Skocz do zawartości
SPYCHCIO

Wszystko na temat Playstation 4

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Azazell

Nie no w stresie mój PC jest cichutki. Jak ostatnio włączyłem Blair Witch do testów z game pass to było słychać że pracuje.. że działa głośniej niż w IDLE ale zupełnie to nie przeskadza. Nawet mogę spać przy pececie ;p.. Po prostu działa tak jak powinien i to samo konsola ..

 

Wczoraj zresztą byłem u kumpla złożył sobie peceta z RX Vega i Rizenem na pokładzie. To dopiero głośna maszyna :).

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mój model 7216b jest naprawde cichutki. Porównuje go nawet głośnością do Peceta .. Oczywiscie mówie tu o stresie. Zresztą podobnie chyba mówił lukadd albo SkunRace. Też chyba porównywali decybele do Peceta..

 

To masz kartę graficzną z turbiną skoro zrównujesz ich głośność.

 

Mój komp w idle jest tak cichy że gdyby nie światło w obudowie to bym nie wiedział że jest włączony. W stresie to ostatnia zaczął być słyszalny w Control bo ta gra wyciska 7 poty z 1080ti. A tak to nawet grając w Odysseya komp sobie tylko trochę szumiał. Nawet nie ma porównania do konsoli, konsola napierdziela trubiną że prawie odlecieć chce. Z wentylatorem od nideka jest ciszej bo nie ma tego irytującego świstu delty ale i tak pomimo to jest głośna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mój model 7216b jest naprawde cichutki. Porównuje go nawet głośnością do Peceta .. Oczywiscie mówie tu o stresie. Zresztą podobnie chyba mówił lukadd albo SkunRace. Też chyba porównywali decybele do Peceta..

Jak porównujesz do pc to napisz chociaż jakie masz chłodzenie GPU i jakie wentyle w budzie i jakie rpm osiągają pod obciążeniem to będziemy wiedzieć jaki to cichy jest twój PC i do czego porównujesz.

 

Ja mam Silent Wings 3 skręcone na niskie obroty 600-700rpm, gpu bardzo cichych na wentylach Torx 2.0 po UV i OC na niskich obrotach zwykle ~1000-1200rpm, na procu Macho 600rpm. To jest przepaść w porównaniu do ps4 pro nawet w najnowszej rewizji.

 

 

Pojęcie ciszy jest mocno subiektywne i nieraz spotykałem się z opiniami ludzi na temat jakiegoś chłodzenia np. Gigabyte windforce 3 x wentyle pracujące z prędkością 2-2.5k rpm, że to dla nich cicho :E, dla mnie to jest wirówka totalna już :E

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

jestem początkującym użytkownikiem konsoli. Mam ją od końca czerwca i od tygodnia mam problem z padem. Blokuje mi się lewa gałka przy poruszaniu w górę. Lepiej zgłaszać przez sklep (mediamarkt) czy bezpośrednio do sony?

 

Próbowałem 3x reset, z kablem/bez kabla, przedmuchiwanie, ale nic nie pomaga. Czasami działa, a czasami wszystko na raz z resetem trza zrobić, ale to pomaga na chwilę.

 

Wracając do tematu głośności to mam nową rewizję i do weekendu chodziła przyzwoicie, ale RDR2 w lesie z ogromną liczbą cieni, drzew pokazał na co ją stać, lekko głośność w tv w górę i dalej grałem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

jestem początkującym użytkownikiem konsoli. Mam ją od końca czerwca i od tygodnia mam problem z padem. Blokuje mi się lewa gałka przy poruszaniu w górę. Lepiej zgłaszać przez sklep (mediamarkt) czy bezpośrednio do sony?

 

Próbowałem 3x reset, z kablem/bez kabla, przedmuchiwanie, ale nic nie pomaga. Czasami działa, a czasami wszystko na raz z resetem trza zrobić, ale to pomaga na chwilę.

