Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

plati1

problemy z ładowaniem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam pewien problem

posiadam od półtora roku laptop Asus X53SV

do tej pory wszystko było w porządku, póki nie stało się "coś" z ładowaniem, a mianowicie ładuje dopiero po mocnym dociśnięciu

końcówka wtyczki się nagrzewa

 

moje spostrzerzenia spostrzeżenia są takie, że pewnie popuścił jakiś lut

 

i tutaj stawiam pytanie

wysłać go do serwisu na gwaranci czy nie?

 

w regulaminie serwisu napisano, że w razie nie uznania gwarancji, odesłanie i ekspertyza będzie mnie kosztowała 230zł

jaki może być koszt naprawy niegwarancyjnej?

 

proszęo pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam pewien problem

posiadam od półtora roku laptop Asus X53SV

do tej pory wszystko było w porządku, póki nie stało się "coś" z ładowaniem, a mianowicie ładuje dopiero po mocnym dociśnięciu

końcówka wtyczki się nagrzewa

 

moje spostrzerzenia spostrzeżenia są takie, że pewnie popuścił jakiś lut

 

i tutaj stawiam pytanie

wysłać go do serwisu na gwaranci czy nie?

 

w regulaminie serwisu napisano, że w razie nie uznania gwarancji, odesłanie i ekspertyza będzie mnie kosztowała 230zł

jaki może być koszt naprawy niegwarancyjnej?

 

proszęo pomoc

 

Oddaj do sprzedawcy jeżeli się boisz o to, że serwis może nie uznać Twojego zgłoszenia jako wadę.

To może być również problem z końcówką zasilacza nie koniecznie z gniazdem w laptopie. Możesz iść do jakiegokolwiek sklepu i poprosić na chwilę o zasilacz, żeby sobie to sprawić i jeżeli będzie tak samo na innym, to raczej w laptopie gniazdo jest poluzowane. Zobacz jeszcze, czy nie wygięła (zagięła się) jakaś blaszka w środku.

Gniazdo nie ma jakiś luzów, jak chcesz poruszać palcem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ładowarka jest dobra, brat też ma asusa i na jego ładowarce dzieje się to samo

 

kupiłem w x-komie, a tam jest napisane, że gwarancja tylko i wyłącznie w Asus Polska

 

 

gdyby tylko chodziło o samą kostkę od ładowania to bym wymienił ją w jakimś serwisie ale może chodzić również o płyte

 

http://www.forum.tweaks.pl/Asus-x53sv-problem-z-ladowaniem-t50725/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ładowarka jest dobra, brat też ma asusa i na jego ładowarce dzieje się to samo

 

kupiłem w x-komie, a tam jest napisane, że gwarancja tylko i wyłącznie w Asus Polska

 

 

gdyby tylko chodziło o samą kostkę od ładowania to bym wymienił ją w jakimś serwisie ale może chodzić również o płyte

 

http://www.forum.tweaks.pl/Asus-x53sv-problem-z-ladowaniem-t50725/

 

Ale gdzie napisane ? Zawsze możesz zgłosić się do sprzedawcy w celu pomocy przy zgłoszeniu serwisowym, aby je pilotował, tylko to znacznie wydłuży serwis. Również sprzedawca może zamówić kuriera do sklepu, ale nie zmienia to faktu, że serwis wskazany.

Często te opinie są złe, ale nie wiadomo ile dany producent sprzedaje urządzeń w miesiącu, a ile z nich trafia do serwisu, a wiadomo, że w internecie spotkasz się tylko z negatywami.

Parę lat prawowałem w HP Polska, codziennie spotykałem się z laptopami do serwisu i pretensjami oraz reklamacjami na serwis i w/w firmę. Jeżeli Asusy nadal serwisuje Anovo Polska, to czasami są problemy po serwisie, hp też serwisuje do tej pory.

Serwis jest taki sobie, ale nie masz już na to wpływu.

Podam przykład http://www.cylex.pl/firmy/teleplan-polska--sp--z-o-o--10353784.html ma same złe opinie, a ja oddawałem tam 2 razy telefon i zero problemu, wszystko szybko sprawie i fachowo, więc niema na to reguły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, dzięki

 

chyba oddam go do tego serwisu, bo boje się, że jednak coś z tą płytą główną jest nie tak, gdyż podczas ładowania końcówka wtyczki strasznie się nagrzewa

 

najwyżej zabulę, co zrobić :(

 

 

na ile orientacyjnie muszę się pożegnać z lapkiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, dzięki

 

chyba oddam go do tego serwisu, bo boje się, że jednak coś z tą płytą główną jest nie tak, gdyż podczas ładowania końcówka wtyczki strasznie się nagrzewa

 

najwyżej zabulę, co zrobić :(

 

 

na ile orientacyjnie muszę się pożegnać z lapkiem

 

W karcie gwarancyjnej masz zapewne zapis ile może potrwać naprawa, lecz czas może się wydłużyć bla, bla, bla itd.

