Skocz do zawartości
Kris

Fallout 4

Rekomendowane odpowiedzi

Swietny news :)

 

Gdyby bylo conajmniej tak dobrze jak jakosc, ktora zaprezentowal na wielu plaszczyznach SKYRIM to mamy giere na poziomie F2 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm osobiscie wogole nie czekam jak to bedzie takie "cudo" jak fallout 3. Bardziej czekam na wasteland 2, ktory robi miedzy innymi Brian Fargo, gosc odpowiedzialny za pierwszego Fallouta :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam, bo wiem z internetów że za fabułę odpowiedzialny będzie Obsidian, a Bethesda tylko wyda tą grę jak F:NV który był bardzo dobry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam się F3 podobał. Lubie taki surowy klimat ;)

Ktokolwiek będzie za niego odpowiedzialny - Bethesda czy Obsidian to i tak kupie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż z tego wszystkiego zająłem się F:NV, bo leżał i czekał na czas...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie lenistwo, podlinkowałby ktoś "najnowsze, dość ciekawe plotki"? =] Ed. Ok, już się zmobilizowałem!

Jako stary, zagorzały fan Fallouta jest to pozycja obowiązkowa, nawet, jeżeli będzie to większa kicha niż, przepraszam wszystkich, Fallout 3. A co do F4, to moim ideałem byłby turowy RPG w rzucie izometrycznym, czego oczywiście nie dostaniemy. Dlatego też czekam na Wasteland 2. Jeżeli zrobią coś na modłę New Vegas to będę całkiem zadowolony, bo gierka była bardzo przyjemna. Życzyłbym sobie jednak cięższego klimatu, na wzór F1, który dla mnie jest punktem odniesienia dla reszty pod tym względem, środka transportu, np. motocykla lub Highwaymana =], co wiązałoby się z większym terenem do eksploracji. No i troszkę więcej swobody. Po pierwsze, w F1/F2 mogliśmy zabić każdego i było to wielce satysfakcjonujące. W F3 brakowało mi tego:

http://www.youtube.com/watch?v=ZZ5b7Mj9QBQ

Rozumiecie o co chodzi? O samą możliwość... :devil:

Po drugie w klasycznych Fallach nie było tak utartych linii dialogowych. Nieumiejętnie prowadzony dialog, właśnie DIALOG, prowadził np. do walki albo ciężkiej obrazy, która grzebała questa albo dalszą interakcję z postacią. Było to tak zaprojektowane, że rozmowy były rozgałęziającymi się ścieżkami, które prowadziły do różnych celów. W F3/F:NV, jest znacznie prościej, bo głównie mamy nie dialog a odpytywanie, prostackie klikanie z góry na dół po "opcjach" dialogowych i wysłuchiwanie wszystkiego po kolei.

I przechodzimy do najważniejszej rzeczy, czyli fabuły. Wiem, że nie powstanie nic, co mogłoby się równać z F1, ale chciałbym, by gra była osadzona bliżej czasów Wielkiej Wojny, mniej więcej czasów F1, gdy ludzkość faktycznie podnosiła się z popiołów, była rozdrobniona i bardziej... "dzika". W F:NV świat już jest niemal cywilizowany i współczesny, ale też wręcz kuriozalny, bo jak można nazwać mieszkanie w takim syfie i ruinach z goła 200 lat po wojnie. To już w F2 (ok. 160 lat po wojnie) widać było nowe osiedla ludzkie.

Po za tym, świat NV opanowany przez wielkie frakcje i prawie od samego początku kierunkujemy się na jedną, co determinuje dalszą rozgrywkę. Zwłaszcza w F1, raczej zajmowaliśmy się lokalnymi problemami, wynikających z rozdrobnienia, o którym wspominałem. Małe gangi, niesnaski rodzin czy organizacji walczących o wpływy czy choćby o dostęp do źródła wody. Czy to nie ciekawsze niż wielka polityka? Owszem, byli oczywiście Children of the Cathedral razem ze swoimi zmutowanymi milusińskimi, Brotherhood of Steel, czy Enclave, ale nie byli oni tak wszędobylscy jak np. NCR czy Legion w NV. Praktycznie cały czas rozbijamy się między jednymi a drugimi, co znacznie ujmuje głębi i złożoności gry.

Trochę się rozpisałem, mimo, że to i tak "na szybko" =]

Edytowane przez Marcusfff

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może czegoś konkretnego się doczekamy w stylu F2 .

 

Zrobienie gry w takim stylu byłoby technologicznym krokiem w tył. Wiem, że nostalgia itp. ale to się w ogóle nie opłaca i nikt by tego nie kupił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

Zobaczymy jak wypadnie Wasteland 2, choć boję się o pewne elementy, jak np. dialogi, które wydają się krokiem w tył w stosunku do F1/F2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze przyznam się, że nie zagrałem w F1/F2 ale 3 i NV grałem, gdzie zdecydowanie bardziej wkręciłem się w New Vegas i jeśli F4 będzie w podobnych klimatach to chyba od razu zakupię, klimat był spoko, gameplay też więc nie mogę narzekać, czekam na coś oficjalnego teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...

 

well said! dla mnie z kolei F2 > F1, moze dlatego, ze F2 odkrylem jeszcze w podstawowce, wczesniej nie slyszac o czyms takim jak F1. Natomiast bez znaczenia jezeli chodzi o kolejnosc - obydwie gry to niedoscigniony wzor dla mnie jezeli chodzi o RPG. Wlasnie przez dialogi, klimat i mozliwosci. Spodziewam sie po wasteland 2 powrotu i bardzo kibicuje w Briana Fargo :)

Edytowane przez nietopyrz
nie cytujemy mediów w tagach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miejmy tylko nadzieję że to będzie pc/nextgen (ups, current gen :E ) only.

