Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

nabeS

Podkręcanie i7 pierwszej generacji

Rekomendowane odpowiedzi

russianflames ma trochę racji gdyż:

 

czy czytałeś ten temat http://forum.pclab.pl/topic/700512-Podkr%C4%99canie-procesor%C3%B3w-i7-socket-1366-1156/ ?

 

1. jeżeli czytałeś i nie pomogło w oświeceniu Cię to rzeczywiście nie ma sensu strzępić klawiatury

2. jeżeli nie czytałeś to znaczy że jesteś kolejnym ignorantem i leniem

Tego nie czytalem.

Zalezy mi zeby sie jak najwiecej osob wypowiedzialo bo czasami nie wiadomo komu zaufac i trzeba szukac punktow stycznych (podobnych) zeby miec pewnosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz jak tam wyniki,do ile doszedłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety trzeba experymentalnie dobierać napięcia.

Ja bym zaczął od 1.3V i 3.5GHz i jak będzie działać to obniżał napięcie lub podnosił zegar.

W zasadzie w tym poradniuku masz wszystko podane na tacy.

Rób i nie bój się. Jest poprawny, ja się pod nim podpisuję obiema rękoma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety trzeba experymentalnie dobierać napięcia.

Ja bym zaczął od 1.3V i 3.5GHz i jak będzie działać to obniżał napięcie lub podnosił zegar.

W zasadzie w tym poradniuku masz wszystko podane na tacy.

Rób i nie bój się. Jest poprawny, ja się pod nim podpisuję obiema rękoma.

W jaki przedział temperatur powinienem mierzyć i wracając do napięcia co ile obniżać?

Przykładowo w idlu ze wszystkim na auto z turbo i ht mam 27-29 stopni. W OCCT pod obciążeniem nie więcej jak 52 na Small Data.

Po OC wiem, że się nie przewidzi, ale... Jaka będzie rozsądna temperatura w idlu, na oko bo górną granice to ja sobie wyznaczyłem, żeby nie przekraczała 75 stopni bo to zaczytałem tu i ówdzie, głównie na zagranicznych forach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatura w ildde jest bez znaczenia. Max temp to te 75-80C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale temp w idle jak np. będzie powyżej 50 stopni to nie widzę sensu.

Weź ktoś podrzuć mi cfg pod 4.0 GHz i czy bedzie sens na moim sprzęcie szarpnąć się na 4GHz bo obawiam się, że pamięci będą przeszkadzały...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci mają dzielniki,ustawisz najniższy i podkręcasz,tyle poradników dostałeś że ciężko coś jeszcze tutaj poradzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze mam już za sobą pierwsze doświadczenia a właściwie fail. Chciałem skorzystać z ustawień poprzedniego OC i zapytać o radę, ale po tym się windows nie uruchamia więc napiszę co i jak ustawiłem. Proszę o pomoc.

 

[Oczywiście przeanalizowałem dogłębnie poradnik labowy, spisałem najważniejsze rzeczy i niestety nie ma konkretu co do tego jak ustawić napięcia, być może znajdzie się ktoś życzliwy i ogarniętny, kto pomoże?]

 

== Ustawienia ==

 

AI Tweaker:

 

CPU Ratio - 20.0

Speed Step - Disabled

Xtreme Phase Full Power Mode - Enabled

BCLK Frequency - 166

PCIE Frequency - 100

DRAM Frequency - DDR3 1328MHz

QPI Frequency - Auto

 

DRAM Timing Control - Tutaj ustawiłem na sztywno 9-9-9-24

 

CPU Diferential Amplitude - Auto

CPU Clock Skew - Auto

 

CPU Voltage Mode - Manual

Fixed Voltage - 1.1V

IMC Voltage - 1.1V

DRAM Voltage - 1.5V

CPU PLL Voltage - 1.8V

PCH Voltage - 1.05V

 

Load-Line Calibration - Disabled

CPU Spread Spectrum - Disabled

PCIE Spread Spectrum - Disabled

 

Advanced:

 

C1E - Disabled

HT - Enabled

SpeedStep Tech - Disabled

C-STATE - Disabled

 

 

 

==============================================

 

 

Co dalej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DRAM Frequency ustaw na 800MHz albo 1066MHz i ustaw BCLK na 200MHz i powiedz ile wyszło na DRAM Freq.

