Forum PCLab.pl: Czy bezpieczne jest spacerowanie z psem po lesie? - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Najnowsze pliki

• (3 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Czy bezpieczne jest spacerowanie z psem po lesie? Oceń temat: -----

#41 Gość_Parvical_*

• Grupa: Goście

Napisany 04 Kwiecień 2013 - 17:21

Wracając do sedna tematu to tak pod warunkiem, że zna się teren.
Post LeeLoo_T wyjaśnia resztę.

#42 Użytkownik jest niedostępny   Karol R Ikona

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 04 Kwiecień 2013 - 18:00

Zobacz postLeeLoo_T, o 04 Kwiecień 2013 - 18:14, napisał(a):

W lesie w Polsce zalezy gdzie szansa na dzikie rogate calkiem spora, podobnie gryzonie na drzewach i rozne ptaki, mala na lisa, dzika a wilki to najmniejsza. Wscieklizna chyba minimalna szansa, zwlaszcza ze lesni o to dbaja i kazde pogryzienie powinno byc zgloszone.
Najwieksza szansa, ze spotkasz roznego rodzaju uciazliwe robactwo, pajeczaki, zwlaszcza kleszcze krwiopijcy, tego jest duzo wzdluz sladow dzikich ssakow. ;)

Dawno w lesie chyba nie byłeś jak twierdzisz że trudno spotkać lisa, jest ich wszędzie pełno, nie koniecznie w lesie, również na polach. Miesiąc temu u brata po ulicy w miasteczku lis popierdzielał :E . Dzika trudniej spotkać, w ubiegłym roku 2 razy widziałem.

#43 Użytkownik jest niedostępny   Q'bot Ikona

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 04 Kwiecień 2013 - 22:11

Jeszcze się nie natknąłem w lesie na jakiekolwiek zwierze, które by nie uciekało na mój widok/odgłosy (nie licząc człowieków).
Jeśli obsypujesz psa środkami przeciw pasożytom/insektom, to nie masz się co o niego bać - tak jak co niektórzy napisali, dzik nie podejmie walki z psem tylko zwieje na długo przed tym, gdy pies go dogoni.
Martwiłbym się o parzystokopytne bardziej, bo jak szkoliłeś psa do połykania wrogów w całkości, to może się dorwać do saren, którym się zdarza zagapić czasami :P

#44 Użytkownik jest niedostępny   Ethics Ikona

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 05 Kwiecień 2013 - 10:10

Boicie się dzikich zwierząt, które wyczują was i uciekną? Bardziej w lesie bałbym się ludzi.

#45 Użytkownik jest dostępny   Kazubin Ikona

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 05 Kwiecień 2013 - 10:43

Bardziej niebezpieczne jest spacerowanie po mieście, czyli zagrożeń od kolizji drogowej po osobę bez pojęcia z agresywną rasą pozostawianą bez nadzoru.

Szczep swojego czworonoga i pilnuj co robi, w przypadku pogryzienia go lub tylko samego kontaktu z dziką zwierzyną, insektami, spożycia przez psa padliny lub innej rzeczy jak np. szczepionki dla lisów zgłoś to od razu weterynarzowi, bo pasożytów, wirusów, grzybów jest trochę, ale i w lesie największe zagrożenie masz od strony człowieka, wnyki lub inne pułapki na dziką zwierzynę, zatruta padlina na drapieżniki, czy nadpobudliwy myśliwy, albo kłusownik, który jak tylko stwierdzi chwilowy brak właściciela może ci psa odstrzelić lub ubić.

Oczywiście nie każ mu aportować patyka rzucając w gniazdo szerszeni lub nie pchaj do zabawy z młodymi lochy lub jakiegoś jelonka, bo i dla ciebie może być to bolesna lekcja :) Jak tylko zobaczysz nawet tylko świeże ślady odpuść sobie spacer tego dnia, niepotrzebnie możesz siebie wystresować, ale również swojego psa oraz dzika :)

Ten post był edytowany przez Kazubin dnia: 05 Kwiecień 2013 - 10:44

#46 Użytkownik jest niedostępny   Karol R Ikona

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 05 Kwiecień 2013 - 10:50

Zobacz postEthics, o 05 Kwiecień 2013 - 11:10, napisał(a):

Boicie się dzikich zwierząt, które wyczują was i uciekną? Bardziej w lesie bałbym się ludzi.

