Skocz do zawartości
Kris

Fallout 4

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem przy modowaniu. Wyskakuje coś takiego: Mój link Chodzi o funkcję "auto-execute" i nadanie linijek w config toolu do Fallouta 4. O co może chodzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, takie pytanie jak wprowadzić do gry jakiś nowy outfit. Obejrzałęm już multum filmików ale dalej mam problem. Próbowałem przez Creation Kit według tego filmiku

(od 22.30) ale po wpisaniu w konsoli gry help i nazwe gra nie może znaleźć id przedmiotu. Jest na to jakiś prostszy sposób czy zrąbałęm coś po drodze bo powoli zaczynam tracić chęci do tego modowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale chcesz sam zrobić ubranko, czy użyć jakiegoś gotowego? Bo jeśli gotowego, to na Nexusie jest tego mnóstwo, i ubranek, i pancerzy. A do instalacji tego można użyć np. Nexus mod managera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naszło mnie na F4, podstawke ukończyłem z rok temu na 33lv, teraz postanowiłem zagrać w DLC Far Harbor - póki co klimat gęsty :thumbup: trąci troche L.Craftem , fajnie że mogłem cały arsenał zabrać z podstawki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze, że Bethesda odeszła w 4 od głupiego pomysłu zabierania sprzętu w dodatkach DLC, jak to miała w zwyczaju robić w 3 (3/5 dodatków - Operation Anchorage, Mothership Zeta i The Pitt, zabierały nam sprzęt trzeba było korzystać z uzbieranego po drodze).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczas gry poznajemy postacie jak je przywołać bez kodów, trzeba pamiętać gdzie się je wysłało ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Wystarczy skorzystać z funkcji śledzenia w terminalu Valut-Tec. Tym, w którym zarządzasz populacjami w osadach.

 

ps Pisz poprawnie po polsku. Początkowo nie wiedziałem o co Ci chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co jest nie poprawnie napisane?

 

Podczas gry poznajemy postacie jak je przywołać bez kodów, trzeba pamiętać gdzie się je wysłało ?

 

Podczas gry poznajemy postacie.

Jak je przywołać bez kodów? Trzeba pamiętać, gdzie się je wysłało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej nie wiem którą postać na którą wichurę posłałem, tak lepiej :)

Na Jana mam po mapce przeszukiwać osady czy co, w necie są

kody ale może jest jakiś inny sposób oprócz zapamiętania nazw wiosek.

 

Nie. Wystarczy skorzystać z funkcji śledzenia w terminalu Valut-Tec. Tym, w którym zarządzasz populacjami w osadach.

 

ps Pisz poprawnie po polsku. Początkowo nie wiedziałem o co Ci chodzi.

Daj jakiś filmik bo i tak nie wiem o co chodzi.

Edytowane przez VirtuaBoy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chociaż Twoja kultura osobista jest wprost proporcjonalna do stopnia w jakim posługujesz się językiem ojczystym, proszę:

beznazwyl9cus.jpg

beznazwy10cds4.jpg

beznazwy2jkegd.jpg

 

Nie proś o nic więcej. Tym bardziej nie żądaj. Nie warto.

Edytowane przez bielas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od ciebie to ja już nic nie chce jak masz mi łaskę robić taka jest twoja kultura osobista.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie robiłem Ci łaski. Wyraziłem swoją dezaprobatę dla Twojego zachowania. Jak widać trafną. Gdybym się mylił powiedziałbyś "dzięki". Ot, całą filozofia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mgła w Far Harbor ładnie jest zrobiona, stworki w tej mgle prezentują się znakomicie, amunicja kosztuje fortune nawet na zwykłym poziomie - robie wszystkie questy poboczne.

 

1c57bcaad234c416.jpg

 

b8bf3a069f47629f.jpg

Edytowane przez bbandi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto kupić Season pass dla dodatków?, bo w sumie jeszcze nawet podstawki nie ukończyłem, bo były inne tytuły, ale chętnie wróciłbym kiedyś znów do gry, ale z dodatkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogli by zrobić drugie DLC w stylu Far Harbor, naprawdę to jest przemyślany dodatek - dużo zadań już wykonałem a ile jeszcze do zrobienia.

