Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

mariuszl2

Markowe okulary korekcyjne

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem zmuszony zakupić nowe okulary. Przeszedłem się po wielu salonach optycznych i wyszło na to, że najlepiej pasują mi Ray Bany plastikowe z pełną ramką.

Znalazłem fajną ofertę w Vision Express, potem jednak byłem jeszcze w małym prywatnym salonie, gdzie nie sprzedawano w ogóle markowych okularów. Powiedziano mi tam, że z okularów jakie ludzie przynoszą do naprawy to znaczną część stanowią właśnie plastikowe Ray Bany (podobno słabej jakości mają amortyzatorki) oraz inne drogie marki.

Czy ktoś z was nosi tzw. markowe okulary (Ray Ban, Givenchy, Benetton itp)? Jaka jest wasza opinia na temat trwałości? Czy rzeczywiście są tak mało trwałe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem zmuszony zakupić nowe okulary. Przeszedłem się po wielu salonach optycznych i wyszło na to, że najlepiej pasują mi Ray Bany plastikowe z pełną ramką.

Znalazłem fajną ofertę w Vision Express, potem jednak byłem jeszcze w małym prywatnym salonie, gdzie nie sprzedawano w ogóle markowych okularów. Powiedziano mi tam, że z okularów jakie ludzie przynoszą do naprawy to znaczną część stanowią właśnie plastikowe Ray Bany (podobno słabej jakości mają amortyzatorki) oraz inne drogie marki.

Czy ktoś z was nosi tzw. markowe okulary (Ray Ban, Givenchy, Benetton itp)? Jaka jest wasza opinia na temat trwałości? Czy rzeczywiście są tak mało trwałe?

Te, które się rozlatują to na 100% fake. Ray bany są porządnie wykonane. Nie miałem z nimi nigdy problemów, poza tym posiadają gwarancję jakby coś się działo. Okulary korekcyjne czy przeciwsłoneczne? Jeżeli korekcyjne Benetton i Givenchy to nie firmy, które produkują tylko okulary i ja osobiście takie omijam. Teraz noszę Persole i szczerze polecam bo są dużo wygodniejsze niż ray bany, chociaż to pewnie też zależy od modelu. I jeszcze jedno Ray ban to nie jest droga marka, raczej średnia półka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Jakie jakie jeszcze są firmy produkujące głównie okulary wysokiej jakości? W większości salonów to widzę głównie okulary marek ubraniowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem okulary, które razem z soczewkami kupiłem za 170 zł. Chodziłem w nich 10 lat i się nie zepsuły (dalej pewnie bym w nich chodził, żebym ich nie rozdeptał po pijaku. :P Obecnie już drugi rok chodzę w okularach za 150 zł i też się jakoś nie psują i wszystko z nimi ok. Nie ma co przepłacać. Patrz głownie na wygląd (żebyś dobrze w nich wyglądał) i na wygodę (żebyś się w nich dobrze czuł). Marka jest nieistotna. Wszystko to i tak w chinach klepane. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem okulary, które razem z soczewkami kupiłem za 170 zł. Chodziłem w nich 10 lat i się nie zepsuły (dalej pewnie bym w nich chodził, żebym ich nie rozdeptał po pijaku. :P Obecnie już drugi rok chodzę w okularach za 150 zł i też się jakoś nie psują i wszystko z nimi ok. Nie ma co przepłacać. Patrz głownie na wygląd (żebyś dobrze w nich wyglądał) i na wygodę (żebyś się w nich dobrze czuł). Marka jest nieistotna. Wszystko to i tak w chinach klepane. ;)

W chinach klepane, dobry żart ;) Persol włochy, Tom ford też, Moscot USA, Dita, Tipton.. tylko po cholere to wymieniać dalej..

 

Dzięki za odpowiedź. Jakie jakie jeszcze są firmy produkujące głównie okulary wysokiej jakości? W większości salonów to widzę głównie okulary marek ubraniowych.

Bo ceny nie są zaporowe i "moda".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie są to moje pierwsze okulary, ale teraz ze względu na wadę wzroku (-6,5 dioptri) i konieczność ograniczenia noszenia soczewek muszę kupić nowe okulary bo stare mi się rozleciały.

Przy mojej wadzie wzroku na same szkła pocieniane wydaję ok. 700 zł aby nie wyglądały jak denka od słoików, do tego wchodzą w grę tylko plastikowe ramki aby ukryć trochę tę grubość.

Plastikowe ramki, które jakoś sensownie wyglądają robione są z tego co widziałem głównie przez znane marki.

Poza tym przeznaczyłem sobie na ich zakup odpowiednią kwotę i chcę kupić jak najlepsze okulary. Przy takiej wadzie wzroku jak moja to się nie oszczędza na oczach :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W chinach klepane, dobry żart ;) Persol włochy, Tom ford też, Moscot USA, Dita, Tipton.. tylko po cholere to wymieniać dalej..

