Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Cabik

cisnienie krwi ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Wiem ze to nie temat na forum komputerowe ale chcialem sie spytac o wasze wyniki.

Bylem przed chwila w aptece i wyszlo mi 140/79 a miesiac temu w szkole mialem 123/80

Chcialem zaznaczyc ze wypilem 2 kawy dzisiaj + zajaralem fajke przed wejsciem :E

Czy to jest cos powaznego juz ?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak duże wahania ciśnienia są bardzo niebezpieczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam czasem 120/80, a czasem nawet 170/100. Zazwyczaj waha mi się w okolicy 140/90 - 150/90. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam czasem 120/80, a czasem nawet 170/100. Zazwyczaj waha mi się w okolicy 140/90 - 150/90. ;)

 

140/90 - 150/90. ;) to masz przy wysilku czy normal ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak duże wahania ciśnienia są bardzo niebezpieczne.

Zależy czy to samo z siebie, czy rzeczywiście po wysiłku/kofeinie/chorobie/stresie itp. Ale warto by przez jakiś czas mierzyć regularnie żeby się przekonać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzw. "górne" ciśnienie rośnie nawet jak się przejdziesz do kibla. Nie ma się czym przejmować, ale warto kontrolować się co jakiś czas. Kofeina sama w sobie nie podnosi ciśnienia. Za to odpowiadają inne substancje zawarte w kawie, herbacie i używkach. Z kofeiną jest wręcz przeciwnie. Czysta kofeina przy długotrwałym stosowaniu obniża ciśnienie.

Jestem tego świetnym przykładem. Syntetyczna kofeina nawet w dawce 400mg nie podnosi mi ciśnienia wcale, ale mała czarna już tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

140/90 - 150/90. ;) to masz przy wysilku czy normal ?

Normal. Nawet jak leżę do góry brzuchem przed TV, to często takie mam. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skurczowe może rosnąć ale z pewnoscią nie po wyprawie do toalety. Ja ma dość wysokie skurczowe (około 140) i przerost (najprawdopodobniej) adaptacyjny lewej komory serca. Wysokie rozkurczowe jest już symptomem choroby. Badania nerek wtedy na pierwszy ogień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam czasem 120/80, a czasem nawet 170/100. Zazwyczaj waha mi się w okolicy 140/90 - 150/90. ;)

 

chorujesz na nadciśnienie.

 

ile masz lat? w rodzinie ktoś miał tego typu ciśnienie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

140/80 po dwóch kawach i fajce to nic strasznego. Jeszcze pewnie wszedłeś do apteki idąc wcześniej i zaczęli Ci mierzyć zanim w ogóle odetchnąłeś czy coś. A 120/80, które Ci wyszło wcześniej to podręcznikowe ciśnienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chorujesz na nadciśnienie.

 

ile masz lat? w rodzinie ktoś miał tego typu ciśnienie?

Mam 30 lat. Moja mama od wczesnej młodości bierze leki na nadciśnienie i się leczy na to. Ja najprawdopodobniej odziedziczyłem to po niej, ale na razie się jeszcze nigdy na nadciśnienie nie leczyłem. Ogólnie to czuje się dobrze, nawet przy wysokim ciśnieniu. ;)

 

140/80 po dwóch kawach i fajce to nic strasznego. Jeszcze pewnie wszedłeś do apteki idąc wcześniej i zaczęli Ci mierzyć zanim w ogóle odetchnąłeś czy coś. A 120/80, które Ci wyszło wcześniej to podręcznikowe ciśnienie.

Nie, ja w aptekach nie mam zwyczaju mierzyć ciśnienia. Moja mama ma dobry, firmowy ciśnieniomierz i u niej zawsze mierzę. W sumie, to ona mi mierzy. Ja nigdy nie chcę, ale mama się uprze i trzeba ulec. ;) Kiedyś po prostu siedziałem sobie na kanapie i leniuchowałem przed TV (zero wysiłku fizycznego), a ona do mnie z ciśnieniomierzem i wyszło 170/100. Po kilku minutach zmierzyła drugi raz i to samo. Pyta się mnie jak się czuje, a ja na to, że bardzo dobrze, bo czułem się dobrze, a ona zdziwiona mina. :P Zazwyczaj mam 140/90-150/90, bardzo rzadko, ale zdarza się 120/90-130/90. Kawy nie pijam (wolę herbatę), fajek nie palę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normal. Nawet jak leżę do góry brzuchem przed TV, to często takie mam. ;)

ja tez ;)

