Skocz do zawartości
SPYCHCIO

Wszystko na temat Playstation 4

Rekomendowane odpowiedzi

W jakiej rozdzielczości działa na podstawowej wersji PS4 gra Frostpunk Console Edition ? Tak jak na XONE w 720p? Pamiętam, że kiedyś była taka stronka do porównywania rozdzielczości między konsolami, ale teraz nie mogę jej znaleźć :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Panowie mam problem z obrazem na PS4 Pro. Od miesiąca mam juz wisiący TV (tylko jeszcze musze kable ukryć itp). Kupiłem pare kabli HDMi 5metrowych do urzadzeń..Bo 3m to będzie raczej za mało.. I niestety coś sie dzieje nie tak z obrazem.. Otóż to wygląda dokładnie tak:

 

Po powieszeniu TV mija już miesiąc. Nie miałem czasu grać zbyt długo na konsoli.. Gdzieś w okresie świąt, uruchomiłem na próbę Wiedzmina 3 i na starcie zanikał obraz oraz dzwiek. Tak na sekundę. Po czym wracał.. Było to z 3-4 razy jak zacząłem grę po załadowaniu.. Zdziwiłem się i nei byłem świadomy problemu.. Uznałem to za jakiś błąd gry?.. PO paru dniach znów włączyłem wiedzmina i było dobrze.. Pograłem z godzinę.. Wczoraj postanowiłem w końcu zacznąć grać w Death Stranding.. Więc konsola nie była w ogóle uruchamian oprócz menu (systemu).. Wczoraj jak pograłem z godzine to też nie było problemów.. Dzisiaj po godzinie grania znów zaczęły się problemy z zanikaniem obrazu.. Co to może być?

 

Kable mam dobrze wsadzone do slotów. Czyżby te 5metrowe kable były za słabe? Oczywiscie gram w 4K. Krótko przed napisaniem tego postu zastanowiłem się i faktycznie sprawa może być związana ze słabym przesyłem kabla 4K/HDR. No ale kurcze mam 3x kable 5m i na kazdym to samo? A kable na których wariuje ekran to: https://allegro.pl/oferta/kabel-hdmi-2-0-4k-uhd-3d-48bit-hd-vayox-5m-8541732340 i drugi https://allegro.pl/oferta/kabel-przewod-5m-hdmi-hdmi-3d-full-hd-4k-5m-7538901336?

 

Czy ktoś z was też ma jakiś długi kabel HDMi i poleciłby? Konsola jest dobra, TV tez.. Problemy zaczeły sie tylko jak własnie podłączyłem dłuzsze kable.. Jeszcze do testów mam 1,5m i na nim jest OK. Co ciekawe w menu w systemie nie ma problemów - pojawia się to tylko w grach..

 

Teraz nie wiem co robić.. Chce wkrótce dokonczyc remont i zakryc kable a tu taki klops.. Obawiam sie ze 5m kabel porządnej marki może byc bardzo drogi i chyba będe skazany na kombinowanie z 3metrowym kablem.. Co mi absolutnie nei pasuje.

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź na innym krótszym kablu. Bardzo możliwe jak kupiłeś tanie kable to przy 5m już mogą się dziać cuda.

 

Jak to faktycznie kable to ja bym losował i po prostu kupił jakieś za ~30zeta sztuka z allegro od dobrego sprzedawcy(wcześniej można poczytać opinie), lub jakiś sklep rtv online, jak nie będą działać to zwrot i następne losowanie.

 

 

A jak chcesz 100% pewność to szukaj takich kabli, ale one będą sporo droższe(pewnie od ~50-60zeta szuka). No i te z certyfikatem to kupuj w pewnych sklepach, a nie od chińczyka co sobie na allegro przykleił certyfikat.

