Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

muffin118

Phenom II X4 955 @ 4ghz vs Intel Core i5 3570K @ 2,8ghz

Rekomendowane odpowiedzi

Bez owijania w bawełnę zapodam kilka zrzutów z kl/s od kolegi z benchmarka (Phenom @ 4ghz według pclaba jest mniej wydajny od i5 2400S @2,5 ghz)

 

CAŁY TEMAT (warto przeczytać): http://www.google.pl/search?q=ASUS+HD7870+vs.+Sapphire+HD7870XT+-+pojedynek+%22na%22+Phenomie+II+955&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:pl:official&client=firefox-a

(żeby nie być zbanowany :D)

 

Wyniki:

Phenom

reckai5crysis.png

i5@2,8ghz

reckai5occrysis.png

 

Phenom

reckai5stalker.png

i5

reckai5ocstalker.png

 

Phenom

reckai5.png

 

i5

reckai5oc.png

Podkreślam testy nie są moje tylko kolegi pittterxd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli to co powszechnie wiadomo :P

i5 jest droższe i szybsze od Phenoma II X4 nawet na 4GHz :)

Ale obydwa procesory w rozdzielczości FullHD zapewniają podobny komfort rozgrywki.

Dlatego do gier spokojnie można polecić 95W Phenoma II X6 1045T, który podkręci się do 3.6-3.7GHz i będzie wystarczający, albo jakąś X4 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mikilys - chodzi o cos innego. Mianowicie i5 ib@2,8 ghz = 3,1 ghz sb (i5 2400) = Phenom 4 ghz. Chodzilo o obalenie mitu jakoby Phenom na 4 ghz byl slabszy od zablokowanych i5 bo tak nie jest. Czesto poleca sie uzywane i5 2300/2400 ktore chodza na alledrogo za 480-500 zl a sa tak samo dobre jak Phenom 4 ghz. Mam nadzieje, ze w koncu ludzie pojda po rozum do glowy.

Poza tym - w jakiej rozdzielczosci sprawdzac? W jakiej grasz? A i tak widac roznice miedzy 2,8 a 4,5 ghz i5 wiec ewidetnie to bylo dobrze wybrane miejsce procesorowe (nie takie jak na pclabie, gdzie nawet G2120 bije Phenoma, a i3 leje go jak chce na pclabie) :D.

 

Na pclabie nawet i5 2400s leje Phenoma 4 ghz, więc o czym my tu rozmawiamy.

Według mnie nawet i5 3350P przestaje mieć sens dopiero i5k i i7k są zauważalnie (więcej niż 20%) mocnieje od Phenoma. Moje przypuszczenia i od dawna zbierane dowody potwierdziły to (m.in to jak testował kolega @forum w jakimś MMO, gdzie Phenom @3,9 ghz = i5@2,8 ghz), do tego kiedyś robił test i5@1,8 i 2 ghz na 4 rdzeniach gdzie fps był o 50% (62 vs 46) większy na 4 rdzeniach@2 ghz w Crysisie 2.

Do tego ten test

http://www.google.com/search?q=i3+vs+phenom+4+ghz+vs+i5+2500k&client=ms-opera-mobile&channel=new&oq=i3+vs+phenom+4+ghz+vs+i5+2500k&gs_l=mobile-heirloom-serp.12...6427.8487.0.8826.6.6.0.0.0.0.0.0..0.0...0.0...1c.1.zhVWUpPx9Zk

 

I sory, ale testy pcl został obalone. Dobre testy robi też @tomcug, ale tylko na OC ust.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz jeszcze zbadaj zużycie energii phenoma II @ 4GHz i SB/iB @ stock. Dodaj koszty chłodzenia dla Phenoma. Gdzieś ten zachwyt na AMD ucieka...

 

A tekst o obalonych testach, daj spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz jeszcze zbadaj zużycie energii phenoma II @ 4GHz i SB/iB @ stock. Dodaj koszty chłodzenia dla Phenoma. Gdzieś ten zachwyt na AMD ucieka...
Nigdzie nie ucieka.

Podkręconego i5 SB też musisz schłodzić :]

Phenom X4 czy X6 spokojnie poleci na Spartanie HE924. Ba! Mój były X6 leciał w stresie do maks 52 stopni przy SpartanieLT i 3.3GHz, które robił bez ingerencji w napięcia na płycie z sekcją 3+1 ;)

Więc jeśli deklaracje AMD są prawdziwe to miał TDP szczytowe na poziomie ~105W.