 

Kolejno możesz dać Enabled i się nie martwić:

 

Load-Line Calibration - Disabled

CPU Spread Spectrum - Disabled

PCIE Spread Spectrum - Disabled

 

Advanced:

 

C1E - Disabled

SpeedStep Tech - Disabled

C-STATE - Disabled

 

QPI Freq. - pierwsza z brzegu. Powinno być 7tysięcy z groszami coś takiego. (~7600?)

 

CPU PLL - 1.82-1.84V

 

No i samo CPU Voltage ja bym zaczął sprawdzać od 1.25V i jak będzie niestabilnie to iść co dwa oczka w górę z napięciem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale zacznijmy od początku (całkowicie - poradź mi zegar w który mam mierzyć bo jak mi kiedyś pisali 3.3 to nie OC) i jeśli byłoby to możliwe to prosiłbym o taki format jak poniżej, gdyż jest to dla mnie przejrzyste i zrozumiałe:

 

CPU Ratio -

BCLK -

 

CPU Core Voltage -

IMC Voltage -

DRAM Voltage - 1.5V

CPU PLL Voltage -

PCH Voltage -

 

 

 

Przepraszam, że się powtarzam, ale jeszcze dużo mi się myli a nie chciałbym się pomylić i ogólnie zacząć z tym od nowa na spokojnie.

 

 

//Podaj mi set na 4.0 ghz na pamieci kingston 1333. Tylko tak zeby nie spalilo proca. Take it easy. Jesli to nie bedzie dobre z moim chlodzeniem to od jakiej wartosci zaczac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CPU Ratio - Auto lub x20 jak wolisz

BCLK - 200MHz

 

CPU Core Voltage - 1.25V od takiego zaczniemy...

IMC Voltage - 1.1V

DRAM Voltage - 1.5V

CPU PLL Voltage - Ustaw na 1.84V

PCH Voltage - 1.05

 

I Pamięci przed wpisaniem BCLK ustaw na 800 lub 1066MHz i zobacz jakie wartości DRAM Frequency się ujawnią po daniu BCLK 200MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety komp nie wstaje na tych ustawieniach.

Co dalej?

 

 

E: DDR ustawiłem na najbliższe do 1333 a było to 1200.

 

QPI - wybrałem najniższe z dwóch możliwych czyli 6407MHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś inny ma jakieś wskazówki/sugestie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki mały poradnik ode mnie.

Na samym początku powinnieneś wiedzieć jaki VID (napięcie stockowe) ma Twój procesor i od tego zaczynamy zabawe z OC. Żeby dowiedzieć się jaki VID ma Twój procesor musisz przywrócić defaultowe ustawienia BIOSU. Po przywróceniu ustawień wyłączasz poniższe opcje:

 

Load-Line Calibration - Disabled

CPU Spread Spectrum - Disabled

PCIE Spread Spectrum - Disabled

C1E - Disabled

SpeedStep Tech - Disabled

C-STATE - Disabled

 

Następnie ustawiasz mnożnik dla procesor na x21 i najniższy mnożnik dla pamięci RAM, zapisujesz ustawienia i uruchamiasz komputer.

Po załadowaniu systemu uruchamiasz CPU-Z i sprawdzasz jakie napięcie ma procesor. Dla pewności możesz również porównać napięcie z CPU-Z z napięciem pokazywanym przez BIOS. Gdy już będziesz wiedział jakie napięcie VID ma Twój procesor można brać się za OC.

