Skocz do zawartości
FlameRunner

Naprawa słuchawek: co się zepsuło? jak naprawić? - pomoc, dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Mam problem z słuchawkami hyperx cloud II. Działały bez zarzutów, a po formacie systemu po prostu system ich nie widział. Okazało się jednak, że jak poruszam modułem sterującym z kartą dźwiękową podłączoną USB, to system je widzi, ale moduł jest bardzo czuły na ruch i wystarczy lekko dotknąć i system znowu je traci. Wydawało mi się, że nie uszkodziłem ich mechanicznie w żadnym miejscu. Na innym komputerze jest taki sam problem. Dopiero po zainstalowaniu systemu na nowo pojawił się problem. Da się coś z tym zrobić czy słuchawki do wymiany?

Edytowane przez Lucky22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro na innym komputerze jest identyczny problem, to nie jest wina komputera, tylko słuchawek.

To czysty przypadek, że uszkodzenie modułu USB zbiegło się w czasie z formatem systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, złamały mi się słuchawki w miejscu zaznaczonym na obrazku (biała kreska obok zgięcia). Wiecie może czy są firmy, które naprawiają takie uszkodzenia?

post-143214-15065062841159_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znana przypadłość w beatsach - jak dla mnie, to wada konstrukcyjna. Napisałbym do dystrybutora w tej sprawie.

Oczywiście o ile posiadasz dowód zakupu ze sklepu, który od tego dysrybutora się zaopatruje.

W przypadku AKG K520/K540 słuchawki wymieniali (za darmo) na nowe, bo nie mieli samych pałąków.

 

Jeśli nie masz dowodu zakupu prawdopodobnie jest możliwość, że naprawią to odpłatnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypadkowo wstając nadepnąłem na kabel przy Superlux HMC-631 i wyrwałem kabel z pilota od strony słuchawek. Myślałem aby wlutować go bezpośrednio pomijając ten głupi pilot, ale są 2 problemy... Raz, że nie mam lutownicy, a dwa nawet jakbym kupił to i tak nie do końca wiem jak to poprawnie polutować :P

 

Sporo drobnych przewodów i ogólny burdel jak zajrzałem do środka.

 

Jakieś porady? Ewentualnie mogę podesłać zdjęcia.

 

 

Edit.

 

Ile ewentualnie kosztuje coś takiego w jakimś serwisie?

No a może jest jakiś dobrodziej z okolic Legionowa lub północnej części Warszawy :P ?

Edytowane przez DyndaS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem z południowej części Warszawy (Ursynów) - w razie co pisz na PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc, mam problem ze swoimi sluchawkami tj problem z tym gornym plaskim pałąkiem a mianowicie obszyte to ustrojstwo bylo/jest ekologiczna skora, ktora zaczela sie luszczyc i oddzielac od materialu pod spodem

wyglada to dosc kiepsko i sie zastanawiam czy mozna takie cos gdzies zamowic ew do kogos wyslac aby mi to obszyl na nowo czymkolwiek, najlepiej czyms trwalszym (skora?)

mozecie kogos takiego podeslac? sluchakwi audio technici takie jak w sygnaturze

 

audio-technica-ath-t500-dynamic-headphones-easychoosing-1608-29-kwgo@4.jpg

Edytowane przez kamilord

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście, to bym to oskubał do końca i zostawił materiałową opaskę - jest bardziej przewiewna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze i tak zrobie ale nadal wygladac to bedzie kiepawo, moze jakims materialem obszyc zamiast skory xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moich Sennheiser PC350 padła lewa słuchawka. Nie ma w niej dźwięku. Otworzyłem potencjometr i przesmarowałem spirytusem, ale nie pomogło. Najchętniej oddałbym to w ręce osoby która jest to w stanie naprawić. Najlepiej w Krakowie, żebym mógł to osobiście załatwić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moich Sennheiser PC350 padła lewa słuchawka. Nie ma w niej dźwięku. Otworzyłem potencjometr i przesmarowałem spirytusem, ale nie pomogło. Najchętniej oddałbym to w ręce osoby która jest to w stanie naprawić. Najlepiej w Krakowie, żebym mógł to osobiście załatwić.

Najczęstszą przyczyną jest uszkodzenie kabla, od tego bym zaczął. W tych słuchawkach z tego co widzę jest odpinany, więc wystarczy podpiąć jakiś inny (sprawny).

Edytowane przez plopki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety posiadam wersję bez odpinanego kabla. Rozkręciłem muszlę, ale nie widzę zerwanych kabli ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W środku urwanych kabli to na 99% nie będzie, najczęściej uszkodzenie jest tuż przy wtyczce, tam gdzie kabel najmocniej się zgina podczas użytkowania. Drugie podejrzane miejsce jest tuż przy muszli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już po naprawie. Okazało się, iż padł przetwornik. Miałem drugą parę na części, więc się przydały :D

Znalazłem serwis RTV w Krakowie - Astel na ul. Łąkowej (podaj info jakby ktoś potrzebował z Krk). Wyszło 35 zł za naprawę.

