Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Pyton

rozmowa o prace

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Za dwa dni mam rozmowe o prace w sklepie komputerowym. Jakich pytań mogę się spodziewać, to jest moja pierwsza rozmowa.

Pozdrawiam pyton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie Pan pracował wcześniej.

Wykształcenie.

 

Czasem nie pytaj się ile będziesz zarabiał bo takich od razu się skreśla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się zapytają ile chcesz zarabiać, to odpowiedz, że chcesz zarobić na godne życie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno z podstawowych i najczęstszych pytań: Dlaczego chce Pan/Pani u nas pracować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci zaproponują stawkę która będzie Ci odpowiadać to też lepiej nie okazuj zbyt dużej radości bo później przez długi czas możesz większej stawki nie zobaczyć :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- Gdzie pan się widzi za pięć lat?

- Ile pan chce zarabiać i dlaczego aż 1600 zł brutto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. co umiesz robić

2. czy umiesz naprawiac/składać komputery/laptopy

3. czy znasz się na sprzęcie

4. czy wiesz jak wyglada wspolpraca z hurtowniami

5. czy znasz programy do fv typu subiekt itp

6. czy znasz sie na sieciach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc, mam nadzieje że wypadne dobrze.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogą też kazać odegrać scenki, w którym próbujesz opchnąć jakiś sprzęt, bądź wytłumaczyć jego działanie starszej osobie (sam musiałem na rozmowie kwalifikacyjnej wytłumaczyć staruszce co to jest pendrive). Może sprawdzą twoją wiedzę ze znajomości podzespołów komputerowych, oprogramowania itd. Zawsze warto też dowiedzieć się kilku informacji o firmie, by podczas rozmowy zabłysnąć, na przykład informacją o jej powstaniu, czy ilości oddziałów.

Powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Podłączę się do tematu.

Interesuje mnie jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna :question: , gdy będę się starał o pracę na stanowisko młodszego programisty C#, czego można się podziewać o co pytają najczęściej itd.

Z góry dziękuję i Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ogólnych rzeczy pojawiają się bardzo często takie rzeczy jak: dziedziczenie, kompozycja, polimorfizm, metody wirtualne, interface. Do tego wzorce projektowe singleton i model-view-controller pojawiają się zdecydowanie najczęściej. Czasem zapytają o złożoność czasową i obliczeniową (np tutaj porównanie rekurencji z iteracją co i dlaczego jest lepsze). Co z pytań typowo z C# to nie wiem nie moja "działka".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Witek12. Z samego C# to najczęściej są takie rzeczy:

 

1. Interfejs, a klasa abstrakcyjna - różnice, wyjaśnienie.

2. Generyki.

3. Modyfikatory dostępu - lubią pytać o protected, private.

4. Sealed class, static class.

5. GC, lubią pytać o finalizator, using, IDisposable.

6. Jeżeli podasz w CV, że znasz C++ to ulubionym pytaniem jest o to jakie są różnice między C++, a C#. Najczęściej chodzi o zarządzanie/niezarządzanie pamięcią, delegat/wskaźnik.

7. Coś z wielowątkowości też się zdarza. Np. modyfikacja kontrolki z innego wątku (Windows Forms, WPF).

 

Pewnie zapytają czy miałeś kontakt z ORM-ami (Entity Framework, nHibernate). Jeśli lepsza firma, to spytają też czy wiesz co to testy jednostkowe, TDD, czy znasz jakieś wzorce projektowe (przykłady zastosowań mile widziane).

 

Reszta pytań może dotyczyć technologii jakie stosuje firma. Jakieś proste pytania z ASP.NET, WPF itp. czy nie kłamiesz, że używałeś. Na młodszego programisty raczej wałkują z C# i ogólnie pytają o resztę, czy miałeś do czynienia z...

 

Jeżeli dostaniesz "pracę domową" i będzie ona wymagała od Ciebie poświęcenia sporego czasu (pół dnia i więcej), to ich olej. Chcą się czegoś dowiedzieć, nich pytają. Szanuj swój czas. Staraj się też wypytać o jak najwięcej szczegółów jeszcze przed pójściem na rozmowę (tel, mail). Czasami rzeczy oczywiste nie są oczywiste :) Zamiast Visual Studio, firma używa DevExpress. Zamiast C#, piszą w VB (w ogłoszeniu jest: programista .NET). Chciałeś ASP.NET MVC? Okazuje się, że jest ASP.NET WebForms (lub na odwrót). I tak dalej.... To takie rady ode mnie, czy skorzystasz zależy od Ciebie. Powodzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dziękuje wszystkim za wypowiedzi, na pewno z nich skorzystam. Mam teraz rozeznanie na co muszę zwrócić szczególną uwagę. Co prawda C# zajmuje się dopiero od roku i kilku m-cy,

mam jeszcze sporo nauki. Co do C++ to zupełnie mi ten język nie leży, dlatego wybrałem C# ponieważ jest podobny do Javy, z którą miałem już styczność.

Mad co oznacza "GC" z punktu 5, pierwszy raz się z tym spotykam.

Dzięki i Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...