 

Wracając do tematu głośności to mam nową rewizję i do weekendu chodziła przyzwoicie, ale RDR2 w lesie z ogromną liczbą cieni, drzew pokazał na co ją stać, lekko głośność w tv w górę i dalej grałem ;)

RMA w mediamarkt, bo SONY w Polsce serwisu naprawy nie ma więc będziesz bez sprzętu przez półtora miecha :E. Tak czy inaczej jak chcesz grać musisz drugiego pada kupić. Taka usterka od ręki się nie naprawi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam cichą kartę bo zawsze kupuje grafikę od MSI.. bo ich chłodzenie jest chyba najcichsze.. Mam ten model --> https://pl.msi.com/Graphics-card/GeForce-GTX-1060-GAMING-X-6G.html praktycznie nie słyszalna nawet w stresie.

 

A u laryngologa byłeś może ostatnio? Czy może nigdy? Przecież między tą Twoją kartą a PS4 pro to jest przepaść w głośności. No chyba że prosiaka do tv FHD podłączyłeś to wtedy się zgodzę że będzie cichy bo "4k" nie musi ogarniać (tak wiem że to szachownica i itd ale pomimo to konsola idzie pełną swoją mocą). Pozostaje jeszcze jedna ewentualność, jakie wentylatory posiadasz w obudowie i na ile RPM one zasuwają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

A u laryngologa byłeś może ostatnio? Czy może nigdy?

 

Byłem w zeszłym roku, a co? Szukasz dobrego laryngologa? ;p

 

Przecież między tą Twoją kartą a PS4 pro to jest przepaść w głośności. No chyba że prosiaka do tv FHD podłączyłeś to wtedy się zgodzę że będzie cichy bo "4k" nie musi ogarniać (tak wiem że to szachownica i itd ale pomimo to konsola idzie pełną swoją mocą). Pozostaje jeszcze jedna ewentualność, jakie wentylatory posiadasz w obudowie i na ile RPM one zasuwają.

 

Przed pobytem w szpitalu zrobiłem sobie test w nocy. PS4 był tylko troszke głośniejszy od mojego PC. Na PS4 testowałem GoWa i spidermana a na PC - Anno 1800 ( bo nie mam bardziej wymagajacej gry na PC). PS4 był tylko troszke głośniejszy ..Różnica słyszalna na niekorzyśc konsoli ale obydwie platformy absolutnie nie przeszkadzały w graniu nawet przy wyłączonych głosnikach / sluchawkach.

 

Po prostu są "dla mnie wystarczająco ciche".. A jak już kiedyś tu mówiłem mam wade akustyczną w prawym uchu na częstotliwości 4000hz. I niektóre dzwieki słysze bardziej niż normalni ludzie .. Na przykład - piszczące cewki, głośność wiatraków, szelest folii albo głosnośc urządzeń budowlanych np szlifierki.. - one wydobywaja takie dzwieki ze mnie to po prostu dobija i i momentami niewytrzymuje. Dlatego mam problem z doborem sprzętu aby mnie nie rozpraszal i nie doprowadzał do furii.

 

I jeśli ten model ps4 który posiadam nie przeszkadza mi to już musi być naprawde cichy :). I przeciętny Kowalski będzie jeszcze go mniej słyszał niż ja:). Dla mnie na obecną chwilę jest on w sam raz..i jestem z tego zadowolony. Przykład. Jakieś 2 lata temu tyrkał mi lekko zasilacz w PC.. Myslalem o zwrocie . Wpadał kumpel to się ze mnie śmiał bo on nic nie słyszał.

 

Co ciekawe obecnie gram w Kingdom Come na Xbox one X i jest teraz w miarę cichy.. Głośniejszy nadal od ps4 ale jest już na takim poziomie , ze moge spokojnie grać jak zgłośnie gre :). Podejrzewam, że wtedy jak grałem w Blair Witch to była wina upałów + nagrzanego mojego pokoju

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nioh 2 nie bedzie exem :E Death Stranding tez nie i Shenmue 3 równiez nie

Edytowane przez rambek911

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lista exów

 

 

Ys IX - 26 września (Japonia)

