Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Kacp3R7

Outlast (2013) i Whistleblower (DLC)

Rekomendowane odpowiedzi

Outlast to pierwszoosobowy survival horror. Jest to debiutancki projekt zespołu Red Barrels, założonego przez ludzi, którzy pracowali wcześniej nad takimi seriami jak Prince of Persia, Assassin’s Creed, Splinter Cell oraz Uncharted.

 

Akcja toczy w Stanach Zjednoczonych. Fabuła opowiada o losach zakładu dla obłąkanych, zlokalizowanego w stanie Kolorado. Przez długie lata budynek ten stał opuszczony, ale niedawno wykupiła go korporacja Murkoff, która otworzyła w tym miejscu ośrodek badawczy. Wcielamy się w dziennikarza imieniem Miles Upshur, który dostaje od dobrze poinformowanego źródła cynk, że w zakładzie dzieją się dziwne rzeczy. Chcąc odkryć prawdę włamuje się pewnej nocy do ośrodka i szybko odkrywa, że na miejscu przeprowadzane są nie tylko zakazane eksperymenty medyczne, ale również bluźniercze rytuały.

 

W Outlast akcja ukazana jest z perspektywy pierwszej osoby. Gra łączy typowo przygodówkowe zwiedzanie lokacji i rozwiązywanie zagadek z elementami zręcznościowymi. Sekwencje akcji sprowadzają się jednak głównie do uciekania oraz ukrywania się przed nieprzyjaciółmi i w interesie gracza jest najczęściej unikanie bezpośrednich konfrontacji. W wywoływaniu strachu pomaga to, że wrogowie są nie tylko bezwzględni, ale również całkiem inteligentni i przeżycie spotkania nawet z jednym z nich wymaga sporego wysiłku i sprytu.

 

Trailer -

 

 

Co myślcie na temat tej gry? Moim zdaniem może być dobra, trailer wygląda bardzo klimatycznie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekałem na taką grę tyle lat. Wreszcie gra, która powinna być sprzedawana z tabliczką: Dla Hydra :E Nie dość, że horror, to jeszcze fps i to z zagadkami. W dodatku poziom strachu Silent Hilla. Niech ktoś mi powie, że istnieją lepsze gry :E Kiedy to wychodzi ? :> Summer to może być nawet wrzesień. Mam też nadzieję, że ta gra będzie wspierała 3D. W końcu horror i 3D to 2 najbardziej pasujące do siebie zwroty :P Nigdy wcześniej o tym nie słyszałem, ale po tym filmiku i opisie wręcz czekam na poziomie Tomb Raidera i Crysisa, czyli w skali oczekiwania Hydrowego jest to najwyższy z możliwych poziomów :E CZEKAM !! Kacp3r7 - dzięki wielkie za ten temat :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod koniec trailera piszę że dostępne latem na Steamie, oby nie wydali tylko cyfrowo :(

 

Ja także bardzo na to czekam, podobne do tego jest Call of Cthulhu które już kilka lat temu wyszło, ale też jest b. dobre - polecam jak nie grałeś :E

 

Ja na pewno kupie :D

 

EDIT: Nie ma sprawy, też już się nie mogę doczekać chociaż odkryłem tą grę dopiero dzisiaj :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grałem w CoC i później robi się z tego za duża "szczelanka" i bez kodu na przenikanie przez ściany w jednym momencie nie da się przejść gry. Poza tym ekstra, choć dzisiaj graficznie może odstraszyć. Jak będziesz miał jakiekolwiek info o grze pisz :D Na razie wg Gola premiera dopiero październik :kwasny: Mam nadzieję, że ta informacja okaże się nieprawdziwa, bo nie chce mi się tyle czekać. Mogliby zrezygnować nawet z wydawania kolejnych CoDów, Bfów itd bo tym rynek jest wręcz nafaszerowany, a takich gier jak na lekarstwo. Edit - widzę małe zainteresowanie tematem, ale pewnie dlatego, że większość z Was myśli, że to tylko jakiś trailer z filmikiem, ale wyprowadzę Was z błędu. Gameplay zaczyna się od 54 sekundy i trwa do końca filmiku. Polecam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko ja (niestety) błędnie przeczytałem Outcast (2013)? :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko ja (niestety) błędnie przeczytałem Outcast (2013)? :(

Jest nas przynajmniej dwóch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest nas przynajmniej dwóch.

