Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

PlayStation 4

Mortal Kombat X

Rekomendowane odpowiedzi

Mortal%20Kombat%20X%20box.jpg

 

Mortal Kombat X to kolejna odsłona kultowej serii niezwykle brutalnych bijatyk. Mamy tu do czynienia z drugą grą od studia NetherRealm, które było autorem udanej reaktywacji omawianego cyklu w 2011 roku. Główne innowacje względem poprzedniczki to rozbicie znanych postaci na różniące się między sobą warianty, wprowadzenie niedostępnych wcześniej zawodników i trybów zabawy, rozbudowanie funkcji sieciowych oraz udoskonalenie oprawy graficznej.

 

Rzecz jasna, fundamenty rozgrywki zostały po staremu. Dwoje wojowników – wybranych z puli składającej się z tak ikonicznych postaci jak Johny Cage, Scorpion czy Sub-Zero – spotyka się na arenie w jakiejś nierzeczywistej krainie i toczy krwawy pojedynek na śmierć i życie, który często wieńczy spektakularnie brutalne „fatality”. Grać można w trybie zarówno jedno-, jak i wieloosobowym – w przypadku tego pierwszego pojedynki odbywają się w ramach kampanii fabularnej, opowiadającej dość bogatą jak na bijatykę historię.

 

Rzecz jasna, w „dziesiątce” nie zabrakło innowacji względem poprzedniczki. Dotyczą one między innymi dostępnych wojowników – teraz każdy z nich występuje w kilku wariantach, różniących się między sobą stosowaną taktyką i stylem walki. Znalazło się także miejsce dla paru całkowicie nowych postaci i nieznanych aren. Ponadto rozbudowy doczekały się funkcje sieciowe – gracze mogą toczyć starcia w ramach globalnej walki o dominację, gdzie sytuacja i obraz świata ulegają nieustannym zmianom, wraz z każdym rozegranym pojedynkiem. Oprócz tego nie zabrakło także kilku niedostępnych wcześniej form odbywania walk.

 

Na koniec warto wspomnieć, że gra wyraźnie wyładniała względem poprzedniczki. Jest to przede wszystkim zasługa faktu, że Mortal Kombat X zostało wydane również na konsole ósmej generacji (Xboksa One i PlayStation 4).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ba tylko czekać :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatni mortal w jakiego grałem na PC to był 4. Miło będzie znów sobie pograć w gierkę z tej serii na PC :) Wierzyć się nie chce, że już ponad 2 lata minęły. Martwi mnie tylko to, że port został powierzony niedoświadczonemu zespołowi. Oby tylko z ceną nie przesadzili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest, jest, JEST! Ileż ja się w to zagrywałem u kumpli posiadających konsolę. Absolutnie genialna napieprzanka, jedna z lepszych gier konsolowych ostatnich kilku lat IMO. Pora zakupić pada. :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby jest wciąż spora rzesza fanów pamiętających stare Mortale z salonów gier, ale czy w dobie dzisiejszych gier znajdą się ludzie chcący znowu zagrywać się godzinami w proste bijatyki bez żadnej fabuły?

Ja to widzę raczej jako ciekawostka. Prawdziwy MK umarł już dawno temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JAk by za darmo dawali to i z godzine może bym pograł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta marka już umarła. Zbyt długo ją zaniedbywano - istnieje jedynie w pamięci tych, którzy grali w pierwsze, czasami bardzo nowatorskie odsłony.

 

Dlatego też nie liczyłbym na coś niesamowitego. To tylko próba wymuszonego wskrzeszenia staroci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uhm... Mortal 9 to miodność dwójki, połączona z ogromną ilością postaci z całej serii oraz wcale nie zgorszą fabułą. To najlepszy Mortal w jakiego grałem od czasów MK2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta marka już umarła. Zbyt długo ją zaniedbywano - istnieje jedynie w pamięci tych, którzy grali w pierwsze, czasami bardzo nowatorskie odsłony.

 

Dlatego też nie liczyłbym na coś niesamowitego. To tylko próba wymuszonego wskrzeszenia staroci.

co?

przecież to gra z 2011 roku, tyle że przeniesiona teraz na PC

a średnia ocen wśród userów jak i portali oscylująca około 8,5/10pkt jakoś nie pasuje do twojego "nie liczyłbym na coś niesamowitego"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta marka już umarła. Zbyt długo ją zaniedbywano - istnieje jedynie w pamięci tych, którzy grali w pierwsze, czasami bardzo nowatorskie odsłony.

 

Dlatego też nie liczyłbym na coś niesamowitego. To tylko próba wymuszonego wskrzeszenia staroci.

