Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Cabik

cisnienie krwi ?

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mam zamiaru sie meczyc za mlodu.

Najwyzej umrę, ale korzystając z zycia jak chce :)

 

btw.Daj te zioła :) To juz ujdzie, bo tabletek nie bede brał :)

Coś w stylu żyj szybko, umieraj młodo? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej no, nie o to mi chodziło  :P

 

W każdym razie nie miałem na myśli nic złego.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak myślałem. póki co zainteresuj się ziołowymi lekami które obniżają ciśnienie, choć ok 40 roku życia farmakologia będzie potrzebna.

 

to że obecnie czujesz się dobrze to normalne, bo jesteś młody, organizm jeszcze nie zużyty, żyły są elastyczne.

co do picia i palenia - Twoj wybor. pamietaj tylko o konsekwencjach, które pojawią się za 20 lat.

 

to samo dotyczy johny11

To, że kiedyś może być konieczne leczenie, to zdaję sobie z tego sprawę, ale póki co to wolę na razie omijać lekarzy. ;) Co do picia i palenia, to chyba jednak dobry wybór, że nie pije kawy i nie palę. Kawy nie lubię, a do palenia nigdy mnie nie ciągnęło, więc się nie nauczyłem i odpuściłem sobie to totalnie. Zamiast kawy piję herbatę, choć ta też podobno podnosi ciśnienie, ale chyba w mniejszym stopniu od kawy. Alkoholu też nie spożywam w jakichś wielkich ilościach. W domu przed TV, czy kompem czasem 1-2 piwka. Sporo więcej alkoholu idzie podczas jakichś spotkań ze znajomymi, albo imprez, no ale to też nie aż tak bardzo często. ;)

 

a sól? nie tylko tą w solniczce

mam 115-117/70 i mam 32 lata, 74kg [opona jest ale reszta w normalnych rozmiarach] i palę

stary, bierz się za siebie - za często widzę młodych chorych na serducho, biorących w naszym wieku tablety na nadciśnienie.

ale może być też naturalne, w normie ale lekarz nie zaszkodzi

Sól, to raczej tak można powiedzieć, że w normie spożywam, raczej rzadko dosalam potrawy. ;)

Jak pójdę do lekarza, to wtedy na 100% będę brał jakieś tablety, bo oni zawsze coś przepiszą. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a sól? nie tylko tą w solniczce

mam 115-117/70 i mam 32 lata, 74kg [opona jest ale reszta w normalnych rozmiarach] i palę

stary, bierz się za siebie - za często widzę młodych chorych na serducho, biorących w naszym wieku tablety na nadciśnienie.

ale może być też naturalne, w normie ale lekarz nie zaszkodzi

 

prawdopodobnie nie jesteś genetycznie obciążony nadciśnieniem.

 

btw lubisz palenie czy palisz bo już nie możesz inaczej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Grimix

prawdopodobnie nie jesteś genetycznie obciążony nadciśnieniem.

 

btw lubisz palenie czy palisz bo już nie możesz inaczej?

mi to wyjdzie mając 50 lat - dlatego wolę zza czasu zadbać o siebie - pikawa, udary, wylewy, lepiej je omijać szerokim łukiem

nie mogę inaczej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako 12 -16 latek miałem 120/50 i 119/48 (za drugim razem zastanawiałem się czy żyje). Teraz przy pomiarach zazwyczaj wychodzi mi ok 130/90.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po wypiciu kawy i lekkim wysiłku mam 170/85, żeby wynik był miarodajny to trzeba posiedzieć z 15 minut, tak przynajmniej u mnie w ośrodku zdrowia badają ciśnienie pielęgniarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zazwyczaj mam 120/60 ,ale często się czuje ospały ;/.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wujek tak miał na 3 dni przed śmiercią

:hahaha:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja po 18stce miałem nawet 180/110 i skakło mi często. Wyszło że nerwica, leki dostałem i na cisnienie i nerwy ale nic nie brałem. Samo sie uspokoiło (teraz 20lat)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie johny11 i ShadowMan nie lekcewazcie swojego stanu

to ze teraz czujecie sie dobrze nie znaczy ze powoli nie zaczynaja sie wam zmiany zwiazane z nadcisnieniem - wiem ze na forum nikt was nie zmusi i kazdy moze robic co chce, ale 'omijanie lekarzy' w tym momencie to po prostu glupota.

naprawde ludzie teraz mozecie cos zmienic, pozniej moze juz byc za pozno. naogladalem sie juz typow w swoim zyciu (a jest ono stosunkowo krotkie) z nerkami skrajnie wykonczonymi przez cisnienie i wierzcie mi nie chcecie czekac do tego stadium ze zgloszeniem sie do lekarza. wtedy sie zacznie lament a zrobic za wiele nie mozna.

 

kazdy ma swoje zdanie o sluzbie zdrowia ale naprawde lepiej dla was bedzie jezeli zaczniecie sie leczyc jak najwczesniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisanie, że to nerki, to jak wróżenie z fusów. Może być niedobór elektrolitów, mogą być następstwa nieleczonej nerwicy, z której nie do końca zdajemy sobie sprawę, cokolwiek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisanie, że to nerki, to jak wróżenie z fusów. Może być niedobór elektrolitów, mogą być następstwa nieleczonej nerwicy, z której nie do końca zdajemy sobie sprawę, cokolwiek...

