Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

szczotas

Do 2500zł z matową matrycą

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Moim głównym wymogiem jest matowa matryca. Poza tym: word (dużo piszę), filmy, muzyka, internet i inne multimedia, sporadycznie jakaś gra. 14-17 cali (będzie używany głównie stacjonarnie). Byłoby miło jakby NIE MIAŁ wydzielonej klawiatury numerycznej. Wtedy jest więcej miejsca na wygodniejszą klawiaturę do pisania, a wiem to z autopsji po starym DELLu, który ma mój brat. Szczerze powiedziawszy taki by mi starczył, ale jest to już stary zamulacz z Vistą, na którym nie odpalę nawet League of Legends. Od razu dodam, iż z polecanym na forum Lenovo Z500 mam na co dzień do czynienia i nie jest to zdecydowanie mój typ: wygląd nie w moim guście, klawiatura w miarę wygodna, ale się odgina, poza tym średni obraz z błyszczącą matrycą, która skreśla tego laptopa na wstępie.

 

Pozdrawiam.

 

PS. Na kupno laptopa mam czas do końca maja, zatem mógłbym poczekać na ewentualne obniżki cen (promocję), bądź premiery (choć na to nie liczę w tym pułapie cenowym)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez klawiatury numerycznej znalazłem tylko Dell Vostro 2520 i5-3210M/4GB/500/DVD-RW/7HP64X IntelHD4000 gwarancja NBD w X-KOM za 2479 zł /Mocny procesor, ale zintegrowana grafika.

 

Z klawiaturą numeryczną:

Samsung 350E5C i3-3110M/4GB/750/Win8 HD7670 +zestaw w X-KOM za 1929 zł

ASUS R700VJ-T2116H i3-3110M/4GB/500/DVD-RW/Win8 GT635M w X-KOM za 2099 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj ten sam DELL bez windowsa i z większą ilością ramu za 2250zł. Windowsa mam, także nie potrzebny jest w zestawie.

 

Pytanie, wyrzekać się tego typu AUKCJI? Jest to ciekawy DELL z dedykowaną kartą graficzną, która niby nie jest mi potrzebna, ale jednak może czasem poirytować spadek FPSów w nawet starszych grach. Tylko ten OUTLET... Pytanie co mogę dostać w takim outlecie? Martwe piksele, rysy, czy jedynie popalcowany ekran? :D

 

PS. Na tym zintegrowanym DELLu pogram w Fife 13, ewentualnie w zbliżającą się Fife 14? Może głupie pytanie, ale tak na "oko" chciałbym wiedzieć :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oferta z Allegro ciekawa, ale HD7730M mimo, że o wiele mocniejsza od HD4000 to w FullHD w grach nie da rady. O Outlecie Della znajdziesz informacje na ich stronie.

 

Ja na HD4000 grałem w FIFA 2013 w 1600x900px na medium i dało się grać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DELL

HP

 

Czy jest w czymś teoretycznie lepszy ten DELL niż HP? Czy tutaj płacimy za firmę? Wiem, że ciężko je porównywać, ponieważ jeden ma integrę, drugi dedyka. Bo jeśli dobrze rozumiem to zawsze dedyk > integra? (oczywiście porównując te konkretne modele)

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym wypadku HD7650M jest wydajniejsze, ale to i tak karta, która dziś ma w zasadzie wydajność kart zintegrowanych w APU od AMD ;)

Ale od HD3000 Intelowskiego jest lepsze.

 

Ja bym brał to: http://www.x-kom.pl/p/122854-notebook-laptop-15-6-lenovo-ibm-thinkpad-edge-e535-a8-4500m-4gb-500-dvd-rw-7hp64.html

A8-4500M jest miedzy i3-M, a i5-M do tego bardzo wydajne GPU w procesorze.

Dysk 7200rpm, co jest DUŻĄ zaletą! Brakuje trochę RAMu, ale to groszowe sprawy.

