Skocz do zawartości
SPYCHCIO

Wszystko na temat Playstation 4

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Azazell

Wiec to jest tak. Usiadłem sobie z 50cm od konsoli. Przy pojawieniu się menu w DMC 5 demo juz było słychać jak coś szumi a bardziej chrupie. Tylko hmm albo tak działa wiatraczek od chłodzenia albo to cewka. Bardziej obstawiam jednak wiatrak. Ale np jak włącze Infamous Second Son i w opcjach np zmieniam z max klatek FPS na mniejszą ilosc w celu uzyskania lepszej jakości obrazu wówczas ten dzwiek dziwnie zmienia swoją tonację .. Jakby to może była cewka ;P..

 

Oczywiscie nie porównujcie tego dzwieku doszumu wydobywanego z konsoli gdy np wskoczy na wysokie obroty jak mały odkurzacz - tojest zupełnie co innego.

 

A jak wy usiądziecie np 50cm od konsoli i właczycie np menu Elex lub DMC 5 demo to co slyszycie z konsoli? Oczywiscie mówie gdy wokół jest cisza + wyciszone kino domowe. To mnie ciekawi. Jak sie konsola sprawuje u was w tej kwestii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam ,że akurat problemy z dupy, to podepnę się z pytaniem zapewne durnym. Mam na płycie jakąs tam grę, zainstalowałem, za jakiś czas przeszedłem i sprzedałem a zainstalowanej zawartości nie usuwałem.

Znowu kupiłem tą samą grę, mogę pakować bez obaw do konsoli płytę czy jednak nowa płyta=nowa instalacja ? Na 99% obstawiam, że mogę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam ,że akurat problemy z dupy, to podepnę się z pytaniem zapewne durnym. Mam na płycie jakąs tam grę, zainstalowałem, za jakiś czas przeszedłem i sprzedałem a zainstalowanej zawartości nie usuwałem.

Znowu kupiłem tą samą grę, mogę pakować bez obaw do konsoli płytę czy jednak nowa płyta=nowa instalacja ? Na 99% obstawiam, że mogę :)

 

Nie wiem czy tak jest zawsze, bo tylko z Orderem miałem dwie kopie jedna po drugiej - po włożeniu innej sztuki bez usuwania poprzedniej (bo też myślałem, że pójdzie bez problemu) gra zainstalowała się drugi raz i na konsoli były dwa Ordery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wy usiądziecie np 50cm od konsoli i właczycie np menu Elex lub DMC 5 demo to co slyszycie z konsoli? Oczywiscie mówie gdy wokół jest cisza + wyciszone kino domowe. To mnie ciekawi. Jak sie konsola sprawuje u was w tej kwestii?

Ja nie pomogę, bo mam fata, z wymienioną pastą, ale na dokładkę echo w pokoju :E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Możesz.

 

 

W Dmc nic nie słyszałem.

 

No to tym bardziej to udowadnia ze mam wadliwą konsolę. :) Bo jesli u ciebie w menu nic nie słychać w DMC 5, to tak samo powinno być u mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma opcji aby nic nie było słychać, przecież wentyl na ps4 kręci się nawet w idle. Więc coś musi być słychać.

 

U mnie w menu DMC V słychać tak samo konsole jak i w idle ją słychać.

 

Zaraz chyba sobie zdejmę pokrywę i przeczyszcze wentyle, bo od nowości tego nie robiłem :E Tylko sprężonym powietrzem psiukałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to tym bardziej to udowadnia ze mam wadliwą konsolę. :) Bo jesli u ciebie w menu nic nie słychać w DMC 5, to tak samo powinno być u mnie.

Chłopie, zastanów się nad bzdurami, które wypisujesz. Ktoś ma wyższą temperaturę w pokoju - chłodzenie wejdzie na większe obroty. Ktoś ma mniej wolnej przestrzeni wokół konsoli -wiatraki będą kręcić się szybciej. Itd., itp. To, że u jednego w tej samej grze słychać głośniejszy szum niż u drugiego zależy od wielu czynników. Masz jakąś fobie. Przyzwyczaj się, albo sprzedaj konsolę, bo nabawisz się nerwicy. Poważnie radzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

 

U mnie w menu DMC V słychać tak samo konsole jak i w idle ją słychać.

 

 

No własnie i o to mi chodzi. Dzięki za wyjasnienie, w tym wypadku jestem pewny, że konsola nie jest w 100% sprawna. Bo u mnie jak tylko się właczy menu gry w DMC to slychac jakby pracowała konsola głośniej - nieadekwatnie do systemu chłodzenia. Cięzko to opisać, ale coś jest na rzeczy.. Głośno mam podobnie w menu gry Elex.

