Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Slash0r

Sos do kurczaka na parze

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zastanawiam się jaki sos pasowałby do fileta z kurczaka na parze. Strasznie mi zasmakował, mimo że nie ocieka tłuszczem :E Opracowałem już jak go przyrządzić więc może się podzielę dla potomności.

-500g fileta z kurczaka

-4-5 łyżek oleju

-oregano, bazylia, zioła prowansalskie, odrobina tymianku, szałwia (niekoniecznie) pieprz, sól

Fileta myjemy, oczyszczamy z tego co się do jedzenia nie nadaje :) i kroimy w paseczki 1cmx1cm. Mieszamy zioła (zdecydowanie na parę najlepsze są świeże, z własnego ogródka) z olejem i obtaczamy w tak przygotowanym sosie kawałki kurczaka, odstawiamy na 2 godziny do lodówki. Po tym czasie wrzucamy wszystko do parowaru. Przyrządzanie trwa średnio 10-15 minut, ale zalecam próbować zarówno przed jak i po tym czasie, bo może to być zależne od wielu czynników.

 

No to jaki delikatny sos do tego? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepiej marynate do drogiu i przyprawe do kurczaka, potem na pare, do tego salatke i miodzio :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zastanawiam się jaki sos pasowałby do fileta z kurczaka na parze. Strasznie mi zasmakował, mimo że nie ocieka tłuszczem :E Opracowałem już jak go przyrządzić więc może się podzielę dla potomności.

-500g fileta z kurczaka

-4-5 łyżek oleju

-oregano, bazylia, zioła prowansalskie, odrobina tymianku, szałwia (niekoniecznie) pieprz, sól

Fileta myjemy, oczyszczamy z tego co się do jedzenia nie nadaje :) i kroimy w paseczki 1cmx1cm. Mieszamy zioła (zdecydowanie na parę najlepsze są świeże, z własnego ogródka) z olejem i obtaczamy w tak przygotowanym sosie kawałki kurczaka, odstawiamy na 2 godziny do lodówki. Po tym czasie wrzucamy wszystko do parowaru. Przyrządzanie trwa średnio 10-15 minut, ale zalecam próbować zarówno przed jak i po tym czasie, bo może to być zależne od wielu czynników.

 

No to jaki delikatny sos do tego? :)

 

 

Jeśli masz mozliowść marynowania w pojemniku próżniowym (taki z ręczną pompką do odsysania powietrza ) to zrób tak:

kuraka potnik na małe kawałki i osusz .

Marynata :

5-6 łyżek oliwy nie oleju !

2 łyżki sosu sojowego ciemnego

łyżeczka ziół prowansalskich

2 ząbki czosnku

sól ( nie za duzo bo sos sojowy jest slony) + pieprz

pół cebuli ( ja używam czerwonej )

Wszystko wrzucasz do jednego naczynia i blenderem / mikserem ucierasz na jednolitą masę.

odstawiasz ma 30 minut do lodówki.

po tym czasie namaczasz kawalki kurczaka w tej marynacie i wszystko zamykasz w pojemniku próżniowym i odsysasz powietrze.

Na godzinę do lodówki ,co jakiś czas potrząsasz pojemnikiem .

 

po godzinie wstawiasz kurę do parowaru.

 

 

podobnie robię z "grubszym " mięsem na grilla np. karkówką ,ale wtedy więcej czasu to zajmuje ( ok. 12 godzin ).

wg. moich znajomych kurczaki i inne mięso w ten sposób zamarynowane to niebo w gębie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasował by na śmietanie/jogurcie. Pół albo ząbek czosnku, sól, koperek, trochę soku z cytryny.

Albo sos chrzanowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do kurczaka w każdej formie (poza wędzonym, wędzonego kurczaka nie trawię :E) używam sosu czosnkowego z przyprawami (śmietana, czosnek, reszta według uznania :E). Nie ma nic lepszego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Sos porowy, bardzo smaczny, aromatyczny, delikatny i przede wszystkim bardzo szybki w wykonaniu idealny do mięs drobiowych, ale też do makaronów czy ziemniaków. Sprawdzony przepis Sos Porowy

Smacznego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...