Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

dydel

Problem z Lenovo z500

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, tydzień temu dostałem Lenovo z500 z i3, 4 GB RAM, 1TB, GF645M.

Z tego co czytałem po forach, laptop nie ma problemów z BF3 na multi na średnich detalach, niestety z moim coś jest nie tak...

 

Odpaliłem na próbę BF3 singiel - na średnich ustawieniach mam od 40-60 FPS, super się gra, do czasu...

Po około 5-10 minutach w ciągu jednej chwili gra zaczyna klatkować, FPS spadają do 20-25, nie da się komfortowo grać.

Tak samo na multi.

Nawet jak ustawie na LOW to po 5-10 minutach to samo.

 

Nie wiem co robić, inne gry ( COH, BIA:HH ) grałem na średnich/wysokich i takiego problemu nie miałem.

 

Sterownik do Nividi aktualizowałem do najnowszych, nadal to samo.

Da się coś tym zrobić ?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ze na multi amsz znacznie gorsze fpsy to wina procesora ale to ze na singlu ci nagle spadaja o polowe to juz cos nie tak.

Nowy lapek, pozatym ten model nie powinien miec problemow z przeciazaniem sie. Napewno nic w tle nie dzialalo

? Jakis torrent albo inne badziewie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cos dziwnego bo mam tego samego laptopa i BF3 mi idzie na ultra . FPS 30 wiec jest komofortowo . Cos musi byc nie tak moze brak jakiegos sterownika odpowiedzialnego za przelaczanie karty nie wiem sam . Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam nic - nawet próbowałem game boosterem próbować odpalać ( powyłączał zbędne usługi i procesy ) - nadal to samo.

Co do multi - czytałem na forach - na średnich powinienem mieć bez problemu 35-40, na LOW 60 FPS, a umnie po 5 minutach spada poniżej 30, tak nagle, bez przyczyny, choćby a) przegrzewał się b) wyłączała się Nividia i włączał Intel.

 

^^ Masz ten sam ? Czy masz wersję z i7 i 8GB RAMu ? Bo to jest różnica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lenovo i3 z gt 645 m . Zadnych problemow z laptopem w grach nie odnotowalem. Win 8 64bit.

 

P.S Poza tym 20-25 FPS to nie jest jakas tragedia da sie swobodnie grac wiec nie przesadzajmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już sam nie wiem, lapek nowy, na gwarancji, jeżeli tobie na ultra w singlu 30 FPS trzyma, a mi na Medium nie, to coś jest nie tak... oddawać ?

 

Mam jeszcze Metro 2033 na Steama, pobrać i pokatować nim lapka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze przeinstaluj jeszcze raz gre moze pomoze . No dziwne to jest sproboj na innej grze . Ja sprawdze dokladna ilosc fps w BT3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włącz GPU-Z z zaznaczoną opcją "Log to file", a następnie uruchom grę i jak spadną fps'y to sprawdź jakie tempy i takty zapisało w logu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie - poddaję się - nadal to samo, dzisiaj grałem w multi, porobiłem SS temperatur itd. Gdy gra działa dobrze i gdy zaczyna klatkować.

 

 

Gdy gra klatkuje -

Nvidia: według GPU-Z temperatura GPU wynosi 57-58 stopni, te same zegary.

Intel: http://pics.tinypic.pl/i/00381/m5wcsxczjerg.jpg

 

Gdy gra działa bardzo dobrze (płynnie):

Nvidia: http://images.tinypic.pl/i/00381/cazwl999kz1u.jpg

Intel: http://pics.tinypic.pl/i/00381/j2nsv669orva.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klatki wachają się od 26 do 31 FPS na ultra jest komfortowo więc według mnie nie ma sensu reklamować.

 

P.S Takie pytanie . Myślicie że będzie się dało wymienić klawiaturę w tym Lenovo na podswietlaną tzn ją dokupić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klatki wachają się od 26 do 31 FPS na ultra jest komfortowo więc według mnie nie ma sensu reklamować.

 

P.S Takie pytanie . Myślicie że będzie się dało wymienić klawiaturę w tym Lenovo na podswietlaną tzn ją dokupić?

 

Fajnie że tobie działa na ultra, ja mam problemy na medium ...

 

Panowie - reklamować ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi sie wydaje ze moze tak byc to co tobie wydaje sie niekomfortowa gra dla niektorych oznacza tyle co "mi idzie na high detalach bez przycinek"

 

pamiętam jak wyszedl zabugowany gothic 3 który ciął na każdej maszynie a ludzie pisali że im śmiga jak burza na high na jakiś słabiutkich kompach

 

ps w tle jakis antywirus czy inny skaner ci sie nie zalacza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajmy 25-30 FPS to jest już płynna gra więc darujmy sobie. Jeśli faktycznie spadado 20FPS to możesz masz faktycznie jakiś gówniany program działający w tle . Jeśli nie to przed wysyłką na gwarancję sformatowałbym system i na czystym systemie zainstalował BF3 bez jakiś mulących programów i wtedy sprawdził.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy autor wreszcie może zrobić ten log z GPU-Z dla GT645M i podać to co w nim jest?

Mógłby też podać nazwę oprogramowania antywirusowego i innego podobnego u syfu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://przeklej.net/file_details/91562.html

 

Proszę bardzo - log.

W pewnym momencie przełączyłem na chwilę sensory na Intela, od 21:08:19 już jest Nvidia gdy zacząłem grać.

 

Mam ten domyślny antyvirus z windowsa.

Dodatkowo odpalone mam sterowniki Nvidi, sterowniki Intela, Lenovo Power Manager, coś od Bluetooth, do tego sterowniki od dźwięku

, One Key Recovery i sterowniki touchpada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...