Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

WKD622

Laptop do gier - 3500zł.

Rekomendowane odpowiedzi

A jak reklamujesz sprzę? Zwykłą reklamacja?

Zacznij reklamowac na niezgodność towaru z umową i domagaj się wymiany na nowy bądź zwrot gotówki tylko nei wiem czy na niezgodnosc z umową można aż po 10 miesiącach.

 

http://niezgodnosc.pl/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś jaja. Komp jest 4 raz w naprawie juz od miesiąca. A w sumie nawet ponad. Cały czas te same problemy z bf4. wczesniej 2 razy padał ram i płyta główna.

Tym razem nie stwierdzili usterki żadnego z komponentów i wysłali do producenta na sprawdzenie płyty. Leżał tam 3 tyg. W końcu wymienili płytę i odesłali do bluemobility. Bm wysłało mi rano etuzjastycznie maila, panie Jakubie, dokonujemy ostatecznych testów laptopa i jak wszystko będzie w porządku w poniedziałek odsyłamy do pana. Ale się ucieszyłem.

 

Dziwnie do nich 17:30 żeby dowiedzieć się co tam się stało, bo nie wiedziałem jeszcze wtedy ze płyta i co tam było uszkodzone.

 

głos w słuchawce. Panie Jakubie, jest mi niezmiernie przykro że tak się stało ale komputer dotarł do nas z wymienioną płytą główną, założyliśmy pana komponenty, odpalilismy go, włączylismy benchamrk po czym nagle się wyłączył i więcej nie wstał. Okres naprawy się wydłuży ale obiecujemy zrobić to jak najszybciej będzie to możliwe.

 

 

Ja pierdziele. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pismo od adwokata z informacja iz nalezy ci sie wymiana na sprzet fabrycznie nowy , oczywiscie nie koniecznie ten sam model ale nie gorszy od posiadanego ,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak zrobię. Vss orientujesz się może jak wygląda procedura wymiany na nowy? Skladaja sprzet o podobnej wydajnosci czy odpowiednik tej samej ceny? Czego mogę się spodziewać? Gtx850? Czy raczej z racji na to ze mam 765 to raczej 860?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem dokladnie jakie kryteria beda brane pod uwage lecz moze byc ze wymienia ci sprzet na taki sam , mimo ze juz jest 3 generacja tego modelu to nadal te pierwsze zalegaja w magazynach, mozesz zastrzec ze nie chcesz juz takiego samego modelu bo moze istniec prawdopodobienstwo ponownej usterki, raczej nie beda marudzic i dokonaja wymiany, i mozesz roscic odszkodowanie ze czas naprawy bo chyba laptop na Firme kupiony wiec tymbardziej powinni pojsc na ugode

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiesz.. Wzięty na firme a powód usterki problemy z grą bf4. Trochę dziwne, nie? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie nie ma już sensu bawić się w naprawy, trochę się robi to komiczne że masz nowego lap, ale "masz" go w serwisie a nie u siebie - niech Ci wymienią tak jak radzą koledzy wyżej.

 

To że na firmę to inna bajka - może ktoś sobie koszty robi i kupił lap do gier itd, a to że nie działa tylko w BF4 to nie oznacza że nie będzie w przyszłości problemów z innymi produkcjami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako osoba nie pełnoletnia - 17 lat - poprosiłem juz ojca żeby tam zadzonil bo coś czuje ze mnie tak traktują właśnie...

 

Przez zestaw głośnomówiący zdzwonimy i trzeba poważnie pogadać. O jakiś numer poproszę do osoby która ma tam większą decyzyjnosc i przedstawię całą historię. Wprost powiem ze oczekuje wymiany na nowy.