Bo mogą nie mieć części na serwisie i niektórzy wykorzystują czas do max, ale to już inna para kaloszy.

Odpowiadając na Twoje pytanie z reguły jest to 14-21 dni odliczając weekendy i święta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Często te opinie są złe, ale nie wiadomo ile dany producent sprzedaje urządzeń w miesiącu, a ile z nich trafia do serwisu, a wiadomo, że w internecie spotkasz się tylko z negatywami.
ASUS serwisuje w Koszalinie.

Serwis ma zwyczaj obciążać klientów kosztami różnych napraw i trzeba się wykłócić o swoje.

Właśnie nadal nie wysłałem drugiego uwalonego ASUSa, bo nie mam chwilowo siły na ewentualnie kłótnie, ale już MUSZĘ, bo takiej plamy na matrycy nie da się zignorować...

 

--

Autorze.

Laptopa odeślij do serwisu, ale wcześniej zrób zdjęcia jego i paczki po zapakowaniu!

Jakby chcieli Cię czymkolwiek obciążyć to spokojnie i kulturalnie wykłóć się o swoje prawa, bo ten serwis taki jest.

Panowie/Panie na infolinach niby mili, ale ;)

 

--

Co do pytania ile:

Poprzedni - X43TA, wrócił po w zasadzie 7 dniach z weekendem, ale było starcie, bo chcieli bym płacił za wytarty gładzik i panel pod nadgarstkami ;) Oczywiście finalnie zrobili w ramach gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D To widzę, że u wszystkich jest podobnie, tak też jest w HP.

Sprawdź po powrocie przy kurierze sprzęt, czy nie masz jakiegoś bonusu, w postaci rys na obudowie źle złożonego itp.

W HP były takie jaja, że wracały laptopy z pękniętymi matrycami lub porysowanymi obudowami itd. Często nawet nie naprawione, gdy klient zgłaszał się z reklamacja, to otrzymywał czasami odpowiedź, że to zrobił sam użytkownik, ponieważ był niezadowolony z naprawy :E

Dopiero rzecznik konsumenta i strasznie sądem skutkowało tym, iż firma przyznawała się do błędu lub to często kurierzy, tak delikatnie obchodzili się ze sprzętem.

Dlatego też, jak coś zamawiam, a jest ups-em, to już się zastanawiam, czy otrzymam puzzle :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to pewnie go odeślę do tego serwisu tylko jeszcze nie w tym tygodniu, bo potrzebny jest mi komputer

 

szkoda, ze ten serwis taki tandetny

 

skoro tak jest jak piszecie to obawiam się, że nie uznają mi tej gwarancji chodź, czytałem już że problemy z ładowaniem w ASUSIE to nagminna usterka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wal do serwisu - ale najpierw zobacz czy końcówka z zasilacza jak i gniazdo w lapku nie jest zasyfione - jeśli tak to może to powodować rozgrzewanie się wtyku/gniazda i spowodować nawet jego stopienie i w ostateczności zwarcie

 

głupek w pracy podłaczył tak kiedyś farelkę pod jakiś stary mocno zasyfiony przedłużacz - dobrze że ktoś w pracy był bo inaczej pracy bym nie miał :)normalnie si.ę zajarało po paru godzinach pracy

 

aha jak serwis będzie marudził to ich postrasz rzecznikiem - ten sprzet dzięki takiemu zachowaniu stwarza niebezpieczeństwo dla zycia i zdrowia!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:D To widzę, że u wszystkich jest podobnie, tak też jest w HP.
Uogólniasz, a piszesz o Pavulonach... :cassetete:
Dlatego też, jak coś zamawiam, a jest ups-em, to już się zastanawiam, czy otrzymam puzzle :P
To wyślij DPD bez ubezpieczenia i nieoklejone, że szkło, nie piętrować i ostrożnie :]

UPS, czy DHL póki co mnie nie zawiedli. Poza tym kurierzy nawet jak nie mają w opcji to i tak dzwonią umówić się na odbiór, a nie mają takiego obowiązku, bo to opcja dodatkowa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...