Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

agent_x007

Celeron i 440BX, czyli synonimy OC rocznika 1998

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie, czy teraz podkręcanie jest tak skomplikowane, że mniejszość PClaba się za to bierze? Nie wydaje mi się. Musi być inny powód, może nie ma już tej frajdy?

Powód jest taki że wtedy bylyśmi młodsi, a i podkręcane procesory były słabsze niż teraz, wtedy nie tylko gry szybciej chodziły ale multimedia płynniej, no i podkręcenie powiedzmy procesora o taktowaniu 366Mhz do 550Mhz dawało większego kopa niż tera powiedzmy PII 3,4GHz do 4Ghz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego dobrze byłoby zorganizować jakies zawody oldschooli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje autorowi za temat! Super sobie przypomnieć stare czasy :) Z tego co pamiętam, to tego Celka 300A podkrecalo sie (wymuszalo prace na FSB 100 mhz) przez zamalowanie jednego pinu lakierem do paznokci :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tego co pamiętam, to tego Celka 300A podkrecalo sie (wymuszalo prace na FSB 100 mhz) przez zamalowanie jednego pinu lakierem do paznokci  :D

Albo mniej inwazyjną metodą, czyli zmianą konfiguracji zworek na płycie ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, ale moja płyta chyba nie dawała takiej mozliwosci, bo ja pamietam, ze malowalem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje, że chciało Ci się puszczać 3dMarka.Lata temu tak latał mój Baleron 333 ;) płytka to był ASUS CUSL2-C albo Abit BX133-RAID. Procek przy FSB = 133 bardzo ładnie radził sobie z odchudzonym Win XP + internet. 

 

908998.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takiego delikwenta na płycie ASUS P2B. RAM (2x256MB + 128MB).

Zestaw działa :) w wolnej chwili pomęczę :)

 

2bpz.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj w gratisie dostałem P3 650Mhz na Slot1 i 384MB RAM, w wolnej chwili pomęczę. :)

 

Dobra mam pierwsze testy mojego 440BX :D

 

Specyfikacja:

 

Gigabyte GA-68XC i440BX/ZX

 

Pentium III E 650@728Mhz Slot1

 

Hercules Radeon 9100 64MB DDR 128bit AGP

 

384 MB SD Ram 100Mhz No Name

 

40GB HDD Samsung SPN401N 2MB Cache ATA100

 

L&C 300W

 

DVD-RAM LG GSA-H55N

 

Testy:

 

Super PI 1M Mój link

 

3Dmark 01SE Mój link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh, nie pamiętam nawet co zobiłem z moim pierwszym piecem. A kupiłem właśnie 300A + Abit BH6 + 64 MB ram (100MHz) + i740 8MB

I oczywiście od razu na 450 MHz balerona :)

 

Chodził tak dość długo i bezproblemowo.

 

Co do samego tematu (a dokładniej pierwszego posta), to chyba przesadziłeś z kartą graficzną do tej konfiguracji ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh, nie pamiętam nawet co zobiłem z moim pierwszym piecem. A kupiłem właśnie 300A + Abit BH6 + 64 MB ram (100MHz) + i740 8MB

I oczywiście od razu na 450 MHz balerona :)

 

Chodził tak dość długo i bezproblemowo.

 

Co do samego tematu (a dokładniej pierwszego posta), to chyba przesadziłeś z kartą graficzną do tej konfiguracji ;)

Chciałem mieć pewność, że ruszy na zwiększonej częstotliwości AGP.

Co do overkilla...

U ain't seen nothing yet :Up_to_s: : LINK

Screen zrobiony przed uwaleniem przejściówki. 

Grafika z UC (300/300MHz), ponieważ 30 stopni w pokoju to zbyt dużo dla stock chłodzenia.

Z Celkiem nie współpracują stery przypuszczam, że brak SSE robi problemy.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość M.a.R.e.K

W 2001 roku posiadałem Celerona 466MHz na i440BX płyta kultowa Abit BE6-II na slot z przejściówką slot-370. Miała śmieszny kontroler HPT366. Co ja się z tym namęczyłem. Działało dobrze pod 98 na 2k xp były blue screeny. Ale z czasem dzięki updatom biosa i sterów było lepiej. Później założyłem inną przejściówkę aby zamontować Celerona 1 GHz, to już była jazda, niesamowita przepaść wydajności. Niestety słynne kondensatory na tych płytach szybko padły i czekała mnie wymiana ale płyta działała bez zarzutu. AGPx2 tylko i nie każda karta na x4 ruszała. Podkręciłem nawet tego celerona na 1250MHz i działało stabilnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eh. to byly czasy...

celeeon 300A i PII266 moje pierwsze cepy i pierwsze OC i mody z lakierem do paznokci.

I pierwsze boje w Quake 1 i 2 na S3 Virge a pozniej na Riva 128...(powodziło sie :) )

rok 98

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

486DX33@40 to był szok :) wystarczyło jedną zworke przestawić a CPU był bez wentylatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

^Dzisiaj u siebie w robocie miałem "upgrejd" sprzętu pod cyfrową obrabiarkę.

Z 80286, 1MB RAM i 40MB dyskiem HDD przeszliśmy na Pentka P54C (Pentium I bez MMX), 32MB pamięci SIMM oraz 500MB HDD. Ta Moc :E.

 

Ale spokojnie nie spoczywamy na laurach, ostatecznie chcemy skończyć na czymś z USB (1.1 ?) pimp.gif.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

^Dzisiaj u siebie w robocie miałem "upgrejd" sprzętu pod cyfrową obrabiarkę.

Z 80286, 1MB RAM i 40MB dyskiem HDD przeszliśmy na Pentka P54C (Pentium I bez MMX), 32MB pamięci SIMM oraz 500MB HDD. Ta Moc :E.

 

Ale spokojnie nie spoczywamy na laurach, ostatecznie chcemy skończyć na czymś z USB (1.1 ?) pimp.gif.

Ja miałem pierwsze USB 1.1 z mobo P166MMX, gdzie miałem też pierwsze w życiu 64MB pamięci SDRAM. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a powiem taką ciekawostke ze na YT gdzies kiedys obil mi sie filmik gdzie komputer na 486 zasilili z cytryn :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

^Dzisiaj u siebie w robocie miałem "upgrejd" sprzętu pod cyfrową obrabiarkę.

Z 80286, 1MB RAM i 40MB dyskiem HDD przeszliśmy na Pentka P54C (Pentium I bez MMX), 32MB pamięci SIMM oraz 500MB HDD. Ta Moc :E.

 

286 z HDD? To już nieprzeciętna maszyna na tamte czasy. Wtedy to system operacyjny i Nortona miało się na dyskietkach 5.25".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytnik w/w dyskietek też jest obecny, ale nie ma jak go sprawdzić (brak sprawnych dyskietek 5,25").

System operacyjny : MS-DOS oraz Norton (komenda "nc") są obecne na obu :E.

A dysk (z tego co wiem), był wyjęty z nowszego komputera opartego o 80386 (który zdechł kilka lat temu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym czasie to ja używałem DR-DOS, który lepiej zarządzał pamięcią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...