Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Dantei

Sony VAIO SVS1511C5E

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

sonyvaiosvs1511agxb0362.jpg

 

Dzisiaj opiszę wrażenia z użytkowania nowego sprzętu marki Sony. Sony VAIO SVS1511C5E to sprzęt, który nabyłem kilka dni temu w okazyjnej cenie 629 € w Sony Store Outlet. Konfiguracja przedstawia się następująco:

 

- Procesor: Intel®Corei5-3210M, 2,5GHz

- System: Windows® 7 Professional

- Podświetlana klawiatura

- Dysk: oryginalne 500 GB 7200 rpm

- RAM: 4 GB 1333 MHZ DDR3

- Wyświetlacz: 15.5" IPS 1920x1080+camera

- Grafika: Intel 4000 + GeForce GT 640M LE 1 GB GDDR3

- Napęd: DVD-RAM

- WiFi: Intel Centrino Advanced N6235 + Bluetooth 4.0

- USB: 1 x USB 2.0, 2 x USB 3.0

- Pozostałe: czytnik linii papilarnych, przycisk Stamina/Speed, Office 2010 Home and Business w zestawie, gwarancja 2 lata (laptop kupiony w Holandii)

 

Dodano kolejną kość RAM 4 GB DDR3 oraz wymieniono dysk na 250 GB Samsung 840 SSD.

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Pierwsze wrażenia

 

Jeszcze kilka dni temu byłem użytkownikiem ASUSa N53SV na i5, 8 GB RAM, FullHD i z grafiką GeForce 540M. Wydawało mi się, że to był solidny sprzęt, ale teraz widzę, że się myliłem. Sony VAIO SVS15 to cieniutki, ale przede wszystkim bardzo lekki laptop, pierwszy raz trzymając go w ręku myślałem, że dostałem od Sony atrapę, bo był tak lekki. Ponadto jest on niesamowicie piękny, dużo do wyglądu daje podświetlana klawiatura oraz cieniutka ramka matrycy. Efekt jest niesamowity, 2 lata temu posiadałem Sony VAIO F11, który jak na tamte czasy też był śliczny :-).

Po krótkiej instalacji systemu laptop ruszył, jak to bywa z laptopami Sony, do zestawu dostajemy całą masę niepotrzebnych rzeczy. Zostawiłem praktycznie jedynie VAIO Care oraz Control Center. Do czasu odinstalowania zbędnego bloatware'u Windows nonstop monitował o braku dostępnej pamięci RAM :-)

 

Ekran

 

Mój poprzedni ASUS N53SV posiadał matrycę FullHD i była ona pokryta warstwą antyrefleksyjną. Matryca w N53SV miała jedną zasadniczą wadę dla mnie, miała strasznie słabe kąty, a jako, że często oglądam coś na laptopie i to w różnych pozycjach (:-)) to bardzo mi to przeszkadzało.

Sony VAIO SVS1511C5E posiada również fulhadeowską matrycę, tyle, że jest to już IPS. Cóż tu dużo mówić - świetny kontrast, świetne kąty, super kolory!

 

CPU i grafika

 

Poprzednio użytkowałem i5M 2430 2.4 GHz i GeForce 540M 2 GB GDDR3. Przesiadka na i5 3210 2.5 GHz i GeForce 640M LE 1 GB GDDR3 początkowo nie daje oznak zasadniczych różnic w użytkowaniu. Sprzęt od Sony pokazuje pazurki po pewnej modyfikacji - Sony VAIO S BIOS MOD for GeForce 640M LE

 

cpuzbw.jpg

 

GeForce 640M LE został podkręcony z poziomu 500/900 MHz do 950/1000 MHz. Co to oznacza? Zasadniczo tyle, że otrzymujemy kartę na równi wydajną co GeForce 650M z pamięcią GDDR3. Karty oparte na Keplerze świetnie się podkręcają, jak widać :-).

 

gpuzd.gif

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Galeria

 

20130425114443.jpg

 

20130425114403.jpg

 

20130425114354.jpg

 

20130425114339.jpg

 

20130425114423.jpg

 

20130425114408.jpg

 

Przepraszam za jakość - fotki robione telefonem :-)

 

 

 

 

 

Jeśli macie jakieś pytania to piszcie. Chętnie odpowiem na każde. Wraz z biegiem czasu będę dodawał kolejne spostrzeżenia, co do użytkowania sprzętu marki Sony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Winter czemu piszesz pod innym nickiem ? A poza tym laptop fajny, sam rozglądam się za tym modelem, ale wszędzie już tylko następna rewizja z windows 8 i ceną z dupy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Administracja się czai na mnie :-)

 

A tak poważnie. Laptop naprawdę solidny, może z 2 lata temu miałem Sony VAIO F11 i również bił jakością wykonania późniejszego N53SV ASUSa. Teraz kupiłem tego VAIO S ze względu na świetny wygląd i fajnie podkręcalną grafikę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi ci stabilnie na tych podkręconych pamięciach? Ja mam lapka z gt730 i mam OC takie podstawowe z msi afterburnera. NA rdzeniu 1030mhz a pamieci tylko 900 bo jak dam troche wiecej to wykrzacza gry. Czasem szybko a czasem po 2-3h ale wykrzacza wiec prowizorycznie pamieci zostawiam bez oc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, obecnie podkręcony do 950/1000 MHz (rdzeń/pamięć), testowałem w FurMarku, grałem w CS:GO, Crysis 3 i Heroes VI i po prostu jest "rock stable". Będę próbował jeszcze podnieść do 1000/1100 MHz z ciekawosci. Gram zawsze w 1920x1080 i o ile w Crysis 3 muszę obniżyć na Low, to jest bardzo płynnie, a grafika wygląda super. CS: GO to poezja po prostu :-)

 

Po O/C temp GPU podskoczyła zaledwie o 5C, wentylator jest ustawiony w VAIO Care na priorytet wentylacji, ale i tak jest cichszy niż mój poprzedni ASUS N53SV, który z powodu zakurzonego wentylatora nawet w spoczynku był bardzo głośny, choć, jak go kupowałem był chyba najcichszym laptopem na rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...