Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

krokodajl

Wzór wypowiedzenia umowy na koniec okresu obowiązywania.

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję wzoru wypowiedzenia umowy z operatorem telekomunikacyjnym w związku z końcem okresu obowiązywania umowy. Nie chciałbym aby operator automatycznie przedłużył mi kończącą się umowę. Wiem, że takie wypowiedzenie musi brzmieć inaczej niż zwykłe wypowiedzenie, ale niestety nie potrafię odnaleźć właściwego wzoru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wypowiedzeniu umieszczasz swoje dane osobowe wraz z numerem telefonu i ewentualnie abonenta. W prawym górnym rogu data i miejscowość. Możesz również napisać do kogo jest ono skierowane. W treści napisz coś w tym stylu: "Niniejszym oświadczam, iż z dniem XX.XX.XXXX wypowiadam umowę o świadczenie usług telekomunikacyjnych dla numeru XXX XXX XXX.". Na dole podpis i tyle. Poproś również o kopię dla siebie z potwierdzeniem przyjęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wypowiedzeniu umieszczasz swoje dane osobowe wraz z numerem telefonu i ewentualnie abonenta. W prawym górnym rogu data i miejscowość. Możesz również napisać do kogo jest ono skierowane. W treści napisz coś w tym stylu: "Niniejszym oświadczam, iż z dniem XX.XX.XXXX wypowiadam umowę o świadczenie usług telekomunikacyjnych dla numeru XXX XXX XXX.". Na dole podpis i tyle. Poproś również o kopię dla siebie z potwierdzeniem przyjęcia.

 

w umowie ma zapisane w jaki sposob moze rozwiazac umowe. kazdy operator komorkowy ma klauzule ze abonent zeby rozwiazac umowe na koniec jej obowiazywania, musi to zrobic z zachowaniem okresu wypowiedzenia czyli zlozyc wypowiedzenie w takim trybie wlasnie (zgodnie z okresem wypowiedzenie) przed dniem rozpoczecia ostatniego cyklu rozliczeniowego.

 

 

to co napisales btk_blr jedynie sprawi ze gosciu dostanie kare za nie zachowanie tego okresu i za zerwanie umowy przed terminem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze rozwiązywałem umowę w taki sposób, choć muszę przyznać, że miało to miejsce w czasie przewidzianym przez operatora na jej rozwiązanie. Po prostu dzwonił do mnie mój "opiekun" i mnie informował co i jak, a ja w zależności od oferty decydowałem się na przedłużenie umowy bądź zakończenie współpracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to co napisales btk_blr jedynie sprawi ze gosciu dostanie kare za nie zachowanie tego okresu i za zerwanie umowy przed terminem.

Jeśli termin na wypowiedzeniu będzie się zgadzał z terminem wypowiedzenia z umowy, to na jakiej podstawie?

 

Może tylko to "niniejszym oświadczam" nie ma większego sensu, poza tym że całość brzmi bardziej formalnie. To takie masło maślane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze pisałem "Z dniem .......... wypowiadam umowę na świadczenie usług .......... zachowując ........... okres wypowiedzenia" - nigdy nie było problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko, czy ten okres liczy się od daty wysłania listu (stempel poczty na kopercie), czy od daty dotarcia listu do operatora. Wydaje mi się, że to pierwsze, ale najlepiej niech nas oświeci "ktoś kompetentny".

 

BTW, list oczywiście wysyłamy poleconym (by mieć przynajmniej potwierdzenie nadania), bo inaczej mogą powiedzieć, że nic nie dostali i nic z tym nie będzie dało się zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko, czy ten okres liczy się od daty wysłania listu (stempel poczty na kopercie), czy od daty dotarcia listu do operatora. Wydaje mi się, że to pierwsze, ale najlepiej niech nas oświeci "ktoś kompetentny".

 

 

Liczy sie tak naprawde doreczenia do salonu operatora lub dokladnie, stempel na nadaniu pocztowym/kopercie. natomiast ok to moze inaczej wyjasnie. masz umowe o prace na okreslony czas. w umowie pracodawca umieszcza klauzule ze rozwiazanie umowy jest mozliwe z dwutygodniowym okresem wypowiedzenia co oznacza nic innego jak to ze przed data przestania swiadczenia pracy dla pracodawcy, on musi miec dwa tygodnie by sie przygotowac na to ze nie bedziesz pracowac. wiec jesli chce przestac pracowac z niem 31 maja to musze mu dac znac najpozniej 16 maja ze zrywam umowe.

 

 

w umowach z telekomami jest podobnie. kazda, wiekszosc zdecydowana ma zapis, ze umowa jest zawarta na x miesiecy, po uplywie ktorych umowa przechodzi na czas nie okreslony z miesiaca na miesiac lub na jakis okres czasu (kablowki zwykle maja 6 miechow albo cos) ze sie przedluzaja automatycznie. chyba ze na pismie dostarczy sie informacje iz niechce sie przedluzania umowy ale takie pismo trzeba najpozniej na miesiac przed koncem umowy. Natomiast miesieczy okres wypowiedzenia liczony jest wedlug cykli bilingowych/rozliczeniowych czyli powiedzmy od 5 do 4 nastepnego miesiaca i tak co miesiac. poprostu jesli nie damy operatorowi czasu (miesiac) to nam wlepi kare za to. bo tak jest zapisane w naszej umowie, i jesli tak nie zrobimy to nie wywiazujemy sie z umowy.

 

w przypadku playa natomiast, trzeba znac dokladnie numer pierwotnej umowy ktora chce sie zerwac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

operatorzy często mają swój druk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

operatorzy często mają swój druk

Co nie znaczy, że jakiegokolwiek innego nie muszą przyjąć. To po prostu ułatwienie dla klienta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

google: operator+wypowiedzenie+umowy+wzór :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...