Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Langley

Lista polecanych obudów komputerowych

Rekomendowane odpowiedzi

Nie jesteśmy jasnowidzami. Jeżeli w przyszłości chciałbyś brać, to dlaczego nie teraz? :hmm:

Różnica cenowa nie będzie spora pewnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jesteśmy jasnowidzami. Jeżeli w przyszłości chciałbyś brać, to dlaczego nie teraz? :hmm:

Różnica cenowa nie będzie spora pewnie.

Nie teraz bo mam póki co mam słabo wyglądające podzespoły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja staje przed wyborek kupna obudowy matx:) bedzie siedzial w niej 2500k gtx 470 i nh d14. Najbardziej przypadl mi zalman zt t2. posiada on 2x 120 u gory, 120 front, 92 tyl i ja bym wycial jeszcze na dole 120mm. Zastanawialem sie pomiedzy nia a core 1000 ale jak dla mnie core ma za maly przewiew. 120 z przodu i 92 z tylu to malo.Na pewno bede wycinal okno. Sa jeszcze jakies sensowne propo do 150zl na to? z1 odpada bo brzydko wyglada usb i jacki z przodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z mATX jest jeden bardzo przyjemny dla oka Aerocool, zaraz go znajdę i zedytuję :)

 

Chyba o tą mi chodziło: Mój link :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mojej ulubionej obudowy Fractal Design XL R2 nie ma buu :P

Temat nawet okej /)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpada. srodek niepomalowany ;/

Ale ten już ma i ogólnie jest ciekwaszy od modelu 200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego w zestawieniu nie widzę GELID Darkforce, który kosztuje niecałe 300 zł i jest świetną propozycją w swojej cenie?

TEST

Jej jedyną wadą w teście, recenzji była troszkę zbyt wysoka cena. Wtedy kosztowała 369 zł. Teraz kosztuje 299 zł z gratisami... W takim razie według recenzji i przy dzisiejszych kosztach jest to obudowa bez wad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy oplaca sie zwrocic obudowe brutus 410 i dolozyc do otrzymanych pieniedzy (jezeli zaakceptuja zwrot) 140zl do innej? Myslalem o zalmanie z9/z11, ale teraz jeszcze pojawila nastepna opcja- Gelid darkforce. Troche ponad budzet, ale mysle ze warto. Jeszcze ewentualnie cooltek antiphon. Co o tym sadzicie?

btw. Probowac zwrocic towar w ramach tych 10dni na morele.net jezeli wylamalem jednego sledzia z obudowy? Czy sobie odpuscic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego w zestawieniu nie widzę GELID Darkforce, który kosztuje niecałe 300 zł i jest świetną propozycją w swojej cenie?

TEST

Jej jedyną wadą w teście, recenzji była troszkę zbyt wysoka cena. Wtedy kosztowała 369 zł. Teraz kosztuje 299 zł z gratisami... W takim razie według recenzji i przy dzisiejszych kosztach jest to obudowa bez wad.

 

 

Bez wad ?

 

http://www.techpowerup.com/reviews/Gelid_Solutions/DarkForce/6.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wyłamaniu śledzia? Raczej bez szans... gdyby nie to, to by warto było dołożyć do np Zalmana Z9.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy oplaca sie zwrocic obudowe brutus 410 i dolozyc do otrzymanych pieniedzy (jezeli zaakceptuja zwrot) 140zl do innej? Myslalem o zalmanie z9/z11, ale teraz jeszcze pojawila nastepna opcja- Gelid darkforce. Troche ponad budzet, ale mysle ze warto. Jeszcze ewentualnie cooltek antiphon. Co o tym sadzicie?

btw. Probowac zwrocic towar w ramach tych 10dni na morele.net jezeli wylamalem jednego sledzia z obudowy? Czy sobie odpuscic?