Tak, firmy włoskie, amerykańskie itd. Tylko i tak fabryki mają w chinach i robią to po kosztach. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, firmy włoskie, amerykańskie itd. Tylko i tak fabryki mają w chinach i robią to po kosztach. ;)

A na oprawkach napis Handmade in Italy i certyfikat to fake robiony przez maszynę w Chinach. Łaaadne Chiny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kupuj sobie co chcesz. Ja tylko piszę ze swojego doświadczenia (noszę okulary od 3 roku życia), że nie warto przepłacać za jakieś markowe ramki. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kupuj sobie co chcesz. Ja tylko piszę ze swojego doświadczenia (noszę okulary od 3 roku życia), że nie warto przepłacać za jakieś markowe ramki. ;)

A co ma do tego co ja kupuję? Piszesz herezje o spisku marek, które windują ceny a produkują w Chinach tak samo jak te tańsze firmy. Piszesz wprost,że ramki za 100 to to samo co te za 700,1000,2000 i wiecej złotych. Zastanów się następnym razem bo jeszcze ktoś w takie bzdury uwierzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie wiem, może jestem dziwny, ale ramki dobieram po prostu w niedużych salonach (w dużym dopłacasz za samą lokalizacje w galerii, za dużą markę, reklamy w telewizji itd.) z osobistymi poradami optyka, który potrafi ocenić z doświadczenia które ramki udźwigną grubsze szkła i będzie to jako tako wyglądać. A wadę tez mam sporą ok 4 dioptrii i prawie drugie tyle cylinder.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziewczynie kupilem Ray Bany, ma je jak na razie 2 lata I na prawde sie dobrze trzymaja biorac pod uwage jak ona je traktuje.

Jak bylem w sklepie to od razu bylo widac roznice w jakosci wykonania miedzy nimi a takimi za 70zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam oryginalne raybayn już z 2 lata i dalej trzymają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to Ray ban czy Tommy Hilfiger, czy okulary za 50 zł I tak je robi Luxottica, więc jakość jest związana z konkretnym modelem, a nie z marką. Jeśli chodzi i jakość szkieł to nie ma żadnej różnicy poza odcieniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Prawie 12 lat mam moje obciachowe oprawki, którymi ściągam na siebie agresję otoczenia. Wybrałem takie, ponieważ wydały się dość masywne i trwałe, mimo że brzydkie. A chciałbym jeszcze większe, aby tylko nie za ciężkie, bo na plastikowe szkła mnie nie stać i są też delikatne przy moim użytkowaniu. Choć staram się na ile mogę nawet mało zginać te oprawki w zawiasach, ale trochę już się wyrobiły, a nie myślę na jakie by zmienić - nie lubię się skupiać na takich rzeczach jak zakupy czegokolwiek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie wiem, może jestem dziwny, ale ramki dobieram po prostu w niedużych salonach (w dużym dopłacasz za samą lokalizacje w galerii, za dużą markę, reklamy w telewizji itd.) z osobistymi poradami optyka, który potrafi ocenić z doświadczenia które ramki udźwigną grubsze szkła i będzie to jako tako wyglądać. A wadę tez mam sporą ok 4 dioptrii i prawie drugie tyle cylinder.

No i z tymi dopłatami za lokalizację w galerii handlowej, czy reklamy w TV i tak wychodzi dużo taniej jak w tych niedużych salonach optycznych. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy naprawdę muszą być markowe? Ja swoje okulary mam już od jakiś 6-7 lat i powoli zastanawiam się nad zmianą. Takie nie były, ale oprawki same w sobie markowe też nie są, nie zwracam na to uwagi w ogóle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już decydujecie się na markowe to polecam wybrać sobie model okularów stacjonarnie. Ale potem poszukać tego modelu w sklepach internetowych, bo będzie o wiele taniej. Zniżki potrafią być niezłe bo az 50% ;)

 

Osobiscie jestem zdania,że jeśli nosi się okulary codziennie to lepiej jest zainwestować w jakąś dobrą firmę. I mieć coś porządnego. Takie okulary są wygodniejsze i mocniejsze. np: https://tylkookulary.pl/marka/versace,6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okulary ? Prędzej oprawki markowe, bo szkieł to Ray Ban Ci specjalnie do twoich oczu nie zrobi tylko optyk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o markowe okulary to polecam tylko i wyłącznie Ray Bany z firmy Fielmann. Nie dość, że cenowo wychodzi to naprawdę korzystnie, to jeszcze idealnie pasują do kształtu twarzy. Okulary wykonane są z metalu, dlatego są naprawdę lekkie i jednocześnie dobrze trzymają się na nosie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie polecam oprawki hiszpańskiej firmy Zen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...