Skocz do zawartości
autococker

Projekt "komp na zewnątrz"

Rekomendowane odpowiedzi

@up

 

dokładnie mam takie samo zdanie. Niby wszystko jest, ale tej skrzynki tam brakuje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

element zawiasu który był przyklejony klejem na goraco do drzwiczek nie wytrzymał naprężeń i odpadł

 

cam00559.jpg

 

Zastosowałem wiec magnesy neodymowe oraz wygięty gwóźdź, dzięki temu w czasie awarii i braku napięcia będzie można bez problemu otworzyć drzwiczki.

 

cam00705.jpg

 

cam00707.jpg

 

cam00700.jpg

 

cam00702.jpg

 

Z pozostałymi przeróbkami czekam na poprawę pogody gdyz od wielu dni we Wrocławiu pada :(

Ciekawe jak się będzie kręciła grafa 770GTX przy -20C i otwartej jednej i drugiej budzie :P

Edytowane przez autococker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie propsy dla autora ! Az mozna pozazdroscic takiego wykonania i takiego pomyslu i checi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wentylator wywiewny z budy zewnętrznej mi padł. No tak 6zł za szt ! czego ja się spodziewałem, dobrze ze kupiłem 4 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej trzeba było kupić przemysłową Deltę albo Yate Loona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehhh ja myslalem ze zrobiles sama obudowe... a wewaliles obudowe w jakies pudlo ehhhhhhhhhh ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehhh ja myslalem ze zrobiles sama obudowe... a wewaliles obudowe w jakies pudlo ehhhhhhhhhh ;/

 

Nie można tego określić jako samo wwalenie obudowy w pudło. Zrobiono tam wiele przeróbek tak aby komputer się nie zdegradował, jak i inne fajne zmiany takie jak przyciski włączania i inne pierdołki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może w tym roku zrobię całe biurko z zabudową i wywalę kompa na strych ;)

Może też zrobię workloga. Taaaka automatyka będzie :cool: Po jednym wciśnięciu zostanie zamknięty system, wyłączona lampka, głośniki, po zamknięciu się systemu również odcięcie zasilania od komputera, monitora i huba usb. No i opóźnione zgaszenie części oświetlenia LED, żeby się nie zabić wychodząc z pokoju.

Edytowane przez Tyxu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chętnie zobaczę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie wywalenie kompa powinno być dosyć proste, tylko będę musiał powiększyć istniejący otwór. Co do automatyki to jakaś godzinka rysowania płytki w Eagle i wytrawienie, wiercenie, lutowanie...

Najgorzej z biurkiem. Spory projekt - dużo czasu pójdzie na to, bo muszę jechać do sklepu, dokonać dokładnych pomiarów każdego z zastosowanych elementów, zdobyć trochę informacji o standardowych wymiarach kilku rzeczy no i projekt 3D + rysunek 2D części. Dam płyty mdf do wykrojenia, oklejenia PCV. To samo z blatem. Najgorzej będzie z otworami równo.... ale mam na to pewien patent już - lekkie nawiercanie miniszlifierką.

 

Rozważam jeszcze kwestię chłodzenia... Latem bywa 40'C...

Dyski przykręcić na wszystkie możliwe śrubki do radiatorów dużych i powinno być ok... gorzej z resztą. Przydałoby się chłodzenie wodne.

Edytowane przez Tyxu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc, Od kilku lat chodził mi po głowie pomysł wywalenia budy na zewnatrz.

Odkąd sięgnę pamięcią no może delikatniej od dawna chciałem coś takiego zrealizować. (choć inaczej to odrobinę widziałem) Pomysł ten mnie męczył wiele lat.

Podobnie "tunel" do kompa z zewnątrz przez który zimne powietrze było by zasysane i transportowane do budy. Oczywiście skończyło się na "trzeba by było" i "chciałbym". :(

 

Fajna sprawa. Gratulacje. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak temperatury teraz w te upały?

 

56C przy zamknietej budzie a wentyle na 35% pisze tu o grafice przy korzystaniu z internetu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie nad wymianą wentyli w budzie zewnetrznej na cos szybszego

 

http://ram.net.pl/pl_PL/p/s/281787

Zastanów się nad czymś większym...

200mm wejdzie tam do środka?

Edytowane przez JKm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się nad czymś większym...

200mm wejdzie tam do środka?

 

wejdzie, tylko otwory mam juz zrobione na 120mm i zabezpieczone przed korozja :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy projekt :) Pierwsze co mi do głowy przyszło po obejrzeniu filmików z automatycznym otwieraniem drzwi to "no teraz tylko centralny zamek z pilota" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw testu dymnego - ciekawe jak ze skupieniem wiązki powietrza, czy podobnie jak w AP od Silverstone?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh delty to legenda. Jak już te turbiny (taak, to chyba najodpowiedniejsze słowo :E) dojadą, to postaraj się zamieścić filmik jak działają (i hałasują! :D).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej uważać z tak mocnymi wentylatorami, bo może się okazać, że słychać je przez ścianę..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...