Takie połączenie da Ci multimedialną wydajność i fajne wykonanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wydajność GPU w A8-4500M to można polemizować. Tak wypada grafika AMD A10 (mająca o połowę więcej shaderów od A8) na tle HD4000 Intela, który ponoć nadaje się tylko do wyświetlania pulpitu:

http://images.anandtech.com/doci/5831/trinity-vs-ivybridge-gaming-new.png

 

Jeśli mobilność nie jest priorytetem, chyba jednak warto postawić na dedyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A myślałeś może nad używanym ThinkPadem? T420/T520 już za 2 koła wyrwiesz z gwarancją za 2500 wyrwiesz z półtora roczna gwarą http://allegro.pl/lenovo-thinkpad-t520-i5-2520m-4gb-320hdd-1366x768-i3228971612.html za 2200 zł pół roku http://allegro.pl/lenovo-thinkpad-t520-i5-4gb-500gb-usb-3-0-win7-pro-i3228621914.html nic wygodniejszego nie kupisz, lapki nie do zdarcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do wydajność GPU w A8-4500M to można polemizować. Tak wypada grafika AMD A10 (mająca o połowę więcej shaderów od A8) na tle HD4000 Intela, który ponoć nadaje się tylko do wyświetlania pulpitu:

http://images.anandtech.com/doci/5831/trinity-vs-ivybridge-gaming-new.png

 

Jeśli mobilność nie jest priorytetem, chyba jednak warto postawić na dedyka.

Jeśli się nie mylę to HD7640G, czyli ta z A8-4500M ma 256 shaderów, zaś A10-4600M i jego HD7660G ma 384M.

 

Twoje wyniki mnie zaskakują, bo wydajność obydwu powinna być mniej więcej opiewająca HD6630M. Dużo pewnie zależy od zastosowanej pamięci, bo na to APU AMD są łase :)

Ale nie piszę nie.

Trinity generalnie ma sporo do nadrobienia względem Sabinki ;)

 

A jeśli chodzi o dedykowane GPU to w cenie ~2650zł jest ten sam Lenovo tylko gratis ma jeszcze HD7670M.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lenovo ThinkPad T530

 

Znalazłem takiego Lenovo, pod jakim względem pokonuje DELL'a? Jestem skory o nim pomyśleć (już byłem prawie zdecydowany na DELL'a mimo wszystko).

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuję lapka do grania także wolę postawić na solidniejszą firmę jak DELL czy Lenovo kosztem zintegrowanej karty graficznej, która tak i sprosta moim wymaganiom. Z500 to dla mnie porażka jeśli chodzi o wykonanie, ThinkPad wygląda solidniej i nie ma klawiatury numerycznej (to na plus), także on zostaje w boju. Poczytam coś jeszcze o DELLu i ThinkPadzie i zdecyduje.

 

Dzięki za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co ci przeszkadza w wykonaniu z500?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Palcująca się obudowa, odginająca się klawiatura, wydzielona klawiatura numeryczna (preferuję bez). Ponadto błyszcząca matryca ze słabymi kątami widzenia. To tak pokrótce. :P Pewnie to kwestia gustu, ale zwyczajnie mi się nie podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic lepiej wykonanego z tymi parametrami nie ma w tej cenie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupując DELL'a na wstępie wykluczam problem z klawiaturą, mam matowy ekran, ponoć dobrej jakości (recenzja na Notebookcheck.pl). Nie wiem jak jest z ogólnym wrażeniem, ale miałem już kontakt z DELLami i przypadały moim gustom. Oczywiście wydajności Z500 nie osiągnę, której de facto nie potrzebuje. Także wybór tutaj jest chyba oczywisty. Zastanawiam się jeszcze nad ThinkPadem T530/E530, ale z tego co czytam jest on bardziej heblowaty niż DELL, gorzej wykonany z gorszą matrycą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...