Już trzech. :E

 

Wygląda jak Amnesia (a może bardziej jak Penumbra: Black Plague i trochę Fatal Frame) na przyspieszeniu. Nie wiem, gdzie tam poziom strachu Silent Hilla - zwykły screamer się szykuje. Na strachy rodem z SH trzeba czekać do Evil Within Mikamiego - ten tytuł śmierdzi sajlentem na kilometr, dwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@HDR'o

No właśnie zauważyłem datę premiery... Ja się tylko boje żeby projekt nie upadł, bo póki co nie ma wielkiego zainteresowania nim :(

@Lypton

The Evil Within przypomina mi najbardziej RE4 który był bardzo fajny w moim mniemaniu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The Evil Within przypomina mi najbardziej RE4 który był bardzo fajny w moim mniemaniu ;)

Mechaniką tak, ale dizajnem i klimatem bliżej mu do SH. Na pewno bliżej niż Outlast, który, że się powtórzę, wygląda na tani screamer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już trzech. :E

 

Wygląda jak Amnesia (a może bardziej jak Penumbra: Black Plague i trochę Fatal Frame) na przyspieszeniu. Nie wiem, gdzie tam poziom strachu Silent Hilla - zwykły screamer się szykuje. Na strachy rodem z SH trzeba czekać do Evil Within Mikamiego - ten tytuł śmierdzi sajlentem na kilometr, dwa.

Oglądałeś aby cały ? :> Przy okazji ten Evil within to kiedy wychodzi bo też się fajnie zapowiada?

 

@HDR'o

No właśnie zauważyłem datę premiery... Ja się tylko boje żeby projekt nie upadł, bo póki co nie ma wielkiego zainteresowania nim :(

Bo ludzie wolą jakieś cody, asasyny albo mass efekty lub próbę uerpegowania i sandboxowania gier na siłę :E (tylko nie bijcie, to moje zdanie i proszę to uszanować). Smutne to, ale kiedy wychodzi gra z klimatem z dawnych lat, zwyczajnie się to pomija :kwasny: Liczę, że wyjdzie latem, inne gry idą wtedy w odstawkę. Mało tego, dla mnie zapowiada się poziom grywalnościowy Crysisa i Tomb Raidera, a jak największy fan tych dwóch gier tak mówi, chyba musi być mowa o znakomitym tytule, zgadza się ? :P Oczywiście mogę sobie tak gadać, bo trailer może być jednym, a gra rzeczywista czymś innym. Jeśli jednak klimat gry utrzyma się na poziomie tego trailera od początku do końca, podtrzymam w pełni swoje zdanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem, gdzie tam poziom strachu Silent Hilla - zwykły screamer się szykuje. Na strachy rodem z SH trzeba czekać do Evil Within Mikamiego - ten tytuł śmierdzi sajlentem na kilometr, dwa.

Każdy boi się czegoś innego, stąd tak rozbieżne oceny horrorów wszelkiej maści, ale ludzie tego pojąć nie potrafią, iż de gustibus non est disputandum. Krzykacz, który jeśli będzie nie za długi i nie przyzwyczai nas do pewnych niespodzianek (niczym Dead Space), może wyjść niezły.

 

PS

Ciekawe czy SH1 lub 2 teraz straszyłyby jak dawniej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałeś aby cały ? :> Przy okazji ten Evil within to kiedy wychodzi bo też się fajnie zapowiada?

Cały. Trochę FEAR'a (no, tym też lekko zajeżdża - oddział policji z flakami na wierzchu i ślady krwi na podłodze - ale to tylko ten fragment), względnie Penumbry, a potem dwa razy morda z dżinglem wyskakuje. Tanio. Nic ponad to, czym straszyło chociażby Metro (przed takim bibliotekarzem na najwyższym poziomie trudności też się spieprzało ile sił w shiftcie).

 

A co do EW - nie mam pojęcia. Pewno dopiero 2014, bo ledwo kilka dni temu oficjalnie zapowiedzieli.

