Forum PCLab.pl: Lista polecanych obudów komputerowych - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

• (49 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Ostania »
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Lista polecanych obudów komputerowych aktualna na czerwiec 2013 Oceń temat: ***** 3 Głosów

#21 Użytkownik jest niedostępny   Szambo 

• La Szambo
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 07 Czerwiec 2013 - 08:07

Ooo znalezłem ideał jesli chodzi o mniejsze mATX... Lian Li V354 Problem to wysoka cena. Ale jak tak przejrzałem oferte to naprawde Lian Li potrafi kombinowac z wielkoscia. Chyba najlepsze obudowy Cube obok Silvertone :)

#22 Użytkownik jest niedostępny   wnx 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 07 Czerwiec 2013 - 11:40

Nie wiem jak można podklejać wątek o tak żenującym poziomie :o
- listy wad i zalet są totalnie wyssane z palca
- opisy niezgodne nawet z opisami na stronach producentów
- to co jest zaletą w jednym przypadku nie jest w innym, to samo z wadami
WTF?
Już mareczeq wypunktował kilka "nieścisłości" lub nazywając rzeczy po imieniu bzdur ale jest ich znacznie więcej.
Prawdę mówiąc więcej można się dowiedzieć patrzc na zdjęcia niż czytając opis.

22kg to wada w przypadku Cosmosa ale już nie jest wadą dla Raven'a 3? kilogram pierza jest lżejszy od kilograma stali?
Brak oplecionych przewodów przedniego panelu jest wadą w Asgard pro za ok. 160 PLN ale już nie jest wadą w przypadku IN WIN GRone za ponad 400 PLN?
13 kg dla Cooler Master HAF 932 Advanced to dużo?? a budy ważące po 17-19kg są lekkie?
Cena Lian Li PC-A76X za 1000-1200 to wada a prawie 1600 Cosmosa już nie?
Elysium ma "prosty, przejrzysty układ wnętrza"? co to za zaleta? bo bedący po sąsiedzku Obsidian 650d ma juz wnętrza "skomplikowane i mało przejrzyste"?
Co to jest "doskonałe przygotowanie pod LC" w Colossusie? Co tak takiego doskonałego jest? albo choc trochę lepszego niż w konkurencji? bo chyba nie możliwośc założenia chłodnicy 240 na topie?
Brak wsparcia dla HPTX też jest wadą dla wybranych? a tak w ogóle to wada czy raczej cecha?
Xigmatek Asgard Pro ma tę zaletę, że ma "dużo miejsca na istalację długich kart graficznych" bo mieści je aż do 315mm! ale obudowy dające pod 400mm na te cele są już tej "zalety" pozbawione?
Po co takie bzdety wpisywać? Bo jeśli ich nie wpiszemy to zostanie sama fotka i dwa zdania? Jeśli nie ma się nic do powiedzenia to nawet lepiej tak zrobić niż wciskać czytelnikowi swoje wyimaginowane odczucia.

Ogólne wrażenie niestety takie, że po przeczytaniu wie się mniej niż przed czytaniem. Krótkie spojrzenie na strone producenta i jeden dwa testy w sieci dają wielokrotnie więcej niż ta niby-lista.

#23 Użytkownik jest niedostępny   Todis 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 07 Czerwiec 2013 - 20:08

wnx - pewnie zaraz tak samo jak mi jeden z Panów poleci maść na bul dupy.
Wreszcie ktoś napisał szczerze i na temat. Suche dane są w miarę ok. + i - określiłbym stwierdzeniem "innych plusy to nasze minusy".

#24 Użytkownik jest niedostępny   Loofah 

• Inkwizytor
  • Ikona
  • Grupa: Moderatorzy

Napisany 07 Czerwiec 2013 - 20:21

Tylko pewnie wady i zalety są brane z różnych recenzji. A nie wiem czy wiecie zalety i wady zależą głównie od tego... z czym się porównuje. Jeśli weźmiemy małe obudowy i jedna będzie wyróżniać się sporym miejscem na kartę graficzną to jest to plus i to duży, ale jak większa obudowa ma nawet trochę więcej miejsca, to nie jest to już plusem, bo podobne większe obudowy mogą mieć tego miejsca więcej.
A niestety nie da się porównać wszystkich obudów, ani podzielić ich na różne kategorię i w nich oceniać bo to za dużo roboty. Więc mimo wszystko nie czepiałbym się tych wad i zalet tak bardzo. Skupiłbym się na suchych danych i tyle.