Concrete Genie - 8 października

Monkey King - 17 października

Legend of Cold Steel 3 - 22 października

MediEvil - 25 października

Death Stranding - 8 listopada

Shenmue 3 - 19 listopada

Iron Man - Q4

Yakuza: Like a Dragon - 16 stycznia (Japonia)

Final Fantasy VII Remake- 3 marca

Nioh 2 - Początek 2020

Persona 5 The Royal - wiosna 2020

The Last of Us 2 - 2020

Ghost of Tsushima - 2020

Predator: Hunting Grounds - 2020

 

Jak dla mnie to szału nie ma, TLOU 2 wiadomo i dla młodego MediEvil i tyle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Insomniac Games, twórcy m.in. ostatniego Spider-Mana, od początków swojego istnienia są blisko związani z Sony, stąd nikogo nie zdziwiła niedawna informacja o zakupie studia przez japońską firmę. Developerzy raczej wstydliwie wspominają swój jednorazowy skok w bok, gdy stworzyli grę na wyłączność dla największego konkurenta swoich nowych właścicieli – Microsoftu. Sunset Overdrive było tytułem całkiem udanym, chociaż zbyt wielu serc nie zawojowało. Może więc nie zelektryzuje was wypowiedzieć Shuhei Yoshidy (prezesa SIE Worldwide Studios), w której potwierdził, że Sony posiada prawa do wszystkich wcześniejszych produkcji Insomniac. Niby nic, a cieszy. :thumbup::o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi zwisa. Znaczy ta marka :E.

Wolałbym odświeżone Resistance.

 

Gdybym miał wybierać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedynki nie ograłem i nie śpieszy mi się do drugiej części :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawac resistance 4 i pająka 2 :E

 

Właśnie jestem w trakcie ogrywania resistanca 3 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Insomniac Games, twórcy m.in. ostatniego Spider-Mana, od początków swojego istnienia...

Chociaż byś podał źródło tego tekstu, bo go tak wklejasz, jakby to były Twoje wypociny :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chociaż byś podał źródło tego tekstu, bo go tak wklejasz, jakby to były Twoje wypociny :E

 

gazeta CD-Action. cd-action.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Mam takie pytanie odnośnie stolika rtv pod konsole .. szklany czy drewniany? Który będzie lepszy?

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie odnośnie stolika rtv pod konsole .. szklany czy drewniany? Który będzie lepszy?

*facepalm*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie odnośnie stolika rtv pod konsole .. szklany czy drewniany? Który będzie lepszy?

Drewniany bo będzie w dechę :E .

 

A tak serio to jaka różnica? Bierz to co lepiej Ci pasuje, a w drewnie łatwiej coś wywiercić jak już chciałbyś zmodyfikować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym postawił na kamień, będzie najlepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Drewniany bo będzie w dechę :E .

 

A tak serio to jaka różnica? Bierz to co lepiej Ci pasuje, a w drewnie łatwiej coś wywiercić jak już chciałbyś zmodyfikować.

[/Quote]

 

No wlasnie kiedyś czytałem w internetach, że szkło lepiej sobie radzi jak masz nagrzewające się urządzenia.. wiadomo szkło jest zimniejsze od drewna... hm. Może faktycznie nie ma różnicy.

 

Bo musze sobie kupic niewielki stolik rtv i wlasnie wolałem się zapytać.

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie to już innych problemów nie mają. Stolik niech będzie po prostu miły dla oka albo funkcjonalny i tyle. Nie wiem po kiego uja zawracać sobie głowę takimi pierdołami jak to z czego jest wykonany. Wszyscy już tacy pro użytkownicy, że już stoliki wybierają pod kątem odprowadzania ciepła. Co następne, jaką farbę wybrać na ścianę, aby wytłumić hałas? :lol2: Bez przesady, serio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

A żebyś się nie zdziwił że słabej jakości półki mogą powodować, że taka konsola będzie głośniejsza.. sam mam taki stolik w drugim pokoju na którym drgania z urządzeń są głośniejsze,,

 

Mówie o półkach, nie o farbie jak ty hehe , jak coś wymyślisz, to masakra :lol2:

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...