Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Powinna być dobra

przybliżony czas ładowania 14 godzin

Eneloopy najlepsze, ale fujitsu też są bardzo dobre.Ponoć to to samo.

Ehh, żeby jeszcze faktycznie dali możliwość pogrania w fps na klocku....czekam, może coś się ruszy..

Edytowane przez B@nita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta ładowarka jest strasznym gównem, o czym można przekonać się doskonale, gdy ładuje się akumulatory o różnym stopniu możliwego maksymalnego naładowania. Może ładować tylko po dwa lub po cztery akumulatory, nie potrafi wykryć różnic w naładowaniu między konkretnymi parami. Brak opcji regeneracji - po jakimś czasie tylko dzięki ładowaniu za jej pomocą obniżysz sobie pojemność aku. Wiem co mówię, korzystałem z tego shitu przed kupnem ładowarki procesorowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zastanawiam się nad zakupem ładowarki i akumulatorów do moich kontrolerów.

 

Czy EVERACTIVE NC-3000 + Panasonic Eneloop Pro R6/AA 2500 mAh będzie dobrym rozwiązaniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta ładowarka jest strasznym gównem, o czym można przekonać się doskonale, gdy ładuje się akumulatory o różnym stopniu możliwego maksymalnego naładowania...

Można też nie przekonać się o tym w ogóle, tak jak w moim przypadku, bo zawsze ładuje dwa akumulatorki, o raczej identycznym stopniu rozładowania. Dwa w padzie, dwa w rezerwie i do tego celu kupiłem kilka lat temu BQ-CC18, czyli nawet niższy model. Oczywiście nie neguję tego co napisałeś, ale w określonych warunkach i przy tej cenie to nie musi być zły wybór. Martwi jedynie degradacja pojemności aku, chociaż nie zwróciłem na to uwagi - tutaj musiałbym giercować tylko na X'ie, żeby to odczuć, a przecież i tak poszedłem w dość niską wartość 1900 mAh.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zastanawiam się nad zakupem ładowarki i akumulatorów do moich kontrolerów.Czy EVERACTIVE NC-3000 + Panasonic Eneloop Pro R6/AA 2500 mAh będzie dobrym rozwiązaniem?

Kup Everactive NC-1000 - prawie to samo, a tańsze. Co do akumulatorów, to wybór dobry, ale możesz kupić te białe, 1900 mAh. Też są dobre. I ogólnie polecam naprawdę poczytać instrukcję, bo tam jest wiele opcji, które dobrze jest poprawnie ustawić.

 

Można też nie przekonać się o tym w ogóle, tak jak w moim przypadku, bo zawsze ładuje dwa akumulatorki, o raczej identycznym stopniu rozładowania. Dwa w padzie, dwa w rezerwie i do tego celu kupiłem kilka lat temu BQ-CC18, czyli nawet niższy model. Oczywiście nie neguję tego co napisałeś, ale w określonych warunkach i przy tej cenie to nie musi być zły wybór. Martwi jedynie degradacja pojemności aku, chociaż nie zwróciłem na to uwagi - tutaj musiałbym giercować tylko na X'ie, żeby to odczuć, a przecież i tak poszedłem w dość niską wartość 1900 mAh.

Ale właśnie o to chodzi, że przy wymogu ładowania dwóch się o tym przekonasz. Napisałem, że ładowarka nie rozpoznaje poziomu naładowania w konkretnej parze. Ona nie potrafi ładować osobno ogniw, a aku nie wyładowują się tak samo, nawet jak są używane razem. Nie mają nigdy równego stopnia naładowania, więc w praktyce jeden zawsze jest niedoładowany, bo masz wyrównanie do tego gorszego. Po czasie z ogniwem są problemy i się ono degraduje. A regeneracji przy pomocy tej ładowarki nie zrobisz, bo ona nie ma takiej funkcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli pic na wodę :kwasny:  musi być w ich sklepie, a nie każda jaka była na xbox360 czy xbox.

 

Jeden z argumentów za zakupem xboxa odpadł.

