Skocz do zawartości
Kris

Fallout 4

Rekomendowane odpowiedzi

Tak postanowiłem z nudów coś popykać w fallout i pobrałem grę od nowa.

 

Mam dziwny problem z loadingami. Kiedyś pamiętam, że chwilę potrafiły potrwać, ale teraz to masakra jak się wychodzi z budynku. Prawie niegrywalne, a kiedyś one tak długie to na 100% nie były :hmm:

 

Edit.

Tak własnie czytam coś po necie i niektóre osoby też to zauważyły u siebie.

Edytowane przez DyndaS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To samo miałem, między innymi dlatego odpuściłem sobie granie, taki wygodny się zrobiłem. W którymś patchu to spieprzyli i jak widać ciągle nie naprawili. Żadne fixy nie pomogły.

Edytowane przez Lypton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Na XOXie są krótkie loadingi. Nie przeszkadzają. Wczoraj własnie sobie grałem z godzinę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie,wydawało mi się,że to przez milion modów które są zainstalowane,ale jeżeli na czystym to samo,to nieciekawie.

Poza tym stary błąd sklepu ubi,który powoduje wywalanie do pulpitu w menu,po zmianie dostawcy internetu,f4 musiałem zablokować na firewallu.

I oni chcą sprzedać nowego fallouta,jeszcze na własnym launcherze :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest (był?) problem z Creation Club, na Steamie też wywalało w trybie online.

Edytowane przez Lypton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś jakaś pojedyncza osoba napisała, że to może być problem sterowników nvidia przy którejś aktualizacji, ale to był pojedynczy komentarz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie,to w dalszym ciągu bajzel z ip i dostępem u operatorów w różnych krajach.

Na starym łączu było ok,na nowym crash,z hotspotem z telefonu też ok,ogólnie mam to gdzieś,firewall i po kłopocie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mówię o tych problemach z loadingami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm,być może.

Ale chyba taki bug powinien być załatany.

Ale znając bethesde...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeinstaluję na dniach system, to sprawdzę czy coś to zmieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie,to w dalszym ciągu bajzel z ip i dostępem u operatorów w różnych krajach.

Na starym łączu było ok,na nowym crash,z hotspotem z telefonu też ok,ogólnie mam to gdzieś,firewall i po kłopocie ;)

 

U mnie firewall nie zadziałał, co prawda włączało się do menu, ale za chwilę łapało freeza : D Mam na Steamie nabite 7 minut w F4, choć grałem około 40h, musiałem całkowicie wyłączać kartę sieciową, żeby móc pograć. Pogratulować Beth. Co do gry, to po premierze jej nie zdzierżyłem (wielki fan Fallouta here), ale teraz po zainstalowaniu 20+ modów... Wybitna nie była, jednak nie aż taka zła. Problem był taki, że w ciągu całej gry nie znalazłem ani jednej faktycznie ciekawej miejscówki, nie licząc tych fabularnych. Może trochę Krypta 81 i ten cały mocno skażony teren (szło się tam też za sprawą fabuły, przypominał trochę The Glow/Blask z F1). Zbyt dużo lokacji, zbyt mało ciekawych IMO, a głównie dlatego w tę grę zagrałem. Anyway, fajnie się strzelało (w ogóle nie używałem VATS'a : D), fabuła taka 3/10, ale nawet się zaangażowałem, misje poboczne również w większości słabe, choć też robiło mi się je całkiem przyjemnie. Generalnie - Fallout 4 tylko z modami, OST z klasycznych Fallów, normalna latarka rzucająca cienie, ciemne noce, burze i wiele, wiele więcej, dopiero wtedy można szpilać i nawet czerpać z tego radość, bo vanilla Fallouta 4 to porażka dla kogoś, kto kocha poprzednie części (poza 3, choć i tak jest o wiele lepsza niż 4 pod względem aspektów cRPG).