Po cyrkach ze skajrimem na ps3 i cięciami NV pod konsolową pamięć, ps360 powinny obejść się smakiem.

O nic innego się nie martwię... Gry bethesdy -jak dla mnie- zawsze dostarczają, i są jednymi z niewielu gier/serii na które czekam z autentyczną niecierpliwością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najlepszą możliwą informacją o Fallout 4 było by coś takiego: Bethesda tworzy kolejną odsłonę The Elder Scrolls na fali popularności Skyrim, zaś Fallout 4 został od samego początku zlecony studiu Obsidian. Chyba bym ze dwie kopie gry kupił wtedy, z radości ;)

 

Myślę, że fani klasycznych Falloutów powinni porzucić marzenia o izometrycznym RPG w tym uniwersum. Bethesda na 100% czegoś takiego nie sprezentuje, więc lepiej ponapalać się na Wasteland 2 (którym się jaram jak dzieciak czekający aż się gra z kasety wczyta ;)).

 

Jeżeli Fallout 4 ma prezentować taki typ "zabawy" jaki mamy w Fallout 3 to ja dziękuję. Jednak patrząc na skok jakościowy pomiędzy Oblivionem a Skyrimem mam cień nadziei, że tym razem Bethesda nie spieprzy kolejnej części tej wielkiej serii gier postapo.

Nic nie wskazuje na to, aby Bethesda nauczyła się nagle pisać ciekawe scenariusze, tworzyć wciągające questy i pisać interesujące dialogi :E

Edytowane przez Soulburner

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

F2 odkrylem jeszcze w podstawowce, wczesniej nie slyszac o czyms takim jak F1.

 

Niech zgadnę. Pełniak w CDA bodajże z lipca 2000r.? =] Też tak zaczynałem, a gierka spowodowała, że dużą część tamtych wakacji spędziłem przed monitorem.

F2 jest genialną grą, bo jest w niej zdecydowanie więcej wszystkiego niż w F1, jest rozbudowana w niedościgniony wręcz sposób, ale klimacik z jedynki miażdży do tej pory. Enclave to mały pikuś w stosunku do Katedry, mutków i Mastera, którego jak pierwszy raz zobaczyłem, to ciary przeszły po plecach. Przy nim Mr House to całkiem normalny jegomość =].

Wracając do F4. Co spodziewacie się ujrzeć, gdy uw tajemniczy licznik się wyzeruje? Obstawiam oficjalną zapowiedź z malutkim teaserkiem, ale brak konkretnej daty premiery. Pewnie zdawkowy trzeci/czwarty kwartał 2014.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co spodziewacie się ujrzeć, gdy uw tajemniczy licznik się wyzeruje? Obstawiam oficjalną zapowiedź z malutkim teaserkiem, ale brak konkretnej daty premiery. Pewnie zdawkowy trzeci/czwarty kwartał 2014.

Krótki pre-renderowany teaser i data 2014-12-12 :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd taka dokładna data? Sorki, ale nie siedzę w newsach pomimo sporego zainteresowania samą grą.

 

Edit. @down

Właśnie, zawsze jest możliwość, że zobaczymy figę z makiem.

Edytowane przez Marcusfff

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd taka dokładna data? Sorki, ale nie siedzę w newsach pomimo sporego zainteresowania samą grą.

Znikąd. Skyrim zapowiedziany był chyba równo rok przed wyjściem na świat, to i w tym przypadku nie spodziewam się wcześniejszego wydania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech zgadnę. Pełniak w CDA bodajże z lipca 2000r.? =]

 

heh :) nie do konca - 1998 normalne wyjscie gry. F1 na dobre przeszedlem dopiero 2008 ale to tylko dlatego ze co pol roku przechodzilem F2 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 2299 pojawiło się "nuclear winter".

Hmmmm.

 

Już pomijając że są poszlaki że może to być fake (choć gameinformer pytał beth o te rewelacje- odmówili komentarza. Surprise! :E ) - co byście powiedzieli na fallouta w klimatach... skyrima...? Śnieg, zamarznięte miasta, zasypane po dachy wioski gdzie między chatkami chodzimy w tunelach itp. Może jakiś związany z tym survival- wychłodzenie itp.

 

Szczerze nie chce mi się wierzyć że po skajrimie nadal mają tam w studiu beth. siły na jeszcze więcej śniegu :E

Do mnie jakoś śniegowe pustkowia nie przemawiają jako baza dla folałta, ale z drugiej mańki ile się można po tych samych spalonych słońcem, piaszczystych pustyniach szwendać?

Edytowane przez Adi-C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatek na Alasce w F3 był niezgorszy klimatem, ja tam bym chętnie spróbował zimy. Poza tym tak szczerze mówiąc jakby przysiedli to by zrobili wszystkie pory roku i wrzucili cały cykl do gry - co za problem, trochę więcej textur i dodatkowe wersje ciuchów dla NPCów. Krajobraz nie musi się nawet zmieniać w oczach - można zasypać śniegiem świat podczas odpoczynku postaci, albo umotywować upływ czasu fabularnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idealnie byłoby gdyby mapa była na tyle duża by dało się w miarę logicznie umiejscowić różne typy terenów i klimatów.

Śnieg jak najbardziej ale obok klasycznego wasteland'u.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Fallouty po 2 to nie to samo. Widział ktoś betę 3? Ta gra to byłaby kolejna super część.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Równiez czekam z niecierpliwością, a tym czasem NV odpalam, po raz kolejny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...