 

jaki pic na wodę? przecież od samego początku było jasne, że kompatybilność wsteczna nie obsługuje pełnej listy produkcji na X360. Backward compatibility

 

Osobiście powiem Ci, że XO to świetna konsola. Owszem, niektóre pozycji z X360 fajnie byłoby gdyby się znalazły na liście, ale i tak możesz po prostu użyć tytułów za bezcen kupionych a nie jak na ps4 kupować remasterowanego kotleta.

XO jest niesamowicie cichy, energooszczędny, wydajnościowo praktycznie identyczny. Natomiast jest coś, co wg mnie będzie na mocny plus w perspektywie czasu - chodzi o usługi typu EA Access, czy ta druga - zapomniałem jej nazwę. W każdym razie np. na wakacje jak dzieciaki mają wolne (o ile nie pracują), wykupujesz pakiet za 1-2 miesiące za psie pieniądze, a rodzina ma dostęp do dużej puli komercyjnych gier. Jak ktoś gra, to na 100% nie będzie żałował.

 

Czy EVERACTIVE NC-3000 + Panasonic Eneloop Pro R6/AA 2500 mAh będzie dobrym rozwiązaniem?

 

zależy ile będziesz miał tych aku do ładowania i w ogóle czy masz sporo. Nie używałem EVERACTIVE NC-3000, ale wygląda na porównywalną z Powerex. Podobna półka. Powerex MH-C9000 używam kilka lat. Fenomenalna. 

 

Tu nie chodzi byś konkretnie to wybierał, ale niech ładowanie będzie na każdym kanale niezależne od poziomu naładowania, z możliwością rozładowania, wyboru wartości prądów, trybu breakin czy trybu odświeżania aku. Mnie wielokrtonie dwa ostatnie się przypadały i odratowywały akumulatory. Niby aku są relatywnie niedrogie, a jednak satysfakcja i radocha jest, jak masz te przysłowiowe dwie sztuki nadal w swoim arsenale.

 

reasumując, sądzę że warto zainwestować w dobrą ładowarkę. 

Edytowane przez Bulsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NC-3000 i POWEREX to porównywalne sprzęty. Mam obydwie i z tego co pamiętam POWEREX miał bardziej rozbudowane funkcje odświeżania akumulatorów, ale za to NC-300 potrafiła odratować takie, które MH-C9000 uznawała juz za uszkodzone i nie chciała ładować. Ogólnie te dwie ładowarki to najlepsze z jakimi miałem do czynienia jeśli chodzi o ładowanie AA i AAA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie ma na razie żadnej konsoli, ale zamierzam żyć według hasła "zbierz je wszystkie", więc czeka mnie i xbox.

 

Jest tu tyle abonamentów, że już się gubię, wiec mam parę pytań:

Jest xbox life gold(games with gold), xbox game pass, ea access, xbox play anywhere i to chyba wszystko?

Gry w ramach games with gold mamy na własność, gdy dodamy do konta podczas abonamentu i możemy grać w nie po jego wygaśnięciu?

W game pass mam rotację tytułów, które się zmieniają co jakiś czas, czyli na dobrą sprawę za miesiąc może nie być gry która mnie interesuje?

Ea access, tutaj mamy rotację gier, czy po prostu dodają nowe, ale nie usuwają starych?

No i to co mnie najbardziej na tą chwilę interesuje: Gdzie mogę sprawdzić w które gry mogę grać na PC w ramach abonamentów? Na razie widzę tylko jedną możliwość jaka jest porównywanie list gier w ramach abonamentów i xbox play anywhere.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. W gry z Games with Gold dostępne na XONE możesz grać tak długo, jak opłacasz abonament. Jak nie opłacasz, to ich nie odpalisz, ale z biblioteki Ci nie znikną.

2. Rotacja jest, ale nie aż tak częsta. Wszystkie exy Microsoftu, przynajmniej te nadchodzące, będą w Xbox Game Pass cały czas.