 

Ustawiamy napięcia i RAM:

CPU Voltage Mode - Manual

CPU Core Voltage - ustawiasz napięcie VID jakie wyszło

IMC Voltage - 1.15V

DRAM Voltage - 1.5V

CPU PLL Voltage - 1.85V

PCH Voltage - 1.05V

QPI Frequency - Auto

DRAM Timing Control - 9-9-9-24 (w zależności od pamięci)

 

Następnie zabieramy się za zwiększanie BCLK.

Standardowo BCLK wynosi 133. Pondosimy BCLK o 10 czyli na 143 zapisujemy ustawienia i uruchamiamy komputer. Jeżeli system wstał bez problemu to robimy to ponownie ustawiając BCLK na 153. Podnosimy tak do momentu gdy systemu w ogóle nie będzie chciał wstać. W takiej sytuacji zaczynamy odejmować BCLK o 1 oczko i szukamy przy którym BCLK system wstanie bez problemu.

Jeżeli udało się znaleźć BCLK przy którym system zaczął ponownie wstawać to nadeszła pora na sprawdzanie stabilności i oczywiście monitorowanie temperatur. Wykonujemy 30min test za pomocą Prime95. Jeżeli test wyrzucił błąd lub zawiesił komputer oznacza to, że musimy jeszcze zjechać z BCLK więc to robimy i ponownie uruchamiamy test na 30min. Jeżeli test 30min przejdzie bez problemu to ponownie zjeżdżamy o 1oczko BCLK i zapuszczamy test na 2-3godziny przy czym monitorujemy temperatury. Jeśli test przebiegnie ok oznacza to, że znaleźliśmy maksymalne OC przy standardowym napięciu procesora. W moim przypadku za pomocą tego poradnika wyszło

183x 21 = 3843Mhz i VID 1.26875V

 

Dalsze OC jest już banalnie proste ponieważ wystarczy zwiekszać napięcie o 0.025V i szukać stabilnego BCLK tym razem podnosząc o 3 oczka.

Miłej zabawy życzę.

 

PS:

Jest do długa i żmudna praca jednak opłaca się bo nikt nie da CI odpowiednich ustawień dla Twojego procesora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki mały poradnik ode mnie.

Na samym początku powinnieneś wiedzieć jaki VID (napięcie stockowe) ma Twój procesor i od tego zaczynamy zabawe z OC. Żeby dowiedzieć się jaki VID ma Twój procesor musisz przywrócić defaultowe ustawienia BIOSU. Po przywróceniu ustawień wyłączasz poniższe opcje:

 

Load-Line Calibration - Disabled

CPU Spread Spectrum - Disabled

PCIE Spread Spectrum - Disabled

C1E - Disabled

SpeedStep Tech - Disabled

C-STATE - Disabled

 

Następnie ustawiasz mnożnik dla procesor na x21 i najniższy mnożnik dla pamięci RAM, zapisujesz ustawienia i uruchamiasz komputer.

Po załadowaniu systemu uruchamiasz CPU-Z i sprawdzasz jakie napięcie ma procesor. Dla pewności możesz również porównać napięcie z CPU-Z z napięciem pokazywanym przez BIOS. Gdy już będziesz wiedział jakie napięcie VID ma Twój procesor można brać się za OC.

 

Ustawiamy napięcia i RAM:

CPU Voltage Mode - Manual

CPU Core Voltage - ustawiasz napięcie VID jakie wyszło

IMC Voltage - 1.15V

DRAM Voltage - 1.5V

CPU PLL Voltage - 1.85V

PCH Voltage - 1.05V

QPI Frequency - Auto

DRAM Timing Control - 9-9-9-24 (w zależności od pamięci)

 

Następnie zabieramy się za zwiększanie BCLK.