 

U mnie w IDLE prosiak z najnowszą rewizją nie jest w ogole słyszalny! Tak jakby była wyłączona.. Co jest według mnie zaskoczeniem bo w przeciągu 5 lat miałem PS3, PS4 fat, Ps4 Pro (stara rewizje), Xbox one X.. I akurat Prosiak 7216b jest najcichszy w tej kwestii.. Jak wlącze niektóre gry np GTA 5, No man sky, bloodborne czy modern warfare to konsola nadal jest cichutka jakby w ogóle nie działała.. z 50cm jej niesłychać. Jedynie wiadomo słychać głosniej jak sie przyłoży ucho do obudowy - ale to jest normalka..

 

Co jest charakterystyczne u mnie to to ze np jak jest Menu DMC 5 i zmienia sie obraz na TV to wówczas też zmienia się głośność konsoli - możę to cewki? albo wiatrak.

 

Ktoś ma wyższą temperaturę w pokoju - chłodzenie wejdzie na większe obroty. Ktoś ma mniej wolnej przestrzeni wokół konsoli -wiatraki będą kręcić się szybciej. Itd., itp. To, że u jednego w tej samej grze słychać głośniejszy szum niż u drugiego zależy od wielu czynników. Masz jakąś fobie. Przyzwyczaj się, albo sprzedaj konsolę, bo nabawisz się nerwicy. Poważnie radzę.

 

Ja rozumiem ciebie.. Ale w przypadku mojej konsoli jest zupełnie inaczej. Nie jestem jakimś informatykiem ale swoje doświadczenie mam i np jeśli mamy za gorąco w pokoju lub np konsola jest schowana w ciasnej szafce, to wówczas wentylatory pracują głośniej - prwaie jak mikroodkurzacz. Lecz u mnie jest to zupełnie co innego. Po prostu ten dzwiek co mnie wkurza to nie jest spowodowany przegrzewaniem się podzespołów.

 

Podsumowując. Obstawiam, że po prostu konsola jest fabrycznie wadliwa i ma złe/uszkodzone czujniki odnośnie chłodzenia i pracy podzespołów. Ewentualnie to poprostu piszczą cewki. I tak jak to widze. Przeszukałem internet i znalazłem podobne opinie na innych forach.

 

Konsoli nie sprzedaje, już pisałem ;p. Mam 3 dni na wymianę w Morelach albo zwróce do 14 dni. Wolałbym to pierwsze wówczas szybciej się załatwi sprawę z uzyskaniem innego modelu prosiaka.

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcale to nie musi oznaczać, że coś jest nie tak. Wręcz wątpię aby był jakiś problem. Są różne rewizje konsoli, mają różnie poustawiane profile/krzywe dla wentyla.

Na jednej wersji będzie tak na innej inaczej.

 

Do tego loteria wiatraczkowa(wkładają tam najtańszy szrot :E), jak się komu położyło pastę i spasowało elementy. Konsola to jest tania zabawka budowana po najniższych kosztach, rozrzut w kulturze pracy potrafi być spory przy tych samych wersjach konsoli.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

lukadd --> jeszcze mam jedno zapytanie. Jesli staniesz z 50cm od konsoli.. Wokół kompletna cisza to słyszysz konsole? Mam tu na myśli tryb IDLE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

A Ty grasz 50cm od konsoli?

 

Nie, ale pytam tylko o to czy słyszy w tej odległości :) - w celach testowych, wyłącznie :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz o tym, że to jest bardzo subiektywna opinia i zależy od wielu czynników, chociażby od słuchu testera :E, jak również od wielkości pokoju, od tego jak daleko konsola stoi do ściany, nawet od materiału z jakiego jest zbudowana ściana i jak odbija dźwięki. Sama aranżacja pokoju i okolic konsoli może mieć duży wpływ na odbijanie dźwięków. Jak masz konsolę w pustej półce to będzie zdecydowanie bardziej odbijała dzwięki, jak gdyby ta stała na górze.

 

Ale u mnie jak stoję, nad konsolą oddalony o ~0.5m od niej to jak się wyciszę :E i wsłucham to jestem w stanie ją usłyszeć.

 

Ale jak siądę na przeciwko konsoli na podłodze oddalony od konsoli o ~0.5m to już nie słyszę, konsola ma wentyl z tyłu na górze więc lepiej ją słychać od góry :E

 

Sprawdziłem jeszcze w DMC V trzymając głowę nad konsolą i w sumie w menu jest delikatnie głośniej niż w idle, ale można to wyłapać tylko trzymając głowę nad konsolą, lub stojąc bezpośrednio nad nią.

 

 

Przy okazji zdjąłem panel z góry konsoli i praktycznie zero kurzu :D, profilaktycznie tylko dmuchnąłem. A mam ją już ~1.5 roku.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Heh może ja często czyścisz.. Ja np staram się raz na 3-4 dni czyscic z kurzu te miejsca z ktorych wychodzi powietrze z wiatraków.. I np Xbox one X nie był prawie w ogóle zakurzony po roku czasu :).