#25 Użytkownik jest niedostępny   Szambo 

• La Szambo
  • PipPipPipPipPip

Napisany 08 Czerwiec 2013 - 10:39

Obudowe Corsair 350D brac lepiej z oknem czy bez? Jakbym wiedział, ze kiedyś będę mogl to sobie okno dokupić to bym bral bez. Ale poki co nie widze takiej możliwości, ale chyba powinna się pojawić w niedługiej przyszłości?

#26 Użytkownik jest niedostępny   Igorakowiec 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 08 Czerwiec 2013 - 12:55

Nie jesteśmy jasnowidzami. Jeżeli w przyszłości chciałbyś brać, to dlaczego nie teraz? :hmm:
Różnica cenowa nie będzie spora pewnie.

#27 Użytkownik jest niedostępny   Szambo 

• La Szambo
  • PipPipPipPipPip

Napisany 08 Czerwiec 2013 - 13:39

Zobacz postIgorakowiec, o 08 Czerwiec 2013 - 13:55, napisał(a):

Nie jesteśmy jasnowidzami. Jeżeli w przyszłości chciałbyś brać, to dlaczego nie teraz? :hmm:
Różnica cenowa nie będzie spora pewnie.

Nie teraz bo mam póki co mam słabo wyglądające podzespoły.

#28 Użytkownik jest niedostępny   Sokol2304 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 08 Czerwiec 2013 - 13:55

Witam. Ja staje przed wyborek kupna obudowy matx:) bedzie siedzial w niej 2500k gtx 470 i nh d14. Najbardziej przypadl mi zalman zt t2. posiada on 2x 120 u gory, 120 front, 92 tyl i ja bym wycial jeszcze na dole 120mm. Zastanawialem sie pomiedzy nia a core 1000 ale jak dla mnie core ma za maly przewiew. 120 z przodu i 92 z tylu to malo.Na pewno bede wycinal okno. Sa jeszcze jakies sensowne propo do 150zl na to? z1 odpada bo brzydko wyglada usb i jacki z przodu.

#29 Użytkownik jest niedostępny   Igorakowiec 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 08 Czerwiec 2013 - 14:11

z mATX jest jeden bardzo przyjemny dla oka Aerocool, zaraz go znajdę i zedytuję :)

Chyba o tą mi chodziło: Mój link (oryginalny link usunięty automatycznie na prośbę sklepu do którego prowadził) :)

#30 Użytkownik jest niedostępny   Sokol2304 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 08 Czerwiec 2013 - 14:24

odpada. srodek niepomalowany ;/

#31 Użytkownik jest niedostępny   Dzifny 

• Lyra Heartstrings
  • PipPipPipPipPip

Napisany 08 Czerwiec 2013 - 14:54

A mojej ulubionej obudowy Fractal Design XL R2 nie ma buu :P
Temat nawet okej /)

#32 Użytkownik jest niedostępny   wnx 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 08 Czerwiec 2013 - 16:32

Zobacz postSokol2304, o 08 Czerwiec 2013 - 14:24, napisał(a):

odpada. srodek niepomalowany ;/

Ale ten już ma i ogólnie jest ciekwaszy od modelu 200

#33 Użytkownik jest niedostępny   Igorakowiec 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 08 Czerwiec 2013 - 16:38

Dlaczego w zestawieniu nie widzę GELID Darkforce, który kosztuje niecałe 300 zł i jest świetną propozycją w swojej cenie?
TEST
Jej jedyną wadą w teście, recenzji była troszkę zbyt wysoka cena. Wtedy kosztowała 369 zł. Teraz kosztuje 299 zł z gratisami... W takim razie według recenzji i przy dzisiejszych kosztach jest to obudowa bez wad.

Ten post był edytowany przez Igorakowiec dnia: 08 Czerwiec 2013 - 16:44

#34 Użytkownik jest niedostępny   SmileYMaN 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 08 Czerwiec 2013 - 17:26

czy oplaca sie zwrocic obudowe brutus 410 i dolozyc do otrzymanych pieniedzy (jezeli zaakceptuja zwrot) 140zl do innej? Myslalem o zalmanie z9/z11, ale teraz jeszcze pojawila nastepna opcja- Gelid darkforce. Troche ponad budzet, ale mysle ze warto. Jeszcze ewentualnie cooltek antiphon. Co o tym sadzicie?
btw. Probowac zwrocic towar w ramach tych 10dni na morele.net jezeli wylamalem jednego sledzia z obudowy? Czy sobie odpuscic?

#35 Użytkownik jest niedostępny   mod255_77 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 08 Czerwiec 2013 - 17:28

Zobacz postIgorakowiec, o 08 Czerwiec 2013 - 16:38, napisał(a):

Dlaczego w zestawieniu nie widzę GELID Darkforce, który kosztuje niecałe 300 zł i jest świetną propozycją w swojej cenie?
TEST
Jej jedyną wadą w teście, recenzji była troszkę zbyt wysoka cena. Wtedy kosztowała 369 zł. Teraz kosztuje 299 zł z gratisami... W takim razie według recenzji i przy dzisiejszych kosztach jest to obudowa bez wad.