Certificate%20banner.jpg

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Na razie podłaczylem 3 kabel dokladnie ten

https://allegro.pl/oferta/kabel-hdmi-2-0-5m-uhd-2160p-4k-60hz-3d-48bit-28awg-8471281629

 

Od godziny jest oki,, no ale to nie gwarantuje rozwiazania problemu.. A jakie sklepy maja certyfikowane kable? xkom masz na mysli czy jakis typowo elektroniczny sklep? Nie sądziłem że mogą być takie problemy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten twój kabel

Przepustowość TMDS: do 10,2 GBIT/s

Będzie działał pewnie w 8 bit 4k bez HDR :E

 

Powinno być 18gb/s do 4k 10bit z HDR, zresztą to, że sprzedawca nawet napisze że ma 18gb/s to nie musi oznaczać, że tak naprawdę będzie :E

 

Jak mówię, możesz losować wybierając z kabli gdzie mają w opisach 18gb/s, poczytaj fora

 

Nawet u nas w temacie https://forum.pclab.pl/topic/1248928-HDR-na-PC/page__st__1760 ludzie pisali jakie konkretnie kable im działały z HDR 10bit i 4k, 100% pewności nigdy nie ma jak kabel nie był w fabryce testowany.

 

Możesz też wejść na amazon.de tam ludzie w opiniach często opisują czy dany kabel działa z HDR 10bit w 4k

 

 

Ja się nie chcesz bawić w losowania to kabel z certyfikatem, który przeszedł testy na maksymalną przepustowość

np. jeden z tańszych co znalazłem w dwóch sklepach

 

https://ans.sklep.pl/kable-hdmi-hdmi/logilink-chb006-kabel-hdmi-20-premium-dla-ultra-hd-dlugosc-5-m

https://www.zadowolenie.pl/telewizory-i-rtv/akcesoria-rtv/przewody-video/logilink-kabel-premium-hdmi-ultra-hd-5m

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Ten twój kabel

Przepustowość TMDS: do 10,2 GBIT/s

Będzie działał pewnie w 8 bit 4k bez HDR :E

 

Powinno być 18gb/s do 4k 10bit z HDR, zresztą to, że sprzedawca nawet napisze że ma 18gb/s to nie musi oznaczać, że tak naprawdę będzie :E

 

Jak mówię, możesz losować wybierając z kabli gdzie mają w opisach 18gb/s, poczytaj fora

 

Nawet u nas w temacie https://forum.pclab.pl/topic/1248928-HDR-na-PC/page__st__1760 ludzie pisali jakie konkretnie kable im działały z HDR 10bit i 4k, 100% pewności nigdy nie ma jak kabel nie był w fabryce testowany.

 

 

 

Wiesz co jak sprawdzic czy kabel daje 8bit czy 10? Da rade? Bo właczylem np gre Death Stranding i jest HDR.. Czyli działa. Tylko teraz nie wiadomo ile bitów.

Może w menu ps4 mam coś zle ustawione? Tam gdzie ustawia sie RGB mam automatyczne.. Eh durne to takie ze szok..

 

No ale faktycznie będe musial kupic taki kabel certyfikowany raz wydam i spokoj. Chociaz gorzej bedzie jak bede mial dwie konsole ;p.

 

Co do tego co poleciles to jes tto wątek dla PC.. A tam to chyba inaczej dziala. A zresztą sam już nie wiem ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HDR na ps4 będzie zawsze w 10bit. Sprawdź tylko podczas odpalonej gry z hdr czy nie ogranicza ci kolorów na 4:2:0, wejdź do ustawień ekranu i dźwięku/ustawienia wideo/informacje o wyjściu wideo

ma tam być YUV422(HDR)

 

Jak tak działa i nie wywala to znaczy, że kabel daję radę.

 

HDMI 2.0 to jeden standard praktycznie tak samo wszystko wszędzie działa, kwestia jakości kabla czy będzie lub czy nie będzie sprawiał problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś potrzebowałby naprawdę długiego kabla to można kupić taki na światłowodzie zamiast miedzi:

https://pl.aliexpress.com/item/33061314344.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.4a9d5c0faaTkaO

 

Kupiłem dokładnie ten model, 15m za 138 zł i działa bez problemu w 4K 4:2:2 12bit 60FPS HDR, testowane w Hellblade na PC.