Sen zimowy? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra na pewno jest dobra. Jedyne za co trzeba trzymać kciuki to dobre wykonanie portu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby jest wciąż spora rzesza fanów pamiętających stare Mortale z salonów gier, ale czy w dobie dzisiejszych gier znajdą się ludzie chcący znowu zagrywać się godzinami w proste bijatyki bez żadnej fabuły?

Ja to widzę raczej jako ciekawostka. Prawdziwy MK umarł już dawno temu.

 

1. Ta gra posiada fabułę, ponieważ jest tryb "Story"....

2. MK nie umarł ponieważ gra była bestsellerem na konsole w 2011 :)

3. Prostą bijatyką bym tego nie nazwał

4. Nie grałeś w MK9, nie przeczytałeś recenzji i obejrzałeś obrazka z gry? To lepiej się nie wypowiadaj :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra na pewno jest dobra. Jedyne za co trzeba trzymać kciuki to dobre wykonanie portu.

W teorii nie da się spieprzyć portu gry na UE3.5... no ale wszystko jest możliwe :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie git, ostatni mortal na PC w który grałem to czwórka :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie git, ostatni mortal na PC w który grałem to czwórka :E

Raczej się nie zawiedziesz, bo czwórka to słabizna (na wszelki wypadek w tym nawiasie dodam, że broń była tylko w czwórce i tutaj też jej nie będzie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko modlić o optymalizacje zeby nie skopali jak bedzie dobrze to bedzie najlepsza bijatyka na pc obok street fighter.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W teorii nie da się spieprzyć portu gry na UE3.5... no ale wszystko jest możliwe :E

 

W teorii nie da się też spartolić portu Call of Duty na idtech 3 a jednak się udało :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3. Prostą bijatyką bym tego nie nazwał

 

Akurat MK jest prostą bijatyką z paroma tylko ruchami dla postaci, ale w tym tkwi też jej urok. Tak samo w sztywnej, groteskowej animacji.

 

Tylko modlić o optymalizacje zeby nie skopali jak bedzie dobrze to bedzie najlepsza bijatyka na pc obok street fighter.

 

Tylko jaką ma na PC konkurencje? Przez m.in. taką posuchę w bijatykach na PC nabyłem konsole. Byłoby pięknie gdyby przyszłe odsłony wielkiej trójcy - Dead or Alive, Virtua Fighter, Tekken (kolejność nieprzypadkowa) pojawiały się na kompach, ale to niestety mało realne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

BlazBlue, Guilty Gear, Melty Blood Actress Again Current Code, Street Fighter IV AE, Street Fighter x Tekken

 

i jeszcze:

Mame, PCSX2, Dolphin (w tym sa Tekkeny o ktore tak bardzo plakales, dzialaja i wygladaja wysmienicie w rozdzialce HD, DOA zreszta tez jest, Soul Calibury, King of Fightery, SNK vs Capcom, Marvel vs Capcomy, Tatsunoko vs Capcomy, Street Fighter III, Naruto Ultimate Ninje, Super Smash Brosy itd itp)

 

Chyba sobie jaja robisz, ze na PC nie ma bijatyk.

 

MK hardcorowa bijatyka na pewno nie jest. Chociaz mam to na PS3 i fajnie sie w to pyka. Pod wzgledem prostych bijatyk stoi u mnie na drugim miejscu po

.

 

Na koniec zostawiam wisienke na torcie dla wszystkich fanow bijatyk:

i

http://www.youtube.com/watch?v=kwOSg-msDdw&list

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej się nie zawiedziesz, bo czwórka to słabizna (na wszelki wypadek w tym nawiasie dodam, że broń była tylko w czwórce i tutaj też jej nie będzie)

 

Wiem, grałem na konsoli i bardzo mi się spodobała ta odsłona :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta marka już umarła. Zbyt długo ją zaniedbywano - istnieje jedynie w pamięci tych, którzy grali w pierwsze, czasami bardzo nowatorskie odsłony.

 

Dlatego też nie liczyłbym na coś niesamowitego. To tylko próba wymuszonego wskrzeszenia staroci.

co Ty gadasz, ten mortal jest rewelacyjny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co Ty gadasz, ten mortal jest rewelacyjny

Rewelacyjne to były Mortale 1-3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Mortal Kombat 9 to jedna z lepszych bijatyk ostatnich lat. Na PS3 ciężko mi się gra i chyba sobie skołuje wersje na PC ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rewelacyjne to były Mortale 1-3.

to każdy wiem nędzniku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to każdy wiem nędzniku

Dlatego ten Mortal nie jest rewelacyjny, co najwyżej niezły ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...