 

A przypomnijmy: i5-2400 jest TEŻ 95W watowym procesorem: http://ark.intel.com/products/52207 , a potrafi kosztować sporo więcej niż płyta (GA-78LMT-USB3 - 199zł - sekcja 4+1, chłodzona - mATX!) + chłodzenie (HD924 - 69.99zł) + Phenom II X6 (399zł) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to Phenoma trzeba kręcić, aby dogonił nie kręconego SB/IB. Do nie podkręconego SB/IB nie trzeba chłodzenia wymieniać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale to Phenoma trzeba kręcić, aby dogonił nie kręconego SB/IB. Do nie podkręconego SB/IB nie trzeba chłodzenia wymieniać.
Zgodzę się, ale mi zaokrągleniu moich cen wyszło 670zł za komplet.

Kup i5 SB z płytą w tej cenie, a co dopiero i5 IB z płytą :]

Sensowną z USB3.0 ;)

Do tego w ogóle obecnie KUP coś od Intela w perspektywie nowej podstawki :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz jeszcze zbadaj zużycie energii phenoma II @ 4GHz i SB/iB @ stock. Dodaj koszty chłodzenia dla Phenoma. Gdzieś ten zachwyt na AMD ucieka...

 

A tekst o obalonych testach, daj spokój.

 

Tak? A co powiesz na to, że według pcl 2,5 ghz sb jest lepsze od 4 ghz PII? Do 3,8 ghz można go chłodzić boxem (sprawdzone). Do 4 ghz wystarcza chłodzenie za 50-70 zł. Sam kiedyś byłem przekonany, że i5 na stocku (2,8-3 ghz) miecie Phenoma (przynajmniej tak wyglądało z innych recenzji), ale potem zaczęłem myśleć i cos mi sie nie zgadzalo - przeciiez nawet ipc nie jest o tyle wyższe od intela o tyle ile byla roznic zegarow. Teraz pewnie w strategiach pewnie bardziej liczy sie ipc i rdzen zamiast zegara, i tu i5 bedzie lepsze.

 

@up - smieszny jestes, wlasnie co udowodnilem, ze w popularnych grach nue to ty wyciagasz te syfy z pcl...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem, ale dla mnie testy Focusa są 1000x bardziej wiarygodne niż 4 wykresiki nie wiadomo kogo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem kogo + ma metodologię. U focusa masz avg fps, brak min fps i G2120 jest lepszy od Phenom 965 (co prawda nie kręcony, ale od kręconego jest tylko o 8% gorszy), tutaj zostałby zmasakrowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zły dział.

Temat powinien się znaleźć w dziale Humor :P

 

Testy kompletnie nic nie warte.

 

Równie dobrze mogę sobie wstawić wykresy z losowymi wynikami...

 

 

Phenom nie ma startu do i5 i koniec kropka.

 

Choćby nie wiem jak był kręcony i tak dostaje "baty" od i5 na stocku.

 

A przypomnijmy: i5-2400 jest TEŻ 95W watowym procesorem: http://ark.intel.com/products/52207 , a potrafi kosztować sporo więcej niż płyta (GA-78LMT-USB3 - 199zł - sekcja 4+1, chłodzona - mATX!) + chłodzenie (HD924 - 69.99zł) + Phenom II X6 (399zł)

 

Chyba sobie żartujesz? :E

Płytka pod i5 to 120zł ( h61 z USB 3.0 )

 

Ten proc pobiera max 70W i wystarczy byle jaka sekcja na płycie

 

A co ma TDP do poboru mocy u intela?

 

i5 2300 ma TDP 95W jak i Core i5 2600k ( 3,8GHz turbo ).

TDP jest określane dla całej serii procesorów.

 

Phenom x4 @ 4GHz pobiera podczas grania 100W więcej niż PC na Core i5 2400 @ 3,78GHz

 

307W vs 403W

 

http://pclab.pl/art50000-92.html

 

energia_mp3.png

Haha :lol2:

 

X6 @4GHz pobiera 3x więcej prądu niż i5 2400 na stocku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@gaaazzz

Przeczytaj co napisałem.

Przeanalizuj bez emocji związanych z umiłowaniem Intela i wtedy popolemizujemy dalej ;)

 

Póki co nie zaprzeczyłeś niczemu co napisałem, ba. Wszystkie wypowiedzi potwierdziły co napisałem :E

 

--

Co do całej serii ;)

http://ark.intel.com/products/52208/Intel-Core-i5-2400S-Processor-6M-Cache-up-to-3_30-GHz to i5-2400S też jest w tej serii, a ma inne deklarowane TDP? Ciekawe ;)

Sprecyzuj co chciałeś napisać i odnieś się do realiów :)

 

--

A porównanie zużycia prądu X6@4GHz, co jest możliwe dla wybranych sztuk do i5-2400 na stocku to w ogóle dobry żart, ale taki dość... No napisałbym brzydko, ale napiszę: niszowy :)

Tym bardziej, że widzę 307W do 423W po podkręceniu ;)

Więc coś mi matematycznie się nie zgadza z tym Twoim 3 razy :E

 

A bez podkręcenia patrząc na testy PCLab to:

power_load.png

wychodzi ~50% więcej dla 1055T, czyli więcej niż różnica po podkręceniu obu ;)

 

A w spoczynku:

power_idle.png

widzę tylko 18W różnicy na niekorzyść 1055T :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@gaaazzz - jak znajdziesz mi płytę z usb3 za 120 zl na h61 nowa to powiedz mi kupuje 3 od razu :D.