 

Ciekawe czy SH1 lub 2 teraz straszyłyby jak dawniej :)

Istotne, że straszyły w momencie premiery. :ERadyjko to najlepsze, co wymyśliły wszystkie te łby od horrorów (choć tutaj Aliens się lekko kłania).

 

Twórcy już się przyznali, że trailer jest mocno oskryptowany (co niespodzianką nie jest :E ) i nie wiadomo, jak bardzo przełoży się na rzeczywisty gameplay.

 

Q. Is the trailer a pre-rendered cutscene?

A. The trailer is a real-time sequence done in the Unreal Engine. It is highly scripted to better showcase what the final game will be.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy SH1 lub 2 teraz straszyłyby jak dawniej :)

Nie wiem jak jedynka, ale dwójka straszy jak dawniej :) Zapewniam

 

Cały. Trochę FEAR'a (no, tym też lekko zajeżdża - oddział policji z flakami na wierzchu i ślady krwi na podłodze - ale to tylko ten fragment), względnie Penumbry, a potem dwa razy morda z dżinglem wyskakuje. Tanio.

 

Penumbra to było coś, ale późniejsze części zepsuły całą grę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze Lypton - również wygląda mi to na Jump Scene Festival, poza tym gdzieś tam wyczytałem (teraz nie wiem dokładnie gdzie i czy w ogóle o tej grze, ale chyba tak), że mają być bronie. Wyciągam moją szklaną kulę i przepowiadam, że na początku będziemy biegać bez broni i będzie nawet fajnie, a potem rozpierdziel (wiadomo chyba z jakiej gry scenariusz : > Była nawet wymieniana w tym temacie). Anyway, zobaczymy co z tego wyjdzie, gdyby wyszedł przynajmniej poziom Call of Cthulhu (tylko mniej zbugowane!) to bym się cieszył, bo takich gierek prawie że nie ma.

 

i trochę Fatal Frame

 

Że czym niby : D?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa seria to mnie przemawia dam tej grze szanse jak bedzie ;) o ile koncept nie zostanie spartaczony.

 

Bo brak jakoś tych surriwial-horrorów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy co z tego wyjdzie, mi trailer się spodobał. Dodatkowy plus to że gra po premierze będzie zapewne tania 50-60zł (debiutancki projekt).

 

@Przemcio666

Też gdzieś czytałem że mają być bronie - ok niech będą, tylko niech amunicji do nich będzie jak na lekarstwo :)

 

PS. Liczę na recke w Twoim wykonaniu ;)

 

@HDR'o

 

Cody, Asasyny - za dużo tego, a co do rpg to dla mnie najlepsza jest seria Fallout (co prawda grałem tylko w 3 GOTY i NV Ultimate Edition, ale nadrobię ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że czym niby : D?

To patrzeniem przez kamerę skojarzyło mi się z aparatem z Fatal Frame. Może też będzie to miało jakieś większe przełożenie na gameplay - jakiś typ potworka, co tylko w nv go widać. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
PS. Liczę na recke w Twoim wykonaniu ;)

 

Będzie' date=' będzie : P Jak na razie mam czas na nadrabianie innych gierek.

 

To patrzeniem przez kamerę skojarzyło mi się z aparatem z Fatal Frame. Może też będzie to miało jakieś większe przełożenie na gameplay - jakiś typ potworka, co tylko w nv go widać. :E

 

Ano, w sumie nie skojarzyłem : D Fatal Frame kojarzy mi się przede wszystkim z japońskim klimatem, duchami i STARYM aparatem (bez jakichś NV itp. : D). Ale pomysł ciekawy, mogliby takie coś dodać (+ np. ograniczone i trudno dostępne baterie, byłoby ciekawie : >).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie się podziały takie gry pytam Was ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie się podziały takie gry pytam Was ?

Patrząc na na niewyobrażalny wręcz ruch i ogólnie zainteresowanie tym tematem, odpowiedź nasuwa się chyba sama...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na na niewyobrażalny wręcz ruch i ogólnie zainteresowanie tym tematem, odpowiedź nasuwa się chyba sama...