 

Jak można zmodować moje słuchawki, aby poszerzyć scenę? Kumpel ma Superlux HD681 i jak gramy w CSa, PUBG to mam wrażenie, że on słyszy więcej niż ja.

Edytowane przez Castor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Jak można zmodować moje słuchawki, aby poszerzyć scenę? Kumpel ma Superlux HD681 i jak gramy w CSa, PUBG to mam wrażenie, że on słyszy więcej niż ja.

HD681 mają mocno podbitą wyższą średnicę, co daje wyeksponowanie detali (zwłaszcza z tła).

Nie wiem jak grają PC350, ale na ile znam Sennhesiera, to bardziej naturalne (mniej wyżyłowane) granie. Zmodować pewnie się da, ale to najlepiej na PW napisz, to coś doradzę - konieczne będą fotki wnętrza słuchawek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, kupiłem nowe słuchawki creative aurvana live 2 z xkom.pl

Dzisiaj przyszły i dzisiaj je odpakowałem. Niestety prawa słuchawka nie działa pod dopięciu kabla, sprawdzałem na 3 pewnych zródłach dzwięku.

Prawa działa (tylko sama, bez lewej) jeśli tylko czubek jacka jest włożony do słuchawek.

Co mam z tym zrobić, odesłać je od razu na gwarancje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, po około pół roku normalnego użytkowania słuchawek superlux HD-669 prawdopodobnie pękł kabel w środku tego wtyku na kabel z boku słuchawek, guma na kablu jest pęknięta i tylko jedna słuchawka działa. Jak porusza się kablem to wtedy druga słuchawka też działa ale nie będę przecież trzymał kabla. Co zrobić? Na gwarancje nie mogę oddać bo mieszkam za granicą a słuchawki były w Polsce kupowane. Dodam ze słuchawki nie były rzucane itp.

P.S próbowałem inny kabel, efekt taki sam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam że bliźniacza konstrukcja do Evo. Trzeba by rozebrać muszlę, i po prostu przelutować to gniazdo. Jedynie kwestia znalezienia pasującego ew. lub czasami bez montażu jednego plastiku potrafi wejsc zwykłe gniazdo bez zarobienia, tyle że leży sztywno wtyczka w słuchawkach.

Edytowane przez deton24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, po wymianie kikuta na zwykłego jacka bo kikut się zepsuł mam tak że lewa słuchawka ma większy bass, dużo większy. Jak się bawiłem balansem to okazało się ze prawa słuchawka gra tak samo tylko że ustawieniu balansu na równy czuć że lewa słuchawka przysłania prawą, gra głośniej i ma dużo większy bass. Co zrobić ? Wydaje mi się że zlutowałem dobrze. A i jeszcze lewa słuchawka gra jako prawa i na odwrót czyli muszę mieć słuchawki założone na odwrót żeby było normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten ostatni problem zdaje się być typowo związany z pomyleniem przewodów w trakcie lutowania, co do reszty, spróbuj namierzyć w tym temacie użytkownika Plopki aka Perul.

Sprobować zalutować jeszcze raz druga wtyczkę może nie zaszkodzi.

Prawda jest taka, że być może problem w jakimś stopniu po zlutowaniu kanałów w prawidłowy sposób, wróci do normy, ponieważ może się zdarzyć że kanały grają trochę inaczej od siebie już od początku, co za tym idzie, ich podmiana może zmienić efekt końcowy. Po prostu to przetworniki mogły od początku grać różnie, tylko tego nie zauważyłeś. Do tego w różnym stopniu słuch człowieka potrafi się adaptować do różnych częstotliwości na każdą z małżowin.

Edytowane przez deton24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś zdjęcie czy coś gdzie kable idą w hd 669? Wymieniam kikut na normalny kabel tylko nie jestem pewny gdzie kable mają iść, wiem że czerwony do czerwonego ale tylko tyle

Edytowane przez KapekxKapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam słuchawki Sennheiser IE8; kabel jest uszkodzony (nie jestem w stanie zlokalizować w którym miejscu), ale ten model słuchawek ma możliwość odczepienia kabla - a więc i kupienia nowego. Dostępne są różne kable - od oczywistej chińszczyzny do oficjalnego kabla Sennheisera.

Czy będę w stanie usłyszeć różnicę pomiędzy różnymi kablami? Zakładam porównanie np. oficjalnego kabla Sennheisera z powiedzmy typowym produktem niemarkowym w średniej cenie takich kabli niemarkowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...