Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

dadokk3

Biały ekran + brzęczenie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

przed chwilą doświadczyłem czegoś naprawdę dziwnego. Kiedy włączyłem mojego laptopa pojawił się idealnie biały ekran i towarzyszyło mu głośne (!) brzęczenie. Posiadam laptopa Lenovo Y580 (wersja z prockiem i5). Pierwszy raz dzieje się coś takiego. Ostatnio miałem na tym laptopie problemy ze sterownikami, teraz to. Kupiłem go zaledwie miesiąc temu.

 

Czy ktoś wie co jest powodem tego białego ekranu (i tego cholernego brzęczenia)?

 

Pozdrawiam i niecierpliwie czekam na wasze opinie :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) Tematów nie podbijamy, a już na pewno nie po 2 godzinach!

2) Nie każdy ma czas i obowiązek czytać oraz pomagać. Trzeba poczekać. Ludzie mają życie w realu oprócz forum.

3) Może być wiele powodów takiego zachowania. Opis jest bardzo skąpy: kiedy dokładnie pojawia się biały ekran? jakie diody świecą? co roiłeś wcześniej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, nie miałem zamiaru podbijać tematu

 

co do 3) - biały ekran pojawił się tylko raz po uruchomieniu laptopa, nie przyjrzałem się diodą bo wystraszył mnie ten głośny dźwięk wydawany przez laptopa i biały ekran. Wcześniej oglądałem na nim jakiś film, wyłączyłem go normalnie i po około 2 godzinach włączyłem ponownie.

 

Jeśli sytuacja się powtórzy postaram się zebrać jakieś informacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ,

w jakim momencie sie pojawil (najprawdopodobnie GSOD), juz po zaladowaniu BIOS czy przed ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę się mylić, ale czy GSOD to nie ekran (biały) na którym widnieją czarne paski (pionowe)? Na "moim" białym ekranie nie było nic, sama biel.

 

Ekran pojawił się od razu po uruchomieniu, nie załadował się żaden BIOS.

 

 

PS: Dzisiaj laptopa włączałem dwa razy i problem się nie powtórzył, chociaż nie ukrywam że chciałbym wiedzieć co się stało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GSOD może sugerować awarie chipsetu lub karty graficznej , najczęstsze obrazy to wszystkie inne poza niebieskimi , zazwyczaj nie występuje kod yyyyyyyyyyyyyyyyxy ,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli GSOD sugeruje awarię czegokolwiek to czy nie powinien występować przy KAŻDYM uruchomieniu laptopa? Tak jak mówiłem, właśnie włączyłem mojego laptopa 3 raz po tym "incydencie" i ciągle nie pojawił się ten biały ekran.

 

Co powinienem teraz zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepiej obserwować zachowanie laptopa , to ze usterka nie występuje często lub tez wystąpiła tylko raz nie sugeruje to definitywnie Usterki sprzętowej , CMOS oraz update Bios raczej wskazane , proszę sprawdzić czy jest aktualny BIOS dostępny i jakie wnosi usprawnienia,

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CMOS oraz update Bios raczej wskazane , proszę sprawdzić czy jest aktualny BIOS dostępny i jakie wnosi usprawnienia,

pozdrawiam

BIOS w Y580 rzeczywiście naprawia błędy karty graficznej.

Win7: 5DCN40WW

Win8: 5DCN90WW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Y550 miałem to samo. Losowe białe ekrany. Przyczyną jest prawdopodobnie luźna taśma matrycy. Niczym to nie grozi. Za każdym razem trzeba wyjąć wtyczkę zasilającą badź baterię. Jak masz możliwość to na gwarancję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

graby0 - tobie też przy tych białych ekranach taki głośny dźwięk się pojawiał?

 

i tak, laptop mogę dać na gwarancję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie miałem żadnych efektów dźwiękowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaktualizowałem BIOS (patrz załącznik)

 

graby0 - no właśnie, a kiedy mi wywaliło ten biały ekran naprawdę głośno coś brzęczało :hmm:

post-363547-137155772695_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...