 

chodziło o uszkodzenie nerek przez ciśnienie, nie na odwrót.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Never_mind

widze ze sztuka czytania ze zrozumieniem jednak nie zaniknela calkiem w spoleczenstwie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój sąsiad wylądował w szpitalu z zawałem, młody facet, 45 lat. Do tego cukrzyca i cholesterol. Lekarze byli zdziwieni, że przeżył. Gdyby wcześniej nie olewał problemów, a zaczęło się od nadciśnienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej chłopina sobie nie żałował życia i ma co wspominać. A z tym da się żyć. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

45 lat to nie taki młody, rok temu znajomy 31 lat na zawał zmarł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezus, Maria... 31 lat? Prochy, papierosy, alkohol, kawa? Czym się tak rozwalił? Przykre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwalił się pracą po kilkanaście h dziennie + trochę alkoholu i energetyków, gdyby akurat nie jechał autem gdy miał zawał to by może wszystko było ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś po powrocie z siłki miałem 118/41. Te dolne mnie przeraża. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie też zawsze wychodzi ciśnienie 140-150, nawet jak nic nie robię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam normalnie 130/70 tętno 90, ale jak się czymś zdenerwuję (nawet małą pierdółką)to przez kilkadziesiąt minut mam 180/100 i tętno ponad 120. Jakoś żyję :) Sąsiad ma o wiele wyższe nic mu nie dolega (ostatnio wskoczyło mu 260 :)), więc wpatrywanie się w cisnieniomierz jest bez sensu. Kady organizm jest inny.

 

Co mi lekarz powiedział? Nie denerwować się. :) Posłuchałem. Nie chodzę do lekarzy by nie denerwować się :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Dzień Dobry,  Mam pytanie dotyczące chłodzenia wodnego przykładowo: Silver Monkey X SNOWY ARGB 240 2x120 mm. Jeżeli kupuję się taki zestaw, to trzeba uzupełniać w nim płyny itd, czy wyjmuję się z pudełka, montuje i z głowy? Pytam z czystej ciekawości, wiem, że kiedyś z wodnymi było trochę zabawy, ale dzisiaj wyglądają na gotowe od razu po wyjęciu z pudełka.  Druga sprawa, czy te tańsze chłodzenia są cos warte, czy to bardziej bajer niż funkcjonalność? 
    • @Spl97 to znaczy że jak mam rachunki prognozowane a już zapłaciłem po starej wyższej cenie to teraz elektrownia odda mi pieniądze  Co to za państwo z kartonu gdzie z dnia na dzień takie rzeczy się dzieją  @Camis nie ma czegoś takiego jak lewy podpis Są jakieś konkrety co podpisali ? Jakie polecenia wydawali ? Bo np policja bez wymaganej ustawy nakładała mandaty karne na ludzi chodzących bez maski to za takie coś powinien wylecieć komendant główny i wszyscy wojewódzcy i powiatowi
    • Też doszedłem do takiego wniosku. 5950x i Fortis 3 😀 Tryb Turbo Boost daje duże skoki CPU V oraz MHz i podbija na chwile temperaturę. Czyli sposobem na skoki temperatury CPU (przyspieszanie i zwalnianie wentylatora podczas jakiegoś małego procesu)  jest tylko ustawienie opóźnienia w Fan control ?  Mówisz o max rpm ale na czym? ja mam tylko max RPM na obudowie, będę to zmieniał. Wentylatorem od CPU steruje płyta główna, tylko, że na opcji auto.... Nigdy nie korzystałem z Turbo Boosta, zawsze miałem wyłączony na innych CPU, bo korzystałem z OC a teraz OC na CPU już nie ma sensu. No tak, wykrywa wszystkie, ukryłem nieaktywne, zostawiłem tylko jeden i przypisałem do niego GPU. W sekcji speeds są dwa CPU i GPU wiec przypisałem GPU do tego o góry i ustawiłem krzywą, ale to już już dawno.  Na froncie mam jeden wentylator oraz jeden z tyłu tak jak jest oryginalnie w R5. Kiedyś myślałem nad dodaniem drugiego wentylatora na front tylko miałem wątpliwości bo skoro 2 wentyle wpuszczą tyle powietrza do budy to w jaki sposób ten na tyle ma to wszystko w tym samym czasie wyciągnąć, nie będzie się robił nadmiar ciepła w środku ? Ja nie wiedziałem, że 3 pinowe wentylatory można podłączyć pod 4 pinowe wejście na płycie głównej. podłączyłem teraz na chwilę ten frontowy Dynamic GP-14 140 mm. W zakładce speeds się nie pojawił, ale można było go dodać przez "No calibration" chciałem zobaczyć sterowanie manualne, to zaczęło sterować wentylatorem CPU zamiast Fun4. Jeśli kupie 4 pinowy, to jest jakaś przejściówka, żeby podłączyć, się pod kontroler Fractala? bo tam jest mniejsze gniazdo na max 3 pin (2).  
    • Jeżeli zaczną wchodzić strefy czystego transportu, to ludzie poruszający się starszymi autami sami będą chcieli udowodnić, że auto EURO 5 czy 6 też może syfić bardziej niż ich EURO 4 (czemu nie zaprzeczam, bo tak może być jak właśnie jest coś pokombinowane) więc sami mogą przypadkiem wymusić szybszą zmianę przepisów  
    • Odpowiednikiem dla RX 6600 jest RTX 2070 przynajmniej w 1080P  https://www.techpowerup.com/review/powercolor-radeon-rx-6600-fighter/31.html Ja sam siedzie na RX 6700 i daje radę swego czasu chodziły 750zł w wersji GPRO X080 od Sapphire
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...