Skocz do zawartości
FlameRunner

Naprawa słuchawek: co się zepsuło? jak naprawić? - pomoc, dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchawki można naprawiać.

Wymienić wtyczkę, gdy kabelek się przy niej uszkodzi. Wyczyścić przetworniki, gdy się zabrudzą i zaczną trzeszczeć. Wymienić kabelek, gdy fabryczny się zniszczy bądź przestanie być satysfakcjonujący w kategoriach komfortu użytkowania lub jakości.

 

Skąd wiedzieć, co może być przyczyną problemów i jak się z tym uporać? Właśnie po to tworzę ten temat. Należy tutaj możliwie dokładnie opisać usterkę, a ja lub ktoś inny pomoże ustalić przyczynę i podsunie możliwości dalszego postępowania.

 

 

SAMODZIELNA DIAGNOZA

 

Na razie ta część będzie bardzo mała, z jednym punktem.

1. Słuchawki przestały grać lub przerywają? Poruszaj kabelkiem w różnych miejscach (w szczególności przy wtyczce, przy trójniku, przy samych słuchawkach) i podziel się z nami obserwacją, czy poprzez manipulację kablem możesz choć na ułamek sekundy przywrócić dźwięk.

Edytowane przez FlameRunner

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź na wpis Violatora widzę cool.gif

 

Temat choć części osób uświadomi, że uszkodzenie kabla czy nawet przetwornika nie spisuje słuchawek na straty i najczęściej można je stosunkowo niedużym kosztem uratować. W zasadzie to zawsze można uratować słuchawki, ale nie zawsze się to opłaca ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypadałoby przykleić temat ;) Dopisuję się do pomocy poszkodowanym ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet połamany pałąk AKG K520/K540/GHS-1 da się naprawić, czy wyłamany zawias w CAL czy D2000/D5000/D7000. Zwłaszcza w przypadku tych ostatnich się bardziej opłaca niż spisać je na straty ;)

Również dopisuje się do pomocy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

K 518 DJ i wszystkie inne AKG z podobnym mechanizmem też się zazwyczaj da posklejać.

 

Wypadałoby przykleić temat ;)

Się załatwi. ;)

Tylko fajnie, jakby w końcu udało się komuś pomóc. 8:E

Edytowane przez FlameRunner

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro FR obiecał aktualizować pierwszy post, to przypinam. Mam cichą nadzieję, że uda wam się pomóc wielu forumowiczom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Flame, proponuję też wklepać w pierwszy poscik osoby zajmujące się recablingiem, modowaniem, sprowadzeniem sprzętu. Tak jak mamy to zrobione na mp3 :) Bo nie każdy będzie się chciał podejmować samodzielnie, a będzie wiadomo do kogo się zgłosić :)

Edytowane przez Chickenek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, mamy zielone światło, robimy listę.

Osoby chętne do znalezienia się na niej zapraszam na PW. Ostrzegam, że trzeba będzie mnie jakoś przekonać, że się umie zrobić coś sensownego.

Z listy wylecą osoby niepomagające w tym temacie.

W temacie nie należy się wypowiadać w celach wyłącznie zarobkowych, chodzi tu o pomoc innym forumowiczom. Nie robimy "zapłać to ci powiem". Oczywiście można zachować pewne tajemnice związane z fachem.

Edytowane przez FlameRunner

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak jest taki temat to napiszę tutaj :D

Jaki kabel i jack do HD 201? W moich kabel się popsuł a czuję do nich sentyment i szkoda mi ich wyrzucić gdzieś w kąt. Kabel żeby miał długość z 1-1.5m. Zastanawiałem się nad którymś z tych. Przeznaczenie do BF3 i HH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Chcę jeszcze się z nimi troszkę pomęczyć gdyż po prostu je lubię :D

Kabel może być dobry aby potem wykorzystać go do innych słuchawek (HD 681 mam na oku)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to dwie opcje:

- Na razie ratować HD201 kabelkiem wziętym z innych słuchawek (zalinkowany allegrowicz ma na stanie nowe kabelki z AKG K 518 DJ, na oko byłby porównywalny z tym od Twoich Sennków).

- Porządny kabelek zrobiony na Canare L-4E5C w oplocie multifilament i wtyczce Neutrika, coś jak to: http://i.imgur.com/I3Gy79d.jpg i potem przełożyć do czegoś lepszego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej interesuje mnie opcja nr 2. Wiesz ile coś takiego by kosztowało ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy. Co im jest?

Pociągłem druta za bardzo ;p

A serio tak na serio ,to jakiś fajny kabelek ( w miejsce uszkodzonego seryjnego) do tego duży jack by im nie zaszkodził ?

Edytowane przez Mc Gregor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koszta pewnie od 50zł z sensownym kablem, można naprawić bez problemu ;) Duży jack raczej wiele nie zmieni, kwestia tego, jakie masz wyjście w torze. Jeśli trzymają Cię to warto je sobie naprawić :)

 

Dobra, mamy zielone światło, robimy listę.

Osoby chętne do znalezienia się na niej zapraszam na PW. Ostrzegam, że trzeba będzie mnie jakoś przekonać, że się umie zrobić coś sensownego.

Z listy wylecą osoby niepomagające w tym temacie.

W temacie nie należy się wypowiadać w celach wyłącznie zarobkowych, chodzi tu o pomoc innym forumowiczom. Nie robimy "zapłać to ci powiem". Oczywiście można zachować pewne tajemnice związane z fachem.

 

To ja się już na innym forum na PW kontaktowałem, tam jestem więc myślę, że możesz od razu mnie wklepać tutaj, gdy będziesz zakładał listę :)

Edytowane przez Chickenek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pociągłem druta za bardzo ;p

A serio tak na serio ,to jakiś fajny kabelek ( w miejsce uszkodzonego seryjnego) do tego duży jack by im nie zaszkodził ?

 

Do czego je podpinasz? Coś z gniazdem na dużego jacka? Jeśli tak, to jak najbardziej warto wstawić dużego jacka, ponieważ używanie przejściówek bardzo często powoduje pogorszenie jakości dźwięku w zadziwiająco dużym stopniu. Generalnie im mniej połączeń typu przedłużki, przejściówki itp., tym lepiej. Sama przejściówka z 6.3 -> 3.5mm jest mało praktyczna i łatwo wyłamać gniazdo / wtyk.

Edytowane przez Mayster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja się już na innym forum na PW kontaktowałem, tam jestem więc myślę, że możesz od razu mnie wklepać tutaj, gdy będziesz zakładał listę :)

Odezwij się we wspomnianej konwersacji, potrzebuję zamienić z Tobą kilka słów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemanko, to ja też się dorzucę; zaraz po przeczytaniu wpisu na blogu pclabu padła mi lewa słuchawka w hd201, poruszałem kablem, zaczeła działać ale przed chwilą chyba definitywnie odrzuciła propozycję współpracy. Także zmierzając do sedna, poszukuję informacji o kosztach wymiany kabla (przy okazji na jakiś lepszy?) coby te słuchawki podziałały jeszcze trochę... No i osoby która by się tego podjęła bo sam chyba tego nie zrobię...

 

Proszę o pomoc i z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie zszedłem pod biurko żeby zajrzeć czy od SB się nie odpiął jack i się włączyła... Więc chyba cały kabel od wyjścia z słuchawki do tego roździelacza na kablu się poruszył

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Flame Runner odłożyłem na biurko na pół godziny i zaczeły grać :)

 

Zajął się mną kolega Chickenek więc kontynuuje pomoc na pw... ale dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...