Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

RAFALK2006

Problem z i5-3570k

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko wszystkim

 

Oto problem z którym sie spotkałem przez ostatnie kilka dni.

Jak w sygnaturce mam i5-3570k + Maximus V Extreme do płyty dołanczany jest OC Key i oprogramowanie do podkrecania procków z poziomu windows.

Problem w tym że nie bardzo rozumiem jak odczytac wyniki w AI Suite II, owszem wybieram automatyczne podkrecenie, ustawiam na 4,20GHz (na poczatek) program to przetrawia robi restart, komp uruchamia sie z nowymi ustawieniami, wyskkuje informacja że podniesienie taktowania do 4,20GHz zakończyło sie sukcesem a tu .............. odpalam AI Suite II, przechodze do zakładki z odczytem czestotliwosci i niespodzianka, przez sekunde jest 4,289-4,278 GHz a nastepnie widze : 1600MHz :hmm: , o co tu u diabła chodzi.

To samo sie dzieje gdy odpale program CPU ID ROG CPU-Z, przez ułamek sekundy wyświetla 4,20GHz a nastepnie 1600MHz.

 

Nie mam pojecie o co chodzi może ktoś z Was ma też tą płyte i bawi sie podkrecajac poprzez windows.

 

Tak jeszcze myśle że może coś w BIOS trzeba by przestawic, no ale to powinno byc potrzebne gdybym grzebał w taktowaniu poprzez BIOS płyty a robie to z poziomu Windowsa wiec powinien to sobie sam przestawic.

 

Sam już nie wiem, jeśli możecie doradźcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko masz ok. Pod obciążeniem zegar masz na 4.2 a jak nic nie robisz to spada na 1.6

Nie ma potrzeby by cały czas chodził na 4.2 lub więcej bo to strata kasy.

Ale jak chcesz to wyłącz w UEFI SpeedStep/EIST (nie wiem jak u ciebie się nazywa - ale pewnie tak samo).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz wyłączyć opcje oszczędzania i wtedy cały czas bedzie pracowal na danym zegarze ale to bez sensu jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy dać na high perfomance i proc przez cały czas będzie pracował na max mnożniku , nic nie trzeba grzebać w biosie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy dać na high perfomance i proc przez cały czas będzie pracował na max mnożniku , nic nie trzeba grzebać w biosie.

 

Albo cos takiego:

 

Wejść do BIOS Advanced\CPU Configuration\CPU Power Management Configuration a następnie ustawić:

 

Enhanced Intel SpeedStep Technology [DISABLED]

 

CPU C1E [DISABLED]

CPU C3 Report [DISABLED]

CPU C6 Report [DISABLED]

 

byłem zaskoczony bo OC nie jest dla mnie priorytetem ale te kilkadziesiąt procent zawsze sie przydaje a do tej pory zawsze korzystałem z ustawiania OC w BIOS i zawsze miałem na sztywno zegar :D .

Tu faktycznie po teście OCCT widze że na czas wiekszego zapotrzebowania proc jedzie na 4,40GHz a po wyłaczeniu zjeżdża na 1600MHz.

 

33f5274f2a45d4e8m.jpg

 

ea847baa9c35fc1em.jpg

 

ba47f45c0f1f93a7m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłeś MVE po to by kręcić automatem dołączonym do płyty?

Przecież to rozbój w biały dzień. Chłopie bierz się za normalne OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłeś MVE po to by kręcić automatem dołączonym do płyty?

Przecież to rozbój w biały dzień. Chłopie bierz się za normalne OC.

 

 

:E

Jak bede miał troche sił i przerwe w leczeniu to może sie wezme ale na razie starcza mi tyle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...