Skocz do zawartości
Ethics

Jak grilować?

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tam się nie alienuję. Ale zawsze znajomi chcą żebym to ja zajmował się jedzonkiem. Mnie to strasznie jara, a nic nie tracę z imprezy, bo zawsze wszyscy są w pobliżu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wszystkim fanom grillowania polecam grille gazowe. Sam byłem kiedyś bardzo sceptycznie nastawiony, ale mamy taki od 3 sezonów, dziś wyciągnięty z garażu na kolejny sezon. To jest po prostu fantastyczna sprawa. W zasadzie widzę tylko jeden minus - nie jest mobilny w takim sensie, że zabierzesz go nad jezioro (no chyba, że taki ewentualnie Mój link). Właśnie firmy BroilKing szczególnie polecam, innych w zasadzie nie znam. Niektórym nie pasuje także, że nie ma "klimatu" ale mi to zupełnie nie przeszkadza, bo dzięki temu można zarówno zgrillować karczek na obiad jak i turbota na wystawną kolację. Do tego zmieścisz na nim wszystko obok mięsa/ryb, można położyć bakłażany, cukinię, czosnek, a na wyższych półkach np pieczywo. Poza tym kontrolujesz idealnie czas i temperaturę pieczenia, chyba każdemu zdarzyło się z grilla ściągnąć twardy jak podeszew kawałek mięsa albo wysuszoną na wiór rybkę. A tutaj możesz idealnie zgrillować absolutnie wszystko, od wspomnianego turbot(czy jakiejkolwiek innej ryby, wspominam akurat o tej, bo na większości tradycyjnych grillach by się nawet nie zmieścił)a po polędwice wołową. Na deser polecam grillowany ananas w syropie klonowym.

 

Tylko ta cena odstrasza, ale poza tym same plusy.

Edytowane przez Szkaradnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co można dodać do marynaty do kurczaka z grilla? Chciałbym wyjść poza standardowe sól, pieprz, paryki, curry, sok z cytryny i oliwa.

Jakie jeszcze przpyrawy/zioła będą dobre?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do chleba z czosnkiem to polecam to zrobic jeszcze inaczej, mozna np pociac caly bochenek (tak zeby calosc trzymala sie na dolnej ''podeszwie'' :P ) i w naciecia upchnac paste serowo/czosnkowo/ziolowa/maslowa :E, wszystko w folie aluminiowa i to dopiero jest hicior :o mozna tez po prostu posmarowac taka pasta kromki i na ruszt, tez fajnie wychodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak nacinałem i sarowałem bagietki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam fanów grilla po zimowej przerwie !

 

Jako, że jutro ma być piękna pogoda postanowiliśmy wybrać się ze znajomymi na Zakrzówek na grilla. Pomyślałem, że zrobię szaszłyki z kurczakiem i potrzebuje Waszej pomocy.

 

Niby nic trudnego w zrobieni szaszłyków ale potrzebuje jakiejś dobrej i sprawdzonej marynaty, może macie jakieś fajne składniki oprócz papryki, cebuli, pieczarek czy boczku ? Może jakieś tipsy, podpowiedzi żeby szaszłyki wyszły idealnie ? Piec na kratce czy lepiej kupić tackę?

 

Dzięki i miłego weekendu :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co można dodać do marynaty do kurczaka z grilla? Chciałbym wyjść poza standardowe sól, pieprz, paryki, curry, sok z cytryny i oliwa.

Jakie jeszcze przpyrawy/zioła będą dobre?

Kup różne rodzaje masali (garam masala, tandoori masala, tikka masala) i sprawdzaj jak to wyjdzie. Bardzo fajny posmak daje wędzona papryka (to akurat wyczaiłem z gotowej marynaty do pieczenia mięsa :E), imbir, sos sojowy - ja akurat uwielbiam kurczaka na grillu na wszelkie azjatyckie modły - ostro (ale nie za bardzo) i aromatycznie.

 

Narobiliście mi smaka - ale bym wszamał cukinie faszerowaną, om nom nom nom.

 

A podpałki to ZUO. Troszkę drewna, na do węgiel, podpalić drewno i napierdzielać suszarką aż się wszystko zajara. Potem rozrzucić węgiel po całym grillu, zdusić płomienie, i jechać na żarze. Tak to się robi :P

Edytowane przez Mroczny Nelu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Push-up3k

A podpałki to ZUO. Troszkę drewna, na do węgiel, podpalić drewno i napierdzielać suszarką aż się wszystko zajara. Potem rozrzucić węgiel po całym grillu, zdusić płomienie, i jechać na żarze. Tak to się robi :P

A ja polecam palnik acetylenowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak zobaczyłem temat :P od razu wiem co napisać

 

jak to jak? w słońcu, w dobrym towarzystwie, z rozpalonym grilem :)

zaprawionym mięsem dzień wcześniej i świeżymi warzywkami :)!!!!!!!!!!

 

- karkóweczka

- kaszanka

- szaszłyki

- boczek

- skrzydełka

 

TO OBOWIĄZKOWO MUSI BYĆ NA GRILU :)

Do tego kiełbasa, której nie musiałem wspominać no ale coż :D przypominam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam palnik acetylenowy.

Najszybciej kulka z papieru toaletowego namoczona/polana zwykłym olejem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze rozpalam palnikiem i węglem drzewnym

Jak nie mam palnika to biorę trochę szczypy i też szybko rozpala się.

