Skocz do zawartości
FlameRunner

Naprawa słuchawek: co się zepsuło? jak naprawić? - pomoc, dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

Czy będę w stanie usłyszeć różnicę pomiędzy różnymi kablami

Wpływ kabla na dźwięk jest, tylko czy Ty usłyszysz ? tego nie wiem.

Zależy od wielu czynników. Jakość źródła, czułość słuchawek na okablowanie, słuch, jakość testowanych utworów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Moja wypowiedź była rzeczywiście nieprecyzyjna, powinno być to "czy różnice pomiędzy kablami będą/bywają duże w przypadku słuchawek dousznych" :)

Edytowane przez jagular

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam potrzebuje pomocy ze słuchawkami Fury Hellcat nie słyszę jednej słuchawki poruszałem kabelkiem przy słuchawce i działało teraz już nic to nie daje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam potrzebuje pomocy ze słuchawkami Fury Hellcat nie słyszę jednej słuchawki poruszałem kabelkiem przy słuchawce i działało teraz już nic to nie daje

Prawdopodobnie wystarczy skrócić nieco kabel od strony muszli.

Tylko nie wiem czy warto się w to bawić, skoro takie nowe słuchawki kosztują 45zł - jeśli nie znajdziesz kogoś w okolicy, to za naprawę i przesyłkę w dwie strony podobna cena wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Posiadam słuchawki Creative Fatality. Od jakiegoś mikrofon nie działa po wpięciu go do gniazda w słuchawkach chodć po wpięciu go do gniazda w laptopie działa, więc jest to wina słuchawek. W domu posiadam drugie identyczne słuchawki lecz z popsutym kablem. Czy ktoś się orientuje czy da się w prosty sposób podmienić kabel w tych słuchawkach, ponieważ to może naprawić problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Posiadam słuchawki Creative Fatality. Od jakiegoś mikrofon nie działa po wpięciu go do gniazda w słuchawkach chodć po wpięciu go do gniazda w laptopie działa, więc jest to wina słuchawek. W domu posiadam drugie identyczne słuchawki lecz z popsutym kablem. Czy ktoś się orientuje czy da się w prosty sposób podmienić kabel w tych słuchawkach, ponieważ to może naprawić problem?

Zrozumiałem, że mikrofon nie działa jeśli wpięty jest w słuchawki, natomiast po wpięciu bezpośrednio do laptopa jest OK. W takim przypadku uszkodzony jest kabel, lub (co dużo mniej prawdopodobne) gniazdko mikrofonowe w muszli słuchawek.

Co do naprawy, to wymiana kabla jak najbardziej powinna pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie słysze czasem lewego kanału w słuchawkach HD668B. Czy da się to w miarę latwo naprawić? HD668B

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że jack z kabelkiem przy słuchawkach do wymiany, lub odlutowuje się któryś z przewodów wewnętrznych.

Dla kogoś obrotnego wszystko do zrobienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozebrałem je i się okazało że coś z czerwonym kablem jest nie tak. Czyi kwestia przylutowania na nowo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam że więcej jak jeden kabel nie siadł.

Ale wczesniej dokładnie powyginaj przy jacku, czy tam może coś nie jest źle.

Żebyś niepotrzebnie nie zaczął majstrować.

Na pierwszy rzut oka rzadko uszkodzenia tam się zauważa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

95% uszkodzeń tych słuchawek, to złamanie kabla w tym wystającym z muszli dzyndzlu.

Imo najlepsza opcja, to wymiana dzyndzla na normalny kabel, długości dobranej do własnych potrzeb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raz mi padł kabel w muszli od tarmoszenia słuchawek wszędzie ze sobą i po domu. Odlutował się.

Między czasie ten dzyndzel też się wcześniej obrobił i przerywał.

Edytowane przez deton24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z moimi Monster Turbinami a mianowicie po dłuższym używaniu przestają działać pokolei każda z dwóch. Albo przyciskają się bardzo mocno albo przestają działać. Wtedy albo muszę je odstawić na godzinkę, dwie albo podgrzanie suszarką. Zastanawiam się czego to wina? Czy mogę je odlotowych skrócić kabelki i dolotowych spowrotem? Czy problem jest głębiej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z moimi Monster Turbinami a mianowicie po dłuższym używaniu przestają działać pokolei każda z dwóch. Albo przyciskają się bardzo mocno albo przestają działać. Wtedy albo muszę je odstawić na godzinkę, dwie albo podgrzanie suszarką. Zastanawiam się czego to wina? Czy mogę je odlotowych skrócić kabelki i dolotowych spowrotem? Czy problem jest głębiej ?

