksploatowana przez cały czas.

 

Głośność klikania przycisków to norma - nie jest głośniejsza od żadnej myszki, którą posiadałem.

 

Podsumowując, jestem z zakupu zadowolony. Mam nadzieję, że kilka lat mi posłuży i nie będzie z nią problemów.

 

Jakby ktoś miał jakieś pytania, to proszę śmiało zadawać - postaram się odpowiedzieć.

Dodam jeszcze, że talentu do pisania nie mam. Najchętniej zawarłbym to wszystko w 2-3 zdania, ale postanowiłem się rozpisać - mam nadzieję, że aż tak źle nie było i da się to przeczytać. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak Twoje wrażenia z używania tego gryzonia? Do czego Ty ją używasz (gry, net czy co tam).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrażenia jak najbardziej na duży +.

Nie ma takiego efektu opóźnienia, jak w tanich myszkach bezprzewodowych.

Na razie używam do internetu, bo w gry na moim sprzęcie to ja nie pogram. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nachthymnen

Posiadam ją również i ja więc mogę napisać kilka słów. Po około pół roku użytkowania ppm i lpm mają wytarte od palców ślady.

Akumulatorek mógłby trzymać nieco dłużej, ale nie jest źle. Nie leży mi tak wygodnie w dłoni jak G9x czy G700.

U mnie głównie gry, a ten gryzoń się nie za bardzo do tego nadaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam ją również i ja więc mogę napisać kilka słów. Po około pół roku użytkowania ppm i lpm mają wytarte od palców ślady.

Wytarty ale rozumiem tylko materiał? Same przyciski wszystko chodzi OK?

 

Akumulatorek mógłby trzymać nieco dłużej, ale nie jest źle. Nie leży mi tak wygodnie w dłoni jak G9x czy G700.

To znaczy ile trzyma? Dzień? Dwa? Pięć?

 

U mnie głównie gry, a ten gryzoń się nie za bardzo do tego nadaje.

Mógłbyś to rozwinąć? Dlaczego tak uważasz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku Logitech Performance Mouse MX to nie był trafny wybór. Pracuję długo na komputerze. Po 6 miesiącach użytkowania miałem problem z prawą stroną myszki i środkową rolką. Do tego bateria jak dla mnie nie jest wystarczająca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem myszki Logitech należą do ścisłej czołówki najlepszych myszek. Są bardzo wytrzymałe, wygodne i świetnie się sprawdzają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...