 

Pograłem w demo Detroit.. Kurcze fajnie to zrobili :). Eh szkoda ze MS nie ma takich eksluzywów na takim poziomie :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Detroit jest świetne. A na premierę się trochę obawiałem, ograłem dopiero jakieś 4 miesiące temu i się nie zawiodłem. Na pewno jeszcze raz sobie ogram za jakiś czas.

 

A co do czyszczenia, to nie czyszczę często, na prawie 1.5 roku jak mam prosiaka to może z 4 razy psiuknąłem sprężonym powietrzem. Więc jak dzisiaj zdjąłem klapę to się zdziwiłem, że tak czyściutko w środku.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę się pobawiłem i zrobiłem tak - deaktywacja mojego konta na mojej konsoli (z poziomu konsoli) , zalogowałem się na moje konto na drugiej konsoli ustawiłem konto aktywne, dałem do ściągania moje gry zakupione cyfrowo i przelogowałem się na istniejące tam 2gie konto. Wszystko hula gry działają nawet dlc do Spidermana i ps plusowe.

Z powrotem wbiłem się na drugiej konsoli na swoje konto chciałem zassać sejvy z chmury ps plus, niby sporo pokopiowało, ale jak wbijam sie na dane gier aplikacji nic nie pokazuje tam

, coś zdupczyłem po drodze ? spróbuje na pena zgrać z mojej konsoli, może zatrybi, chciałbym żeby te sejvy działały z poziomu drugiego konta na drugiej konsoli, da rade też aby z tego konta dało rade grać on line?.

Dało rade penem zgrać na moje konto do 2ej konsoli, ale jak wbije się 2gie tam konto to dupa blada.

Edytowane przez Elvis79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo kiedy będzie jakaś większa wyprzedaż na psstore? Mam kilka gier w które chętnie bym zagrał, jednak nie widzi mi się płacić za każdą +200zł. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większa pewnie na święta. Ale oni co raz organizują promocje, teraz też sporo gier w promo mniej niż 64pln. Trzeba sprawdzać regularnie ofertę i polować. Bo nawet na większym evencie nie ma żadnej gwarancji, że przecenią te gry które akurat chcesz, a czasami potrafią się pojawić w promo w zwykłym tygodniu.

 

Doom za 39pln

Wiesiek 3 za 39pln

GTA V za 59pln

Wolf 2 za 39pln

life is strange 31pln

Divinity : Original Sin Enhanced Edition za 33 zeta

itd.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Divinity: Original Sin za 33 zł to naprawdę dobry deal, miałem na liście do ogrania, więc bez wahania kupiłem. Bardzo dobra gra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby tak, ale nie ma żadnego tytułu który sobie wypatrzyłem, a większość z tego co wypisaliście mam i przeszedłem już na PC. :)

 

No nic, poczekam do świąt. Dziękuję bardzo. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu sprawdzaj promocyjną ofertę raz na tydzień. Nigdy nie wiesz co się trafi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Zastanawiam się jak grać pierwszy raz w Detroit. Dzisiaj planuje zacząć. Są 2 poziomy trudności. 1 to łatwizna dla poznania fabuły a drugi wiadomo dla doświadczonych. Przeszedł ktoś tutaj grę na obydwóch trybach trudności?

 

Z jednej strony lubie trudniejsze i wymagajace gry ALE "QTE" często mnie wkurza bo gubie się w naciskaniu klawiszy w odpowiednim czasie. Przez to w Beyond już miałem kłopoty i sie wkurzałem.. Czy poziom dla doświadczonych oferuje jedynie QTE? Czy jednak grając w tym trybie będziemy mieli trudności w innych aspektach gry? Jak to jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leaki coraz mocniejsze. Czuje w kościach iż w tym roku zapowiedzą ps5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Mnie zastanawia po co tam 20gb ram? Nie lepiej styknęło by z 12gb ? I za to wpierdzielić lepsze CPU / GPU ? To samo dysk 2TB? Wystarczy 1TB .. CPU i GPU najważniejsze.

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie zastanawia po co tam 20gb ram? Nie lepiej styknęło by z 12gb ? I za to wpierdzielić lepsze CPU / GPU ? To samo dysk 2TB? Wystarczy 1TB .. CPU i GPU najważniejsze.

 

Z tego lika wynika, że 16GB dla gier i 4GB na OS. W sumie idealnie by pasowało w czasach 4k. Chyba w końcu chcemy mieć textury ostre jak brzytwa, a nie tą papkę którą nam dzisiaj serwują :E, a to wymaga kapkę pamięci szczególnie pod 4k.

 

Dzisiaj średniej klasy PC ma GPU z 8GB vram + 16GB ram czyli razem 24GB. Konsole też muszą przeć do przodu.

 

A tak ogólnie to nie mogę się doczekać premiery tego cacka. W końcu szykuję się kozak toster :D

 

 

edit: coś mi się źle przeczytało :E. Faktycznie 24GB to raczej przydużo do tej mocy dla konsoli. 16+4 mogło by się wydać realne.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...