 

Jeśli wymiana to dla mnie tylko na sprzęt nie o podobnej wydajnosci czyli jakiś gtx850 tylko ta sama półka cenowa jako ze komputer przez rok był niesprawny i jestem do tylu. Wymiana na tego samego lub na jakiegoś o podobnej wydajnosci byłaby tutaj mało sensowną rekompensatą biorac pod uwage to ile czasu na to wszystko straciłem i to ze przez rok komputer był niesprawny, czyli to tak jakbym dziś zapłacił za kompa z gtx860 i używał dopiero od przyszłego roku. ;)

 

Pismo, prawnik itd dopiero w drugiej kolejności. Trzeba stopniowo podkręcac śrubę a nie od razu walić z najmocniejszego działa jako ze w takiej sytuacji traciłbym inne, łagodniejsze możliwości rozwiązań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dojdzi9e do wymiany to wymienic ci moga na nie gorszy , nawet jak bedzie to jeden punkt mniej w wydajnosci to bedzie to gorszy sprzet , mozesz wysluchac ich oferty najpierw co oni ci zaoferuja aczkolwiek nie nastawial bym sie na wielkie emocje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

850 jest zbliżony akurat. Będę się domagał gtx860 jako odpowiednika 765, i74710mq jako że 4700 już nie widze, 8gB ramu i dysk 1tb.

 

Do tego win 8.

 

I taka konfiguracja stoi w cenie tego w350stq którego kupiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@VSS

 

Wiesz może co może powodować taki problem że nie działają USB? Od nowości co jakiś czas mi się tak zdarza że jest napięcie w USB, bo jak podepne myszke to się świeci czy tablet to się ładuje, ale nic nie wykrywa (np nie mogę przeglądać pamięci tabletu), a myszka nie działa. Restart nie pomaga. nagle potrafi się to zmienić. Co może być przyczyną? Strasznie mnie to wkurza bo raz tak się zdarzyło jak bardzo potrzebowałem użyć myszki,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wina sterownika bo rozumiem ze miales juz 2x plyte glowna wymieniana chyba, wiec tak czy inaczej system i pasujacy sterownik, domniemam ze masz W7 i nie masz zainstalowanego USB3 HS sterownika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@VSS

@mikilys

 

Napisałem małą recenzje tego komputera, oraz ocenę firmy BM

http://forum.pclab.pl/topic/1022195-Dlaczego-nie-warto-kupowa%C4%87-laptop%C3%B3w-marki-XNOTE/

 

Mam nadzieję że jest umieszczona w dobrym dziale. Fajnie by było gdyby dało się ją przykleić albo chociaż dać w jakieś miejsce gdzie zostanie na pewno dostrzeżona. Chodzi mi o to żeby przestrzec innych przed bublem którego producentem jest firma BlueMobility.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@VSS Czy jesteś może Ty w stanie mi pomóc z tymi USB? Wysłali mi sterownik do 3.0 zanim kazali zrobić reinstalacje systemu i wywala mi taki błąd przy instalacji tego sterownika

lwwuqHAl.jpg

 

Co można jeszcze poradzić na te okresowo niedziałające USB...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowało się.

:hmm: :hmm: :hmm: :hmm: :hmm: :hmm:

 

Zobaczymy, jaki będzie teraz efekt. Dzięki VSS. BM brakuje takich ludzi :lol2: :lol2: :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowało się.

:hmm: :hmm: :hmm: :hmm: :hmm: :hmm:

 

Zobaczymy, jaki będzie teraz efekt. Dzięki VSS. BM brakuje takich ludzi :lol2: :lol2: :lol2:

 

fajnie ze przynajmniej dales rae zainstalowac ten sterownik , co do reszty twojej wypowiedzi to wynagrodzenie kszataltuje kreatywnposc Supportu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ssd cruciala mx100 256 gb.

11PfCg3.jpg

 

Za każdym razem kiedy stawiam na nim win 7 to wszystko jest w porządku, ale po zainstalowaniu sterowników, pierwszy restart i wywala BS

 

Jwkl0jo.jpg

 

Ogólnie hdd wyjąłem za drugą próbą żeby wyeliminować ten czynnik i jest to samo. Zastanawiam sie czy to lapek jest znowu zepsuty czy dysk czy może jakiś sterownik psuje mi szyki... Ale z drugiej strony stawiałem już na hdd dawno dawno temu i szedłem po liście z BM i nie było żadnych problemów...

http://www.bluemobility.pl/pub/sterowniki/W3XXST/Win7/

 

Nie robiłem formatu hdd więc na razie lapek działa... Jutro pójdę zareklamować ten dysk do xkom. Co jeszcze można ew sprawdzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślicie że mam szansę ubiegać się o jakąś naprawę jeśli obudowa mi skrzypi? Wkurza mnie to strasznie. Jak wciskam klawiaturę podczas szybkiego pisania to komputer jakby brzęczy. Coś wpada w wibracje. Jak naciskam na boki to skrzypi. Wkurza mnie to niesamowicie bo dbam o komputer a wszystko po półtora roku mimo że stan wizualny jest idealny, jest rozklekotane.