To chyba jakaś przypadłość przetworników Monstera. Kiedyś miałem inne dokanałówki tej firmy i jedna ze słuchawek raz grała a innym razem nie. Skracanie kabla nic nie pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Miałem dwie pary tych słuchawek i dwa razy wymieniałem na gwarancji. Teraz to już trzecia para tych samych i szkoda mi je wy rzucić bo w sumie są bardzo dobre tylko mają ten problem. Czyli pozostaje od czasu do czasu suszarka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Posiadam słuchawki Trust GXT 330. Do niedawna było wszystko ok aż wczoraj po długiej przerwie wszedłem na TeamSpeak i z wielkim zdziwieniem zobaczyłem, że po prostu mnie nie słychać. Gdy testuję mikrofon w ustawieniach to słychać jakby system ale mojej mowy już kompletnie nie. Zrobiłem nawet format, od nowa zainstalowałem sterowniki itp, nadal nie działa.. Dodam, że słuchawki działają, jest normalnie dźwięk, mikrofon też działa bo sprawdzałem na innym urządzeniu. Wejście z przodu jak i z tyłu daje ten sam efekt, nie działa mikrofon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz wrzucić screen z panelu sterowania > dzwięk.

Generalnie chodzi o to by mikrofon był zaznaczony jako domyślne urządzenie komunikacyjne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz wrzucić screen z panelu sterowania > dzwięk.

Generalnie chodzi o to by mikrofon był zaznaczony jako domyślne urządzenie komunikacyjne.

 

ujepvkiwpneb.png

post-279932-15455569798761_thumb.png

Edytowane przez krychamen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W systemie wygląda że wszystko jest OK.

Prawdopodobnie jak wepniesz inny mikrofon, możliwe że też nie zadziała, ale to wykluczyłoby finalnie problem z mikrofonem słuchawek.

Wtedy prawdopodobnie najlepszym rozwiązaniem będzie kupienie takie czegoś na USB.

https://archiwum.allegro.pl/oferta/adapter-usb-audio-do-odroid-c1-c1-c0-c2-xu4-i7195602047.html

(edit. odradzam, bo wzmocnienie ma, ale trafiają sie złe partie na CM108AH, które nie są identyfikowane w menadżerze jako C-Media ale jako USB Audio PnP Device. 

Edytowane przez deton24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W systemie wygląda że wszystko jest OK.

Prawdopodobnie jak wepniesz inny mikrofon, możliwe że też nie zadziała, ale to wykluczyłoby finalnie problem z mikrofonem słuchawek.

Wtedy prawdopodobnie najlepszym rozwiązaniem będzie kupienie takie czegoś na USB:

https://archiwum.allegro.pl/oferta/adapter-usb-audio-do-odroid-c1-c1-c0-c2-xu4-i7195602047.html

 

A co jest przyczyną, że muszę zakupić taki adapter? Przecież z wejściami nic się nie działo, nie zostały zalane, nikt nic nie ruszał. Ot samo z siebie coś się zepsuło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli żaden mikrofon z przodu i z tyłu nie działa, to ciężko mi zdalnie coś lepszego doradzić na okoliczność tego że coś jest kartą zintegrowaną.

Co prawda zawsze możesz próbować jeszcze aktualizować sterowniki.

Ze strony płyty głównej, lub Realteka.

W zasadzie obydwa można próbować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj mogłem w końcu odpakować mój prezent świąteczny od narzeczonej, ath-dsr7bt. Problem jest taki ze prawa słuchawka nie działa. Ani pod USb ani bt na różnych telefonach. Wciskałem przycisk reset kilka razy i nie pomogło. Słuchawka uszkodzona ? Czy może się ja włącza jakoś ?

Edytowane przez pieczyk111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj mogłem w końcu odpakować mój prezent świąteczny od narzeczonej, ath-dsr7bt. Problem jest taki ze prawa słuchawka nie działa. Ani pod USb ani bt na różnych telefonach. Wciskałem przycisk reset kilka razy i nie pomogło. Słuchawka uszkodzona ? Czy może się ja włącza jakoś ?

Tego typu słuchawki powinny od razu grać na oba kanały, więc ewidentnie jest to ich wina. Najlepiej odesłać na gwarancję jeśli takowa jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

mam dwa zestawy sluchawek philipsa i oba uległy uszkodzeniu

 

- w pierwszych sluchawkach przewód od jednej sluchawki przegryzł mi kot (xD), probowałem sam to polutować ale niestety nie dzialały, albo działały tak ze ledwo było slychac

 

- w drugich pogryzłęm (tak wiem, mam manię gryzienia długopisów itp) wejscie audio jack

 

Czy jest ktos moze na forum kto naprawia taki sprzęt? pierwsze juz maja swoje lata ale pamietam ze fajnie graly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...