 

Mam 30 lat. Moja mama od wczesnej młodości bierze leki na nadciśnienie i się leczy na to. Ja najprawdopodobniej odziedziczyłem to po niej, ale na razie się jeszcze nigdy na nadciśnienie nie leczyłem. Ogólnie to czuje się dobrze, nawet przy wysokim ciśnieniu. ;)

Mam to samo tyle, ze mam 20 lat ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie ciśnienie waha się nieznacznie. Ostatnio mierzyłem sobie przez ostatnie 5 dni o tej samej porze to średnia wyszła mi 124/66.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nie wiem, a po co to komu do informacji? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nie wiem, a po co to komu do informacji? :)

Mialem po prostu kiedys mierzone i wyszlo duze, mimo, ze czulem sie dobrze.

Wiec sie zainteresowalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wy macie za wysokie, a ja za niskie :E. W idle mam około 90/60 :E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wy macie za wysokie, a ja za niskie :E. W idle mam około 90/60 :E.

 

Ja mam jeszcze niższe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wujek tak miał na 3 dni przed śmiercią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 30 lat. Moja mama od wczesnej młodości bierze leki na nadciśnienie i się leczy na to. Ja najprawdopodobniej odziedziczyłem to po niej, ale na razie się jeszcze nigdy na nadciśnienie nie leczyłem. Ogólnie to czuje się dobrze, nawet przy wysokim ciśnieniu. ;)

 

 

Nie, ja w aptekach nie mam zwyczaju mierzyć ciśnienia. Moja mama ma dobry, firmowy ciśnieniomierz i u niej zawsze mierzę. W sumie, to ona mi mierzy. Ja nigdy nie chcę, ale mama się uprze i trzeba ulec. ;) Kiedyś po prostu siedziałem sobie na kanapie i leniuchowałem przed TV (zero wysiłku fizycznego), a ona do mnie z ciśnieniomierzem i wyszło 170/100. Po kilku minutach zmierzyła drugi raz i to samo. Pyta się mnie jak się czuje, a ja na to, że bardzo dobrze, bo czułem się dobrze, a ona zdziwiona mina. :P Zazwyczaj mam 140/90-150/90, bardzo rzadko, ale zdarza się 120/90-130/90. Kawy nie pijam (wolę herbatę), fajek nie palę.

 

tak myślałem. póki co zainteresuj się ziołowymi lekami które obniżają ciśnienie, choć ok 40 roku życia farmakologia będzie potrzebna.

 

to że obecnie czujesz się dobrze to normalne, bo jesteś młody, organizm jeszcze nie zużyty, żyły są elastyczne.

co do picia i palenia - Twoj wybor. pamietaj tylko o konsekwencjach, które pojawią się za 20 lat.

 

to samo dotyczy johny11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wiem ze to nie temat na forum komputerowe ale chcialem sie spytac o wasze wyniki.

Bylem przed chwila w aptece i wyszlo mi 140/79 a miesiac temu w szkole mialem 123/80

Chcialem zaznaczyc ze wypilem 2 kawy dzisiaj + zajaralem fajke przed wejsciem :E

Czy to jest cos powaznego juz ?

 

Pozdrawiam

Załóż sobie kryze za sercem żeby ciśnienie obniżyć :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Grimix
Zazwyczaj mam 140/90-150/90, bardzo rzadko, ale zdarza się 120/90-130/90. Kawy nie pijam (wolę herbatę), fajek nie palę.

a sól? nie tylko tą w solniczce

mam 115-117/70 i mam 32 lata, 74kg [opona jest ale reszta w normalnych rozmiarach] i palę

stary, bierz się za siebie - za często widzę młodych chorych na serducho, biorących w naszym wieku tablety na nadciśnienie.

ale może być też naturalne, w normie ale lekarz nie zaszkodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak myślałem. póki co zainteresuj się ziołowymi lekami które obniżają ciśnienie, choć ok 40 roku życia farmakologia będzie potrzebna.

 

to że obecnie czujesz się dobrze to normalne, bo jesteś młody, organizm jeszcze nie zużyty, żyły są elastyczne.

co do picia i palenia - Twoj wybor. pamietaj tylko o konsekwencjach, które pojawią się za 20 lat.

 

to samo dotyczy johny11

Nie mam zamiaru sie meczyc za mlodu.

Najwyzej umrę, ale korzystając z zycia jak chce :)

 

btw.Daj te zioła :) To juz ujdzie, bo tabletek nie bede brał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...