Edytowane przez musichunter1x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

HDR na ps4 będzie zawsze w 10bit. Sprawdź tylko podczas odpalonej gry z hdr czy nie ogranicza ci kolorów na 4:2:0, wejdź do ustawień ekranu i dźwięku/ustawienia wideo/informacje o wyjściu wideo

ma tam być YUV422(HDR)

 

Jak tak działa i nie wywala to znaczy, że kabel daję radę.

 

HDMI 2.0 to jeden standard praktycznie tak samo wszystko wszędzie działa, kwestia jakości kabla czy będzie lub czy nie będzie sprawiał problemów.

 

Na razie od dwoch godzin jak gram w Death Stranding nie zauwazylem problemów z ekranem.. Wiec oby odpukać i było ok. Ale i tak faktycznie zakupie HDMI certyfikowany

 

xyil6tkhjs29_t.jpg wyglada to tak.. Wkleilem bo tam jest cos napisane z ograniczeniami.. Jak mozesz zobacz czy ejst ok.

 

Jeśli ktoś potrzebowałby naprawdę długiego kabla to można kupić taki na światłowodzie zamiast miedzi:

https://pl.aliexpress.com/item/33061314344.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.4a9d5c0faaTkaO

 

Kupiłem dokładnie ten model, 15m za 138 zł i działa bez problemu w 4K 4:2:2 12bit 60FPS HDR, testowane w Hellblade na PC.

 

Ja jakoś boje sie kupowac rzeczy z Aliexpress. Tzn kupuje tam ale tylko przedmioty i produkty które jakby to ująć są bardziej wiarygodne z opisem

 

Poka :D

 

Lepiej jeszcze nie ;p bo na razie jest brzydko 8 kabli od tv wisi na sam dol ;p. Na razie to zmienilem sobie RTV stolik by pasowal i miescil wiecej urządzeń.. Jeszcze dokupilem pólke ścienną w Ikea i ja umocuje ciut wyzej pomiedzy TV a stolikiem - zamieszcze na niej soundbar.. Bo na te chwile jest troszke za nisko wzgledem powieszonego TV..

 

Teraz majac nowy RTV to moge zmiescic spokojnie 2-3 konsole, rutery, dwa dekodery, Obudowe od PC a jeszcze sie znajdzie miejsce na inne cacka..

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś potrzebowałby naprawdę długiego kabla to można kupić taki na światłowodzie zamiast miedzi:

https://pl.aliexpress.com/item/33061314344.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.4a9d5c0faaTkaO

 

Kupiłem dokładnie ten model, 15m za 138 zł i działa bez problemu w 4K 4:2:2 12bit 60FPS HDR, testowane w Hellblade na PC.

Dobrze wiedzieć na przyszłość, takie optyczne kable "markowe" w europejskich sklepach to ładne kilka setek kosztują, a nawet i ponad tysiaka :E

Ja sam na razie korzystam z wzmacniacza na zwykłych miedzianych kablach jak puszczam sygnał na dalsze odległości.

 

wyglada to tak.. Wkleilem bo tam jest cos napisane z ograniczeniami.. Jak mozesz zobacz czy ejst ok

Tak ma być 422 z HDR, jak kabel się nie wysypuję podczas grania, nie ma migania, artefaktów to znaczy, że daję radę z przepustowością, ale jak masz 3 takie same to dobrze przetestuj każdy, bo jeden może działać, a drugi już nie :E

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Okk dzięki za pomoc,l właśnie gram sobie już 3 h w Death Stranding i jezu co za psychodeliczna gra.. ale bardzo ciekawa.. cut scenki i animacje rewelka,, na razie bieganie nie nudzi ale boje sie ze po czasie sie znudzi..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okk dzięki za pomoc,l właśnie gram sobie już 3 h w Death Stranding i jezu co za psychodeliczna gra.. ale bardzo ciekawa.. cut scenki i animacje rewelka,, na razie bieganie nie nudzi ale boje sie ze po czasie sie znudzi..

 

To stoją dwie opcje przed tobą, albo to pokochasz lub przecierpisz dla dobrej fabuł, gdzie końcówka jest świetna, nie licząc innych ciekawych momentów. Mam nadzieję, że nie rzucisz w kąt po paru rozdziałach :E.