Edytowane przez Przemcio666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory nigdy nie przysiadłem na poważnie do Fallout4. Czas nadrobić zaległości. Czy możecie mi poradzić, jakimi modami GRAFICZNYMI zainteresować się, aby sobie wizualnie zrobić cukierka zanim siądę. Nie interesują mnie mody zmieniające mechaniką, rozgrywkę, itp., bo jeszcze nie mam nawyków i nie widzę "wad" do modowania. Chciałbym zacząć od wodotrysków wizualnych. Dziękuję z góry. (oczywiście cierpliwi będę przekopywał się strony, by sobie wyłuskać perełki, o których już mówiliście).

Edytowane przez JeRRy_F3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory nigdy nie przysiadłem na poważnie do Fallout4. Czas nadrobić zaległości. Czy możecie mi poradzić, jakimi modami GRAFICZNYMI zainteresować się, aby sobie wizualnie zrobić cukierka zanim siądę. Nie interesują mnie mody zmieniające mechaniką, rozgrywkę, itp., bo jeszcze nie mam nawyków i nie widzę "wad" do modowania. Chciałbym zacząć od wodotrysków wizualnych. Dziękuję z góry. (oczywiście cierpliwi będę przekopywał się strony, by sobie wyłuskać perełki, o których już mówiliście).

 

 

Co do wizualnych się nie wypowiem, ale jednak wtrącę się niejako w mechanikę. Bierz od razu mod na pełne dialogi, bo bez tego idzie szału dostać mając do dyspozycji tak/nie/może/cześć :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej... coś jest totalnie posrane.

 

1) Skasowałem wszystkie pliki ini aby gra utworzyła je na nowo

 

2) Wywaliłem High resolution textures

 

3) Zainstalowałem sterowniki z sierpnia 2017 o numerze 358.28

 

Wyjście z Superdupermarket w Lexington, zajmuje 56 sekund... Coś jest totalnie posrane z tą grą.

 

 

 

Jest jakiś dobry kontakt bezpośrednio z bethesda? Widać, że całkiem sporo osób ma ten problem, a żadnego sensownego rozwiązania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj wyłączyć cloud sync.

 

Ewentualnie w moje dokumenty/my games/fallout 4

Są 3 pliki ini

 

W każdym w sekcji [General] dodaj:

 

iNumHWThreads=X

uExterior Cell Buffer=64

 

Gdzie X, tam ma być ilość rdzeni które masz.

 

(nie baw się w stare sterowniki)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Później sprawdzę, no ale coś spowodowało ten problem i chodzi o to aby się dowiedzieć co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem NMM. 

 

Poinstalowałem nim troszkę modów, ale... czy NMM "potrafi" sam modyfikować wszelkie ini przy dodawaniu moda (?), czy trzeba z palca robić korekty plików, jeżeli takowe są, przy opisach na Nexusie (czy to tylko dotyczy opcji "manualnej, a nie NMM)?

 

Kiedy wiadomo, że mod właściwie działa?

Edytowane przez JeRRy_F3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

W opisie instalacji moda, masz praktycznie zawsze napisane co należy zrobić - czasem trzeba modyfikować ręcznie.

 

Jeśli idzie o najlepsze mody graficzne... google i youtube tutaj są najlepsze.

 

best fallout 4 graphical mods - wpisz w google i masz masę zestawień

 

Do tego reddit:

 

 

Poradniki na samym nexusie: https://www.nexusmods.com/fallout4/mods/23556/

 

Ogólnie uważam że nie należy przesadzać :)

Ważniejsze imho są mody poprawiające jakość gry (ale nie cheaty). Tu wystarczy na nexusie wejść w top all time albo 2 weeks i widać o co chodzi.

(mapa czy inventory to jest trageia bez modów)

 

Kiedy wiadomo że mod działa... oj... xD

Chyba script extender pokazywał co jest zainstalowane, ale generalnie widzisz jak zobaczysz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj wyłączyć cloud sync.

 

Ewentualnie w moje dokumenty/my games/fallout 4

Są 3 pliki ini

 

W każdym w sekcji [General] dodaj:

 

iNumHWThreads=X

uExterior Cell Buffer=64

 

Gdzie X, tam ma być ilość rdzeni które masz.

