Skocz do zawartości
FlameRunner

Naprawa słuchawek: co się zepsuło? jak naprawić? - pomoc, dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

Udało się wywalić przetwornik z koszyka na odcinku na którym żyłki pracują pod membraną wszystko wygląda w jak najlepszym porządku, płytki na razie nie będę podnosić bo żyły schodzą bokiem w klej więc bardzo łatwo będzie je urwać.

 

Właśnie driverów poszukuje, ale nigdzie nie mogę znaleźć do tego też powinno się je parami wymieniać żeby nie było różnic w dźwięku, czarno to widzę.

 

Zaraz fotka membrany w makro.

 

Tylko ta się nadaje do publikacji już nawet aparat w makro ma problem.

 

ShareX_DisconnecT__2019-02-27_12-34-38_IMG-1267__db4685b3-46b1-4889-a8d6-630f27cb9c93.png

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... płytki na razie nie będę podnosić bo żyły schodzą bokiem w klej więc bardzo łatwo będzie je urwać.

Rwij ten klej. Gdzie miały przerwać się przewody jeśli nie na pracującym odcinku, czyli na fragmencie do kleju? Jeszcze raz, co masz do stracenia? Tylko przede wszystkim upewnij się multimetrem, że przerwa jest na cewcetongue.gif

 

Aha i jeszcze jedno, skoro po przedmuchaniu załączyło na chwilę to znaczy przewód nie będzie całkowicie przerwany, oderwany. Uszkodzenie więc pewnie nie będzie widoczne gołym okiem.

Edytowane przez Reinkaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przerwa jest na cewce mówiłem już że pomierzyłem cały tor od wtyczki do samego PCB i tam jest wszystko ok, wpiąłem multimetr w kanał prawy i prawidłowo wskazał 52 Ohm, wpinając się bezpośrednio w pola lutownicze głośniczka multimetr jest martwy, okablowanie włącznie ze środkowym przewodzi bez zarzutu.

 

Ale chyba doszedłem już gdzie jest przerwa i wszystko wskazuje na nawinięty zwój, po drugiej stronie membrany względem wejścia przyłącza cewki przycisnąłem delikatnie membranę palcem na rancie cewki co sprawiło że głośniczek zaczął grać, działa to tylko przy bardzo niskiej głośności inaczej ruch membrany dość szybko przerywa ponownie połączenie. :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No naprawdę nie sądzę żeby uszkodzenie było na zwojach. Na początek od wyprowadzenia którego zwoje są na wierzchu odwiń jeden zwój(zmiana impedancji pomijalnie mała) odetnij pracujący odcinek(od cewki do PCB), przylutuj "nowe" wyprowadzenie na miejsce i sprawdź obwód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi w takim razie jak mam zdjąć membranę bo bez tego nie specjalnie widzę możliwość przewijania cewki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co kombinować to nie głośnik GDN gdzie dajemy nowy resor centrujemy i po sprawie wink.gif do wymiany kwasny.gif

Po za tym sama cewka najprawdopodobniej z drutu aluminiowego... 

Edytowane przez sniper76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na oko wygląda na miedź ale nikt nie powiedział że nie jest to pomiedziowany inny materiał, dam sobie spokój bo uszkodzenie membrany i tak nie poprawi sytuacji nawet gdyby cewkę się udało przewinąć.

 

Driverów nidzie nie idzie dostać więc sprawa jest prosta ten trzeba odlutować do śmieci a słuchawki do szafy może kiedyś trafię na okazję i za grosze je naprawię to będą robić za zapas, na dzień dzisiejszy trzeba będzie jednak coś nowego kupić :/:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moich AKG702 padł prawy kanał dobrze podejrzewam, że wycieńczone w wyniku niewolniczej pracy chińskie rączki kiepsko przylutowały prawą słuchawkę do kabla lecącego od lewej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okablowanie sprawdziłem w pierwszej kolejności multimetrem, pomiar na PCB przetwornika nie dawał wątpliwości impedancja wynosi 0 Ω, zresztą po dłuższej zabawie i zdezelowaniu do reszty tego przetwornika namierzyłem uszkodzenie uzwojenia cewki.

To nie było już do naprawy, więc czas na nowe słuchawki, na test wziąłem, HD 599, a HD 558 poczekają na lepsze czasy tak czy tak będę je chciał naprawić, bo szkoda żeby leżały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AplauzAudio z Łomianek jest dystrybutorem Sennheisera na Polskę https://aplauzaudio.pl

Napisz do nich, bo serwisem też się zajmują http://185.238.206.188:8889/formularz.aspx

Kiedyś kupiłem oba przetworniki do HD380pro, kosztowały koło 80zł, podejrzewam, że do HD555 (i podobnych) też będą kosztować okolice tej kwoty.

 

W moich AKG702 padł prawy kanał dobrze podejrzewam, że wycieńczone w wyniku niewolniczej pracy chińskie rączki kiepsko przylutowały prawą słuchawkę do kabla lecącego od lewej?

