Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

bekaziom

Okres grzewczy - rozliczenie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie.

 

Teraz się wyprowadzam z mieszkania i wypowiedzenie jest do 30 czerwca, złożyłem 30 kwietnia.Jak widać 2 miesiące.W wypowiedzeniu zawarłem, że wszystkie rachunki zapłace i ureguluję do 30 czerwca, natomiast ona w rozmowie gdy dawałem jej wypowiedzenia napomniała, że chce się z nami spotkać we wrześniu(mam jeszcze 3 współlokatorów) i po prostu się rozliczyć za okres grzewczy.Czy musimy płacić za ten okres grzewczy, skoro rachunki mamy do 30 czerwca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm jak rachunki za okres do 30 czerwca do jak najbardziej wypadałoby zapłacić. Rozliczenia ciepła/wody przychodzą przeważnie pod koniec czerwca lub lipcu choć to zależy od administracji danej nieruchomości... A czy musisz to już kwestia umów jakie podpisałeś/zawarłeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie.

 

Teraz się wyprowadzam z mieszkania i wypowiedzenie jest do 30 czerwca, złożyłem 30 kwietnia.Jak widać 2 miesiące.W wypowiedzeniu zawarłem, że wszystkie rachunki zapłace i ureguluję do 30 czerwca, natomiast ona w rozmowie gdy dawałem jej wypowiedzenia napomniała, że chce się z nami spotkać we wrześniu(mam jeszcze 3 współlokatorów) i po prostu się rozliczyć za okres grzewczy.Czy musimy płacić za ten okres grzewczy, skoro rachunki mamy do 30 czerwca?

 

w tym roku okres grzewczy lekko sie wydluzyl, wiec to co juz zaplaciles a'konto moze nie starczyc na faktyczny rachunek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na logike: podczas okresu grzewczego mieszkales i to Ty (czy tez Wy) "uzywaliscie" ciepla, wiec i koszty trzeba pokryc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paradoks jest taki, że z poprzednimi najemcami właścicielka nie rozliczała się z okresu grzewczego, więc my mamy płacić?Skoro ona to potwierdziła, podpisała, że do 30 czerwca mam zapłacić rachunki to jest to prawda, czy ściema?Ona doskonale zna przepisy bo jest tlumaczem przysieglym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...