Skocz do zawartości
Wifi3G

Dragon Age III: Inquisition

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

jak u was z płynnością? U mnie podczas grania jest bardzo dobrze 50-60fps ale kiedy są jakieś animacje mam drop do stałych 30fps i to niezależnie od ustawien czy to low czy ultra. Jest tak przy każdej animacji, spadek do 28-30 fps i ścinki :(

 

Czytałem, że moze to przez nowa aktualizacje ale mam gierke od wczoraj i nie wiem jak było przed aktualizacja :)

 

Bardzo mnie to denerwuje i odbiera przyjemność z grania ;/

 

 

Mam ustawione stałe taktowanie cpu i gpu

 

win10

Asus R9 290 1040/5800

Intel i5 3330

Samsung 850 pro 256

goodram 16gb 1600 cl11

CM G750M

GA-Z77P-D3

 

Jak żyć?

 

To norma w DA3. Gra ma po prostu ustawiony limit na 30fps podczas odtwarzania animacji, idzie to obejść w taki sposób: z poziomu Origin klikasz prawym przyciskiem myszy na DA3, wybierasz Game Properties i wklejasz tam

-GameTime.MaxSimFps 60 -GameTime.ForceSimRate 60+

Potem klikasz OK, potem apply/zastosuj i cieszysz się grą:)

Edytowane przez Kaczkofan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholera odistalowalem własnie grę żeby zainstalować ponownie bez aktualizacji a tu taki prosty myk wystarczy. Dziękuje i stawiam duże piwo! :)

 

 

 

 

 

//

Jest 60fps ale mimo to nadal są ściny. Na dx11 jeszcze jest w miare ale na mantle cuda na kiju. Chyba wszystkiego próbowałem, oc karty, standardowe ustawienia gpu, powyłączanie usług itp w systemie i rozne opcje w sterach karty wiec wychodzi na to, że ta gra tak ma i ****. Muszą twórcy poważnie popracować nad aktualizacja bo to jest karygodne :)

Edytowane przez Avenger36

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak oni mają zrobić dobrego erpega, jak nawet ich prima aprilisowe żarty ssą? :E

 

Bez polotu, po linii najmniejszego oporu.

 

http://www.youtube.com/watch?v=BzkGY0mN6jY

 

Niby mega spoiler, ale chyba każdy się domyślił, że bad guy zostanie na końcu pokonany.

Edytowane przez Lypton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie gra jest całkowicie bo nie da sie ustawić napisów dialogowych na dole ekranu, nie da sie tak grać. 0/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dostać się na tę wyspę na Wybrzeżu Sztormów i kiedy odblokuje mi się ta jaskinia na południowym zachodzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem. 60 godzin pierdykło. Półtora miesiąca grania. Gra taka 8,5/10. Zabrakło mi czegoś na końcu. Moim zdaniem trochę za mało questów głównych, masa pobocznych, dużo zbierania, denerwowały mnie te schematy, bo i tak miałem lepsze wyposażenie za smoki czy znalezione skrzynie lub nagrody za astralia. Fajne pomysły z modernizacją bazy i różnych pierdół, dużo rzeczy do zrobienia, szkoda, że tylko podniebna twierdza "żyje", choć poza głównymi bohaterami to nic się tam nie działo, a przydałyby się jakieś okazjonalne questy, w których trzeba byłoby podjąć szybką decyzję. Niewykorzystany potencjał war table. Mam 260 władzy i wykonane wszystko co się da. Grę zrobiłem na prawie że full.

 

 

Ciekawe, co z się stanie w nowym DA. Czyżby Inkwizycja 2, Inkwizycja Powrót, Inkwizycja Zemsta Solasa xD?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zainstalowałem sobie dziś ponownie DA:I ponieważ ukończyłem kiedyś tam ok 40% gry I teraz chciałem sobie gre dokończyć, jakby kogoś interesowało to wrzucili w ustawieniach graficznych ustawienia textur ponad ULTRA nazywają się "otchłań pustki" czy jakoś tak :cool:, wrzucili też obsługę DX12 ale ja mam win7 I nie skorzystam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tekstury 'odmienione przez pustkę' były od dnia premiery, a z dx12 chyba coś tobie się przywidziało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tekstury 'odmienione przez pustkę' były od dnia premiery, a z dx12 chyba coś tobie się przywidziało.

 

Grałem wcześniej na radeonie więc pewnie ponad "ultra" nie mogłem ustawić, a co do dx to też na radeonie miałem mantle a teraz mam to zablokowane I se pomieszałem z dx :E

Edytowane przez bbandi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Krótkie pytanie: wykupiłem abonament Origin Access (w sumie dla FIFY 17) i mam jeszcze miesiąc na pogranie w inne gry z biblioteki. Z serią Dragon Age nie miałem kontaktu do tej pory. Czy warto zacząć od trzeciej części (bez znajomości dwóch poprzednich)? A może szkoda tych - zapewne kilkuset - godzin na tę serię?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężka sprawa. :E

Znajomość poprzednich części potrzebna jak najbardziej.

Jedynka była generalnie całkiem dobrym tytułem.

Dwójka była robiona na kolanie przez co dostała niesamowicie powtarzalne lokacje i upośledzone systemy walki oraz rozwoju postaci. Historia jest dość mocno oderwana od wydarzeń z jedynki ale nadal ma swoje miejsce w serii i IMO nie była aż tak słaba jak większość uważa... A do tego trzecia odsłona związana jest bardziej z nią niż z jedynką.