 

Do tego LPM ten pod touchpadem pod naciskiem wydaje taki głośny dźwięk, PPM działa dużo ciszej. Wykonanie tej obudowy jest fatalne!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuźwa można oszaleć z tym kompem, najgorszy zakup jaki dokonałem w życiu. Wiele markowych rzeczy mi się psuło, co do wielu miałem uwagi ale zawsze byłem ostatecznie zadowolony, ten komp to istna masakra. W ogóle bez podejścia do markowych produktów asusa, della. Patrząc na tempo w jakim obudowa się zużywa prawodopodobnie jakiś mądry pan się machnął przy jej projektowaniu i trochę zbyt szybko podlega samoistniej biodegradacji :E. Kolejny rok i nic z niej nie zostanie, ale przynajmniej temp podzespołów się obniżą ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Akurat nie podkręcam za bardzo podzespołów więc dzięki za podrzucenie tańszej wersji. Pomyślę i wybiorę co mi podpasuje.  Dzięki wam. 
    • Największa różnica w wydajności jest między 4070, a 4070 Super i tu najbardziej opłaca się dopłacić. Miedzy 4070 Super, a 4070Ti różnica jest znacznie mniejsza i dołożyć trzeba kolejne kilkaset zł. To samo między 4070Ti, a 4070Ti Super. Największe różnice są w rozdzielczości 4K gdzie dodatkowy vram w 4070Ti Super pozwala mu na lepsze osiągi względem 4070Ti.  Jak zapatrujesz się na mocniejsze karty to radziłbym od razu myśleć o zasilaczu. Teoretycznie zasilacz 550W powinien wystarczyć jednak CPU u Ciebie ma 150W poboru w trybie turbo, RTX 4070Ti obciążona w grach średnio ciągnie ponad 260 W, jednak w pikach (karta nie ma liniowego poboru prądu) potrafi przekroczyć 400W. Do tego dochodzą wszelkie peryferia z płytą i może się zdarzyć że chwilowy pobór znacznie przekroczy możliwości zasilacza. W przypadku 4070Ti Super i 7900XT wartości są jeszcze większe. Problem może nigdy nie wystąpić ale sam musisz zdecydować czy "chuchać na zimne" i dla pewności od razu brać mocniejszy zasilacz. Przy RTX 4070/Super pobór (i piki poboru) jest sporo mniejszy więc przy obecnym zasilaczu nie powinno być żadnych problemów. Śmiem twierdzić że się nie mylę. Po pierwsze to odnosiłem się do wydajności kart które mieszczą się w kwocie jaką początkowo Autor zasugerował czyli do ok. 3000 zł. Tu nie ma RX 7900XT, a jest 7800XT i 7900 GRE. Obie te karty z włączonym RT wypadają słabiej od RTX 4070, a lepiej tylko w standardowym rasterze. Dokładnie taka sama sytuacja jest w przypadku droższych kart czyli 4070Ti/Super vs 7900XT. W rasterze górą jest Radeon, w RT RTX-y. Nie znam żadnego solidnego portalu robiącego testy kart na którym 7900XT maiłby przewagę nad 4070Ti/Super w Hogwart Legacy przy włączonych wszystkich opcjach RT.
    • Jak Ksiądz robił grube wałki to nie ma taryfy ulgowej , do celi z  ''długim Józkiem'' i sprawa załatwiona .
    • Modowanie - nie ma większego frajerstwa niż pracowanie za darmo żeby naprawić grę, bo korporacji która za nią wzięła pieniądze się nie chciało
    • Strona Voice of Europe już usunięta. https://voice-of-europe.eu/ https://www.voiceofeurope.com       Ksiądz "Salceson" idzie pierdzieć w pasiaki:    
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...