Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

lis22

Firefox - Google - niezaufane połączenie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam taki oto problem:

 

przy próbie znalezienia czegokolwiek w Google w przeglądarce Firefox przenosi mnie na stronę " niezaufane połączenie " z takim oto komunikatem:

 

To połączenie jest niezaufane

 

 

 

 

 

Program Firefox został poproszony o nawiązanie bezpiecznego

połączenia z serwerem www.google.pl, ale nie można potwierdzić bezpieczeństwa tego połączenia.

Zwykle podczas nawiązywania bezpiecznych połączeń witryny

dostarczają zaufanych informacji o tożsamości, dowodząc w ten sposób, że użytkownik łączy się

z właściwym serwerem. W przypadku tej strony tożsamość nie może być jednak zweryfikowana.

 

 

 

Co teraz zrobić?

 

Jeśli zwykle połączenie z tą witryną przebiega

bez takich problemów, błąd ten może oznaczać, że ktoś próbuje się podszyć pod tę witrynę.

W tej sytuacji nie należy kontynuować.

 

 

 

 

 

 

 

 

www.google.pl używa nieprawidłowego certyfikatu bezpieczeństwa.

 

Ten certyfikat jest prawidłowym certyfikatem tylko dla następujących nazw:

*.c.2mdn.net , *.c.play.google.com , *.c.video.google.com , *.c.youtube.com , *.cache1.c.docs.google.com , *.cache1.c.play.google.com , *.cache1.c.video.google.com , *.cache1.c.youtube.com , *.cache2.c.docs.google.com , *.cache2.c.play.google.com , *.cache2.c.video.google.com , *.cache2.c.youtube.com , *.cache3.c.docs.google.com , *.cache3.c.play.google.com , *.cache3.c.video.google.com , *.cache3.c.youtube.com , *.cache4.c.docs.google.com , *.cache4.c.play.google.com , *.cache4.c.video.google.com , *.cache4.c.youtube.com , *.cache5.c.docs.google.com , *.cache5.c.play.google.com , *.cache5.c.video.google.com , *.cache5.c.youtube.com , *.cache6.c.docs.google.com , *.cache6.c.play.google.com , *.cache6.c.video.google.com , *.cache6.c.youtube.com , *.cache7.c.docs.google.com , *.cache7.c.play.google.com , *.cache7.c.video.google.com , *.cache7.c.youtube.com , *.cache8.c.docs.google.com , *.cache8.c.play.google.com , *.cache8.c.video.google.com , *.cache8.c.youtube.com , *.googlevideo.com , *.c.docs.google.com

 

(Kod błędu: ssl_error_bad_cert_domain)

 

w pomocy Firefoxa znalazłem tylko to:

 

Ten certyfikat jest prawidłowy tylko dla (nazwa witryny)

(nazwa witryny) używa nieprawidłowego certyfikatu bezpieczeństwa. Ten certyfikat jest prawidłowy tylko dla (nazwa witryny). (Kod błędu: ssl_error_bad_cert_domain)

 

Ten komunikat o błedzie informuje, że certyfikat wysyłany przez witrynę jest w rzeczywistości przeznaczony dla innej witryny. Chociaż wszystko, co wyślesz, będzie zabezpieczone przed podsłuchem, to odbiorca może nie być tym, za kogo go uważasz.

 

Często zdarza się, że certyfikat jest w rzeczywistości przeznaczony dla innej części tej samej witryny. Przykładowo, gdy odwiedziny miały miejsce pod adresem https://example.com, lecz certyfikat jest przeznaczony dla https://www.example.com. W tym przypadku wchodząc bezpośrednio na https://www.example.com, ostrzeżenie nie powinno zostać wyświetlone.

 

ale nadal nie wiem, jak to zneutralizować ....

wczoraj zaktualizowałem Javę, czy to może być powodem owego błędu?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...