Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

arus1212

deus g1 problem z obrazem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kupiloen nowy zasilacz od silentiumpc deus g1 500w. Mam problem. Po podłaczeniu zasilacza karta graficzna (chyba) nie działa. Podłaczam monitor i zamiast sie uruchamiac jest w stanie czuwania.Wszystkie kable dobrze podłaczone i podociskane. W czym twki problem? To wina nieodpowiedniego zasilacza czy akurat trafilem na taki felerny model? Moja płyta główna to asus m5a78l-m lx a karta graficzna to ati radeon hd3870. Sprawdzalem czy moze karta mi nie siadla ale sprawdzalem na innym modelu i to samo. Prosze o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo zasilacz trafił Ci się walnięty, albo płyta zdechła. spróbuj podłączyć inny zasilacz to się wyjaśni ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj na starym zasilaczu czy ruszy (o ile go jeszcze masz).

Ale skoro sprawdzałeś na innym modelu to albo płyta albo zasilacz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdzilem stary zasilacz i wszytko dziala elegancko, wiec trafil mi sie walniety zasilacz. Gwarancja i wszytko jest wiec bedzie trzeba odeslac i czekac na nowy. Bo raczej to wina zasilacza skoro na starym dziala a wszystko podlaczone jak wczesniej. Wiec nie ma mowy o tym ze cos nie tak z kablami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Deusie karta graficzna odpalała, czy wentylatory chociaż kręciły? dodatkowe zasilanie CPU na 100% było podłączone? bo bez tego zasilania nie będzie obrazu ale wentylatorki i dyski uruchomi :)

imo sprawdź jeszcze raz nowy zasilacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzisiaj przyszedł mi nowy model deusa g1 którego oddalem jako uszkodzony. Po podłaczeniu 20+4 pin do płyty głównej i 4 pin pod zasilanie procesora(rozdzielane 8pin)i podłaczeniu karty graficznej 6pin i podłaczeniu oczywiscie dysku problem ten sam. Nie wiem jaka jest przyczyna ;(

Przy starym zasilaczu na wtyczce do zasilania procesora pisze: tkg tuv, a na deusie na jednej wtyczce pisze tkg a na drugiej tuv. Jedna z tych wtyczek tylko pasuje aby ja podłaczyc. Podłaczajace deusa i zasilanie procesora mam wrazenie ze ono nie działa prawidłowo. Przy starcie komputera nie słychac żadnych dzwieków, wentylatory sie kreca i dysk działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może pamięci RAM są winne temu,wyjmij wszystkie i włącz komputer jak zacznie sygnał pikać ,płyta raczej sprawna będzie.Włóż jedną pamięć i załącz kompa, następnie inną i zaobserwój .Miłem niedawno podobny problem z monitorem ,winne były wadliwe dwie pamięci z czterech. Także można jeszcze zresetować bios ,nieraz pomaga (wyjmij baterię na pare mnut z płyty)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RAMY zostały wyjete i bylo slychac sygnał dzwiekowy wiec plyta napewno sprawna, RAMY mysle ze tez sprawne. Pracuje teraz na tym starej konfiguracji tzn ze starym zasilaczem i wszytko jest ok, ale gdy podłaczam deusa g1 w taki sam sposób jest czarny ekran, nie slychac sygnału dzwiekowego na procedure POST. Czy istnieje jakas mozliwosc ze deus g1 jest w jakis sposób nie kompatybilny z moja plyta główna? Ma ktos jakies pomysły dlaczego stary zasilacz działa bez zarzutów a nowy nie chce uruchamiac komputera. Wątpie zeby deus g1 byl nie sprawny gdyz tak sadzilem i wymienilem go na gwarancji, z 1 jak i 2 modelem jest to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiej możliwośći abyś dwa razy otrzymał zepsuty model deusa, wina pewnie leży po twojej stronie :) Podociskaj dobrze, sprawdź dokładnie czy wszystko podłaczyłeś dobrze itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może być wszystko sprawne, ale jest konflikt między zasilaczem a MOBO lub GPU. Na przykład zasilacz Corsair VX550 nie działa dobrze z nowymi płytami pod Intele - sprawdzałem dwie płyty na chipsecie B75 i objaw taki że nie da się wyłączyć komputera. Wyłączałem go i po trzech sekundach się sam włączał. Jedyny sposób to odłączenie zasilania.