 

Zwrócić możesz tylko towar w nienaruszonym stanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy oplaca sie zwrocic obudowe brutus 410 i dolozyc do otrzymanych pieniedzy (jezeli zaakceptuja zwrot) 140zl do innej? Myslalem o zalmanie z9/z11, ale teraz jeszcze pojawila nastepna opcja- Gelid darkforce. Troche ponad budzet, ale mysle ze warto. Jeszcze ewentualnie cooltek antiphon. Co o tym sadzicie?

btw. Probowac zwrocic towar w ramach tych 10dni na morele.net jezeli wylamalem jednego sledzia z obudowy? Czy sobie odpuscic?

Niestety obudowę trzeba zwrócić w nienagannym stanie technicznym chyba. Wyłamany śledź to dyskwalifikuje. Niestety w SPC nie przemyślano tematu i nie pomyślano o tym, że po pierwszym montażu podzespołów obudowa już jest w naruszonym do końca jej żywotu stanie. Ale cóż, w końcu kupiłeś... budżetówkę.

 

Tam obudowa była rozpatrywana pod kątem obudów 105-110 euro... Realnie jej cena na rynku zachodnim teraz, to powinno być 69 euro. Około 35% taniej obecnie jest w Polsce. W tej cenie wszystkie te wady powinny zostać wybaczone.

 

PS. Jedynie brak portu USB 3.0 akceptuję jako rozsądną wadę, pomimo tego że i tak macie w domu mało urządzeń na USB 3.0 pewnie, autor najpewniej też. Trzeba patrzeć pod kątem użyteczności, a nie tego czy to coś nam w czymś pomaga, czy jest żeby było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki chlopy po raz kolejny. Wlasnie tak sie zastanawialem nad tym zalmanem z9 plus najbardzie. Z racji tego ze nie mam usb 3.0 bo to s775 to mi nie jest to potrzebne. Jak bedziecie mieli kogos kto bedzie chcial zakupic brutusa 410 praktycznie nowke to kierowac go do mnie prosze! :) a jaka obudowa w tej cenie ma te przepusty gumowe jak w tej Gelidzie?

 

A brutusa kupilem dlatego, ze kazdy ja poleca.. Patrzylem na opinie itp. A tu sie okazalo ze to takie gowno. Rozniace sie od mojego noname praktycznie tym ze ma wentylator z przodu i z tylu i zasilacz na dole.. Strasznie sie zawiodlem. Musze ja zmienic bo irytuje mnie po prostu tym, ze stoi oraz tym, jak slabo mimo wysilku i checi mozna zaaranzowac okablowanie (wrzucalem juz foty w temacie prezentujemy swoje maszynki)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż Brutus to brutus. Na jednym forum znalazłem z nim taki kwiatek

111eg.jpg

Jeśli gość, który opisuje ten problem ma standardowy zasilacz (chodzi o wymiary) to zaryzykowałbym stwierdzenie, że to wada konstrukcyjna.

Działać będzie ale nie popisali się w tym przypadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ten już ma i ogólnie jest ciekwaszy od modelu 200

Ja własnie tej szukałem! Dzięki kolego :)

Sorry za wprowadzenie w błąd z obudową!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość meko

Spora wada z tą wentylacją zasilacza, połowa wentylatora nie ma skąd zasysać powietrza.

Na którymś forum widziałem, że ktoś nawiercał dziurki i poprawił fabrykę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż Brutus to brutus. Na jednym forum znalazłem z nim taki kwiatek

http://i.imgur.com/UOi3H.jpg

Jeśli gość, który opisuje ten problem ma standardowy zasilacz (chodzi o wymiary) to zaryzykowałbym stwierdzenie, że to wada konstrukcyjna.

Działać będzie ale nie popisali się w tym przypadku.