3. W EA Access chyba tylko dodają, nie słyszałem, by coś usunęli, choć nie wykluczam.

4. W ramach abonamentu Xbox Game Pass możesz grać w te gry, które są w programie Xbox Play Anywhere. Wystarczy przejrzeć listę i sprawdzić, czy gra jest obecnie w katalogu Game Pass, czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Tam są aku AA szczerbaty.gif Dodam, że najlepiej kupić eneloopy lub fujitsu i nie na allegro, polecam sklep hurt.com z gdyni, towar pewny i oryginalny.

Ładowarka najlepsza taka co wolno ładuje, sam posiadam starą energizer z 2006 roku i działa znakomicie do dzisiaj.

 

Kupiłem już od gościa z allegro i okazało się, że to jest ze sklepu hurt.com :)) .. Kupiłem dokładnie taki zestaw ŁADOWARKA ENELOOP BQ-CC51 + 4x ENELOOP R03 AAA .. AAA będą do moich myszek i pilotów. A do pada Xbox mam już akumulatorki.. Gdy się wyczerpią a chcę dalej grać to podpinam akumulator taki w formie baterii który zasila na 5-6h coś jak w dualszoku 4 - taka zapasowka.

 

Do pada xboxa mam 2x Eneloopy 1900 mAh.. I sprawują się znakomicie mega długo wytryzmują.. Przez ten czas łądowałem je takim mega szajsowatym i tanim chińską ładowarka ktora ledwo działa ;p ale ładowała. Wiec ta nowa ładowarka Panasonica na pewno będzie lepsza

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Microsoft szykuje jakieś święto 10 marca i sorki bo mogę mylić się datą ale naprawdę coś wisi w powietrzu bo podobno mają być zapowiedziane jakie exy i nowe funkcje. :exclam:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie żadne święto, tylko stream pt. Inside Xbox. Będą mówić o nowych grach (m.in. FC5 i Sea of Thieves) i przybliżać funkcje konsoli, które trafią do nowej aktualizacji. Takie zrzynka z Nintendo Direct.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaa, że xboxy S i X dostaną wsparcie dla AMD FreeSync (soon), że Fortnite też idzie na Xboxa i też z funkcją crossplay między pc, ps4 i mobile. Poza tym parę innych pierdół, jak obsługa trybu Auto Low Latency w niektórych telewizorach i trochę tam o grach jeszcze.

https://www.tenforums.com/windows-10-news/105817-inside-xbox-news-recap-march-10-2018-a.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś wie jak zmniejszyć w Doomie na Xbone ten deadzone to byłbym bardzo wdzięczny za pomoc.

 

Chyba wszystkie szanujące się FPSy na konsolach mają możliwość ustawienia deadzone, natomiast Doom nie ma.

 

Co mi po ustawieniach czułości, jeśli chodzi mi o ustawienie jak daleko muszę poruszyć stickiem dla pełnego np. przyspieszenia?

 

Bez sensu. Grałoby się o wiele wygodniej, gdyby nie brak tego ustawienia.

 

Ale tak ogólnie to gra działa na konsolach bajecznie. Nigdy na żywo nie widziałem gry na konsoli tak płynnie działającej. Ostrość mi nie przeszkadza bo i tak nie gram w wysokiej rozdziałce natywnej.

 

Mam nadzieję, że dodadzą kiedyś ustawienia deadzone, a najlepiej to obsługę kb+m :E Nie mam nic do pada, ale jeśli w grę wchodzi gra na takich ustawieniach to ja postoję :E

 

Czytałem, że tylko elitarne kontrolery na Xbox pozwalają na sterowanie deadzone'm. Przecież to jakaś parodia :E

Edytowane przez Filip454

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko. Mam Xboxa przykrytego pokrowcem żeby się nie kurzył niepotrzebnie. Ostatnio zobaczyłem że się jakoś przypadkiem włączył i tak chodził pod przykryciem z praktycznie zerowym obiegiem powietrza. STRASZNIE się rozgrzał. Szybko go potem wystudziłem z pomocą wiatraka, działa normalnie ale boje się że taka wysoka temperatura mogła mu zaszkodzić.

 

Myślicie że coś mogło mu się stać ? Czy jak działa to działa ? Da się to jakoś sprawdzić :hmm:

Boje się że coś mu się tam w środku mogło przegrzać i wpłynie to jakoś na funkcjonowanie lub żywotność konsoli.