 

(nie baw się w stare sterowniki)

 

 

Sprawdziłem i jako, że mam 6 rdzeni, to dałem 6.

 

Wyjście tym razem trwało 1 min i 20 sek :E

 

Może przypadek, ale w każdym razie poprawy brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem i jako, że mam 6 rdzeni, to dałem 6.

 

Wyjście tym razem trwało 1 min i 20 sek :E

 

Może przypadek, ale w każdym razie poprawy brak.

 

Bardziej podejrzewałem cloud sync...

No cóż - nie wiem :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie uważam że nie należy przesadzać :)

Ważniejsze imho są mody poprawiające jakość gry (ale nie cheaty).

(...)

Kiedy wiadomo że mod działa... oj... xD

Chyba script extender pokazywał co jest zainstalowane, ale generalnie widzisz jak zobaczysz :D

Przeczytane cały wątek forum i cały internet (poważnie, czytałem z Chuckiem Norrisem) ;)

 

Na pokładzie 52 (!) mody - myślę, że 90% to graficzniaki.

 

Teraz pytanie - co istotne zostało pominięte?

Co Waszym zdaniem "zaśmieca", bądź niszczy klimat?

 

xWjujpn.gif

 

 

I najważniejsza dla mnie kwestia i całkowicie niezrozumiała.

 

Instaluję wszystko, co uważam za warte instalacji... i... nic się żre? Nic się pokrywa?

Przywykłem przy modowaniu Wiedźmina, że czasami trzeba coś odpuścić na rzecz innego moda, decydować, stosować Mod Mergera, a tu nic? Wszystko cacy?

Edytowane przez JeRRy_F3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Instaluję wszystko, co uważam za warte instalacji... i... nic się żre? Nic się pokrywa?

Przywykłem przy modowaniu Wiedźmina, że czasami trzeba coś odpuścić na rzecz innego moda, decydować, stosować Mod Mergera, a tu nic? Wszystko cacy?

 

Możliwe że coś się gryzie, ale modowanie silnika F4 to modderzy mają od lat opanowane.

Z modów które masz, to nawet nie udaję że kojarzę połowę :)

 

Z nie graficznych brakuje mi:

 

https://www.nexusmods.com/fallout4/mods/1235

https://www.nexusmods.com/fallout4/mods/1215

https://www.nexusmods.com/fallout4/mods/522

 

A poza tym to baw się dobrze - Far Harbor jest serio świetne.

(a i fajnie mi się grało buildem na niskie INT i wysokie LUCK... idiot savant zawsze bawi)

 

Kurde trochę korci wrócić do tego... ale 3 dni będę pewno instalował mody, a później pogram 5h :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

Z modów które masz, to nawet nie udaję że kojarzę połowę :)

 

Z nie graficznych brakuje mi:

 

https://www.nexusmod...lout4/mods/1235

https://www.nexusmod...lout4/mods/1215

https://www.nexusmod...llout4/mods/522

No cóż. Efekt przejrzenia wątku forum + 1232 filmy na YT z linkami do nexusa ;)

Dziękuję za Twoje wrzutki. Domodowywuje o te pozycje ;)

thumbup.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że decyzja Sony (gram na PS4) o dopuszczeniu tylko częsci modów jest z jednej strony przekleństwem i błogosławieństem ;) Z jednej strony nie zagram w wiele fajnych modów "fabularnych", ale z drugiej strony jak widzę listę kilkudziesięciu modów zmieniających jakieś pierdółki w grze, to chyba bym się w tym nie połapał :E Zrobiłem wszystkie osiągnięcia z podstawki i wszystkich DLC, wbiłem bez modów 162 poziom na VHard i już chyba mi się nie chce dalej grać - wrzutki na CC biorę tylko darmowe, ale i tak nie ma tak jakichś hitów, drobne pierdółki na 1-2h zabawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...