Można się przemieszczać łódeczką pomiędzy Wspólnotą (z podstawki) a Far Harbor kiedy chcemy - teraz jak dotarłem do dzieci atomu to się robi grubo :E, ta mgła zjada mi kompa w 1440p + TAA ale muszę to mieć włączone, to samo HBAO+, jak wyszła podstawka to nie było HBAO+ i słabo to wyglądało, dodadnie tej opcji zrobiło robote w tej grze (a nie w każdej grze to dobrze wygląda)

Na wszystkim po OC mam spadki do 55fps a ustawienia wysokie.

 

082aa86350cfd098.jpg

 

2b3367f6f54e6620.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie wcześniejszej dyskusji o długich ładowaniach.

Po zmianie dysku na którym siedział steam,z wd black na mx 500,wyjście z superduper na talerzowym wd sięgało nawet 30 sek,na mx 500 niecałe 10.

I to przy sporej ilości modów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogli by zrobić drugie DLC w stylu Far Harbor, naprawdę to jest przemyślany dodatek - dużo zadań już wykonałem a ile jeszcze do zrobienia.

Można się przemieszczać łódeczką pomiędzy Wspólnotą (z podstawki) a Far Harbor kiedy chcemy - teraz jak dotarłem do dzieci atomu to się robi grubo :E, ta mgła zjada mi kompa w 1440p + TAA ale muszę to mieć włączone, to samo HBAO+, jak wyszła podstawka to nie było HBAO+ i słabo to wyglądało, dodadnie tej opcji zrobiło robote w tej grze (a nie w każdej grze to dobrze wygląda)

Na wszystkim po OC mam spadki do 55fps a ustawienia wysokie.

No z tego co słyszałem (bo sam skończyłem grę i wszystkie dodatki na PS4) to wersja na PC nie jest dobrze zoptymalizowana i chrupie na każdym, nawet potężnym sprzęcie.

 

Co do samych dodatków, to Far Harbor istotnie jest świetny - wydany potem Nuka World, mimo większej objętości (obszaru, liczby questów, lokacji) nie dawaj już takiej frajdy i nie miał takiego klimatu. Ale w ostatecznym rozrachunku nie jest taki najgorszy, jak się wgłębisz w taśmy, historie z terminali i od napotkanych npc'ów, to jest tam kilka ciekawych historii (szczególnie polecam historię marki Nuka-Cola i jej właściciela z czasów przed wojną).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powoli kończę główny wątek F4 po prawie 500 godzinach spędzonych z grą i tak sobie myślę - jak fajnie by było, gdyby kolejna część pozwoliła na zebranie do kupy wątków z F3, New Vegas i czwórki w następnej części poprzez import głównych bohaterów z kończących te gry sejwów, na przykład w celu zawarcia jakiegoś sojuszu. Pomijam już szczegóły techniczne typu wygląd, skórka (bo to jest nie do obejścia, może twarz dałoby radę przenieść), ale jaka to byłaby to satysfakcja z wykorzystania setek godzin spędzonych na budowaniu wszystkich tych postaci i ujrzeniu ich jako wymaksowanych NPC :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie nie jest to zły Fallout, jednak brakuje zdecydowanie klasy pierwszych klasycznych odsłon 2D. Niemniej jednak warto w 4 zagrac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i dojechałem do końca, trzymając z Railroad. Obejrzałem outro, spojrzałem na YT na pozostałe zakończenia i oczom nie wierzę. JEDEN film dla wszystkich !?

Nawet się nie chciało zrobić czterech różnych klipów?

 

Wymiękłem po ponad pół roku grania :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dodatku wybrałeś, w mojej opinii, najbardziej bezjajeczną i nijaką frakcję :E To teraz bierz się za dodatki - szczególnie dobry jest Far Harbor, ale Nuka-World też ujdzie. Ja czekam na Fallout Miami, naprawdę mam nadzieję, że w końcu jest wypuszczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Far Harbor skończyłem już dawno, zwiedzam teraz Nuka World. Tereny zewnętrzne miło kojarzą się z New Vegas. A co do wyboru Railroad nie żałuję ze względu na rozwałkę Prydwena. Skasowanie wszystkich tych leszczy w power armorach, samemu będąc na dwa strzały dało mi kupę frajdy. Do tego miałem na lotnisku poniżej Liberty prime (z jakiegoś moda chyba?), którego gra traktowała jako mojego kompana. Efekt był taki, że w międzyczasie gdy ja sprzątałem na sterowcu, on wyczyścił wszystkich na dole. Do tego całą akcję przeprowadziliśmy w nocy - płonący zeppelin wyszedł przepięknie :)

 

977a203f2c38904egen.png

 

4d8d76813049501egen.png

 

abb752abc73f3235gen.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...