Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

hiszam

Internet LTE Z cyfrowego Polsatu.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie chciałbym się z wami podzielić moją opinią o "mobilnym" Internecie z cyfrowego Polsatu. Początkowo miałem wielkie obawy co do tego typu rozwiązań(ale się przeprowadzam i niestety w nowym mieszkaniu żaden operator nie obsługuje mojego mieszkania- nawet ci lokalni(a do centrum mam 20 minut autem więc nie ma tragedii ale trudno się mówi. Postanowiłem poszukać rozwiązania Mobilnego w końcu net powinien łapać nawet w po za miastem. Padło na "nielimitowany" internet z cyfrowego polsatu za 120 zł 25 gb/dzień 50/gb noc i niby youtube i www nie zrzera limitu(nie wiem jeszcze zobacze po 1 rachunku) jeszcze nie doszedłem do tego jak sprawdzić ile mi MB zjadło(od dziś mam aktywny modem. A wczoraj umowę podpisywałem więc bardzo szybko.

 

Ok koniec gadania teraz małe testy.

 

Oto screen

 

d29d5da6ef575461m.jpg

 

6682b7670cc560dam.jpg

 

Filmiki na youtubie w HD buforują się bardzo szybko, strony otwierają się szybko. Jeszcze nie wiem jak sprawdzić ile mi limitu zerzarło może ktoś wie??

 

Do modemu nie mam podpiętej antenty wzmacnającej sygnał. Mam prawie cały zasięg bez jednej kreski.

 

W razie pytań zapraszam do dyskusji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Co do nielimitowanego dostepu do tresci internetowych I youtube:

 

1. Strony www:

 

Obejmuje odbieranie wybranych tresci przez HTTP oraz ruch DNS. Nie obejmuje ogladania tresci audiowizualnych, szyfrowanych polaczen, pobierania danych, poczty elektroniecznej

I komunikatorow internetowych.

 

2. Youtube:

 

darmowa jest tylko rozdzielczosc standardowa, tj. 360p a predkosc transferu danych dla podanej rozdzielczosci przy darmowej usludze wynosi 0.5Mb/s.

 

 

Takze radze uwazac na transfer oraz nie ac sie wpuscic w maliny.

 

 

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki;)no by bylo to za piekne;) aby bylo prawdziwe;)ale w 360p tez mozna ogladnac film;)

 

Do 1 to nie rozumiem do konca. Czy limit bedzie schodzil jak bede przegladal forum i ogladal demoty?? Te strony chyba nie sa szyfrowane... strony bankowe sa. Dobrze to rozumiem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strony bankowe sa oczywiscie szyfrowane. Co do stron ktore wymieniles to nie chce Cie wprowadzac w blad i odpowiem, iz nie wiem.

Z tym pytaniem odsylam Cie do operatora, poniewaz pod znaczenie "tresci audiowizualne" mozna podciagnac tak naprawde zwykly plik .jpg.

 

 

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie można sprawdzić ile już mb wykorzystałem?? bo jak daje w panelu cyfrowego polsatu "twoje konto" wyskakuje mi coś takiego:

 

e9a3ed5d73133164m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W programie przez ktory sie laczysz z siecia?

 

 

Dokładnie tak. Ktoś ma taki problem?? co ja?? bo bym sprawdził ile już mb a może gb wykorzystałem i ile mi zostało(to jest bardzo ważne)(może aby to działało trzeba się zarejestrować w systemie iCOK- internetowym centrum obsługi klienta) oczywiście zarejestrowałem się ale non stop wyskakuje błędne hasło(choć jest poprawne nie mogłem się pomylić napisałem do Cyfrowego polsatu ze"zapomiałem hasła i aby to konto usuneli)- ale wygląda na to ze wogole konto nie powstało jak wpisze byle jaki login i haslo wyskakuje ze bledne haslo, a nie, że nie ma takiego konta wiedz dziwna sprawna:/

 

 

00f4d62af8139588m.jpg

 

jak widać nie tylko ja mam taki problem:/

 

https://www.facebook.com/cyfrowypolsat/posts/10150935441809232

 

 

ps strony mi się otwierają i buforują filmiki praktycznie tak samo a może nieco szybciej jak w multimedii gdzie mam neta w 2 mieszkaniu. Więc jestem w szoku(i to przy 1-3 kreskach zasięgu bardzo rzadko 3)(jak bym dokupił antene to by było jeszcze lepiej)- ale to jest zbędne szkoda 40 zł:D

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się zarejestrować ponownie i zalogować. Więc już mogę śledzić stan moich GB:)

 

Ma ktoś jeszcze jakieś pytania co do internetu w Cyfrowym polsacie?? bo ja jestem bardzo zadowolony(no chyba, ze dali mega szybkość na okres próbny a po 7 dniach będzie 30 kb/s a nie 30 Mb/s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test w godzinach nocnych.

 

Czas trawnia mniej więcej

 

1:00 - 1:14

 

Wyniki:

 

5b324f2e807ee4d9m.jpg

 

6ea778f6cd3b5241m.jpg

 

a8414502b53d50aam.jpg

 

109b10956975f0a3m.jpg

 

Test wykonany z otworzonymi 12 stronami na przeglądarce chrome z włączonym gg. Siła sygnału 2 kreski (-81dBm).