Płyta do OC phemoma starczy 760gm-p34 fx lub 78lmt usb3. Obie tanie i dobre sekcje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie allegro a sklep... na allegro też można wyrwać za 130-140 zl nowe plyty na am3 z 5 fazowkami, nawet w sklepach ostatnio byly m5a87 z 5-6 fazową sekcją, fajnie wyposażone płyty za 129 zl. Okazje się zdarzają ale zwykle trzeba za normalną cene kupować czyli 150-160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż fajnboje Intela nie mogą się pogodzić z tym, że AMD jest lepsze.

 

 

@Autor, a miejsce testu dobrze dobrane? Np. dużo było przeciwników wokół ciebie

?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż fajnboje Intela nie mogą się pogodzić z tym, że AMD jest lepsze.

 

 

@Autor, a miejsce testu dobrze dobrane? Np. dużo było przeciwników wokół ciebie

?

Sugerowanie się ilością przeciwników może być bardzo mylące ;). Z miejsca mogę powiedzieć, że lokacja w Zewie Prypeci jest źle dobrana. Natomiast w przypadku Crysisa 3 to pewnie ta sławetna trawa, która ma bardzo małe przełożenie na normalną rozgrywkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do crysisa 3 to nowy patch dał dużego kopa na intelu , na amd to samo co było , test z trawką ;)

 

Miejsce w cop oczywiście  żle dobrane , ta gra działa na 2core i potrafi nieżle dobić cpu. Gra bardzo pozytywnie reaguje na szybsze pamięci i jedna z nielicznych , gdzie ivy jest szybsze od sb o ~15% :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do crysisa 3 to nowy patch dał dużego kopa na intelu , na amd to samo co było , test z trawką ;)

Nawet nie wiedziałem :E. Gry w sumie nie przeszedłem, moim zdaniem to tylko cień pierwszej części ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak? A co powiesz na to, że według pcl 2,5 ghz sb jest lepsze od 4 ghz PII? Do 3,8 ghz można go chłodzić boxem (sprawdzone). Do 4 ghz wystarcza chłodzenie za 50-70 zł. Sam kiedyś byłem przekonany, że i5 na stocku (2,8-3 ghz) miecie Phenoma (przynajmniej tak wyglądało z innych recenzji), ale potem zaczęłem myśleć i cos mi sie nie zgadzalo - przeciiez nawet ipc nie jest o tyle wyższe od intela o tyle ile byla roznic zegarow. Teraz pewnie w strategiach pewnie bardziej liczy sie ipc i rdzen zamiast zegara, i tu i5 bedzie lepsze.

 

@up - smieszny jestes, wlasnie co udowodnilem, ze w popularnych grach nue to ty wyciagasz te syfy z pcl...

Udowodniłeś, że umiesz kopiować screeny - nic wiecej!

 

W Tomb Raider 2013 jest miejsce (plaża z rozbitymi statkami) gdzie obciążony jest tylko 1 rdzeń procesora. W tym miejscu sprawdzałem jak wygląda wydajność:

Phenom II X4 955@ 4.0Ghz - 88% GPU Load - 27fps

i7 920@ 3.1Ghz - 88% GPU Load - 27fps

i7 920@ 3.4Ghz - 99% GPU Load - 35fps

i7 920@ 4.0Ghz - 99% GPU Load - 35fps

 

Wynika z tego, że i7 920@ 3.1Ghz = PII X4 955@ 4.0Ghz jeżeli chodzi o wydajność Core vs Core.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już mówiłem i nie podważam twojego zdania. I napisałem kogo są te testy, więc posądzanie mnie o kopiowanie kogoś pracy to...

i7 920, aż tak dużo gorsze nie jest od sb i ib. Jeśli według was te testy są złe to powiedzcie, dlaczego, a nie "źle dobrane miejsce" albo "za mało klatek na i5". Jest róźnica między i5 @ 2,8 a i5 @4,5, więc nie wiem o co wam chodzi. Miejsca są ewidentnie procesorowe, bo inaczej różnica by dochodziła do max 10%, a tu jest ponad 40%.

 

Edit: a jeśli ktoś znajdzie inne miejsce, na którym intel jest lepszy (przy tym zegarze!), to proszę bardzo niech wstawi, natomiast takiego posądzanie mnie o jakieś fanbojstwo, lub coś innego (lub kolegi pittterxd), to jest przesada, sam często polecałem intela i i5/i7/xeony, a ten testy był zrobiony z ciekawości by sprawdzić moje przypuszczenia (które okazały się słuszne).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś czy nie skończyla ci się karta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...