Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Langley

Lista polecanych obudów komputerowych

Rekomendowane odpowiedzi

to weź lepiej u14, bo była nowsza wersja d14 z zestawem lga2011, ale jak trafisz na starszą, to będzie lipa...najwyżej wymusi to troszkę niższe napięcie przy oc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to weź lepiej u14, bo była nowsza wersja d14 z zestawem lga2011, ale jak trafisz na starszą, to będzie lipa...najwyżej wymusi to troszkę niższe napięcie przy oc

 

 

d14 nie ma nawet w opisie wymienionej podstawki 2011,wiec odpuszcze.

 

u14 z tego co widze to tez swietne chlodzenie.hcialbym jeszcze domowic 3x140mm wentyle

 

 

ale cholera,nie wiem czy 5 wentyli (dwa sa juz w obudowie)-dam rade podpiac pod plyte i je odpowiednio skrecic zeby bylo cicho. :hmm:

https://www.scan.co.uk/products/140mm-fractal-design-silent-series-r3-case-fan-white-1000-rpm-3-pin-fan-header-rifle-bearing

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale cholera,nie wiem czy 5 wentyli (dwa sa juz w obudowie)-dam rade podpiac pod plyte i je odpowiednio skrecic zeby bylo cicho. :hmm:

https://www.scan.co.uk/products/140mm-fractal-design-silent-series-r3-case-fan-white-1000-rpm-3-pin-fan-header-rifle-bearing

 

 

wg instrukcji, ta płyta ma 2x 4pin (z pwm) i 3x3pin - wszystkie kontrolowane z biosu - więc bez problemu wszystko wysterujesz...

 

co do samych wentyli, te fraktale to słaby wybór - albo dokup jeden 140 i dorzuć na front, albo kup 2/3 porządne (noiseblocker lub noctua) - aż 5 jest niepotrzebnych (ciepłe powietrze sobie górą ucieknie - konwekcja swobodna)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie zamowilem dwie 140 BQ na front

 

https://www.scan.co.uk/products/140mm-be-quiet!-pure-wings-2-9-blade-airflow-pressure-fan-1000rpm-612cfm-188db-rifle-bearing-black-3

 

beda w budzie 4x140-to juz spory przewiew.

 

Ostatecznie mniejsza noctua zamowiona -u14.

 

No i przechwytuje kod od 970 na nowegho Tomb ridera-akurat mialem ochote na ta gierke ;)

 

zasilacz,takie minimum-600W Corsair Builder Series CX-wazne ze ma 5 lat gwarancji,karta zotac 970 tez.Ciekaw jestem jak to sie pomiesci w tej budzie-no i samej obudowy tez jestem ciekaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o tutaj jest zbiorczy o obudowach.

 

ma ktoś jakąś obudowę lub widział gdzieś, która pomieści cooler 160mm i no nie jest "słaba" do 100 złotych, nie więcej. mowa o używkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie zamowilem dwie 140 BQ na front

 

https://www.scan.co.uk/products/140mm-be-quiet!-pure-wings-2-9-blade-airflow-pressure-fan-1000rpm-612cfm-188db-rifle-bearing-black-3

 

beda w budzie 4x140-to juz spory przewiew.

 

Ostatecznie mniejsza noctua zamowiona -u14.

 

No i przechwytuje kod od 970 na nowegho Tomb ridera-akurat mialem ochote na ta gierke ;)

 

zasilacz,takie minimum-600W Corsair Builder Series CX-wazne ze ma 5 lat gwarancji,karta zotac 970 tez.Ciekaw jestem jak to sie pomiesci w tej budzie-no i samej obudowy tez jestem ciekaw.

pure wingsy jakiegoś huraganu nie zrobią, ale będą cichsze niż stockowe od fraktala, zasilacz rzeczywiście taki podstawowy (grupowa regulacja+tanie kondy na wtórnej...ale za to ma trochę zabezpieczeń), w tej cenie można było celować w coś lepszego, ale ten też nie wybuchnie...co do obudowy, to nie spodziewaj się cudów - seria core jest troszkę przydrogawa w stosunku do tego, jak jest wykonana - ale tu wybór mocno ogranicza sam sklep (brak spc - króla budżetówek)

 

ps. nowy tomb, jest bardzo podobny do poprzedniego - ale już drugi raz go przechodzę (wcześniej na x360)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możecie polecić jakąś obudowę, która nie jest zbyt wysoka? Mam teraz CoolerMaster Elite 331 i ma ok. 41 cm wysokości i mieście mi się we wnęce w biurku prawie, że na styk. Kupno większej obudowy wiązałoby się ze zmianą biurka.

Z tego co widzę, to przez parę lat ładnie się obudowy rozrosły i takie małe obudowy to rzadkość :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szerokości też podobna do 331. Najlepiej tak aby była w przedziale 20-22 cm. Na obudowę chciałbym wydać tak do 300 zł. Obudowy cube raczej odpadają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ATX.

 

Chociaż w sumie zestawu jeszcze nie mam przygotowanego właśnie przez problem z doborem obudowy, więc kwestia płyty może pozostać obojętna. Skłaniałbym się ku zwykłej ATX, ale mATX też mógłbym rozważyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej bierz mATX - na funkcjonalności stracisz prawie nic, w porównaniu z ATX, a budy można bez problemu mniejsze znaleźć.

 

Budżetowo SPC Brutus S20. Drożej: seria Core od Fractala Core 1000, Core 1100, Core 1300, alternatywy Cooler Master N200 lub Silencio 352 - obie budy maja ten sam szkielet jak dobrze pamiętam. Budy typu cube też jak najbardziej się znajda w tych wymiarach, chociażby Brutus Q20, Q30 ewentualnie Antec P50 - szczególnie ten ostatni to fajna buda :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad zakupem Silverstone FT05 do Asus Z170 Hero i i7 6700k. Chciałbym na to założyć Thermalright Archon. Zmieści się to chłodzenie w tej obudowie?

 

Ogólnie jak z jakością tego Fortressa FT05?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka polecacie kupić używaną obudowę do 300/400zł ? :) W jakie modele celować ? :) Zalezy mi na bdb wentylacji a zarazem, żeby nie było tego słychać z sąsiedniego pokoju :) Wcześniej posiadałem Zalmana Z3 Plus. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...