 

Dobrze wiedzieć na przyszłość, takie optyczne kable "markowe" w europejskich sklepach to ładne kilka setek kosztują, a nawet i ponad tysiaka :E

Ja sam na razie korzystam z wzmacniacza na zwykłych miedzianych kablach jak puszczam sygnał na dalsze odległości.

 

W Polsce warto poszukać pod różnymi hasłami takiego kabla, przez co można znaleźć np. ten 10m za 270 zł:

https://www.bemixmedia.pl/kabel-welda-hdmi-20-aoc-optyczny-10m-id-5870

Chyba widziałem go gdzieś trochę taniej, ale nie chcę mi się szukać.

 

HDtvpolska ładnie pojechali z kablami po >1000 zł :E.

Edytowane przez musichunter1x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

To stoją dwie opcje przed tobą, albo to pokochasz lub przecierpisz dla dobrej fabuł, gdzie końcówka jest świetna, nie licząc innych ciekawych momentów. Mam nadzieję, że nie rzucisz w kąt po paru rozdziałach :E.

 

 

Gram już z parę godzin. Cóż na razie mnie bieganie nie nudzi.. wręcz jest to pasjonujące.. Cut scenki i fabuła jest mega.. I jak na razie naprawdę mi się podoba. Wszystko na plus oprócz 4 denerwujących rzeczy.

 

1. To ten cholerny płacz ełdeka.. Jak mnie to wkurw**.. I nie można go wyciszyć nawet jak przełącze jego odgłosy na TV to to samo beczy jak porąbany.. Trochę mnie to irytuje.. Nie tylko mówie o jego płaczu ale i wydawdaniu tych dziwnych stęków.. Strasznie ALE to strasznie irytujące.. Szkoda, ze nie ma wyboru by biegac bez niego (ale wiadomo po co one są).

 

2. Mam czasami wrażenie jakbym biegał w świecie MMO. Nie wiem jak to opisać.. abyście zrozumieli.. Np Mamy jakis budynek centralny.. Wychodzimy poza jego zasięg i zaraz juz sa wrogowie.. Troszke mi tu zalatuje typową grą MMO. Skoro Złodzieje itp grasuja to czemu oni sami sie nie zjednocza i nie przejmą jednego budynku? :). Przeciez tam do cholery nie ma takiej ochrony. Chyba, że o czymś nie wiem :).

 

3. Brakuje ludzi biegających po świecie. Czasami spotkamy NPCowego kuriera ale jezu.. Troszkę to głupie i nierealne.. Skoro miasta / obozy chcą sie utrzymać to musi przecież wiecej ludzi eksplorować swiat mimo ze jest niebezpieczny. Z taką werwą to nie dziwie sie ze Kraj upada ;).

 

4. Zbyt dużo powtarzalności.. Zwłaszcza cut-scenki jak wykonujemy te same czynności.. Typu oddawanie paczek do magazynu i już sie pojawia filmik.. Jak idziemy odpocząć to znów filmik jak zjeżdzamy windą ;) i tak w kółko..

 

Ogólnie jest to bardzo innowacyjna gra. Ja nigdy nie grałem w gry od Kojimy czyli w tę seriel Gear Solid i zaluje- nie miałem po prostu dostępu do konsol. Fabuła jest mega zakręcona. Na razie nie wiem ciężko mi jest ocenić produkt bo to za wcześnie i tak. Ale jest dobrze, nawet bardzo dobrze.. Boje się jedynie, że to Ełdek będzie głównym winowajcą jesli zrezygnuje z gry w dalszej fazie.. On mnie strasznie męczy.. Bardziej niż bieganie po świecie :).

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obsługi ełka z czasem się nauczysz, w sumie to chyba nawet można go z czasem polubić :E

 

NPC dużo nie spotkasz, ale oczyszczając tereny, będą się pojawiać NPC kurierzy.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Gra jest spoko. Fabuła trzyma i jest wciągająca.. No ale niestety momentami mam wrażenie, że gra jest niedopracowana albo inaczej coś jej brakuje w różnych aspektach rozgrywki.. Tak jakby Kojima chcial stworzyć wielkie dzieło ale go to przerosło.