Standardowo BCLK wynosi 133. Pondosimy BCLK o 10 czyli na 143 zapisujemy ustawienia i uruchamiamy komputer. Jeżeli system wstał bez problemu to robimy to ponownie ustawiając BCLK na 153. Podnosimy tak do momentu gdy systemu w ogóle nie będzie chciał wstać. W takiej sytuacji zaczynamy odejmować BCLK o 1 oczko i szukamy przy którym BCLK system wstanie bez problemu.

Jeżeli udało się znaleźć BCLK przy którym system zaczął ponownie wstawać to nadeszła pora na sprawdzanie stabilności i oczywiście monitorowanie temperatur. Wykonujemy 30min test za pomocą Prime95. Jeżeli test wyrzucił błąd lub zawiesił komputer oznacza to, że musimy jeszcze zjechać z BCLK więc to robimy i ponownie uruchamiamy test na 30min. Jeżeli test 30min przejdzie bez problemu to ponownie zjeżdżamy o 1oczko BCLK i zapuszczamy test na 2-3godziny przy czym monitorujemy temperatury. Jeśli test przebiegnie ok oznacza to, że znaleźliśmy maksymalne OC przy standardowym napięciu procesora. W moim przypadku za pomocą tego poradnika wyszło

183x 21 = 3843Mhz i VID 1.26875V

 

Dalsze OC jest już banalnie proste ponieważ wystarczy zwiekszać napięcie o 0.025V i szukać stabilnego BCLK tym razem podnosząc o 3 oczka.

Miłej zabawy życzę.

 

PS:

Jest do długa i żmudna praca jednak opłaca się bo nikt nie da CI odpowiednich ustawień dla Twojego procesora.

Z tym napięciem nominalnym to zależy bo jak jest na auto z turbo i tymi bajerami to jest to między 0.x a 1.x.

Bez tych bajerów to bodajże 1.1 - z resztą tak wg. specyfikacji intela, ale na 1.1 to nie wykręciłem dużo bo ustawiłem sobie stockowe 2.8 bez turbo na stockowym wówczas chłodzeniu żeby się nie grzał bo bywało, że w idlu było 38-40 stopni (ale pamiętaj, że to było na stockowym chłodzeniu!).

Teraz jest od 5-10 stopni niżej na nowym chłodzeniu jeśli chodzi o idle a z 10 czy więcej w obciążeniu codziennym (OCCT jak puszczałem na stocku dogrzewało się szybciutko do 70 st. i w górę i OCCT sypnął errora. Teraz na Zalmanie OCCT przechodzi na stocku a temperatury nie przekraczają 55 stopni (co też zależy od dnia bo np. dzisiaj jest upał więc w idlu jest te parę stopni więcej, 2-3 bodajże)

 

Dzlaczego na ustawieniach henusa nie odpala się komp?

 

Thnx za poradnik - na pewno skorzystam bo jest konkretny z tymi napięciami tylko jeszcze jedno pytanko przyjacielu, mianowicie jak mnie prowadzono na OCN.NET to zwiększało się nie tylko vcore ale i IMC się odpowiednio dostosowywało czy coś tam jeszcze. Rzucałem linka w temacie, gdzie robiłem to "prowadzone" OC i generalnie byłem diablo zadowolony z człowieka co mi pomagał bo miał cierpliwość, czas i wiedzę i nie zostawił ze mną sprawy dopóki nie doprowadziliśmy jej do końca przez wszystkie opcje i testy. Niestety kolega ten już się nie udziela na OCN :(

 

PS: Nie chodzi o gotowe ustawienia tylko o support w OC.

 

 

PS2: Czy zamiast Prime może być OCCT czy koniecznie musi byc Prime?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra pierwsze kroki mam za sobą.

 

Ustaliłem, że VID jest - 1.208 V

 

Tak pokazuje BIOS a CPU-Z pokazuje 1.208 V z przeskokiem na 1.216 V i z powrotem wraca na 1.208 V, ale rozumiem, że to normalne.

 

 

 

Problem pojawia się jak wpisuje 1.208 w CPU Core Voltage. Po restarcie BIOS pokazuje Current CPU Core Voltage jako: 1.176 V a CPU-Z pokazuje: 1.176 V z przeskokiem na 1.184 V i spowrotem 1.176 V.