Dopóki nie rozbierzesz i nie sprawdzisz, to wróżenie z fusów co jest uszkodzone. Osobiście wątpię w samoistne odlutowanie się przetwornika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AplauzAudio z Łomianek jest dystrybutorem Sennheisera na Polskę https://aplauzaudio.pl

Napisz do nich, bo serwisem też się zajmują http://185.238.206.188:8889/formularz.aspx

Kiedyś kupiłem oba przetworniki do HD380pro, kosztowały koło 80zł, podejrzewam, że do HD555 (i podobnych) też będą kosztować okolice tej kwoty.

 

 

Dopóki nie rozbierzesz i nie sprawdzisz, to wróżenie z fusów co jest uszkodzone. Osobiście wątpię w samoistne odlutowanie się przetwornika.

 

Heh to że Aplauz jest dystrybutorem Sennheiser to akurat wiem, ale byłem przekonany że skończy się na zbyciu, jednakże skoro Tobie się udało kupić to trzeba będzie do nich napisać, dzięki za wskazówkę :thumbup:

Dwa przetworniki z rozsądnej cenie to świetna okazja żeby naprawić HD 558, zawsze to będą dodatkowe słuchawki bo raczej liczę że HD 599 mi przypasują.

 

Padnięty lut to pierwsze o czym pomyślałem po wykluczeniu balansu, niestety ale nic z tych rzeczy, z drugiej strony wcale się nie dziwię, końcówki uzwojenia cewki mają naprawdę kiepską robotę, ciągłe narażenie na wibracje i prace membrany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopóki nie rozbierzesz i nie sprawdzisz, to wróżenie z fusów co jest uszkodzone. Osobiście wątpię w samoistne odlutowanie się przetwornika.

Pół internetu jest zawalone samoistnym upier*****leniem się kabla w prawej słuchawce AKG serii 700 :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pół internetu jest zawalone samoistnym upier*****leniem się kabla w prawej słuchawce AKG serii 700 :E

Ja się z tym osobiście nie spotkałem, a miałem już kilka słuchawek z tej serii na warsztacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dziś wiozę na gwarkę bo jest tak pewnie bym otwierał słuchawkę i lutował.

 

PS. Dostałem dziś info, że naprawili okazało się że wymienili prawy przetwornik więc pewnie ducha wyzionął.

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oh Shit here we go again. Powtórka z rozrywki słuchawki śmigały. Poleżały sobie odłączone kilka dni wczoraj podpinam i uwaga nie działa prawa słuchawka. O wuj chodzi? karta na normalnym wzmocnieniu, opki niezbyt mocne. Kanał poprzednio też zdechł jak słuchawki poleżały kilka dni nieużywane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

K702?

Tzn. nie serwisowałem tego modelu, ale ogólnie jest opcja, że przy jakimś miętoszeniu, uderzeniu, czy przenoszeniu, odlutował się kabel przy przetworniku. Raczej wątpię by padł przetwornik. Być może nic poważnego.

 

edit. Zapomniałem że pisałeś już wyżej, i że był to wcześniej przetwornik.

Edytowane przez deton24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wiem dlatego teraz użytkowanie wyglądało tak, że słuchawki z głowy trafiały na stolik i czekały sobie do następnego założenia, a i tak padły. No nic wyjąłem z pudełka Philipsy HP1000 i teraz wiem, że potrzebuje słuchawek które łączą brzmienie tych philipsów z rozdzielczością AKG :E Są więc jakieś plusy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kto poradzi co zrobic z pseudo skora na palaku sluchawek (gorna czesc)?

uzyty material po dluzszym czasie uzytowania po prostu sie zluszcza, odczepia, dezintegruje :D

ktos sie bawi w naprawe tego tj wymiane na cos innego np prawdziwa skore? moze sa na to jakies pokrowce itp?

 

https://image.ceneostatic.pl/data/products/10524974/i-audio-technica-ath-t500.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kto poradzi co zrobic z pseudo skora na palaku sluchawek (gorna czesc)?

uzyty material po dluzszym czasie uzytowania po prostu sie zluszcza, odczepia, dezintegruje :D

ktos sie bawi w naprawe tego tj wymiane na cos innego np prawdziwa skore? moze sa na to jakies pokrowce itp?

 

https://image.ceneostatic.pl/data/products/10524974/i-audio-technica-ath-t500.jpg

wiem że dawno ale odpisze dla potomnych: wpisz na allegro "pałąk słuchawek". W wynikach powinno się pojawić sporo akcesoriów na pałąk - pokrowce i samoprzylepne gąbki. Może coś dobierzesz.

