Skocz do zawartości
Sir Trololo

Odblokowanie portów!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mianowicie nie umiem odblokować portów w ruterze Edimax LT-6408n do którego mam modem Huawei E398 LTE 100 mb/s . Jest w nim zmienne IP.

 

Prosiłbym kogoś o pomoc bo mam już dosyć tutaj macie jak wygląda menu tego rutera http://www.cyfrowypolsat....cja_obslugi.pdf

 

Wielkie dzięki jeśli chociaż zajrzałaś/eś

Edytowane przez Sir Trololo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

o ile się nie mylę, to będziesz potrzebował ustawienia statycznego ip, tutaj jest poradnik dla różnych systemów. Adresy możesz podejrzeć z wieredza poleceń (cmd.exe) i tam ipconfig /all

 

Następnie będziesz musiał znaleźć w ustawieniach swojego edimaxa czegoś, co będzie się nazywało Port Forwarding lub Virtual Server. Widziałem to przy jakiejś instrukcji od edimaxa 6104 więc pewnie w Twoim podobnie bedzie się to nazywało. Opis port forward modelu 6104 jest tutaj.

Otwieranie portów z zewnątrz zawsze będzie bazowało właśnie na statycznym ip i przekierowaniu portów np: stawiając ftp na swoim kompie z dyndnsem i przekierowaniem portów możesz wystawić usługę na świat. Tak więc, jeżeli jest coś zablokowane przez już zdefiniowane reguły to będzie oznaczało, że musisz je zmienić z trybu blokowania do zezwalania.

 

Pozdrawiam,

TenakaKhan.

Edytowane przez TenakaKhan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę temat bo nabyłem ten routerek na potrzeby testów. Chcę go zostawić skonfigurowanego w zdalnej lokalizacji by móc mieć dostęp do paru usług działających tam na urządzeniach podpiętych po LAN. Do routera mam podpięty modem huawei E327, z kartą Play. Internet działa ok. Problem mam z przekierowaniem portów. Poniżej zrzut panelu statusu, panel ustawień NAT oraz routingu statycznego. Mam problem z prostym przekierowaniem portu z jednego z kompów podpiętych do LAN. Próbowałem przekierować w zakładce port forwarding i w zakładce wirtualny serwer - nie działa. A może to problem z siecią PLay? Udało się komuś przekierować porty przy korzystaniu z internetu mobilnego Play? b7ac717cfdaddc1944574d7cfa175d9c-full.png 54a7d92dab9d80f50b23929588ddbb0d-full.png a3b7acd6eaaa87a659758fddf0287026-full.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...