 

 

Więc w tym momencie wiem, że wpisuje źle 1.208 (chyba matematyka i zapis z przecinkiem u mnie kuleje) aczkolwiek BIOS to pokazuje jako 1.212XXX przy wprowadzaniu natomiast jak patrzę na current CPU Voltage INFO to te ustawienia podawane są jako 1.176 V ...

 

 

I czemu są te skoki skoro wyłączyliśmy te Load Line Calibrationy i podobne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra pierwsze kroki mam za sobą.

Jestem jeszcze w pracy. Po powrocie postaram się pomóc w kwestii OC.

Co do napięcia to jeśli ustawiłeś 1.208V to tak zostaw nawet jeśli inaczej pokazuje BIOS i CPU-Z. Przejdźe dalej już do OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej to zrobiłem tak, że zapis napięcia "1.208 V" wpisałem w biosie jako "1.23750" i CPU-Z jak i BIOS pokazują to jako 1.200 z przeskokiem na 1.208 czyli można powiedzieć, że teraz się to udało wpisać prawidłowo.

 

Mam pytanie: Podałeś mi PLL Voltage 1.85V a defaultowe (stockowe/standardowe jak wolisz)) jest 1.8V, czy 1.85 jest bezpieczne ? Podałeś mi takie celowo czy się pomyliłeś ?

 

Jestem jeszcze w pracy. Po powrocie postaram się pomóc w kwestii OC.

Co do napięcia to jeśli ustawiłeś 1.208V to tak zostaw nawet jeśli inaczej pokazuje BIOS i CPU-Z. Przejdźe dalej już do OC.

OK, dziękuje. Bardzo liczę na twoją pomoc bo naprawdę moje OC ruszyło już w konkretnym kierunku. Twoja metoda jest świetna a ja czuje już temat bardziej. Teraz wiem, że jak inny kolega podawał mi settings na 4.0GHz to jak wpisywałem napięcia to na przykładzie tych moich perypetii musiało wychodzić mniej i dlatego nie startowało. Będę starał ci się podawać co wpisałem i jak pokazuje BIOS i CPU-Z.

Powiedz mi tylko czy teraz sytuacja jest tak jak ma być.

 

Będę czekał. Jeszcze raz dziękuję i nie mogę się doczekać dalszych postępów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej to zrobiłem tak, że zapis napięcia "1.208 V" wpisałem w biosie jako "1.23750" i CPU-Z jak i BIOS pokazują to jako 1.200 z przeskokiem na 1.208 czyli można powiedzieć, że teraz się to udało wpisać prawidłowo.

 

Mam pytanie: Podałeś mi PLL Voltage 1.85V a defaultowe (stockowe/standardowe jak wolisz)) jest 1.8V, czy 1.85 jest bezpieczne ? Podałeś mi takie celowo czy się pomyliłeś ?

Ustaw w Biosie napięcie 1.208V! Nie patrz na to co jest z odczytu tylko ustaw takie napięcie jaki masz VID.

W momencie gdy procesor będzie obciążony napięcie skoczy do góry.

PLL Voltage zakres bezpiecznego napięcia 1.80-1.90V. Ustaw na 1.85V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw w Biosie napięcie 1.208V! Nie patrz na to co jest z odczytu tylko ustaw takie napięcie jaki masz VID.

 

PLL Voltage zakres bezpiecznego napięcia 1.80-1.90V. Ustaw na 1.85V.

Tak jak mówiłem żeby CPU Volt był pokazywany jako 1.200 lub 1.208 to musi być wpisany jako "1.23750" jak wpiszę "1.208" to CPU-Z i BIOS będzie pokazywał 1.176V a nie 1.208V...

 

Musimy uściślić bo mówiłeś żeby trzymać się VID a VID był wyświetlany jako 1.208 jak było na AUTO to ten VID to jest właśnie tak jak napisałem wyżej.