 

 

U mnie padła słuchawka w 668b. Polować na przetwornik albo uszkodzone czy nie ma sensu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam..mam zakupione nowe słuchawki Logitecha G635 i strasznie skrzypią na ,,lewym pałąku'' czy jak to tam fachowo się zwie ?,podlega to gwarancji? jeśli tak,to trzeba szukać i zgłaszać serwisowi czy na sklep ? z góry dzięki za odpowiedzi.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jest na forum jakiś serwis urządzeń dac? Odpadło mi gniazdo micro USB z płytki przy FX audio M6 i nie mogę tego przylutować. Dac działa po podpięciu tylko przez USB do komputera ale jednak chciałbym żeby gniazdo micro USB też było podłączone. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Historia tych hyperx-ów jest taka: 

podekscytowany nowym zakupem (4 lata temu) rozpakowałem je i poszedłem do kuchni po noża, żeby obciąć jakieś tam metki czy inne plastikowe zaczepy. Kiedy wróciłem ujrzałem merdający ogon mojego szczeniaka i przecięty przez jego białe ząbki kabel. Zawiozłem je zaraz po tym do elektronika i zrobił on z nich271389675_693134068516435_21741343247224 coś takiego (jak na zdjęciu) 

 

Założył jakąś tam jakiegoś swojego taniego, chińskiego jacka i rękaw termokurczliwy. Działać to działało, przez kilka miesięcy, aż do roku, a potem znowu trzeba było wymieniać jacka. I tak 3 razy. Teraz znowu słuchawki przestały grać, i już zaczęło mnie to nudzić.

Czy jest w ogóle możliwość naprawy tych słuchawek w taki sposób, żeby nie musieć wymieniać jacka co kilka miesięcy? Czy po prostu szukać nowych słuchawek?

Edytowane przez brzuszaty525

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@brzuszaty525 oczywiście że jest możliwość, tylko trzeba zrobić to dobrze, no chyba że to psuje się z Twojej winy, np. od częstego przepinania.

To co pokazujesz na zdjęciu nie wygląda zbyt estetycznie, ciekawe jak wyglądają lutowania. Dlaczego ten przewód jest taki krótki? Czyżby od częstego naprawiania? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Pamięć RAM GOODRAM IRDM DDR4  (4x8GB) 3200MHz, Zasilacz: CHIEFTEC Smart GPS-600A8 600W Grafika: RTX 3070 6 GB Procek: Intel I7 6700k Płyta główna: Asus Z170 pro gaming Chłodzenie procka to coś takiego (podwójne wentylatory): https://www.morele.net/chlodzenie-cpu-endorfy-fera-5-dual-fan-ey3a006-11788461/?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=19706589240&gad_source=1&gclid=Cj0KCQjwqpSwBhClARIsADlZ_TnsUcqCx3gtfeqE30iNROlFLBFQQR44uSmBQlSenBA_gfYvjrjOKIwaApJ6EALw_wcB A obudowa to nie pamiętam. Wiele lat temu kupiona ale duże pudło SilentiumPC. 
    • Myślę, że większość ludzi robi to dla funu i dla nauki, niekoniecznie fixując grę, tylko zwyczajnie dodając/zmieniając jej mechaniki (na to właśnie czekam, stąd pytanie), potem jeszcze tacy frajerzy zostają jakimiś dobrze opłacanymi programistami czy coś, ha tfu, jak można tak nisko upaść xD
    • @Caps dzieki wielkie, mam kilka pytanek: - poleciles Endorfy Navis F360 Black 360mm, czy jest to lepsze chlodzenie niz Arctic Liquid Freezer III 360? - poleciles ssd Kingston KC3000 2TB. Gdzies na reddicie polecili mi Crucial SSD T700 ktory jest duzo szybszy ale i duzo drozszy (i ma tylko 1TB). Czy warto go wziac bo bym sie ku temu sklanial bo mam juz 4TB SSD SanDisk Extreme Pro portable gdzie moglbym trzymac dane - zasilacz 750W ten ktory poleciles bedzie OK? Od czego zalezy kiedy trzeba wiecej W? - ta ramka NeoTEC ILM Fixer to jest teoretycznie opcjonalnie zeby procek sie nie przegrzewal?  - jakies dodatkowe wentylatory sa nieporzebne?   Zastanawiam sie czy np. zwiekszenie budzetu do 11k nie poprawi znaczaco ktoregos z komponentow czy raczej juz nie ma sensu doplacac? Chce kupic kompputer tak zeby mozna go bylo w przyszlosci rozszerzyc, czy z obecnym zestawie bedzie to mozliwe?    Tutaj jbc jest lista z reddita: https://pcpartpicker.com/list/YhFR89
    • Odp. na pytanie. Już się z tego wyleczyłem, kiedyś faktycznie wszystko co nowe było ciekawe teraz większość to przeciętność okraszona problemami. Jest tyle "starszych" tytułów już połatanych że jest w co grać i z czego wybierać. Nie ma ciśnienia żeby rzucać się na każde barachło 😉.
    • Dragons Dogma 3 kupisz w częściach, każda osobno po 700zł każda, a każde kolejne uruchomienie gry będzie kosztowało 5$ jak Ci pasuje takie podejście to ok, ale mi nie pasuje jak wielu innym graczom takie coś.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...