Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Kisciu

Problem z podłączeniem dysków pod IDE

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo prosze o pomoc, kombinowałem juz jak tylko się da i problem jest dalej. Moje połączenie wygląda następująco:

pierwszy kanał IDE:

master - dysk Maxtor 4K040H2 (system)

slave - dysk Samsung SV3063H

 

drugi kanał IDE:

master - CDRW Liteon

slave - DVD-ROM

 

Przy takim połaczeniu nie da się odpalić sytemu (winXP SP2). Inaczej tez oczywiscie próbowałem podłączać (na jednym kanale dysk i CDRW), wszystkie możliwe kombinacje próbowałem. Jak odłącze ten drugi dysk (Samsung) to system startuje bez problemu.

Bios wszystko wykrywa poprawnie przy każdej konfiguracji ale przy jakimkolwiek podłączeniu wszystkich czterech urządzeń system się nie uruchamia(próbuje ale się wiesza przy uruchamianiu).

W biosie jest poustawiane wszystko na auto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś zworki w dyskach ustawić w położenie cable select? Czasami to pomaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze takie małe pytanko: master to ma być dysk ten na końcu taśmy ide(czarna wtyczka) a slave to ta wtyczka w połowie taśmy, czy tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jeszcze takie małe pytanko: master to ma być dysk ten na końcu taśmy ide(czarna wtyczka) a slave to ta wtyczka w połowie taśmy, czy tak?

W sumie z mojego doświadczenia to wynika że jest to obojętne, decyduje zworka na dysku, ale przyjmuje się że master jestna końcu taśmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam odwrotnie :(

spróbuje przestawić zworki i zobaczymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic z tego, problem jest nadal

może sterowniki nvidii do kontrolera IDE kłócą sie z ustawieniami w biosie? możliwe jest coś takiego?

nie mam już innych pomysłów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piszesz ze jak odlaczysz szajsunga to wsio dziala... a jak podlaczysz tylko szajsunga to chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no bede musiał tak zrobić , zainstalować system na szajsungu i spróbować. aha, ten szajsung ma gdzieś tam jakies bad sectory ale to chyba nie powinno mieć znaczenia, no nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no bede musiał tak zrobić , zainstalować system na szajsungu i spróbować. aha, ten szajsung ma gdzieś tam jakies bad sectory ale to chyba nie powinno mieć znaczenia, no nie?

Nie powinno. Wygląda na to że Twoje dyski się po prostu nie lubią i już, a może Samsung już dożytwa swoich dni i coś chrzani?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Master na końcu, slave w środku. Przełóż samsunga na drugi kanał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dziwne ze nagle przestały sie lubić bo do niedawna jeszcze na płycie ecs k7s5a współpracowały ze sobą bez problemów.

 

Na drugi kanał już też przekładałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj ostatecznie ustawić dyski jako master na każdym kanale a jako slave dać po jednym napędzie optycznym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz sprubowac odpiac oba napedy i podpiac dyski same na osobnych tasmach i zobaczyc jak sie bedzie zachowywac..[ na prube ]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeinstalowałem system, nie wiem czy to było konieczne ale na wszelki wypadek i chyba doszedłem do źródła problemu. Mianowicie problem robią stery nvidii( do nforce'a). Bez nich system odpala z dwoma dyskami, bez problemu je wykrywa (tylko troche długo sie uruchamiał). Później zainstalowałem kit nvidii i już kicha była. No wiec odinstalowałem stery nvidii do IDE i jest ok tylko nie wiem czemu sie tak długo uruchamia system?

Spotkał sie ktoś z podobnym problemem? Wygląda na to ze nforce lub też kontroler ide na płycie gryzie sie z tym dyskiem (samsung SV3063H).

Jest to możliwe?

Musze spróbować podpiąć inny HDD, pożyczony od kumpla, zobaczymy co będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...