Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

jaśmin22

XBMCBUNTU 12 - Problem z klatkowaniem filmów MKV

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Posiadam mini-PC Zotac Zbox :

 

AMD E-450 1.65 GHz Dual-Core

Chipset AMD M1

Video AMD Radeon™ HD 6320

 

Wiem, że temat klatkowania filmów MKV się powtarza, jednakże nie zakładałbym tego tematu gdybym rzeczywiście potrafił rozwiązać problem..

Przez dwa miesiace czasu XBMC był postawiony na Windows 8 - klatkowanie filmów związane było z ustawieniem dźwięku na : ANALOG 2.0 + HDMI.. Majac takie parametry, wszystko chodziło jak należy.

W dniu dzisiejszym postawiłem nowy system XBMCBUNTU 12 - niestety, nie potrafię rozwiązać problemu z klatkowaniem obrazu. Dźwięk ustawiony jest równiez na ANALOG 2.0 - HDMI lecz wciaż klatkuje. Włączałem/wyłączałem aklceleracje sprzętową jednak równiez te zabiegi nie przyniosły rezultatu.

Co może być nie tak ? Co potrzeba włączyć/wyłączyć lub doinstalować ?

 

Co do sterowników ? System wykrywa kartę Radeon, włączona jest opcja standardowo :

 

Using Video Driver For The AMD Graphics Accelerators from fglrx-updates ( prioprietary )

Bardzo proszę o pomoc, gdyż walczę z tym kilka godzin i nie mogę nic wskórać..

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość EntereX

Przypuszczam, że problemem tutaj może być sprzętowe dekodowanie obrazu przez tego radeona. XVBA działa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość EntereX

Najlepiej byłoby chyba zainstalować mplayer-vaapi https://launchpad.ne.../ archive/vaapi i sprawdzić czy na wyjściu vaapi pójdzie jakiś film i jak jest wtedy z obciążeniem procesora. To xbmcbuntu posiada jakieś normalne środowisko graficzne?

 

Powinieneś mieć też zainstalowany pakiet xvba-va-driver żeby vaapi działało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak - bazuje na ubuntu, można się przełączyć i działać..W takim razie zaintaluje mplayer-vaapi i dam znać..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytałem vaapi jest dedykowany dla INTEL przy czym ja mam sprzęt pisany pod AMD, tak wiec nie powienienm tego instalować..

Zainstalowałem sam Mplayer - filmy MKV klatkują bedąc w środowisku ubuntu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co dostrzegłem w Synapticu mam zainstalowany sterownik xvba-va-driver.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość EntereX

Ale dalej nie wiemy czy vaapi działa. Po instalacji mplayer-vaapi będzie można to sprawdzić. Jeżeli w mplayerze pójdzie to będzie znaczyło, że xbmc go nie obsługuje i wtedy trzeba będzie zastosować się do linka podanego przez Nyat. Podaj jeszcze co wyrzuca w konsoli polecenie vainfo. Jeżeli nie masz tego zainstalowanego to zainstaluj i podaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mplayer ma opcje wyboru akceleracji, wybieram vaapi i nie ma obrazu - nie działa .

 

Polecenia VAINFO :

 

libva: VA-API version 0.32.0
libva: User requested driver 'xvba'
libva: Trying to open /usr/lib/va/drivers/xvba_drv_video.so
libva: va_openDriver() returns -1
vaInitialize failed with error code -1 (unknown libva error),exit

W ostatnim wierszu jest errror - zatem coś jest nie w porządku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten link powinien Ci pomóc XBMC sam posiadam E-350 z XBMC Frodo wszystko śmiga idealnie (postawione na miniUbuntu 12.10) ,no może poza HD-Audio :( ale to na dzień dzisiejszy jest bolączką wszystkich ATI pod linuksem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za link, jednakże artykuł poświęcony jest instalacji XBMC na różnych wersjach linuksa przy czym ja bazuje na XBMCBUNTU który jest już zaktualizowany w różne sterowniki..Ogólnie poradnik jest o wszystkim, dobre dla tych co chcą zainstalować program na zwykłym systemie..

 

EDIT :

 

Za dużo pracy trzeba włożyć w samą kinfiguracje XBMC pod goły system operacyjny dlatego korzystam z XBMCBUNTU..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDIT :

 

Z ciekawości zainstalowałem OPENEELEC -wersja najnowsza. Okazało się, iż w przypadku Openeleca XBMC udostępnia opcje XVBA - jest ona włączona standardowo. Filmy chodzą rewelacyjnie na tym systemie. Zatem ? Związane jest to z tym co opisywaliście, ze sterownikiem XVBA - trzeba poprawnie go zainstalować + uważam, że trzeba zmusić system by wpisał te funkcje/opcje w XBMC ! Gdyż system nie widzi akceleracji przy pomocy XVBA.

Pytanie : w jak najprostrzy sposób to zrobić ? Wydaje mi się, że trzeba dodać repo :

 

https://launchpad.net/~wsnipex/+archive/xbmc-xvba-frodo

Jak zadziała - dam znać..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinno wystarczyć dodać to repo, oraz wyłączyć Compiz w systemie, poprzednio odinstalowując starą wersję .

Jednak postawienie systemu minimum daje o wiele lepszy efekt, pracy na około 1gdz. a system stabilny szybki no i z dysku SSD startuje ok. 10sek (przerabiałem praktycznie wszystkie wersje od 9 włącznie z kompilacją z git)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że nie wiem w jaki sposób dodać to repo aby zadziałało ? Pomoże ktoś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomóc? Z czym? Nie wymieniłeś żadnego komunikatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy masz już dodane stery ATI (fglrx)

 

sudo aticonfig --sync-vsync=on

sudo aticonfig --set-pcs-u32=MCIL,HWUVD_H264Level51Support,1

 

następnie

 

sudo add-apt-repository ppa:wsnipex/xbmc-xvba-frodo

sudo apt-get update

sudo apt-get install xbmc xbmc-bin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj mplayer lub smplayer (nakładka na ten pierwszy) i użyj trybu video gl lub gl2. Powinno śmigać. Nigdy nie miałem problemów z MKV, nawet full HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...