Słyszałem że xboxy mają jakieś zabezpieczenie że przy wysokich temperaturach się wyłączają. Ale mój był na prawdę bardzo gorący i działał sobie. Nie mam pojęcia czy to trwało 10 min, godzinę, czy więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci się przegrzeje, to przecież się sam wyłączy. Widocznie się nie przegrzał. Ewentualnie Microsoft nie dał zabezpieczenia przed przegrzaniem, ale to by było dość dziwne :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Microsoft czasem za dużo grzebie w aktualizacjach ponieważ jak czasem dzieje się za dużo w grze to przerywa dźwięk i raz wyłączyła mi się konsola i na pewno się nie przegrzała. Druga sprawa to mam uczucie że menu konsoli na kilka sekund ma opóźnienie nie jest to aż tak upierdliwe ale da się to wyraźnie odczuć. Mam nadziej że pojawi się jakaś aktualizacja co naprawi błędy i ustabilizuje system. :E

Edytowane przez Mały Głod

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko.

Myślicie że coś mogło mu się stać ? Czy jak działa to działa ? Da się to jakoś sprawdzić :hmm:

 

nie wiem czy chłodzenie wentylatorem było dobrym pomysłem, w każdym razie sam bym nie ponosił etc sprzętu. Jak schłodziłeś sprzęt bez powodowania ewentualnych zmian naprężeń konstrukcji to nie powinno być problemów. Jak działa to działa i OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś coś wie jak jest z tą klawiaturą i myszką na xboxie? Mieli niby dodać tą funkcję, ale chyba nadal nie działa to poza menu?

Zastanawiam się czy nie kupić sobie w przyszłości One X zamiast takiej gtx 1070. Plus grania na konsoli to przede wszystkim brak cheaterów :E .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś coś wie jak jest z tą klawiaturą i myszką na xboxie? Mieli niby dodać tą funkcję, ale chyba nadal nie działa to poza menu?

Zastanawiam się czy nie kupić sobie w przyszłości One X zamiast takiej gtx 1070. Plus grania na konsoli to przede wszystkim brak cheaterów :E .

 

Działa, ale w grach których producent 'pozwala' na używanie myszki/klawiatury. Z tego co sprawdzałem to działa w Fortnite.

Edytowane przez Tomz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś coś wie jak jest z tą klawiaturą i myszką na xboxie? Mieli niby dodać tą funkcję, ale chyba nadal nie działa to poza menu?

Zastanawiam się czy nie kupić sobie w przyszłości One X zamiast takiej gtx 1070. Plus grania na konsoli to przede wszystkim brak cheaterów :E .

Ja kupiłem One X i PS4 Pro zamiast nowej karty graficznej. Nie żałuję ani trochę. Na kompie potrafiłem nie odpalać żadnej gry przez 2 lata. Na konsoli gram dużo częściej :) Tylko pamiętaj o dobrym TV, bo grając na monitorze sporo tracisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem One X i PS4 Pro zamiast nowej karty graficznej. Nie żałuję ani trochę. Na kompie potrafiłem nie odpalać żadnej gry przez 2 lata. Na konsoli gram dużo częściej :) Tylko pamiętaj o dobrym TV, bo grając na monitorze sporo tracisz.

Przerzuciłbym się całkowicie na konsolę, gdyby mnie nie trzymały strategie i niektóre FPSy. Planuję kupić jakiegoś Oleda lub Sony Xe9305, chyba że cena ZD9 poleci w tym roku.

Niestety nowy TV zależnie od chęci i promocji kupię w czerwcu lub listopadzie/grudniu. Do tego czasu planuję omijać PS4 i Xbox One, nadrabiając poprzednie generacje i może przełącznik od N :E .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Premiera Crackdown 3 przesunięta na rok 2019 i nie wiem czy to prawda czy ktoś sobie z nas jaja robi :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobili sobie renome na tym tyt a patrzac na ostatnie ich exy to ledwo sredniaki wiec pewnie nie chca zaliczyc wtopy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...