 

Na upartego można by się zapoznać z 1-2 posiłkując się Wiki czy YT, bo z pewnością ktoś zrobił jakieś podsumowanie w formie video.

 

 

Seria jako całość to dla mnie jakieś 6-7/10.

Edytowane przez crush

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seria jako całość to dla mnie jakieś 6-7/10.

 

Kurna, czyli prawdziwe są opinie tych, którzy twierdzą, że po Wiedźminie 3 seria Dragon Age wypada bardzo blado?

 

Pewnie rozumiesz mój dylemat. Zaangażowanie w nowe uniwersum to kilkaset godzin i muszę się zastanowić, czy te gry są warte takiego poświęcenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się mimo wszystko świat całkiem podoba.

Fabuła sama w sobie i rozgrywka to rollercoaster.

Jedynka miała całkiem dobrą fabułę i (trzeba pamiętać, że sporo czasu minęło) rozgrywkę.

Dwójka miała słabą rozgrywkę i nudne lokacje ale postacie i fabuła były przyzwoite.

Trójka mechanicznie jest przyjemna, lokacje są rozległe i zróżnicowane ale cierpią na efekt MMO - zabij 10 dzików, zbierz 50 roślin, wybij 100 potworów i przynieś mi moje skarpetki które się suszą na drugim końcu mapy. Fabuła moim zdaniem była mniej angażująca niż w dwójce, a przez wplecenie pewnej mechaniki wynikającej z niej w rozgrywkę z czasem dość męcząca.

 

Do Wiedźmina 3 żadna część moim zdaniem nie dorasta... Ale trzeba pamiętać, że moje 6-7 jest w skali 1-10, nie tak jak teraz jest modne 5-10.

 

Masz czas, nie masz za bardzo w co grać? Jak najbardziej możesz grać. Nie sądzę żebyś się zawiódł jeżeli naprawdę lubisz fantasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie. Jednak doszedłem do wniosku, że daję sobie z tym spokój. Za dużo czasu musiałbym poświęcić na poznawanie tego uniwersum. Z recenzji i komentarzy wynika, że to w dużej mierze sztampowy świat z kilkoma nieciekawymi rozwiązaniami w zakresie mechaniki rozgrywki. Gdybym jednak był z 10 lat młodszy to pewnie bym teraz rozpoczynał wakacyjny maraton gier i zaryzykowałbym z Dragon Age. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jest w tej chwili ze sterowaniem ? Poprawili coś ? Mówię o myszce i klawiaturze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jest w tej chwili ze sterowaniem ? Poprawili coś ? Mówię o myszce i klawiaturze.

Niestety dalej lipa. Gra typowa dla konsolowców

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie też już jedynka DA zmęczyła. Niby fajnie, ale miałem wrażenie że fabularnie to recykling ich poprzednich gier. ME1 mi się podobał choć brakowało mi w nim RPG. Do dwójki już nawet nie podszedłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z zdaniem Pokój Ducha w Zakazanej Oazie.

By móc otwierać kolejne komnaty potrzebuję odłamków, niestety Oazę zostawiłem sobie na szarym końcu, wpierw eksplorując Zaziemie, Wybrzeże Sztormów, Jałowe Mokradła. Za każdym razem czyściłem mapę a więc zbierałem odłamki. Otworzyłem komnaty ognia ale na pozostałe brakło mi odłamków.

Pytanie brzmi - czy z pozostałych lokacji starczy mi odłamków by móc tworzyć owe komnaty?

pD0xTebm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z zdaniem Pokój Ducha w Zakazanej Oazie.

By móc otwierać kolejne komnaty potrzebuję odłamków, niestety Oazę zostawiłem sobie na szarym końcu, wpierw eksplorując Zaziemie, Wybrzeże Sztormów, Jałowe Mokradła. Za każdym razem czyściłem mapę a więc zbierałem odłamki. Otworzyłem komnaty ognia ale na pozostałe brakło mi odłamków.

Pytanie brzmi - czy z pozostałych lokacji starczy mi odłamków by móc tworzyć owe komnaty?

pD0xTebm.png

Z tego co pamiętam, to udało mi się otworzyć wszystkie komnaty. Zaziemie, Wybrzeże Sztormów i Jałowe Mokradła to dopiero początek gry ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś może czy w polskiej wersji można ustawić angielskie napisy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Scenarzysta cyklu Dragon Age, czyli David Gaider założył własne studio Summerfall. Pierwsza gra nowego zespołu zostanie ujawniona w przyszłym miesiącu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Nie ma się co dziwić. Pewnie odszedł też ze względu na problemy ze strony EA. Na pewno Dragon Age 4 nie miałobyć taką produkcją jaką by chciał i pewnie to też się przyczyniło do jego odejścia.

 

BioWare już umiera.. I najlepsi twórcy odejdą do innych firm .. I mają nauczkę na przyszłość by nie nawiązywać współpracy z EA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość opuścił BioWare prawie 4 lata temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pracował chyba jakiś czas w studiu Beamdog, odpowiedzialnym za rozszerzeone edycje Baldur's Gate, Planescape, Icewind Dale i Neverwinter Nights.

Beamdog od jakiegoś czasu dłubie z własną grą w realiach D&D, ale tak im kiepsko szło, że Gaider uciekł po kilku miesiącach ;) Mam nadzieję, że jego nowy projekt z nowym studiem będzie ciekawy i Kickstarter wypali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...