 

Czy jesteś pewien żebyśmy trzymali się poprzedniego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw

CPU Core Voltage - 1.208V

i przejdź dalej do OC.

 

Jeśli ustawisz na 1.23750V to podczas obciążenia napięcie skoczy do takiej bądź bliskiej wartości dlatego ustaw normalnie 1.208V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw

CPU Core Voltage - 1.208V

i przejdź dalej do OC.

 

Jeśli ustawisz na 1.23750V to podczas obciążenia napięcie skoczy do takiej bądź bliskiej wartości dlatego ustaw normalnie 1.208V

Dobrze zatem wpiszę te 1.208 jako 1.208, które w rezultacie da 1.176V.

Aha i dodam, że dzielnik pamięci tzn RAM jest ustawiony na 1333 czyli na dokładnie moje specyfikacje producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mamy już wszystko ustawione więc jedziemy z OC i przechodzę do pierwszego BCLK:

 

1) BCLK 143:

 

21x143 (3011MHz wg. CPU-Z)

DDR3-1144 (Timingi 9-9-9-24)

 

Napięcia ustawione w BIOSie:

CPU - 1.208 V

DRAM - 1.5 V

IMC - 1.15 V

PLL - 1.85 V

PCH - 1.05 V

 

 

Skoro piszę ten post znaczy, że komp się uruchomił. Przechodzę do następnej próby. Będę starał się edytować posta z restartami żeby nie robić za dużo postów "jeden pod drugim".

 

 

//edit 1:

 

2) BCLK 153:

 

21x153 (3222MHz wg. CPU-Z)

DDR3-1224 (Timingi 9-9-9-24)

 

Napięcia ustawione w BIOSie:

CPU - 1.208 V

DRAM - 1.5 V

IMC - 1.15 V

PLL - 1.85 V

PCH - 1.05 V

 

 

Uruchomiłem ponownie, działa ponownie. Przechodzę do BCLK o 10 oczek wyżej.

 

//edit 2:

 

3) BCLK 163:

21x163 = 3430MHz

DDR3-1304MHz

Napięcia te same co wyżej.

 

Windows się uruchomił. Jutro będę testował dalej bo dziś już idę spać. Dobranoc.

Ciąg dalszy jutro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mamy już wszystko ustawione więc jedziemy z OC i przechodzę do pierwszego BCLK:

 

1) BCLK 143:

 

21x143 (3011MHz wg. CPU-Z)

DDR3-1144 (Timingi 9-9-9-24)

 

Napięcia ustawione w BIOSie:

CPU - 1.208 V

DRAM - 1.5 V

IMC - 1.15 V

PLL - 1.85 V

PCH - 1.05 V

 

 

Skoro piszę ten post znaczy, że komp się uruchomił. Przechodzę do następnej próby. Będę starał się edytować posta z restartami żeby nie robić za dużo postów "jeden pod drugim".

 

 

//edit 1:

 

2) BCLK 153:

 

21x153 (3222MHz wg. CPU-Z)

DDR3-1224 (Timingi 9-9-9-24)

 

Napięcia ustawione w BIOSie:

CPU - 1.208 V

DRAM - 1.5 V

IMC - 1.15 V

PLL - 1.85 V

PCH - 1.05 V

 

 

Uruchomiłem ponownie, działa ponownie. Przechodzę do BCLK o 10 oczek wyżej.

 

//edit 2:

 

3) BCLK 163:

21x163 = 3430MHz

DDR3-1304MHz

Napięcia te same co wyżej.

 

Windows się uruchomił. Jutro będę testował dalej bo dziś już idę spać. Dobranoc.

Ciąg dalszy jutro.

Wszystko fajnie tylko ustaw jak najniższy mnoznik dla pamięci bo przy następnym podniesieniu BCLK pamięci już nie wyrobią i wywalą błąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...