Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Dlogi

Phenom II X3 vs Athlon II X4 na GeForce GTX 460

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w tym teście zaprezentuje wyniki Phenoma II X3 i Athlona II X4 w połączeniu z kartą GTX 460. Dużo słyszy się o narzucie sterownika Nvidii na procesor dwurdzeniowy (bez HT). Przeglądając test na konkurencyjym portalu natknąłem się na wyniki z których wynika, że GeForce nie lubi się również z trzema rdzeniami. Postanowiłem to sprawdzić.

 

Na początek testy PCLab na Radeonie z których wynika, że Phenom II X3 jest lepszy od Athlona II X4 o tej samej częstotliwości i to w nowych grach, które wykorzystuja 4 rdzenie.

 

JJnNziY.png

 

Teraz testy jakie przeprowadziłem na karcie GeForce.

 

Oba testowane procesory działają z częstotliwością 3.36GHz dlatego, że było to max co udało mi się wycisnąć z Athlona II X4. NB w obu przypadkach ma 2,4GHz.

 

Platforma testowa

Gigabyte GA-MA78GM-S2H

Kingston Hyperx 4x1GB @ 960mhz

EVGA GeForce GTX 460 768mb SuperClocked

Windows 7 64 bit

 

Wyniki

 

Crysis 3 1920x1080 High noAA

Athlon II X4 - 29 FPS

Phenom II X3 - 24 FPS

 

GTA IV benchmark 1920x1080 High

Athlon II X4 - 58 FPS

Phenom II X3 - 52 FPS

 

DiRT 3 benchmark 1920x1080 max noAA

Athlon II X4 - 52 FPS

Phenom II X3 - 50 FPS

 

Shift 2 1920x1080 High noAA

Athlon II X4 - 44 FPS

Phenom II X3 - 49 FPS

 

 

Komentarz do wyników testu

 

Przewaga Phenoma w Shift 2 wynika z tego, że gra najwyraźniej nie korzysta z czwartego rdzenia. W Crysis 3 i GTA IV wg tego co pokazuje MSI Afterburner użycie GPU jest dość niskie zarówno na Athlonie jak i Phenomie, oba te procesory mocno ograniczają GTX 460 w tych grach, co do tego nie ma wątliwości. Natomiast w DIRT 3 z użyciem GPU było dużo lepiej, test był bardziej zależny od karty graficznej stąd taka mała różnica.

 

Na dniach być może uda mi się kupić HD7770 w związku z tym wtedy postaram się przeprowadzić więcej testów na Phenomie II X3, również w niższych rozdzielczościach dzięki czemu wyniki będą bardziej zależne od procesora. PII X3 na Radeonie powinien być wyraźnie wydajniejszy od AII X4. Jak duża to będzie różnica okaże się po przeprowadzeniu testów.

 

 

Być może jutro uda mi się zrobić wykresy i test będzie bardziej przejrzysty. Prosiłbym również o podanie dobrego miejsca testowego dla procesorów w BF3 single w którym dałoby sie osiągnąć dobrą powtażalność. Idealny byłby przejazd pojazdem w miejscu w którym dużo się dzieje. Test w Crysis 3 przeprowadziłem lecąc VTOLem i nie ruszając myszką, dużo sie dzieje i można uzyskać dobrą powtarzalność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...