 

ps skąd te rozbieżności kilku Mb/s?(otwarte strony?? gg?? Cały test zjadł około 33 mb limitu danych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem ruter TP - LIN MR3420 i muszę przyznać, że internet znacznie zwolnił jak komp komunikuje się z modemem po przez wi- fi, znacznie szybciej było jak modem był podpięty do usb w lapku...(czy to może być wina rutera??) bo osiągam około pobieranie 16 Mb/s-18 mb/s wysyłanie czasem jest bliska 0:/a nigdy nie przekracza 1Mb/s wcześniej nie spadało poniżej 30 Mb/s

 

I mam pytanie bo jak modem był w usb w lapku program od cyfrowego polsatu rozpoznawał modem dawało się połącz i było widać ile się przesyła danych (pobiera i wysyła) i jaki jest zasięg sieci LTE a teraz tego nie mam. Da się jakoś to zrobić aby było to widoczne??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mieszkam w Świnoujściu ale modem używam od blueconnecta, który nie obsługuje LTE, wynik nie jest zły zwłaszcza, że łączy w UMTS. Jak włożę kartę do tableta, którego kupiłem wraz z internetem to jest zdecydowanie lepiej, no ale jednak z laptopa korzystam częściej.

 

 

2757114910.png

 

W każdym bądź razie CP potafi klienta przyprawić o ból głowy.

 

Wczoraj dzwonił przemiły pan z Call Center pytać o opinię na temat internetu i czy nie chcę zmienić pakietu, zapytałem go raczej o to kiedy dostanę zwrot kaucji za sprzęt to oznajmił, że jak oddam tablet, choć przy podpisaniu dostałem na niego fakturę i w umowie było napisane, że "zakup po promocyjnej cenie". Po 20 minutach oczekiwania stwierdził, faktycznie ma pan rację. Niech by Ich ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem z jakiej wersji Tp-Linka Mr3420 korzystasz ale wersja 1.2 ogranicza transfer do ok 15Mb/s a wersja V2 juz tego nie robi i spokojnie można wyciągnąć 40-50Mb/s

Ale skoro router rozpoznal Ci modem to pewnie z V2 bo wersja V1 routera to tylko z OpenWRT rozpozna modem LTE.

 

Do zliczania ilości pobranych danych polecam ten program NetWorx http://www.softperfect.com/products/networx/ ma wiele ciekawych funkcji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem z jakiej wersji Tp-Linka Mr3420 korzystasz ale wersja 1.2 ogranicza transfer do ok 15Mb/s a wersja V2 juz tego nie robi i spokojnie można wyciągnąć 40-50Mb/s

Ale skoro router rozpoznal Ci modem to pewnie z V2 bo wersja V1 routera to tylko z OpenWRT rozpozna modem LTE.

 

Do zliczania ilości pobranych danych polecam ten program NetWorx http://www.softperfect.com/products/networx/ ma wiele ciekawych funkcji

 

 

na pudełku mam v 2.2 więc chyba najnowsza:) no dziwne, że w porównaniu jak modem jest podpiety do usb w lapku jest praktycznie 3 razy szybszy niż po podpiecu do rutera:/ masakra jakaś:/ może coś źle zrobiłem:/

 

 

Oto teścik LTE z ruterem:

 

f6755deddb53b480m.jpg

 

250c421992335c74m.jpg

 

514e441ff9e9165fm.jpg

 

 

b79d5a3f41d67918m.jpg

 

 

udało mi się ogarnąć temat słabego łącza pod ruter. Pogrzebałem w ustawieniach i mam około 30 Mb/s i wysył też około 30 Mb/s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe te testy robiłem jak 1 komp był podłączony do wi fi jak dziewczyna przyszła i wł kompa net zaczął mulić strasznie:/ jak ten problem rozwiązać??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mieszkam w Świnoujściu ale modem używam od blueconnecta, który nie obsługuje LTE, wynik nie jest zły zwłaszcza, że łączy w UMTS. Jak włożę kartę do tableta, którego kupiłem wraz z internetem to jest zdecydowanie lepiej, no ale jednak z laptopa korzystam częściej.

 

 

2757114910.png

 

W każdym bądź razie CP potafi klienta przyprawić o ból głowy.

 

Wczoraj dzwonił przemiły pan z Call Center pytać o opinię na temat internetu i czy nie chcę zmienić pakietu, zapytałem go raczej o to kiedy dostanę zwrot kaucji za sprzęt to oznajmił, że jak oddam tablet, choć przy podpisaniu dostałem na niego fakturę i w umowie było napisane, że "zakup po promocyjnej cenie". Po 20 minutach oczekiwania stwierdził, faktycznie ma pan rację. Niech by Ich ...

 

Cześć,

Ja miałem problem z Cyfrowym Polsatem: obiecali mi aktywować sim kartę max. do siedmiu dni i niestety nie dotrzymali umowy. Teraz jeszcze każą mi odesłać sprzęt na mój własny koszt... Kpina jakaś. A chciałem wypróbować jak to biega na mojej ulicy, zanim wyjadę na urlop (w końcu mogłem odstąpić od umowy w ciągu 10-ciu dni bez podania przyczyny od momentu podpisania umowy).

Mam do Ciebie pytanie: na jakiej ulicy mieszkasz w Świnoujściu? Też jestem ze Świnoujścia i ciekawi mnie jak to wygląda w rzeczywistości w porównaniu do np. AC Systemy Komputerowe?

Z góry dzięki za odpowiedź.

Pozzz,

Jassec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo do MR3420 zastosować soft Gargoyle, ustawić ładnie priorytety QoS i będzie cudownie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...