Jeszcze śmieszniejsze są literówki w obudowach. Na "beznarzędziowym montażu" napisz COLSE zamiast CLOSE :E:lol2:

pic_01512olhobtlxh.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA to musiałem zasilacz do góry nogami zainstalować tzn. odwrotnie.. Chyba, że mi się tylko wydaje, że naklejka jest na górze zasilacza, a nie na spodzie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, myślę że wyciągnąłeś w ostatnich postach esencję na temat POLECANYCH Brotusów... Z M23 gdyby nie jego szpetność, plastikowośc i tandete (z zewnątrz) to wszystko jest w sumie spoko (wewnątrz). Przynajmniej tym razem środek nie zdenerwuje tak jak w poprzednich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Todis

Rozumiem, że lubisz wyolbrzymiać jakieś dziwne rzeczy związane z produktami SilentiumPC ale to już przesada i dobrze o tym wiesz. W Brutusach masz dystanse na zasilacz a więc w żadnym wypadku nie ma mowy o jakimś "zatkaniu" wentylatora i dobrze o tym wiesz. Pomijam już fakt, że pokazałeś zaletę tej obudowy - elastyczne podkładki na nóżkach :D

 

@ Igorakowiec

Widziałeś w ogóle M23 na żywo, że piszesz o niej w taki sposób? A może opierasz się na stronniczych opiniach użytkowników typu Todis, który to poleca tylko Zalman i Corsair bo tak lepiej dla jego sklepu / hurtowni? A może też wolisz polecać produkty marki, która zapomniała o supporcie swoich klientów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Igorakowiec

Widziałeś w ogóle M23 na żywo, że piszesz o niej w taki sposób? A może opierasz się na stronniczych opiniach użytkowników typu Todis, który to poleca tylko Zalman i Corsair bo tak lepiej dla jego sklepu / hurtowni? A może też wolisz polecać produkty marki, która zapomniała o supporcie swoich klientów?

Oczywiście, jakieś dwa tygodnie temu byłem w zaprzyjaźnionym sklepie zrobić "obczajkę" tej obudowy. Z resztą jak każdego innego sprzetu o którym się wypowiadam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Igorakowiec

Widziałeś w ogóle M23 na żywo, że piszesz o niej w taki sposób? A może opierasz się na stronniczych opiniach użytkowników typu Todis, który to poleca tylko Zalman i Corsair bo tak lepiej dla jego sklepu / hurtowni?

A dla jakiego sklepu/hurtowni dedykowany jest ciągły agresywny marketing na rzecz produktów sygnowanych nazwą SilentiumPC? Czyżby dla twojego pracodawcy który jest także właścicielem tej marki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Todis

Rozumiem, że lubisz wyolbrzymiać jakieś dziwne rzeczy związane z produktami SilentiumPC ale to już przesada i dobrze o tym wiesz. W Brutusach masz dystanse na zasilacz a więc w żadnym wypadku nie ma mowy o jakimś "zatkaniu" wentylatora i dobrze o tym wiesz. Pomijam już fakt, że pokazałeś zaletę tej obudowy - elastyczne podkładki na nóżkach :D

 

 

Z użytkownikiem typy t.luk z SPC szkoda dyskutować.

To nie jest żadna przesada to jest realna wada tej obudowy i przestań wprowadzać ludzi w błąd. Zasilacz się nie zatka ale realnie powietrze dociera gorzej.

111eg.jpg

Z tymi śrubkami to już 4-5 raz w tym tygodniu. To już staje się przykre. Straszna tragedia - co ja pisze - DRAMAT - ach ci dranie z Zalmana feee.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przeczytałem całego tematu, więc przepraszam jeżeli już było, ale do Core 1000 dodał bym w minusach słabe blachy i brak miejsca na gumowe podkładki dla hdd 2,5". Odnośnie USB 3.0 to wersja z tym portem powinna się pojawić w sklepach (została zapowiedziana jakiś czas temu). Jeżeli chodzi o zarządzanie kablami jest ok, wrzuca się wszystko do zatoki 5,25" a co potrzebne wypuszcza się przez otwór w tejże. Zmienił bym informacje odnośnie wysokości chłodzenia CPU, bo to może mieć do 155 mm wysokości jednak nie ma wtedy miejsca na boczny wentylator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...