Jak byś zobaczył samicę dzika ze stadem małych i któreś z nich by zaczęło kwiczeć na twój widok to raczej locha by przed tobą nie uciekała tylko ty przed nią :E

#47 Użytkownik jest niedostępny   Hetman Ikona

• notoryczny gwałciciel, uwaga!!!
  • PipPipPipPipPip

Napisany 05 Kwiecień 2013 - 10:57

Zobacz postGordon Lameman, o 03 Kwiecień 2013 - 17:07, napisał(a):

Wilki raczej stronią od innych ludzi i większych zwierząt. Lis raczej ucieknie.

Gorzej jeśli Twój pies będzie gonił jakąś zwierzynę, a zobaczy to myśliwy. Możesz mieć problem z transportem ciała.

Nie napisałeś, że NIE wolno w lesie puszczać psa luzem - mandacik za to jest. Zupełnie jak nie Ty ;) ...

Zobacz postforum_forum, o 04 Kwiecień 2013 - 12:58, napisał(a):

Dzik jest silniejszy od psa? :hmm:

Szrżujący 300kg dzik zrobi Ci skomplikowane złamanie otwarte kończyn dolnych, po czym, jeśli jest to odyniec, to jest szansa na rozprucie szablami jamy brzusznej. Jeśli nie, to przynajmniej mocno poturbuje i zostaw, żebyś zdechł samotnie.
Pies, jeśli będzie miał odrobinę rozumu i ucieknie (nie na wprost) to skończy się to dobrze, niestety zazwyczaj dzik to nowa zabawa więc będzie zaczepiał.
Była taka piosenka dla dzieci kiedyś "kto spotyka w lesie dzika, ten na drzewo szybko zmyka" ;) . Ludzie, odrobinę wyobraźni...

#48 Użytkownik jest niedostępny   xzbit666 Ikona

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 05 Kwiecień 2013 - 19:40

Jeśli chodzi o dziki to w lesie należy zachowywać się po prostu normalnie. Żadnych gwałtownych ruchów, bo dzik może odebrać to jako atak. Atak może nastąpić najczęściej w dwóch przypadkach: wtedy kiedy jest ranny, albo kiedy locha broni młode przed intruzem. Oceniając odległość od intruza albo odejdzie albo zaatakuje.
Kiedyś na zbiorówce oddałem strzał do dzika. Miał z 50 - 60 kilo. Wiadomo gratulacje itp., bo miot wciąż trwał i nie pomyślałem by załadować nową kulę. Nagle dzik zaczął się zbierać i prosto na mnie. Zanim złamałem broń i wymacałem łuskę dzik był już tuż koło mnie. Uskoczyłem o krok w ostatniej chwili. Dostrzelił go kolega z miotu, ale to dowodzi że dzik w sytuacji bez wyjścia na pewno zaatakuje i trzeba zachować zimną krew.

#49 Użytkownik jest niedostępny   Menfis Ikona

• bananowy koktajl <3
  • PipPipPipPipPip

Napisany 05 Kwiecień 2013 - 21:50

Uważaj na biegające dziewczyny - często mają noże i mogą dźgnąć ukochanego czworonoga jak ten je wystraszy :P

#50 Użytkownik jest niedostępny   xzbit666 Ikona

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 05 Kwiecień 2013 - 22:40

Czworonogi właśnie powinny być na smyczy, bo one wykazują bardzo duże zainteresowanie np., dzikiem. Chcą się pobawić, a wiadomo dzik to nie przelewki.
Co do dziewczyn opisanych post wyżej - spotykałem i spotykam w lesie w sezonie grzybobrania tylko takie, które się wypróżniały. Były bardzo miło zaskoczone :D

Ten post był edytowany przez Zaraki Kenpachi dnia: 05 Kwiecień 2013 - 22:40

#51 Użytkownik jest niedostępny   Hetman Ikona

• notoryczny gwałciciel, uwaga!!!
  • PipPipPipPipPip

Napisany 06 Kwiecień 2013 - 15:38

To poszukaj tematu Rynn 8:E .

#52 Użytkownik jest niedostępny   Push-up3k Ikona

• \m/
  • PipPipPipPipPip

Napisany 06 Kwiecień 2013 - 15:42

Zobacz postsowekel, o 04 Kwiecień 2013 - 09:17, napisał(a):

Mój pies nie gryzie.

...albo nigdy nikogo nie ugryzł. Wiele razy to słyszałem.

• (3 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3