 

A co do potraw to moje ulubione:

- skrzydełka

- karkóweczka

- boczek

- szaszłyki

 

najlepiej dzień wcześniej doprawione

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Push-up3k

Ja się szykuję, żeby przy najbliższej okazji zrobić burgery z grilla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się szykuję, żeby przy najbliższej okazji zrobić burgery z grilla.

 

polecam! najlepiej (jesli nie masz samo mozliwosci) poprosic o zmielenie w sklepie jakiegos ladnego kawalka czego tam lubisz, doprawic, buleczke jakas fajna lekko utaplac w masle i chwile tez na grill, dodatki wedle uznania i miod malina :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Push-up3k

Ja myślałem, żeby zrobić takie proste krwiste. Do tego boczek, niebieski ser, pomidor, sałata, czerwona cebula, majonez i ostry sos. Się tylko zastanawiam czy smażyć bezpośrednio na kracie czy może tackę podłożyć.

Edytowane przez Push-up3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tacka wygodniejsza, na ruszcie nie probowalem (glownie po to zeby sie nie rozlecialo ;] ) fajnie gra feta + suszone pomidory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gordon Lameman

polecam! najlepiej (jesli nie masz samo mozliwosci) poprosic o zmielenie w sklepie jakiegos ladnego kawalka czego tam lubisz, doprawic, buleczke jakas fajna lekko utaplac w masle i chwile tez na grill, dodatki wedle uznania i miod malina :D

Przy mieleniu mogą dołożyć brzydkie kawałki mięsa :( (zauważ, że zazwyczaj obok maszynki do mielenia mięsa takie kawałki będą - nadto w samej maszynce też trochę starego mięsa pewnie będzie).

Edytowane przez Gordon Lameman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na czym w tym roku planujecie grillować? Ja widziałam jakąś niby nowość, nie nowość LotusGrill. Jestem ciekawa a bardziej mój mąż czy to faktycznie nie dymi? Macie coś takiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mogę pomóc, jeżeli chodzi o razpalanie - nie używaj podpałek w płynie - bo to sama chemia i tylko śmierdzi potem jedzenie.

 

ropzal przy pomocy drzazgi i drewna- najlepiej liściaste i potem jak sie prawie wypali nałóż wegirl lub brykiet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie najlepszym i najszybszym sposobem rozpalania grilla jest tzw. komin. Ja posiadam self made ;) który sprawdza się wyśmienicie i w plenerze moich znajomych pozytywnie zaskoczył i zainteresował. Z dołu podpałka i troszkę gazet, do środka brykiet (jak dla mnie lepsza opcja niż węgiel drzewny ze względu na dłuższy proces żarzenia). Podpalamy zwartość z dołu i możemy zająć się piciem piwka i rozmowami, bądź przygotowywaniem jedzenia na grilla.

Dla mnie wszystko na grilla się nadaje, nie raz robiłem jajecznice na patelni na grillu po przebudzeniu na wypadzie pod namiotami. Super sprawa. Nic tylko kombinować :)

Self made komin:

 

IMG-20190425-155512.jpg

IMG-20190425-155500.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam porad dotyczących grilowania rozumianego jako przygotowanie sprzętu, rozpalenie ognia itp.

 

1. Jaki najlepiej grill kupić na wypady na łono natury? Nie gazowy/elektryczny tylko tradycyjny. W miarę przenośny aby do samochodu można zapakować.

 

2. Czym palić i jak rozpalać?

 

 

Aż mam ochotę na grilla! Przede wszystkim zależy na jak wiele osób planujecie zorganizować grilla. Ja zawsze z mężem kupuję jednorazowy grill. Nie trzeba się martwić o transport ani o targanie węgla, podpałki, całej konstrukcji itd. Ja mam w aucie jasną tapicerkę, więc opcja z grillem przenośnym jest dla mnie najlepsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez powyższy post przypomniałem sobie właśnie, że od wypadu pod namioty na Węgry wożę w bagażniku grill. Będzie już ~3 miesiące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie było już pierwsze grilowanie w tym roku. W sobotę pogoda była ładna tak wiec trzeba było wykorzystać działeczkę, szczególnie,ze potem przyjdzie sezon i nie będzie już w sumie tyle czasu na grillowanie.

Było tradycyjnie

karkówka

stek wołowy

burgery wołowe

Jesli chodzi o przyprawy to preferuję po prostu sól plus świeżo zmielony pieprz https://planteon.pl/przyprawy-swiata/pieprz/pieprz-kolorowy-ziarno

. Dodatkowo musztarda i jakaś sałatka na dodatek.

Edytowane przez Tygrysss1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Wojtek.30 Ja w zeszły weekend również zrobiłem grilla i też mieliśmy te steki t-bone ze sklepu https://bbq.pl, ale wszyscy rzygali jak koty, bo mięso było fatalne. Dzisiaj (a w zasadzie wczoraj) usmażyłem wątróbkę drobiową z cebulką oraz jabłkiem i znajomi byli zachwyceni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.12.2020 o 03:03, BTK_BLR napisał:

@Wojtek.30 Ja w zeszły weekend również zrobiłem grilla i też mieliśmy te steki t-bone ze sklepu https://bbq.pl, ale wszyscy rzygali jak koty, bo mięso było fatalne. Dzisiaj (a w zasadzie wczoraj) usmażyłem wątróbkę drobiową z cebulką oraz jabłkiem i znajomi byli zachwyceni.

Myślę, że to nie jest kwestia mięsa, ponieważ jadłem mięso z tego sklepu już wiele razy, moi znajomi tak samo. Zaszkodził Wam raczej jeden z dodatków, no chyba że mięso np. leżało wiele godzin w ciepłym miejscu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...