Bez wad ?

http://www.techpower...arkForce/6.html

#36 Użytkownik jest niedostępny   Loofah 

• Inkwizytor
  • Ikona
  • Grupa: Moderatorzy

Napisany 08 Czerwiec 2013 - 17:29

Po wyłamaniu śledzia? Raczej bez szans... gdyby nie to, to by warto było dołożyć do np Zalmana Z9.

#37 Użytkownik jest niedostępny   mod255_77 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 08 Czerwiec 2013 - 17:38

Zobacz postSmileYMaN, o 08 Czerwiec 2013 - 17:26, napisał(a):

czy oplaca sie zwrocic obudowe brutus 410 i dolozyc do otrzymanych pieniedzy (jezeli zaakceptuja zwrot) 140zl do innej? Myslalem o zalmanie z9/z11, ale teraz jeszcze pojawila nastepna opcja- Gelid darkforce. Troche ponad budzet, ale mysle ze warto. Jeszcze ewentualnie cooltek antiphon. Co o tym sadzicie?
btw. Probowac zwrocic towar w ramach tych 10dni na morele.net jezeli wylamalem jednego sledzia z obudowy? Czy sobie odpuscic?

Zwrócić możesz tylko towar w nienaruszonym stanie.

#38 Użytkownik jest niedostępny   Igorakowiec 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 08 Czerwiec 2013 - 17:49

Zobacz postSmileYMaN, o 08 Czerwiec 2013 - 17:26, napisał(a):

Niestety obudowę trzeba zwrócić w nienagannym stanie technicznym chyba. Wyłamany śledź to dyskwalifikuje. Niestety w SPC nie przemyślano tematu i nie pomyślano o tym, że po pierwszym montażu podzespołów obudowa już jest w naruszonym do końca jej żywotu stanie. Ale cóż, w końcu kupiłeś... budżetówkę.

Zobacz postmod255_77, o 08 Czerwiec 2013 - 17:38, napisał(a):

Tam obudowa była rozpatrywana pod kątem obudów 105-110 euro... Realnie jej cena na rynku zachodnim teraz, to powinno być 69 euro. Około 35% taniej obecnie jest w Polsce. W tej cenie wszystkie te wady powinny zostać wybaczone.

PS. Jedynie brak portu USB 3.0 akceptuję jako rozsądną wadę, pomimo tego że i tak macie w domu mało urządzeń na USB 3.0 pewnie, autor najpewniej też. Trzeba patrzeć pod kątem użyteczności, a nie tego czy to coś nam w czymś pomaga, czy jest żeby było.

Ten post był edytowany przez Igorakowiec dnia: 08 Czerwiec 2013 - 17:50

#39 Użytkownik jest niedostępny   SmileYMaN 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 08 Czerwiec 2013 - 18:19

dzieki chlopy po raz kolejny. Wlasnie tak sie zastanawialem nad tym zalmanem z9 plus najbardzie. Z racji tego ze nie mam usb 3.0 bo to s775 to mi nie jest to potrzebne. Jak bedziecie mieli kogos kto bedzie chcial zakupic brutusa 410 praktycznie nowke to kierowac go do mnie prosze! :) a jaka obudowa w tej cenie ma te przepusty gumowe jak w tej Gelidzie?

A brutusa kupilem dlatego, ze kazdy ja poleca.. Patrzylem na opinie itp. A tu sie okazalo ze to takie gowno. Rozniace sie od mojego noname praktycznie tym ze ma wentylator z przodu i z tylu i zasilacz na dole.. Strasznie sie zawiodlem. Musze ja zmienic bo irytuje mnie po prostu tym, ze stoi oraz tym, jak slabo mimo wysilku i checi mozna zaaranzowac okablowanie (wrzucalem juz foty w temacie prezentujemy swoje maszynki)

#40 Użytkownik jest niedostępny   Todis 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 08 Czerwiec 2013 - 19:04

No cóż Brutus to brutus. Na jednym forum znalazłem z nim taki kwiatek
Dodaj obrazek
Jeśli gość, który opisuje ten problem ma standardowy zasilacz (chodzi o wymiary) to zaryzykowałbym stwierdzenie, że to wada konstrukcyjna.
Działać będzie ale nie popisali się w tym przypadku.

Ten post był edytowany przez Todis dnia: 08 Czerwiec 2013 - 19:11

• (49 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Ostania »