 

Pamiętam też że był jakiś model OCZ albo Chieftec który nie działał z jakąś płytą główną, było to na pclabie, teraz raczej nie znajdę. Możliwe że w tym przypadku też jest jakiś konflikt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko napewno dobrze docisniete. Czy jest mozliwosc ze stara werjsa biosu ma tu cos do tego? I czy jak jest wtyczka 4+4pin to obie nie powinny byc identyczne tzn ze moge podlaczyc albo jedna albo druga pod zasilanie procesora? Moja plyta głowna ma 4pin wejsc pod zasilanie procka i pasuje tylko jedna z tych 4 pinowych wejsc bo druga jest inna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbowałbym jeszcze zobaczyć czy komputer wstanie jak będą odłączone wszystkie urządzenia USB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdzalem zestaw wyjmujac go z obudowy i podłaczone było tylko: zasilacz+plyta glowna+procesor+ramy+karta graficzna. Po wyjeciu ramu i karty graficznej dopiero zaczol piszczesc sygnalizujac ich brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymień zasilacz na inny - szkoda czasu i nerwów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość extrememaster

Todis, moze nervosolu co ? autorze, spradz zasilacz na innym komputerze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale panowie, skoro kupił zasilacz i ten nie działa z jedo sprzętem (grafa), wymienił i nie znów działa a stary psu działa to ja bym zwyczajnie oddał i koniec.

Nie mówimy czy Deus jest dobrym PSU czy nie tylko co zrobić. Oddać i zakończyć przygodę z Deusem. Kupić inny.

Zasilacz ma działać i koniec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Todis, moze nervosolu co ? autorze, spradz zasilacz na innym komputerze.

 

Jak masz czas bawić się i testowac fabrycznie nowy zasilacz (2 sztukę) to twoja i autora sprawa.

Mi szkoda czasu na to. Jeśli to już 2 nowa sztuka i nadal jest to samo to chyba można oddać zasilacz do sklepu i wybrać inny.

Co w tym dziwnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość extrememaster

najpierw niech sprawdzi czy na innym kompie dziala. jesli tak to wina plyty glownej bo zasilacz jest niekompatybilny (napiecie startowe).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najpierw niech sprawdzi czy na innym kompie dziala. jesli tak to wina plyty glownej bo zasilacz jest niekompatybilny (napiecie startowe).

 

Jeśli nie będzie działał to co mu polecisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale po co? ma działać w kompie kupujacego a ine w innym. ODDAĆ i kupić taki, który dział bez zaklęć/spluwania przez lewe ramię/taniec godowy/malowanie twarzy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale po co? ma działać w kompie kupujacego a ine w innym. ODDAĆ i kupić taki, który dział bez zaklęć/spluwania przez lewe ramię/taniec godowy/malowanie twarzy....

 

Za taką radę użytkownik extrememaster polecił mi nervosol ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość extrememaster

Ale po co? ma działać w kompie kupujacego a ine w innym. ODDAĆ i kupić taki, który dział bez zaklęć/spluwania przez lewe ramię/taniec godowy/malowanie twarzy....

 

jesli dziala w innym kompie to oznacza ze plyta glowna nie przyjmuje na klate napiec z deusa i nie chce wstac, a ze w innym kompie ze ma dzialac to ma byc oznaka sprawnego zasilacza. jesli taki scenariusz bedzie to autor odda i kupi inny zasilacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ta płyta działa z innym zasilaczem, znaczy jeśli nie lubi się z kupionym to ma jeszcze kupić mową płytę?

No bez jaj, on chciał tylko nowy zasilacz a nie nowy komp pod Deusa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I straci tylko czas na latanie po znajomych, wymienianie zasilaczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...