 

Walki z bossami? Idiotyzm i naciągane na siłe. Im dłużej gram to wyłapuje wiele niedoskonałości i głupotek.. No ale jak na razie chce mi się dalej grać ;).

 

Co ciekawe gra wygląda bosko i działa bosko.. W dodatku konsoli w ogóle nie słychać i ładuje sie gra tak jakbym miał SSD. Bardzo dobrze dopracowali grę od strony technicznej.. Brawo.

 

Mam już gdzies na koncie z 8-10h.. I jakbym miał teraz ocenić to wystawiłbym jej notę hm 7.5-8.0. Naprawde przyjemna i fajna przygoda.. Tylko zobaczymy co będzie dalej.. Już mnie nudzą misje poboczne .. :) A to zły znak :P

A jeszcze jedno.. Naprawdę niektóre przedmioty muszą byc pakowane do takich wielkich paczek? Np worki z krwią? Co za nonsens :P. Albo np jakies tam inne przedmioty które zbieramy po drodze..

 

EDIT.. A jak sie naprawia pojazdy? Ja nie wiem niby są garaże - a ja znajduje tylko miejsca do ładowania pojazdów ;). Wtf?

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Ja piernicze... Dopiero zerknąłem w poradnik i aby ruszyć fabułe musze zrobi ponad 20 misji kurierskich.. bo jestem obecnie w 3 akcie.. Czyli aby przejść do 4 to trzeba tyle misji zrobić ;/. Nie no to troszkę przesada.. :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Azazell

3 rozdział można po prostu przelecieć te misje, najlepsza zabawa zaczyna się dopiero później.

 

Do tego to jest temat bardziej ogólny o ps4, pisz w wątku o grze :E

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

E tam ja 3 rozdział zrobiłem w 3 4 h.

 

Można też olać kilka głównych dostaw.

 

A jak zlukać które misje można olać? Bo chyba te przeznaczone dla Sama trzeba zrealizować - one świeca taką falą jakby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grałem w angielską wersję, tam dzidziuś nazywa się bibi (BB - Bridge Baby). Ełdek ? - znaczy fantazja ich poniosła z tłumaczeniem :hmm:

Można ustawić żeby gaworzył z głośniczka w Dualshocku - u mnie był ledwo słyszalny.

Edytowane przez misio-jedi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grałem w angielską wersję, tam dzidziuś nazywa się bibi (BB - Bridge Baby). Ełdek ? - znaczy fantazja ich poniosła z tłumaczeniem :hmm:

Można ustawić żeby gaworzył z głośniczka w Dualshocku - u mnie był ledwo słyszalny.

Ełdek od - Łącznikowe Dziecko. eŁDe ;)

 

Głośnik w padzie zwiększa się w ustawieniach dźwięku w konsoli. np przytrzymaj długo przycisk PS i z menu po lewej masz dźwięk i tam ustawienia.

Edytowane przez Termez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpadłem na trochę głupi pomysł, ale warto się spytać.

Na dysku PS4 - 1 TB nie mieszą mi się gry :E

Czy jest fizyczna możliwość aby kupić dysk 2.5 cala 2 TB i na PC sklonować 1:1 jakimś programem to co mam na dysku 1TB, aby przeniósł na 2TB - wkładam i wszystko jak działało na 1TB, tylko że już na dysku 2TB?

 

Chce pominąć, ściągani tych wszystkich gier z psstore itd. :/

 

Teoretycznie da się zrobić klon zawartości z dysku na dysk, ale czy na konsoli to zadziała?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

 

Teoretycznie da się zrobić klon zawartości z dysku na dysk, ale czy na konsoli to zadziała?

 

Wiem, że można klonowac dyski przeznaczone dla konsoli. Aomei Backupper albo MiniTool Partition Wizard. Pewnie wiele innych się znajdzie które umożliwiają. A który najlepszy tego nie wiem :)

 

Tak na szybko znalazłem dośc nowy program MiniTool ShadowMaker i w nim niby to działa.. Obadaj tu https://www.partitionwizard.com/clone-disk/ps4-hard-drive-upgrade.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...