No tak, bo lepszy będzie najnowszy Kol of sruti :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na na niewyobrażalny wręcz ruch i ogólnie zainteresowanie tym tematem, odpowiedź nasuwa się chyba sama...

To jest raczej specyficzny target, lubię ambitne projekty ale zawału za młodu nie chcę się dorobić. Nie dla mnie tego typu produkcje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie, dzie i jaki zawał? :E

Sam się kurde bałem grając w taką Amnesie, ale aż tak straszne to nie jest, a potem jest dobra beka z samego siebie - "kurde, jak ja mogłem tak się wystraszyć :lol2: "

Jak serio się ma problemy z zachowaniem zimnej krwi w takich grach, to się gra przy zapalonym świetle + cicho słuchawki / głośniki i jazda ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • To ten co mu platforma płaciła za hejt? Znaczu za analizy polityczne i inne ekspertyzy a hejt robił charytatywnie?
    • Oled jest bardzo tani w produkcji. Tylko na razie traktowane jako produkt premium. Zobaczymy czy z tego niewypalania coś wyjdzie bo to i zmniejszenie poboru o którym było niedawno i mamy ekran idealny na lata. Microled niby w 2025 w zegarkach apple ale to jeszcze daleko. Też nie bardzo wierzę w microledy w zwykłych ekranach w jakimś rozsądnym czasie. Musiałby nastąpić przełom. Oledy są dużo szybsze i microled z każdym pixelem świecącym własnym światłem ciężko sobie wyobrazić. W jakichś wielkich ekranach to się sprawdzi ale w monitorach jakoś tego nie widzę w najbliższej przyszłości.
    • Problem rozwiazany , wystarczylo wylaczyc rdzenie , ktore osiagaja 4 ghz. Temat mozna zamknac.
    • Nie. Zacytowałeś przepisy, które nie są oderwane od siebie. Dodatkowo nie zabraniają mi wykonywać nalotu dronem. A cytowanie w tym przypadku konstytucji to kuriozum takie, że nawet nie chce mi się tego komentować. Tyle piszecie o tej przestrzeni publicznej i prywatnej. Mogę Ci pokazać zdjęcie zrobione z "terenu" przestrzeni publicznej jakim wg was jest droga publiczna, a jednak z osobami na prywatnych posesjach. Idąc waszym tokiem rozumowania po co mi się pchali w obiektyw - przecież latałem nad przestrzenią publiczną. Mieli siedzieć w domu i czekać aż skończę nalot. Nie wiem czy macie wyobrażenie jaki obszar obejmuje zdjęcie z drona z wysokości powiedzmy 50m. Tak mi jeszcze przyszło to głowy. Wejdźcie sobie na stronę Pansy do zgłaszania lotów, tam nawet są podane numery telefonu do pilotów. Dzwońcie i pytajcie się ilu z nich zbiera właśnie zgody od wszystkich postronnych osób na możliwość wykonania lotu
    • Witam forumowicze! Zwracam się do was z zapytaniem, a być może będzie to również wskazówka dla pozostałych forumowiczów. Szykuję się do zakupów sprzętów RTV/AGD itp., obserwuję sieciówki typu Media Expert, Media Markt. Z racji tego, że będę potrzebował dużej ilości sprzętu do zakupu zainteresowała mnie promocja 5 produkt za 1 zł. Oczywiście chcę to zrobić z głową i kupować produkty w miarę zbliżone do siebie cenami, czyli na przykład lodówka, pralka, suszarka, zmywarka, płyta indukcyjna, wszystko w zbliżonej do siebie cenie, tak aby wyjść na tym korzystnie. Ostatnio jednak znajomy, który pracuje w branży powiedział mi, że korzystniejsza jest aktualna promocja w MM, za każde wydane 500 zł 50 zł zwrotu i za każdy wydany 1000 zł, 120 zwrotu. Chciałbym się was doradzić, może ktoś jest bardziej ogarnięty w tej kwestii, co wyjdzie korzystniej, bo znajomy jak to znajomy, po prostu pracując w takiej sieciówce może mieć narzucony plan do realizacji i dlatego poleca mi aktualną promocję. Z góry dziękuję za pomoc!!
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...